Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fryderyk Chopin: geniusz, dandys, człowiek z towarzystwa

(5)
Znów będzie wyjątkowo często gościł na kulturalnych salonach – w 2010 r. przypada 200 rocznica jego urodzin i Rok Chopinowski.
 • 2010-01-03 10:13 | joanna kopytowska

  Chopin w Paryżu

  Chopin zmarł w swoim paryskim mieszkaniu przy placu Vendome 12 , to samo centrum Paryża , na przeciwko Jego mieszkania upamiętnionego tablicą znajduje się dziś hotel Ritz w którym mieszkała przed śmiercią księżna Diana a znany jest z tego że zatrzymują się tam tylko osoby polecone przez innych gości , nie można wynająć tam appartamentu przychodząc z ulicy , nawet z dużą sumą pieniędzy w kieszeni , po środku palacu zbudowanego niegdyś dla Ludwika XIV , króla Słońce ,stoi teraz kolumna Vendome , na jej szczycie Napoleon w stroju rzymskim ,niedaleko przy Faubourg Saint Honore jest kościół polski , centrum polskiej emigracji współcześnie / w Paryży mieszka obecnie kilkanascie tysięcy Polaków / , na grobie Fryderyka Chopina zawsze jest wiele świeżych biało- czerwonych kwiatów ,jest bowiem taka tradycja że wycieczki licznych teraz turystów z Polski zwiedzając słynny cmentarz Pere -Lachaise gdzie spoczywa kompozytor, składają na Jego grobie kwiaty , równie ukwiecony jest tam tylko grób Edith Piaf, francuskiej pieśniarki
 • 2010-01-05 05:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Fryderyk Chopin: geniusz, dandys, człowiek z towarzystwa

  FORTEPIAN SZOPENA i przygotowanie filozoficzne kompozytora.Było podstawą do zbliżenia się i zawartej przyjażni z Cyprianem K.Norwidem,który z kolei słuchał jego muzyki.Była to przyjażń można powiedzieć niesymetryczna jeżeli chodzi o uznanie w sferze publicznej,ale głęboka intelektualnie jeżeli chodzi o wartości powiązane patriotycznymi uczuciami.Widać to w ich utworach,które po sobie obaj pozostawili.
 • 2010-02-13 23:07 | matylda11

  Re:Fryderyk Chopin: geniusz, dandys, człowiek z towarzystwa

  I zbliżają się Koncerty w 200 rocznicę urodzin Chopina w Warszawie (22.02-28.03) Warto posłuchać, na pewno...
 • 2010-02-14 01:54 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Fryderyk Chopin: geniusz, dandys, człowiek z towarzystwa

  Dziękuję za informację.Mieszkam we Wrocławiu,ale mam nadzieję,że będzie transmisja w TP lub PR.Oczywiście chętnie posłucham twórczości tego kompozytora wpisującego się w apostolstwo zdrowego rozsądku.
 • 2010-03-13 04:24 | st

  Re:Fryderyk Chopin: geniusz, dandys, człowiek z towarzystwa

  http://komandir.wrzuta.pl/obraz/4NeSZO5aCTq/fryderyk_chopin_1810-1849