Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Delikatesy dla wygodnych

(6)
Jeśli ktoś szuka niskich cen – nie znajdzie ich w internetowych delikatesach. Główną zaletą tego typu sklepów jest komfort i oszczędność czasu. A za te dobra trzeba niestety słono płacić.
  • 2009-12-02 16:16 | Baron

Zakupy przez internet to przyszłość

Zakupy (spożywcze, chemia) przez internet robię od 2006 roku. Najpierw w Leclercu, potem przeniosłem się do Piotra i Pawła. Próbowałem Frisco, ale nie do końca odpowiada mi asortyment (towary głównie paczkowane) z zakresu wędlin/warzyw etc.

Na zakupy wydaję ok. 1000-1200 PLN/mc, czyli średnio 250-300 na jedno zamówienie (tygodniowe). Do tego dokupujemy z żoną tylko pieczywo w lokalnym sklepie lub piekarni nieopodal.

Czas "wyklikania" zakupów + płatność kartą online to ok. 15-20 minut. Czas wyprawy do PiP + zakupy + powrót - minimum 2h.

Moim zdaniem, zakupy przez internet to zdecydowanie przyszłość, szczególnie w dużych miastach, dla lepiej zarabiającej klasy średniej. Osobiście nie wyobrażam sobie cotygodniowych wypraw do centrów handlowych i powrotów z siatami/zgrzewkami wody etc...
  • 2009-12-03 08:56 | staszek

ja robie w Alma24 i autor chyba nie bardzo sie przyłozył

wystarczy poczytać pomoc - wszystko jest napisane - dostawy są darmowe od określonego pułapu zamówienia który w częstych promocjach jest już od 100zł.

Robiłem we Frisco ale jak zobaczylem porównania cen (40% drozej) to przestałem skoro to samo albo lepsze mozna dostac w Almie

To jest mega oszczednosc czasu - wiec pewnie tak bede kupowal zawsze
  • 2009-12-04 01:22 | zgrywus.r

Re:Delikatesy dla wygodnych

Podejrzewam, że osoby ceniące sobie jakość zdecydowanie wykluczą zakup większości towarów spożywczych przez internet. Nie kupię szynki czy sera w plastrach bez wcześniejszego obejrzenia. To samo dotyczy warzyw czy owoców. Poza tym oferta internetowa (alma24) okazuje się uboższa, niż oferta sklepowa. Teza, że internetowe zakupy to przyszłość lepiej zarabiającej klasy średniej jest mocno wątpliwa, bo autor (Baron) najwyraźniej myli zakupy w Almie czy Bomi z peregrynacją między stoiskami w Tesco.
  • 2009-12-16 21:06 | Monizka

Ja wole nie robic zakupow artykolow spozywczych przez internet. Natomiast wszystko inne czemu nie, ostatnio kupowalam na calkiem-tanio.pl kosmetyki i bielizne. Jest to duzo wygodniejsza forma zakupowa dlatego polecam.

Monika
  • 2013-01-14 03:55 | absolwent

Cenna uwaga odnośnie świeżości.
    Dodatkowo mówiąc o czasie codziennych zakupów zapomina się często, że mogą one odbywać się po drodze do domu, są pewnego rodzaju przyjemnością.
    Pomocna może być za to ich optymalizacja pod różnymi względami - tutaj jest to np. pokazane.
    Zakupy przez Internet są przyszłością pod wieloma względami, ale nie powinniśmy całkowicie się od nich uzależniać. W przypadku większości ludzi tradycyjne zakupy są bardziej rozsądnym wyborem - chodzi o koszty, wybór produktów, świeżość.
    I nie zapominajmy, że najpopularniejsza sieć to Biedronka - w której nawet nie można płacić kartą.
  • 2015-04-22 20:36 | karolanka

Dla mnie zakupy nie sa przyjemnością, zrozumie ten, który w drodze z pracy odbiera dzieci ze szkoły i przedszkola i potem jeszcze musi dźwigać torby z zakupami. Od kilku miesięcy robie zakupy online, mega wygoda, oszczędność czasu, ale i pieniędzy, bo kupuję tylko to, czego naprawdę potrzebuję.