Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

rzygać mi sie chce od tego wsztstkiego

(2)
2010-01-10 17:07 | student22
Nie mogę już patrzeć na to wszystko co się dzieje , niestety tez nic nie mogę zrobić. Widząc te wszystkie polityczne gęby robi mi się niedobrze. A szczególnie chodzi mi o te wszystkie komisie śledcze . Ludzie, ja najchętniej wszystkich tych pożal się boże polityków na taczce wywiózł bym ,a zastąpił młodymi ludźmi , wykształconymi ... myślę że takie odświeżenie dobrze by zrobiło .... a na pewno gorzej by nie było- bo już się chyba nie da. Skąd wziąć pieniądze? Po pierwsze należało by obniżyć pensie budżetówki. nie chodzi mi o służby ratunkowe , policje bo i tak oni maja mało . skoro byle jaki wójt byle pipidówki zarabia 7-9 tys to jak ma być dobrze? - myślę ze i za 3,5tys by pracował. już nawet nie mówię o posłach , ministrach itd bo to przechodzi moje pojęcie ile za bezczynność można dostawać pieniędzy. z oszczędności na tym można byłoby spłacić dług i wspomóc szpitale ... A jeżeli komuś nie odpowiadały by nowe warunki niech spróbuje znaleźć inną pracę zobaczy wtedy jak jest łatwo. oczywiście gdyby kraj wyszedł na prosta wtedy podwyższać można i nagrody sobie przyznawać, ale teraz? czemu tylko my mamy zaciskać pasa. w Dupie mam przyszłość w takim kraju ... jak tam gdzie chce się dostać po studiach nie liczą się umiejętności tylko plecy o "szerokości Wisły" lub chcą tyle za wstęp w te szeregi że musiałbym kilka lat za darmo pracować. dużo zdolnych ludzi marnuje się przez to że nie ma im kto pomóc. sam nie wiem czemu to napisałem i tak to nic nie da. Ale marzyć o lepszej przyszłości można - to akurat jest za darmo i podatku nie muszę odprowadzać :P
  • 2010-01-10 22:10 | tkw

Re:rzygać mi sie chce od tego wsztstkiego

Chyba rozumiem Twój nastrój, sam zrobiłem wpis pt. Żyć się nie chce".

Masz sporo racji, żyjemy w bagnie "wielokryterialnym" - materialnym, moralnym, pojęciowym, obyczajowym itd. itp. Pozwolę sobie uświadomić Ci tylko, że budżet tego państwa to ok. 300 mld. zł. Wynika z tego, że odliczając niedziele i święta, dziennie budżet wydaje ok. 1 mld. zł. Pensje budżetówki w tym to "pikuś" (co nie znaczy, że są właściwe). Znacznie większe pieniądze - Twoje i moje - kradnie się i marnuje nie w postaci pensji. Mały przykładzik (naprawdę mały) - Hanna (Gronkiewicz-Waltz) w lipcu wyrzuciła kupców z KDT (Kupieckie Domy Towarowe w Warszawie). Następnie zatrudniła ochronę do pilnowania opustoszałego blaszaka. Za ochronę zapłaciła Twoimi i moimi pieniędzmi 1 mln. zł. Następnie resztki blaszaka sprzedała za 103.000 zł. W ten sposób w majestacie prawa ktoś "wygarnął" od miasta blaszak + 897.000 zł. Prawda, jakie to proste ?

Czy Twój Nick - student22 - oznacza, że jesteś 22-letnim studentem ? Jeśli tak, to wyluzuj trochę, bo się wrzodów nabawisz. Ale tak poza tym, to właściwie dobrze, że chce Ci się rzygać. To być może pierwszy krok do decyzji, by starać się to zmienić. Byłoby gorzej, gdybyś na to wszystko lał ...

Pozdrawiam