Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

TVP żartuje czy szantażuje

(20)
Jeżeli nie dostaniemy od rządu 200 mln złotych będziemy stopniowo wycofywać się z zadań misyjnych – oznajmili członkowie zarządu Telewizji Polskiej.
  • 2009-12-11 15:30 | tkw

Granda

Dokładnie te same argumenty dotyczą praktycznie każdej państwowej firmy która zwalnia ludzi z pracy - najpierw zarząd rozdrapał i zmarnował firmę a potem rozkłada ręce i żąda wyrzeczeń od załogi, bo "wicie rozumicie", "są trudności", "z próżnego to i Salamon nie naleje" (celowo piszę Salamon).

Cytat:
    "Jak widać w TVP żartom z opinii publicznej nie ma końca. I tak będzie aż ta firma zupełnie się zawali, który to moment zbliża się wielkimi krokami. Tej instytucji zreformować się po prostu nie da. Ją trzeba budować od nowa. Mniejszą, lepiej zarządzaną i rzeczywiście realizującą misję publiczną, a nie tylko misję rozdawania posad i programów partyjnym kolegom."
    tkw: AMEN
  • 2009-12-11 18:21 | INTJ

Re:TVP żartuje czy szantażuje

AMEN, i krzyżyk na drogę ;-)
  • 2009-12-11 18:40 | Agata

Ujawnić nazwiska i CV wszystkich kandydatów!

Pani redaktor, należy głośno i stanowczo domagać się ujawnienia listy kandydatów. Wśród 28 osób dopuszczonych do przesłuchań jest kilka bardzo dobrych CV!!! Niech Rada wytłumaczy się dlaczego wybrano tych a nie innych. Niech ujawni nazwiska! Argument o tym, że "kandydaci sobie nie życzyli" jest nonsensowny. Po pierwsze: nie było możliwości zastrzeżenia anonimowości w ogłoszonych warunkach konkursowych. Po drugie, można przecież ujawnić choćby nazwiska i CV tych osób, którzy nie zastrzegli anonimowości.

Jestem siostrą jednego z kandydatów. Mój brat wysokiej klasy menedżer, który chciałby być Członkiem Zarządu TVP z pobudek ideowych i bije na głowę swoim życiorysem zawodowym wszystkie osoby wymieniane w prasie jako murowani kandydaci. Z przesłuchania wrócił z (gorzkim) śmiechem. Rada nie była obecna w całości. Pojawia się więc pytanie o ważność takiego przesłuchania z punktu widzenia prawa a już na pewno o rzetelność wykonywania obowiązków członków Rady Nadzorczej. Obecni członkowie sprawiali wrażenie grupy znudzonych osób, którzy ziewając chcą dojechać do końca nikomu niepotrzebnego spotkania. Jedno wielkie oszustwo.

Proponuję by członek rady nadzorczej z ramienia Skarbu Państwa opublikował listę z krótkimi zyciorysami zawodowymi (wykształcenie, zajmowane stanowiska)

• 2009-12-11 20:15 | tkw

Żal mi Ciebie, kobieto. Rozumiem, że jesteś zaślepiona jako siostra jednego z kandydatów, ale naprawdę wierzysz w to, że wszyscy przed Twoim bratem byli mniej kompetentni lub mniej ideowi ? Że Twój brat to "jedyny sprawiedliwy" ? Że ujawnienie nazwisk i CV coś da (a jak po ujawnieniu CV kwalifikacje Twojego brata mi się nie spodobają, to pogodzisz się z tym czy stwierdzisz, że jestem "stronniczy" czy coś takiego ...) ? Jak słusznie napisała pani Paradowska - tej TV NIE DA SIĘ poprawić. Trzeba zaorać a w ogóle trzeba stwierdzić, ze telewizja = władza a władza = polityka. I już, reszta to mrzonki. Osobiście uważam, że nie powinno być żadnej państwowej telewizji, tylko prywatne. Jak rząd za pieniądze podatnika będzie chciał zrealizować tzw. "misję" (konia z rzędem temu kto mi powie konkretnie o co w tej "misji" chodzi), to sobie wykupi czas antenowy w prywatnej stacji. Będzie klarowniej i taniej. Już teraz jak rząd chce, by prywatna służba zdrowia pracowała dla rządu, to poprzez NFZ wykupuje u niej usługi. I marność polskiej (i nie tylko) służby zdrowia nie wynika z tego mechanizmu, piszę to od razu żeby dyskusja nie poszła tym torem.

pozdrawiam
  • 2009-12-11 21:48 | baca1962

ot wielki problem

pani janino,po jakims artykule,stwierdziłem,że tvp oglądałem ostatnio w czasie transmisji pogrzebu jp2.i nie oglądam jej już programowo.z pokładów pamięci pamiętam misje ,którą dla mnie była misją -zwierzyniec/niezapomiany pan m sumiński/ sonda ,wielka gra,a nawet teleecho.nawet pamiętam jankes technikum,alarm ppoż trwa. a teraz, gwiazdy!!!??? cos ,cos tam i inne nic nic nie ważne pierdoły.dobrze ,że powstały inne telewizornie, i panią ze szczera sympatia goszczę w niedzielne popołudnie ,nie mówiąc o poniedzialkowym poranku .pozdrawiam i prosze o jeszcze.
  • 2009-12-11 22:44 | klarneta8

TAKIM ODDAC KRAJ, TO GO ZNISZCZA NIE TYLKO MENTALNI,ALE I FINANSOWO. DZIWIE SIE DZIENNIKARZOM, KT. STALI SIE LIZUSAMI PIS I SLD.TO SKANDAL JAK MOZNA ROZUMNYCH ,WYKSZTALCONYCH POLAKOW TAK PONIZAC.?
  • 2009-12-11 22:46 | baca1962

i jeszcze coś

cholera a może lepiej płacić za taki kabaret i cyrk w jednym.toć jakby jaro i jewo kamanda na okrągło występowała w jedynce,a w dwójce sikun napieralski i jego antyklerykały/śmiać się z nich chce/ to kto wie ile błazenady by jeszcze by było.głupi,pewnie ,że głupie,ale niestety prawdziwe
  • 2009-12-12 00:44 | tromba

kobieto czemu manipulujesz rzeczywistoscia??? ile zarabia wojewodzki:)?figurski:)majewski:)durczok:) zarobki tvp to grosiki na tym rynku i pani doskonale o tym wie...cynicznym mozna byc ale w pewnym momencie mozna narazic sie na smiesznosc...finansowy problem tvp powstal w zupelnie inny sposob i pani dobrze wie jak jest...a do osob na tym forum : nie kiscie sie tak tutaj bo sie marnujecie:):):):)
  • 2009-12-12 11:20 | pawile

Misja TVP wg. Macierewicza

Ostatnio w prawie kabaretowej dyskusji tak szerokiego gremium jak> Macierewicz i Czarnecki, ten pierwszy po zaprezentowaniu wielopiętrowej teorii spiskowej, raczył stwierdzić, że misja TVP to : jak najczęstsze prezentowanie Jacusia Kurskiego i Michasia Kamińskiego. Pani artystka Cugier-Kotka też ma pracę zapewnioną.
  • 2009-12-12 13:40 | arybaczyk

TVP1 sprywatyzowac

TVP1 i 2 prywatyzowac, 3jka zostaje jako regionalna, Kultura jest fantastyczna, Polonia jest konieczna. i tyle. nic nie budowac, bo jak Ci nasi specjalisci sie za to wezma, to bedzie kolejny klopot.
  • 2009-12-12 13:40 | anro

Całkowicie i bezkrytycznie popieram tezę Pani Redaktor. Jak najszybciej należy zlikwidować te pseudo-publiczne media, żerujace na ostatnich naiwnych emerytach, płacacych jeszcze abonament, który w sposób pozbawiony elementarnej przyzwoitosci, marnotrawiony jest na gigantyczne pensje i odprawy dla kolesi partyjnych i kontrakty rozbestwionych dochodami tzw. gwiazd. To kpina ze społeczeństwa.
  • 2009-12-12 14:57 | Lemony

proponuję sondę ('niereprezentatywną', jaką często widzę w Waszej gazecie):
    kto powinien otrzymać dotacje z budżetu (nasze podatki!):
    - TVP,
    - żłobki, przedszkola, szkoły?

odważę się na prognozę: 10% do 90%;
    co powinno odpowiadać, mniej więcej, podziałowi każdego chyba społeczeństwa na 'obywateli' i
    'moherowe berety, ich pasterzy, Urbanów, PiS-wców, komunistów i innych ....[Ustawa o Autocenzurze: z dn. dzisiejszego]';

• 2009-12-12 20:20 | stary

zgadzam się jednoznacznie z Pani opinią o TVP. To instytucja charytatywna dla kolesiów którzy odpadli z wyborów bądź powinęła się noga w innych spekulacyjnych formach. A sprawa odpraw zakrawa na kpiny. Tylko rozwiązać ten interes i tak jak Pani pisze, zacząć od nowa i w mniejszym formacie. A nade wszystko dać kompetentnego Prezesa /czy Szczepański jeszcze żyje (przepraszam, nie chciałem nikogo urazić, brak mi wiedzy) to natychmiast przywrócić do sprawowania władzy w TVP. Pani artykuł pokazał co tam właściwie się dzieje. My malutcy nie mamy świadomości, oprócz tego co pokaże TVP lub w necie znajdzie się notka.
  • 2009-12-13 08:42 | Inny

Z dyskusji jak również z artykułu autorki wynika, mam takie nieodparte wrażenie, że gdyby to wszystko działo się za rządów PO w TVP to byłoby cacy. Przytacza się nawet Urbana jako piewcę moherowych beretów. Nic tak mi nie przypomina stanu wojennego, zwłaszcza dzisiaj,jak ta atmosferka w popieraniu jedynie słusznej opcji. Jestem wbrew własnej woli niewolnikiem TVP.Od roku nie oglądam a płacę. Podobnie jak z kościołem jestem ateistą a płacę. Menel gdy podchodzi zawsze pyta się czy może wziąć wózek a TVP i kościół nie. Jeszcze można dostać krzyżem przez łeb. Menel jest lepiej wychowany.
  • 2009-12-13 10:32 | kociewiak

jak rzad ma dawac pieniadze to musi miec mozliwosc wybierania prezesa.
    Premier da TVP pieniadze a oni w WIADOMOSCIACH beda ich krytykowac i glosic
    plotki wymyslone przez PIS .TVP moze czesciowo zredukowac ilosc gwiazd wysoko
    platnych i zaczac myslec .
  • 2009-12-13 12:19 | Vasiliev

Pani Redagtor ma, oczywiscie sporo racji. Tylko nie robienie nic, oznacza strate spolki skarbu panstwa wartej calkiem sporo pieniedzy.
    Czemu nikt w tym krju nie jest w stanie pokusic sie o odwazna reforme tej instytucji? Czy czekanie na powolna agonie to jedyne na co nas stac?
  • 2009-12-13 15:49 | baron

Zgadzam się w całości z tezą artykułu. Ten 'bałagan' trzeba zamknąć, niezależnie skontrolować i pociągnąć do odpowiedzialności zarządców, łącznie z odszkodowaniem jak w spółkach handlowych, skoro sięgają do takich porównań.
    Publiczne media powinny być w gestii ministra kultury - program, i skarbu - zarządzanie i finanse. Wywalić radę, to chory twór niekompetentnych osób. Nie jest prawdą, że zasady zarządzania są inne w firmach publicznych , a inne w firmach tzw prywatnych. Zarządzanie jest jedno, różnica jest taka, że firmy publiczne obsadzane są bandą niekompetentnych osób, czytaj kolesiów 'królika'i ci produkują takie opinie. Reszta to po prostu bzdury. Odpowiedzialnym jest tak czy inaczej minister skarbu i ma narzędzia do skutecznego zarządzania, i niech się za to weźmie po męsku.
  • 2009-12-15 12:41 | meg

A kogo obchodzi ile zarabiają Majewski, Durczok itd? Oni pracują w telewizji prywatnej (rentownej i nie dotowanej)ich tzw. oglądalność jest kosmiczna. A czym mogą pochwalić się dziennikarze i prowadzący w publicznej? Marne kopie sławnych kolegów z komercyjnych stacji.
  • 2009-12-17 18:19 | przemyslanin

Placenie abonamentu niewiele ma wspolnego z ratowaniem TVP.Juz kiedys pisalem ilez to kosztuja pensje,odprawy,sprawy sadowe a ile realizacja programowa.I dzisiaj z uporem mamiaka czynimy to samo.Czy dziennikarka odczytujaca wiadomosci ,czy inny program ma zarabiac krocie? /patrz H.Lis/ kiedys 1-ka byla moja ulubiona stacja ,mysle,ze nie tylko moja a dzis dzieki upolitycznieniu /przez PiS nie moge w te strone nawet patrzec.""
  • 2009-12-18 17:22 | ava

Człowieku o czym piszesz, trzeba być Trąbą by nie dostrzegać różnicy między stacjami prywatnymi jak TVN, Polsat a TVP dotowaną z naszych podatków, czyli z abonamentu. Stacje prywatne mogą płacić dowolne kwoty, jeśli ich na to stać w przeciwnieństwie do państwowego bankruta jakim jest TVP, zanim napiszesz najpierw pmyśl, bo z tym masz najwyrażniej kłopoty :(