Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ludzie Ratunku!!!

(3)
2009-12-01 21:24 | skoool
Dziś postanowiłem ułatwić sobie życie i nabyć telefon za przeproszeniem komórkowy, razem z przynależnym do niego abonamentem.
Do tej pory byłem posiadaczem telefonu na kartę, którą regularnie „doładowywałem” niemałymi sumami pieniędzy. Udałem się więc do zaprzyjaźnionego „salonu” i tam poprosiłem o informację, co ma zrobić mieszkający na stałe za granicą Polak aby stać się komunikatywny abonamentowo w kraju jego urodzenia.
Miła pani zapytała: „Czy ma Pan stałe zameldowanie w Polsce?”.
-Oczywiście, mam także polski Dowód Osobisty, Prawo jazdy i konto w bardzo polskim banku z niemałą na nim sumką polskich złotówek.
„No to tylko będę potrzebowała zapłacony przez Pana bieżący rachunek za gaz lub prąd” rzekła miła pani z „salonu”.
Zaniemówiłem, lecz po chwili mnie odblokowało i zapytałem: po co?
„Ano, aby stwierdzić Pańską wypłacalność”.
Szczena mi opadła-„ to nie wystarczy kilkanaście tysięcy złotych na bieżącym koncie i upoważnienie do pobierania z niego sum na rachunki dla operatora” zapytałem idiotycznie?
Nie, ale wystarczy mi rachunek, że w listopadzie zapłacił Pan rachunek za prąd lub gaz nawet taki na jedenaście złotych.
Ludzie RATUNKU!!!
  • 2009-12-01 21:39 | tkw

Re:Ludzie Ratunku!!!

Znam ten ból. Ja jestem rolnikiem i podobnie, chciałem kupić telefon na abonament. Kazali mi przynieść całą listę kwitów z gminy. Zaproponowałem, że zapłacę abonament za dwa lata z góry - nie. Potem argumentowałem, że przecież jak nie zapłacę, to szybko mi zablokują telefon a abonament to raptem 50 zł, a przecież w banku obok bez żadnych kwitów dostanę kredyt gotówkowy do 10.000 - nie. W kocu okazało się, że moja Córka jako studentka może mieć taki telefon bez kwitów. I tak zrobiliśmy, telefon jest na Nią, ale niech tych "telefoniarzy" szlag trafi ... Z TPSA miałem takie "przeboje", że do dziś na sama myśl dostaję drgawek ...
  • 2009-12-02 09:55 | skoool

Re:Ludzie Ratunku!!!

Bardzo miła pani, z cukierkowej sieci też zaproponowała mi abonament na "kogoś".
    Ja chcę jednak na siebie, taki już ze mnie egoista.
    Pozdrawiam serdecznie, ze słonecznej dziś Nysy.