Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kłopoty chłopskiej partii

(3)
Mimo blokady kont PSL urzędnikom skarbowym nie udało się ściągnąć 18 mln złotych, które ludowcy winni są państwu.
  • 2009-12-21 18:25 | tkw

Dług PSL

Cytat:
    "Był to efekt błędu, jaki popełniło Stronnictwo zbierając pieniądze na kampanię wyborczą w 2001 r. Zamiast gromadzić je na specjalnym koncie wyborczym, trzymali je na partyjnym"

TKW: cieszę się, że aparat skarbowy i komornik nie wystraszyli się partii (współ)rządzącej (nawiasem mówiąc komornik do którego ja zwróciłem się o wyegzekwowanie długu od sąsiada okazał się bezradny, sąsiad wszystko co ma to ma zapisane na brata ... Muszę sprawdzić, czy mój dłużnik należy do PSL ...). Nie rozumiem jednak prawa, które dawało podstawę do opisanego w artykule wyroku sądu. Przecież naprawienie błędu wydaje się proste - przelać pieniądze z odsetkami na właściwe konto i już. Za taki błąd 18 mln. a za gwałt, za jazdę po pijaku, za kradzież do 200 zł wyrok w zawiasach ? Głupi jestem albo co, bo nie rozumiem ...

Pozdrawiam i WESOŁYCH !
  • 2009-12-21 21:41 | konfrater

Re:Kłopoty chłopskiej partii

@tkw, wreszcie jest coś, jakaś sprawa, gdzie się różnimy. Mając poglądy raczej libertariańskie uważam, że jeśli ktoś potrafił ograć Skarbonę - chwała mu za to! Inna sprawa to to, że zieloni to akurat ogromniasty beneficjent różnych państwowych fruktów i są w tej sytuacji rzeczywiście nie do końca au courant.
  • 2009-12-21 22:05 | tkw

Re:Kłopoty chłopskiej partii

No niestety, tu się nie różnimy. Uważam, ze każda złotówka zatrzymana przez podatnika zamiast przekazana skarbonie będzie lepiej wydana niż zrobi to państwo. Sam jak mogę to nie daje skarbonie i mam to za czyn patriotyczny (jak za coś zapłacę, to ktoś na tym zarobi a skarbona najpierw ukradnie 25%, potem zmarnuje 55% a resztę wyda niekoniecznie najrozsądniej). A szkoda, chciałbym żyć w kraju, w którym płaciłbym podatki bez oporu i bez poczucia ich marnowania przez skarbonę (Jezu, jak to napisałem to pomyślałem, ze za takie marzenia to mnie w Tworkach zamkną ... . Ale nie wykreślam już tego, kryzys szaleje to może Tworki to całkiem dobre miejsce na przeczekanie - wikt i opierunek darmo ...).

Inną zaś kwestią jest to, że jak ktoś w swojej pracy jest skuteczny, to ja to doceniam. Szczególnie że chodzi o ściąganie kasy z partii rządzącej.

A że PSL to wyjątkowa mafia wśród polski partii politycznych, to dla mnie jasne, sam parę razy miałem okazję to widzieć w swojej pracy.

pozdrawiam i WESOŁYCH (wypiję Twe zdrowie na Sylwka, bo w Wigilię wracam autem do domu, to "nielzia" - choć przypomina mi się stare hasło: "piłeś - nie jedź, nie piłeś - wypij")