Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Patrol polskich żołnierzy w Afganistanie

(12)
W tym samym czasie, kiedy w bitwie z talibami zginął st. szer. Michał Kołek, na podobnym patrolu byliśmy my. Opuściliśmy bazę w Ghazni o 7 rano.
  • 2009-12-20 00:22 | tkw

Skurwysyny ?

Skurwysyny - tak ponoć wyraził się polski żołnierz.

Jakby ktoś obcy po moim kraju jeździł wozem pancernym z nabitą bronią i strzelał do mnie i mojej rodziny, to wszystkie jego "kwity" (mandaty ONZ, NATO, PCK, PiS, PO, SLD, ZHP i wszelkie inne) też miałbym gdzieś i też bym strzelał.

Nie znam się na tym, trudno mi ocenić, czy dobrze że nasi tam są czy nie. Ale skąd ta złość i zdziwienie ? To jest wojna, o co masz do nich żal, że strzelają ? Nie spodziewałeś się tego ?

Szkoda człowieka. Tych 6 talibów też (talib też człowiek).
  • 2009-12-20 07:50 | Ryszard Szachista

Re:Patrol polskich żołnierzy w Afganistanie

...Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki - wróć rozum naszym, dzielnym okupantom!
  • 2009-12-20 15:09 | the mentor

Polskie wojsko w Afganistanie, to jest okupacja w sluzbie amerykanskiego imperializmu. Nigdy w histori nie bylismy takimi wasalami i slugusami.
    Wstyd mi za te wasalskie rzady ostatniego 20 lecia.
  • 2009-12-20 16:48 | pp

Sprawdż definicję słowa okupacja. Ile masz lat? Piszesz jak niedojrzałe emocjonalnie dziecko jednakże mówienie o ostatnim 20-leciu i amerykańskim imperialiźmie wskazuje, że ukształtowałeś się w czasach Breżniewa.
    Tak więc Счастливого Рождества
  • 2009-12-20 16:59 | autor

Kilka błędów logicznych.
    1. Afganistan jak i Pakistan nie jest krajem Talibów (jakby ktoś obcy po moim kraju)
    2. Żołnierze NATO w odróżnieniu od Talibów nie mordują specjalnie cywili (i strzelał do mnie i mojej rodziny) - co talibowie skrzętnie wykorzystują atakując wojska NATO z miejsc zamieszkanych. Ofiary wśród ludności cywilnej niestety są.
    3. Żal ma, że zginął jego kolega (To jest wojna, o co masz do nich żal, że strzelają ?)

Pozdrawiam
    Wesołych Świąt.
  • 2009-12-20 19:46 | 1waldi73

sami wybieracie jaki pieniądz jest drogi i jaki belitosny niemiejcie do wojny pretensji, i do ludzi o innym wyznaniu POSTAWCIE SIĘ WICH IMNIENIU jesten bestronny w tej sprawie
  • 2009-12-20 21:23 | konfrater

Należy rozumieć, że talibowie* chcąc wykorzystać tereny zamieszkałe najsamprzód terroryzują ludność miejscową tamże mieszkającą by im nie przeszkadzała? Oj, naiwny, naiwny...
    Oni wszyscy są u siebie. I tam zostaną, a okupant podwinie ogon pod siebie i pójdzie precz. Takie są koleje wszystkich wojen zaborczych za wyjątkiem tych, gdzie wyrżnięto do nogi rzeczonych cywilów.
    ---
    * - coraz bardziej to eufemizm. Ile potrzeba czasu, by propaganda agresorów zaczęła mówić; bojownicy, partyzanci?
  • 2009-12-20 21:41 | tkw

1. Talib to nie narodowość tylko uczeń / absolwent szkoły koranicznej. Może być Afgańczykiem, Pakistańczykiem, Irakijczykiem i w tym sensie nasze wozy pancerne jeżdżą po JEGO (taliba) kraju. To tak jakbyś powiedział, że Polska nie jest krajem studenta / absolwenta Politechniki Warszawskiej (a w większości przypadków jest, wyłączając cudzoziemców).

2. Żołnierze NATO pewnie celowo cywili nie mordują (TEGO BY TYLKO BRAKOWAŁO), ale jednak ich zabijają. Zabitemu obojętne, czy zginie "zabity celowo" czy "niecelowo". Jego rodzinie pewnie też ... Talibowie atakują wojska NATO, bo bronią swojego kraju/rodzin (jeśli są Afgańczykami) lub kraju/rodzin swoich sąsiadów/przyjaciół/współplemieńców (jeśli są np. Pakistańczykami). I mają do tego święte prawo a nawet mają taki obowiązek. Tak jak my Polacy np. w II wojnie światowej, też atakowaliśmy okupanta z miejsc zamieszkałych. I cywili nam zabijano i my z tego powodu zadowoleni nie byliśmy (ujmując to łagodnie ...). I nas przekonywano, że "ofiary wśród ludności cywilnej niestety ..." ale jakoś nas to tłumaczenie do okupanta nie przekonało.
    Trzeba się wystrzegać mentalności Kalego ("W Pustyni i w Puszczy" Sienkiewicza): "jak Kalemu ukraść krowy, to źle ale jak Kali ukraść, to dobrze ...".

3. No aż tak głupi nie jestem (mam nadzieję, ale mogę się mylić ...), żeby tego fragmentu artykułu nie zrozumieć, chciałem wyrazić pogląd, że obok zrozumiałego żalu powinna pojawić się myśl, że nie ma się co dziwić. Tu może trochę przesadziłem, w końcu jesteśmy tylko ludźmi, w takich chwilach faktycznie trudno oczekiwać spokojnych i głębokich przemyśleń ...

pozdrawiam i WESOŁYCH (ale chyba nie dla wszystkich będą).

• 2009-12-20 23:40 | z daleka

Nielegalny kontyngent

Ten kontyngent jest nielegalny bo nie mozna uczestniczyc w wojnie bez zgody Sejmu. Decyzje w sprawach wojny i wysylania wojska poza granice lezy w kompetencjach Semu. Sejm nie bral udzialu w podejmowaniu tej decyzji. Nigdy nie bylo debaty na ten temat.Wladza w Polsce, ktora mieni sie byc demokratyczna postepuje w podobny sposob jak postepowano w dawnej PRL bez konsultacji doslownie na jeden telefon z Waszyngtonu wysyla wiecej zolnierzy do Afganistanu poniewaz tak sobie zyczy rzad USA. Kazdy spec od tego regionu wie o tym, ze ta wojna jest nie do wygrania. I predzej czy pozniej mowiac kolokwialnie by cos ugrac trzeba bedzie sie porozumiec z talibami, ale aby dojsc do tego punktu musi zginac jeszcze ilus tam zolnierzy, ktorzy wedlug slow naszego ministra spraw zagranicznych sa tam po to by zdobywac doswiadczenie bojowe bo lepeij tam niz "na przedpolach Warszawy" jak dodal Sikorski w wywiadzie dla czasopisma "Gala". Z pewnoscia sa to jedne z najkosztowniejszych manewrow, podobne za pol ceny i bez tracenia zycia naszych zolnierzy moznaby zorganizowac w Polsce.Nikogo nie bronimy i nic nie stabilizujemy w Afganistanie jestesmy tam tylko strona popierajaca Islamska Republike Prezydenta Karzaja, ktory jest klijentem Amerykanow i ktory juz odebral Afganiskim kobietom podstawowe prawa. Nasz rzad bezszczelnie od miesiecy wmawia nam ze jest kryzys i nie ma na nic funduszy. Ludzie czekaja latami na podstawoe zabiegi bo NFZ nie ma pieniedzy jednoczesnie zawsze znajduje sie forsa na wojakow w Afganistanie, ktorzy walcza tam w imie interesow, ktore nijak maja sie do polskiej racji stanu, do naszych interesow. Nie nasza to wojna i miejmy nadzieje, ze ktos kiedys odpowie za to przed Trybunalem Stanu.
  • 2010-08-04 12:02 | Hokus

Dorośnij. Zacznij patrzeć poza soje ograniczone poglądy.
    To już dawno nie jest wojna Afgańczyków.
    To wojna fanatycznych muzułmanów z całego świata.
    Żołnierzom życzymy powodzenia!
  • 2011-04-01 16:26 | ania

Ja miałam (a może nadal mam tego nie wiem)chłopaka który jest żołnierzem był na misji w Afganistanie a potem pojechał z amerykanami gdzieś i juz ponad rok czasu słuch o nim zaginął... a ja nadal go kocham ech..
    Pozdrawiam wszystkich...
  • 2012-02-08 21:39 | von doner

dla wszystkich bolesnych w tym forum .....żołnierz to osoba taka jak wy idąc do wojska ma nadzieje . że będzie dobrze pojedzie zarobi i wróci ale robi błąd , bo nie myśli politycznie nie zastanawia się gdzie będzie wojna i z kim walczy!!! czasem nie zna wroga tylko z opowiadań ....a jeszcze na dodatek dostaje sprzęt z XIX wieku od trepów a jak dochodzi do akcji wtedy nie potrafi nacisnąć na spust bo tak go wychowali kodeks mu dali i paragrafami go zasypali ginie niestety.Ktoś go tam wysyła on sam tam nie idzie .... owszem zgłasza swoja chęć wystąpienia w tym syfie ale już potem nie myśli bo nie może brnie do przodu bo wycofać się nie da [odmowa rozkazu w czasie wojny to rozstrzelanie sąd polowy a w razie szczęścia sąd cywilny jak jest litościwy to kara sztuby ]wiec jak chcecie WKU czeka wzywa z daleka.KTOŚ MUSI WALCZYĆ BY INNI MOGLI ŻYĆ .TO JEST DLA NIE MAJĄCYCH O TYM ZIELONEGO POJĘCIA .JESTEŚMY ŻOŁNIERZAMI NIE MORDERCAMI

[