Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nabici w polisę

(6)
Banki zarabiają nie tylko na sprzedaży podstawowych usług, kredytów i polis. Bywa, że próbują wykorzystać nasze zapominalstwo, niechęć do czytania umów lub po prostu nieświadomość.
  • 2009-11-26 21:59 | Neo

Uwaga na kredyt

Na przykład mBank, biorąc u nich kredyt masz wpisaną klauzurę, że bank zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu!
    Klient pozostaje bez żadnych praw.
  • 2009-11-26 23:33 | Jan

Re: Nabici

Do problemów kredytobiorców we CHF dochodzi jeszcze zmowa kantorów. Np. w moim dużym mieście nie było wczoraj CHF w żadnym z 8 kantorów różnych firm, do których wszedłem... Stary numer. Koniec miesiąca, więc właściciele kantorów liczą na tradycyjną zwyżkę kursu CHF, do której przyzwyczaiły nas złodziejskie działania banków zagranicznych pod koniec każdego miesiąca.

Zadzwoniłem dziś rano do NBP, do działu nadzoru nad kantorami, poinformowałem panią urzędniczkę o sytuacji i poprosiłem o interwencję. Pani odparła, że nie może nic zrobić, gdyż pieniądze, to ponoć taki sam towar, jak każdy inny i nie zmusi kantorowców, do sprzedaży Franków. Czyżby? Pieniądze to taki sam towar jak pietruszka? Czy na sprzedaż pietruszki trzeba specjalnego zezwolenia NBP? Czy pietruszka jest objęta nadzorem NBP? A zmowa monopolu to nie jest przypadkiem zwykłe przestępstwo? A skoro jest, to dlaczego nadzór NBP nie interweniuje adekwatnie? Pani z NBP nie potrafiła mi tego wyjaśnić, co więcej, nie potrafiła mi nawet powiedzieć, na czym konkretnie nadzór NBP nad kantorami polega. Zapytana, zaczęła cytować jakieś numery ustaw i dzienników, w końcu powiedziała, że trzeba by z 15 minut na wyjaśnienie, a jak poprosiłem, żeby spróbowała przedstawić choć parę konkretów w minutę, którą jej specjalnie na ten cel poświęcam, nie potrafiła powiedzieć zupełnie nic, po czym chciała mnie skierować do jakiegoś przełożonego...
  • 2009-11-27 01:03 | tadek niejadek

Re:Nabici w przewalutowania kredytów i w spłaty w walutach

DomBank wymyślił sprytny patent, że trzeba złożyć wniosek, aby zamiast w PLN, płacić w CHF. Opłata 200,00PLN. OK, ale to nie koniec. Informacja podaje, że złożenie wniosku do 20-go każdego miesiąca daje możliwość spłat we CHF już w tym samym miesiącu. Klient jest happy, bo zupełnie nieświadomy, że czeka go niemiła niespodzianka. Pod koniec miesiąca zamiast kwoty we CHF przychodzi mu SMSem kwota do zapłaty w PLN. Myśli sobie, nie zdążyli, trudno, jeszcze ten miesiąc dam się dodatkowo ograbić. Płaci w złotówkach. Po miesiącu przychodzi do niego pocztą aneks, z żądaniem odesłania kopii oraz informacją, że zacznie obwiązywać, jeśli zostanie odesłany do 20-go danego miesiąca. Ale pocztą przychodzi 19-tego, albo 20-go, albo po 20-tym, więc nie ma możliwości, aby wpłynął z powrotem do banku w innym mieście tego samego dnia, albo poprzedniego. Drugi miesiąc w plecy.

Przewalutowanie. Chciałem przewalutować kredyt hipoteczny we CHF na PLN, kiedy 1CHF = 2,00PLN. Pani w banku bardzo się zdziwiła i powiedziała, że to długa procedura, trzeba jeszcze raz składać wszystkie dokumenty, robić ponowną wycenę tej samej nieruchomości, uzyskać nową akceptację banku dla tego samego zastawu – słowem, nie da rady. Lecz kiedy CHF kosztował parę miesięcy później ponad 3,20 PLN, z banku dzwoniono do mnie kilkakrotnie, aby dokonać korzystnego przewalutowania CHF na PLN błyskawicznie, praktycznie bez żadnych formalności – starczy tylko podpis…
  • 2009-12-01 15:33 | Baron

Re:Nabici w polisę

A wszystko sprowadza się do totalnej niewiedzy naszego społeczeństwa z zakresu bankowości i finansów. Procent składany? Lost opportunity cost? Prowizja, a marża? Rzetelne porównanie ofert dwóch kredytów hipotecznych? Dla większości osób to czarna magia...

Póki tak będzie, banki oraz tzw. doradcy finansowi (vel sprzedawcy finansowi) będą nas nabijać w przysłowiową butelkę...
  • 2011-02-21 00:26 | endrju

Re:Nabici

Wiedze że są Panu zupełnie obce mechanizmy panujące na rynku walutowym/kantorwym. Przede wszystkim, zeby kantor miał dla Pana franki to je musi najpierw kupić. Tak się składa, że klienci sprzedający franki to zadkość, wiec najczesciej kantor kupuje po zawyzonym kursie, jezeli wogole uda mu sie kupic. Nikt nie zmusi wlasciciela kantoru do kupowania po niekorzystnym kursie. Co do oferty, to ma takie samo prawo nie miec frankow jak pani w monopolowym nie miec na stanie wyborowej. Na alkohol tez jest koncesja a jakos nie ma obowiązku sprzedazy wszystkich marek napojów. Nawet jezeli kantor gromadzi walute to nikt nie moze mu tego zabronic. To sie nazywa wolny rynek. Wiecej na temat kantorów na blogu kantoru wymiany walut
  • 2012-11-07 10:57 | ogrodnikchf

Re:Nabici przez NORDEA

Nordea w dniu podpisania umow dodała mi kilka ich produktów nie mogłem się już wycofać bo miałem umowę przedwstępną na szczęście kredyt w CHF mi się jeszcze opłaca sprawdziełm na www.echf.pl