Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Naiwność to grzech śmiertelny

(9)
O hazardzie, patencie na rządzenie, dwóch latach władzy i braku złudzeń mówi premier w rozmowie z "Polityką". Publikujemy pełną wersję wywiadu.
  • 2009-11-20 05:55 | wladimirz

Tusk jest liderem biurokracji, której dal wolną rękę i gwarancje bezkarności wzamian za posluszeństwo(często na granicy prawa) w wybranych sprawach(walka z przeciwnikami glównie!

2009-11-18 12:25:58 | wladimirz

Z drugiej strony trwa intensywny proces eliminacji potencjalnych rywali i krytyków z autorytetem oraz mediów(kupowanie (mediów, potencjalnych rywali,krytyków z autorytetem) bądź niszczenie(rywali) - wystarczy popatrzeć jak to robią w W-wie).Wygodne tu są m.in. lukratywne zlecenia z funduszy europejskich w rodzaju EFS;-)
    Tusk obezwladnil demokratyczne organy przedstawicielskie (Sejm i samorządy w wielkich miastach) w ich kontrolnych i stanowiących funkcjach, zamieniając w maszynki do glosowania.Dominuje aparat partyjny oraz biurokracja rządowa i samorządowa. Jednocześnie, jak to opisywal w wywiadzie w "Polsce" Śpiewak, Tusk prowadzi świadomie i z żelazną konsekwencją negatywną selekcję kadrową zawsze(!) popierając gorszych kandydatów przeciw lepszym(bo posluszni i latwi do wymiany oraz nie wyrosną na konkurencję).Ten mechanizm i ta selekcja blyskawicznie przenosi się na dól.
    Trwa też proces marnotrawienia i rozgrabiania funduszy europejskich, szczególnie przeznaczonych do rozwoju kapitalu ludzkiego.Mechanizm jest taki, że wybrane grupy 'krewnych i znajomych krolika" coś(!) za ciężkie pieniądze opracowują, szkolenia przygotowują itd.Poem zaś to coś jest, niezależnie od wartości, na silę wdrażane bo rachunki trzeba rozliczyć. Podobnie szkolenia czy materialy obowiązkowo są wciskane instytucjom (szczególnie budżetowym)!!!
    W efekcie rządy Tuska to kultywowanie skrajnie niesprawnej i niekompetentnej biurokracji państwowej i samorządowej oraz jej szalenczych destrukcyjnych pomyslów(bo "jakimś" dzialaniem trzeba się wykazać)!!!
    Aktywność rządu jest okazjonalna i ustawiona pod PR.Ot choćby ustawa hazardowa - priorytet niesamowity nadano marginalnemu zjawisku w państwie o totalnie niesprawnym wymiarze sprawiedliwości, policji, administracji. W efekcie hazardu te źle dzialające instytucje nie zwalczą, a energię zmarnuje się na tę marginalną akcję zamiast na uzdrowienie choćby policji czy sądownictwa!!!
  • 2009-11-20 06:33 | wladimirz

I jeszcze jedno-Tusk dal swoim urzędnikom(zaczynając od ministrów)praktyczne gwarancje bezkarności za kompromitacje w rzadzeniu i administrowaniu!

Utrzymuje ministrów po szaleńczo kompromitujących wpadkach(Hall, Kopacz, Klich, Grad).Jednocześnie rzadkie dymisje mają charakter PR-owski i przypadkowy(zastąpienie dobrego ministra Ćwiąkalskiego nieudolnym Czumą czy dymisje po "aferze hazardowej")!!!
  • 2009-11-20 07:42 | psr18gh

Re:Naiwność to grzech śmiertelny

To prawda. Naiwność to grzech śmiertelny. Pozostawienie pana Kamińskiego jako szefa CBA było naiwnością ze strony pana premiera Tuska. Nawet dzieci w przedszkolu wiedzą że pan Kamiński takich okazji nie odpuszcza i zrobi wszystko aby wykończyć swoich przeciwników politycznych.
    To dobry pomysł, aby na niektóre państwowe funkcje był obowiązek badań psychiatrycznych. Jak widzę ludzi którzy mają poczucie misji to przechodzą mnie ciarki. Wyjątek robię tylko dla Jezusa.
  • 2009-11-20 07:56 | the mentor

Tusk jest nieudolny, nie posiada zadnych absolutnie zadnych zdolnosci przywodczych. Nie ma wizji dla kraju ani strategii rozwoju gospodarczego.
    Kto nie inwestuje ten nie ma przyszlosci.

Polityka publikuje tylko polprawdy i znieksztalcenia o tym rzadzie. O moze by tak zapytac o zadluzeniu Polski, o kryzysie energetycznym ktory jest nie do unikniecia. Od czasow Gierka kolejne rzady solidarnych ciemniakow nie zrobily nic absolutnie nic dla energetyki, a jest to podstawa dla calej gospodarki. A moze by tak zapytac o przejadaczeniu majatku po PRL.

• 2009-11-22 19:52 | arybaczyk

to nie naiwnosc

Tusk nie zostawił Kamińskiego bo jest naiwny. To była bardzo słuszna kalkulacja. Przez dwa lata szefem urzędu do ścigania korupcji była osoba ideologicznie nastawiona przeciwko Tuskowi i PO. Nie potrafię sobie wyobrazić lepszego kagańca na tych wszystkich cwaniaków w PO których Tusk dobrze zna i wiedział, że napewno będą chcieli próbować kraść.
    A teraz, sytuacja z Chelbowskim i Schetyna, swietnie pokazuja, ze Tusk traktuje to powaznie.
    Więc to raczej nie była naiwność.
  • 2009-11-22 20:20 | wladimirz

Idealizujesz Tuska!;-)To on tak mówi!!!Prawda jest taka,że on chcial mieć swoją(Tuska!) prywatną slużbę!!!

Kombinowal,że Kamiński będzie, wzamian za stolek,jemu osobiście wierny;-)
  • 2009-11-24 20:49 | Prudent

Re:Naiwność

>>Tusk jest nieudolny

Jakieś fakty? Liczby?
    Jeżeli Tusk jest nieudolny to jak nazwać Marcinkiewicza i Kaczyńskiego, którzy chociażby zbudowali 5 razy mniej autostrad przez swoje 2lata rządów.

Sprawa Eureko, które kilka rządów odsuwało w czasie jeszcze bardziej wykazuje zaangażowanie premierów
  • 2009-11-24 20:52 | Prudent

Ale żeś się rozpisał. Szkoda, że bez rzeczowych przykładów

Zadziwiające jest, że Tusk tak niszczy to państwo i od dwu lat uzyskuje najlepsze wyniki wzrostu Przychodu Krajowego oraz produkcji w Europie
  • 2009-12-03 15:05 | tkw

Cytat z wywiadu: "Posłużę się cytatem, który bardzo trafnie opisuje mój sposób definiowania dobrej polityki. Pochodzi on z nowej książki Johna Greya i brzmi tak: „W swoim najlepszym wydaniu polityka nie jest nośnikiem uniwersalnych projektów, lecz sztuką reagowania na zmienne okoliczności. Nie trzeba tu żadnych wspaniałych wizji ludzkiego postępu, a jedynie odwagi mierzenia się z nawracającym złem”. To jest właśnie moje credo dobrej polityki, choć trudno mi przekonać zarówno partnerów w rządzeniu, jak i wielu obserwatorów sceny politycznej, że dobre rządzenie polega na szybkim, odważnym działaniu, a nie na biciu piany czy głoszeniu porywających ideologii"
    No właśnie. A ja uważam, że polityka (w tym w Polsce) wprawdzie jest taka jak to opisał w tym cytacie Tusk, ale taka być nie powinna. Powinna "głosić ideologie", powinna być "nośnikiem uniwersalnych projektów", itd., kiedyś walcząc z komuną chyba Tusk też tak myślał (to jest moje zdanie), jednak polityka (moja definicja polityki w Polsce - działania zmierzające do uzyskania lub utrzymania władzy) deprawuje każdego, nawet Donalda. Dla mnie pozytywnym przykładem polityka w Polsce jest Maciej Płażyński - dla niego polityka to nie cel a środek do celu a celem jest budowanie a nie administrowanie. Płażyńskiemu groziło uprawianie polityki na modłę Tuska, czyli właśnie bez ideologii, bez uniwersalnych projektów, tylko administrowanie. Więc wolał odejść (to jest moja interpretacja, tej opinii nie uzgadniałem z żadnym z obu panów). Może moje wnuki doczekają lepszego uprawiania polityki w Polsce ...