Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak wysoko poleci Orzeł z PiS?

(8)
Mamy nowego prezesa TVP. Ta wiadomość nie fascynuje już na czołówkach gazet, ani też nie wywołuje żywych emocji czy szczególnej ciekawości u odbiorców telewizji publicznej.
  • 2009-12-20 00:38 | tkw

Koniec TVP

A ja wolę widzieć ostateczny koniec TVP.

Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT bez TVP !
  • 2009-12-20 10:10 | Kecaj

Resztowki po PiS

Bardzo ciekaw jestem jakie beda dokonania tego pana z pisuarowskiego nadania. Kiedy odejdzie w niebyt po doprowadzeniu TV jeszcze blizej do skraju prezpasci, prezes Kaczynski bedzie pial, ze to byl najlepszy okres w TV (oczywiscie po Urbanskim i Wildsteinie). Ha, ha... juz czekam na te chwile. Upadek Orla bedzie spektakularny. Ciekawe tez ile ten upadek i prowadzacy do niego wzlot bedzie kosztowal nas podatnikow. :)
  • 2009-12-20 11:08 | Jan

Re:Jak wysoko poleci Orzeł z PiS?

To między innymi dzięki TVP nauczyłem się j. niemieckiego. Kiedy już widziałem, że jest źle, zainstalowałem TV SAT. Najpierw oglądałem telewizje włoskie na HOT BIRD ale potem jak znalazłem ASTRĘ1, więc TYLKO niemieckie. Są świetne. Kilkadziesiąt programów. Oglądanie TAGESTHEMEN na ARD to już u mnie rytuał. Bardzo też lubię oglądać stację RBB (Berlin Brandemburg). Mnóstwo ciekawych tematów. Od historii DDR po życie zwierząt. B. ciekawe programy polityczne. B. duzo programów o Polsce, np. RBB ma stały program o naszym kraju. No i nie wiedzieć kiedy nauczyłem się z tego oglądania j. niemieckiego. Teraz już w ogóle nie oglądam ani TVP ani innych programów polskich. Za to czytam POLITYKĘ.

Teraz jest wiele innych ciekawych tygodników ale kupiuje POLITYKĘ bo mi się przypomina młodość. Pierwszy raz czytałem POLITYKĘ w liceum. To było odkrycie ! Felietony KTT i w ogóle. Teraz, nawet się trochę dziwiłem jak czytałem w bibliotece stare numery, tyle tam mowo-trawy PRL-u, ale przecież takie były tamte czasy więc może wtedy na to nie zwracało się uwagi. Ze wzruszeniem czytałem te stare numery i ten duży rozmiar gazety, bez zdjęć kolorowych, ma to swój urok. Życzę POLITYCE i państwu Redaktorom wszystkiego najlepszego. Jeszcze przypomnę, że p. MIECZYSŁAW RAKOWSKI jako red. naczelny - to był ktoś. Szkoda, że już nie żyje.
  • 2009-12-20 15:09 | orzel czy jaskolka

orzel czy jaskolka dla TVP, zobaczymy za kilka miesiecy,PIS trzyma sie telewizji ja tonacy brzytwy.Kaczynski jest nudny i pewnie ta telewizja bedzie taka sama........
  • 2009-12-20 18:27 | anro

Z Orłem, czy bez Orła - TVP już daleko nie poleci. Najwyżej do następnych wyborów.
  • 2009-12-21 00:37 | maksymilian

Godz. 20.30 w sobotni wieczór TVP pr.1:
    Hit na sobotę - OPOWIEŚCI Z NARNII: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
    II wojna światowa. Rodzeństwo Pevensie, Piotr, Zuzanna, Edmund i najmłodsza Łucja, ze względów bezpieczeństwa wyjeżdża z Londynu na wieś, do starej posiadłości profesora Kirke'a. Dzieci chowają się w szafie, która okazuje się zaczarowaną. Jest przejściem do magicznej krainy zwanej Narnią. Żyją tam baśniowe stworzenia i zwierzęta, które mówią ludzkim głosem. Za sprawą rządów okrutnej Białej Czarownicy od 100 lat nieustannie panuje w Narnii sroga zima. Wszyscy mieszkańcy krainy z utęsknieniem wyczekują powrotu prawowitego władcy, lwa Aslana, który uwolni ich od panowania czarownicy. Dzieci nawet nie przypuszczają, jak wielką rolę mają odegrać w walce z siłami zła.
    Szczerze mówiąc,w ten sobotni wieczór, miałbym większego smaka na "misia z okienka" jako że mam dopiero 49 latek, ale stara i tak dała mi klapsa i przegnała pod kołderkę. Stara zgredówa, mimo tylu starań prezesów TVP z prawicy uparcie nie chce zdziecinnieć i nie pozwala mi oglądać takich filmów dla dorosłych, tylko ciągle ten colargol albo gumisie.
  • 2009-12-21 21:33 | marianna

Re:Gdzie jest zdjęcie tego Orła ?

Szukam zdjęcia pana Orła , czyżby był podobny do braci K. ?
    Zadziwiające jest poparcie dla tego pana przez dziennikarza Polityki.
    Czy o tym decydują inne racje , jeżeli tak , to jakie ?
  • 2009-12-22 08:44 | Prudent

"Szczerze mówiąc, partyjne pochodzenie Romualda Orła wydaje mi się mało istotne", "kolejni prezesi ...wybierani byli przez polityków i występowali pod ich partyjnymi sztandarami. "

Mnie to jednak bardzo dużo obchodzi. Prezesi PiS zmieniają się już co miesiąc, za każdym razem odbierając z doradcami sowite odprawy.
    O jakiej więc strategii możemy mówić?

Główne wiadomości nie bazują nawet na danych. Przedstawiają obraz Polski okupowanej i niszczonej przez PO.
    Mogę mieć krytyczny stosunek do partii rządzącej ale jeżeli trwa na nią nagonka to człowiek zaczyna odczuwać empatię wobec dyskryminowanych (Szczególnie po ostatnich raportach OECD o wolności mediów w Polsce)

Muszę po czasie przyznać rację Tuskowi, że nie chciał brać udziału w karuzeli z mediami.

Jeżeli media publiczne nie będą pluralistyczne to właściwie mogą dla podatników nie istnieć.