Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jedenaste: „nie lekceważ”

(13)
Mieszkańcy Łodzi, a kilka tygodni wcześniej Częstochowy pokazali czerwoną kartkę swym prezydentom: Jerzemu Kropiwnickiemu i Tadeuszowi Wronie.
  • 2010-01-18 14:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

Jedenaste :(nie lekceważ)

Trudno w dzisiejszych czasach być apostołem zdrowego rozsądku.Zbliżenie do siebie wiary i rozumu ma wymiar nie tylko teologiczny.Ale jest największą nadzieją,że ten proces postępuje.
    Dużo sobie obiecuję po spotkaniu z metropolitą wrocławskim na SG UW,gdzie rozprawiać będzie : JĘZYK BIBLII JAKO WEHIKUŁ OBJAWIENIA BOŻEGO.
    Stawiać będę problem : NAUKA WIARY a PRAWDA.
  • 2010-01-18 14:56 | tkw

Re:Jedenaste: „nie lekceważ”

Mieczysławie, czy Ty czasami nie przeginasz ? Jak się ma to co napisałeś do sprawy Kropiwnickiego ? Co ma z tym wspólnego fakt, że pójdziesz na spotkanie z Metropolitą Wrocławskim ? Co ma Biblia do tego, czy Kropiwnicki będzie prezydentem Łodzi czy nie ? A może sugerujesz, że w Biblii zapisano, że Kropiwnicki ma być dożywotnio prezydentem Łodzi a każdy kto się sprzeciwia pójdzie do piekła ?

Jeśli Ci się odwołanie Kropiwnickiego nie podoba, bo walczył o Święto Trzech Króli, to pisz to uczciwie, masz przecież prawo tak uważać, to wolny kraj. A może ja głupi jestem i czegoś nie rozumiem ...

Pozdrawiam i liczę na wpisy nieco czytelniejsze dla mnie - prostego człowieka.
  • 2010-01-18 20:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

Trudno w skrótowym komentarzu ująć konsekwencje pobożnych biblijnych kłamstw zapisanych językiem hebrajskim.
    Nie królowie,tylko magowie uczeni patrzenia w przestrzeń kosmiczną.Będąc przy biblijnym modelu Wszechświata,to takie objawienie przekazał Bóg żydów?!
    W biblii nawet nieudolnie zamieszczone są plagiaty z kultury staroegipskiej i babilońskiej.
    Wspominam o tym aby dać znak sprzeciwu wobec nadużywania pojęcia JUDEO-CHRZEŚCIJAŃSTWO.Na jakiej kulturze rozwijało się chrześcijaństwo to temat do osobnego omawiania.
  • 2010-01-18 21:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

Nie ma tego komentarza,który otrzymałem na adres mailowy.Postawiony mi został,że daję z góry odpowiedż i zamykam dyskusję.Odpowiadam :

Nie daję żadnej odpowiedzi.Interesuje mnie NAUKA WIARY w kontekście PRAWDY.Wiodącą jest tu uświęcona filozoficzna myśl KK "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział."
    Tyle i tylko tyle.
  • 2010-01-18 21:18 | tkw

I zamierzasz to robić bez względu na omawiany temat ?! To sam załóż temat, który Cię interesuje i tam pisz, wtedy to będzie miało sens, sam chętnie przeczytam co masz na ten temat do powiedzenia.

Postępujesz jak ten uczeń w szkole, co z biologii umiał tylko o ogórku. Jak dostał pytanie o budowę pantofelka (taka bakteria), to zaczął: "pantofelek kształtem jest podobny do ogórka. A ogórek ...". Albo jak ten uczeń z "Pięknych dwudziestoletnich" Marka Hłaski - na pytanie nauczyciela, z czym mu się kojarzą wakacje, odrzekł "z dupą, panie Psorze". A czemu z dupą, pyta Psor ? Bo mnie się wszystko z dupą kojarzy, panie Psorze.".

Pozdrawiam
  • 2010-01-18 21:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

Pantofelek to pierwotniak.Dziękuję za ocenę,trudna jest do skomentowania.Pozdrawiam.
  • 2010-01-18 21:58 | zaba z paryza

a w Gliwicach nie udalo sie, mieszkancy wystraszeni nie poszli na referndum, fakt, ze w Lodz swe rece wzieli politycy, a w Gliwicach mala grupa ludzi.

To, ze coraz czesciej podaje sie prezydentow miast pod referendum, moze dlatego ze taki prezydent, przeciwienstwie do Prezydenta Polski, moze byc wybieralne do konca zycia i nie mozna go ze stolka wyrzuc, bo tworzy w miescie swoje konekcje i trzyma reke na pulsie. Tylko w referendum moze roztrzygnac sprawe.
  • 2010-01-18 22:08 | tkw

Mój błąd, pantofelek to pierwotniak (wychodzi na to, że jeśli robię tak proste błędy, to ja też ...).

A która część jest najtrudniejsza do skomentowania ? Ta czteroliterowa ?

Pozdrawiam
  • 2010-01-18 22:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

Błądzić to rzecz ludzka,a trwać w błędzie?
    Trudna do skomentowania jest ta część,która nie ma związku z moją wypowiedzią.Może żle odczytałem,przepraszam.
  • 2010-01-18 23:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

Ustawa zasadnicza ma jeszcze szereg innych korupcjogennych zapisów.Wiedział co robi Aleksander Kwaśniewski prezydent "Oszust",który nastał po Lechu Wałęsie prezydencie "Bolku".Docelowo przecież szło o demokrację partyjniacką, karykaturę demokracji nowożytnej.
    Dzięki temu mogło być zawarte braterstwo broni spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi.Cel został osiągnięty.
  • 2010-01-18 23:29 | Bohun

O Szamanach i meteorologach

Niby jest to słuszne, ale podała Pani dwa skrajne przypadki, gdzie niegospodarność była bezdyskusyjna, ale do referendum doszło tylko dzięki przeciwnikom politycznym prezydentów miast. Martwi mnie tylko czy nie dojdzie do takiej sytuacji, kiedy to opozycja tylko będzie czekała na pierwsze potknięcie włodarzy, i to nawet niewielkie, i nie z ich winy, żeby tylko sama dorwać się do władzy.

Przypomniał mi się nawet kawał.
    Z turystami w Afryce rozmawia wódz plemienia. Pyta się ich czy oni też mają szaman, który sprowadzałby deszcze. Turyści mówią, że nie, ale mają za to meteorologów. Na to zaskoczony wódz się ich pyta, czy oni też zjadają tych meteorologów jak susza nie chce minąć.
  • 2010-01-19 07:12 | Adam 2222

Troche to dziwnie brzmi "Niegdyś walczący o demokrację Kropiwnicki".
    Od kiedy watykanczykom po drodze z demokracja ?
    Po za tym fajny artykul.
  • 2010-01-19 08:51 | adamo33

Bohunie, zgadzam się z Tobą, że istnieje ryzyko, iż opozycja będzie próbowała przy pomocy referendum dorwać się do władzy, ogłaszając referendum, ale w moim odczuciu takie ryzyko nie jest zbyt wielkie. Są jednak pewne procedury. Poza tym zarzuty też muszą być poważne. Przynajmniej w miarę.
    Moim zdaniem prezydenci Częstochowy i Łodzi zostali odwołani dlatego, że ich koncepcje totalnie rozminęły się z oczekiwaniami obywateli. A dla większosci z nas ważniejsze są np. drogi niż to, czy ich miasto jest Europejskim Centrum Czegośtam.
    Mam nadzieję, że referenda z Częstochowy i Łodzi dadzą do myślenia innym prezydentom, burmistrzom i wójtom. I jednocześnie uświadomią naszej tzw. klasie politycznej, że czasy tzw. przypadkowego społeczeństwa odczodzą do historii.