Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chlebowski Show

(15)
Zeznania Zbigniewa Chlebowskiego rzeczywiście przybliżyły rozwiązanie tzw. afery hazardowej, ale po myśli Platformy Obywatelskiej.
  • 2010-01-22 11:52 | tkw

Chlebowski

mam nadzieję, że przed Chlebowskim drzwi do polityki są zamknięte. Jako społeczeństwo mamy w kim wybierać, nie musimy stawiać na osoby mające coś "za uszami". Polityka wymaga czystych rąk i już, w zamian daje władzę i wszystkie korzyści i splendory, jakie się z tym wiążą.

Przykład tej komisji pokazuje, że tryb powoływania komisji sejmowych jest chory z zasady. PO ma zrobić uczciwy sąd nad samą sobą ? Wolne żarty ...
    Może należałoby wprowadzić do regulaminu sejmu zasadę, że w komisji śledczej ta grupa, która jest sądzona nie może mieć przedstawicieli. To tak jakby podejrzany w sprawie karnej żądał udziału swoich ludzi po stronie prokuratury i to jeszcze proporcjonalnie, tzn. jego ludzie mają mieć większość i jego człowiek ma być prokuratorem prowadzącym. No to z góry znam wynik śledztwa.

Ta demokracja jest chora.
  • 2010-01-22 13:28 | Feniks

TEATRUM

Czy Chlebowski wygrał potyczkę z komisją nie byłbym pewien.Przygotowanie PR-owskie głównego bohatera było bardzo dobre.Jednakże oprócz scenarzysty i aktorów w spektaklu dużą rolę odgrywa reżyser, który w trakcie przedstawienia jest niewidoczny.W tym przypadku reżyser-żandarm nie schodził ze sceny i na oczach widowni koordynował grę aktorów, szczególnie dbając, żeby aktorzy drugoplanowi nie przyćmili gry głównego bohatera.Jest to poważny feler teatrum na Wiejskiej.Mimo misternej roboty w świadomości widza zostanie przeświadczenie,że oglądał spektakl czyli fikcję, nie rzeczywistość.
  • 2010-01-22 19:11 | SąsiadObserwator wyborca PO

Re:Chlebowski Show

Wstęp musi być. Brak mojego poparcia dla PiS i nie szczególnej sympatii dla p. Kempy oraz p. Wassermana jakoś nie przesłonił mi, w tym przypadku, pozytywnej oceny, ich chęci dotarcia do prawdy. Mieli moje (zasłużyli sobie) sympatię i poparcie w tej materii. Zaróżowione z emocji, że proboszcz może się zdenerwować wypowiedziami, SLD też ma więcej niż malutko sympatii. Ale ludzie tacy jak p. Arłukowicz, swoją rzeczowością, dociekliwością oraz umiejętnością ciętej i celnej riposty, to jest mysleniem nad tym co robią zyskuje u ludzi myslących bardzo dużo w ocenach. Takich posłów chcę mieć, jako obywatel, bez względu na ich kolor klubowy. A już bardzo podobało się mnie i znajomym, jak "wesołek" sejmowy p. Palikot próbował go w rozmowie podeptać. Klasa z jaką p. Arłukowicz go "w czoło poklepał" to było coś! No i na koniec całej tej zabawy w komisję z panem przewodniczącym, i jednoczesnie adwokatem świadków, w roli głównej wniosek nasuwa się jeden. Jak bym chciał położyć PO żeby było o co buty wytrzeć, to metoda akurat odpowiednia. A występ p. Chlebowskiego to drwienie z wyborców. Czułem się tak jak gdyby pluł mi w twarz. Ale należało mi się słusznie. Nie powinienem był robić idiotycznych wyborów i głosować na PO. Przepraszam za swą głupotę. Jest mi wstyd!.
  • 2010-01-22 19:18 | dobry45

Platforma Obywatelska czytaj Post-komuna przechodzi samą siebie -- obłuda , kłamstwa , kolesiostwo , robienie z ludzi durni i śmianie sie wrdnie patrząc w oczy z uśmiechem godnym debila oto partia rządząca . Dziwie sie a właściwie współczuje ludziom którzy tego nie widzą i popierają tych spadkobierców komuny .
  • 2010-01-22 20:19 | kubajurek

Kiedy w koncu doczekamy sie rzetelnych, uczciwych dziennikarzy. Panie redaktorze albo ja albo pan musimy wymienic sobie glowy. Widzimy, slyszymy a zupelnie przeciwne wnioski wyciagamy.
  • 2010-01-22 21:27 | jasko51

Oj, Panie Redaktorze, według mnie od P. Chlebowskiego biła obłuda i fałsz. Wcale nie był taki perfekcyjny, raczej często niewiarygodny. Marnie próbował lawirować a przewodniczący Sekuła wszelkimi sposobami próbował go bronić utrącając pytania posłów opozycyjnych. Jeśli Premier zdecydowanie nie pozbędzie się tych małych krętaczy, Mirów i Zbychów, to wiele straci nawet w oczach swych zwolenników. Jeśli PO ma chociaż trochę poczucia przyzwoitości, to powinna jak najszybciej skończyć ten żenujący spektakl i przyznać, że i u nich też mogły trafić się czarne owce. Prawda ich wyzwoli.
  • 2010-01-22 22:52 | Rudy Rydz

komisja jest podzielona wg. zamowien politycznych, kazda grupa chce cos ugrac, ale napewno nie wyjasnic problemu/moze przy okazji/. PO uratowac swoje tylki. PIS zrobic kuku PO i przy okazji wykreowac pyskata babe .Arlukowicz chyba wierzy w powolanie/mlody polityk/ .a stary wyga Stefaniuk robi za leniwego kota: polezy , pomialczy i wypije mleczko jak przyjdzie czas.
  • 2010-01-23 10:13 | Antoni Jazgarz Butrykowski

Pan Redaktor napisał zamówiony panegiryk na zadany temat, tzn KU CZCI Wielce Czcigodnego POsła Chlebowskiego! Tylko PO co? Wybiórczej POlityka i tak nie zdystansuje, Adaś M. nie POzwoli wyjść przed szereg. Ale papu drożeje, jeść trzeba, a więc, jak rozumiem: "Dla chleba, Panie, dla chleba"?
  • 2010-01-24 08:17 | qwer

Jak autor artykułu rozumie słowo "spolegliwy"? Bo zdaje się, że inaczej niż twórca tego pojęcia, prof. Kotarbiński? Spolegliwy to godny zaufania a nie uniżony, bezkonfliktowy...
  • 2010-01-24 11:23 | Czytacz

Niezbyt sie zgadzam z Pana teza, ze PO wyjdzie z afery hazardowej malo pokasane. Wg Pana cmentarz to takie samo miejsce do ubijania interesu jak Pedzacy Krolik. Ale tu na odleglosc pachnie Mrozkiem... i jego oparami absurdu.

Zbychu poszedl na cmentarz znalezc na nagrobkach nazwiska tych, ktorzy zaswiadczyc moga o jego niewinnosci. Przypadkiem byl tam tez pewien pelna geba biznesman, ktory weiedzial zapewne lepiej kto, kiedy i za co byl dobrze pochowany. Po zapoznaniu sie z lista tych swiadkow posel Neuman uznal za konieczne ich wezwanie przed wysoka komisje sejmowa a posel Urbaniak przygotowal dociekliwe i a propos pytania do wzywanych swiadkow w rodzaju: w jakiej trumnie leza i na co zmarli. Przewodniczacy komisji posel Sekula jednakze oznajmil, ze jesali ktos zmarl na syfilis nie musi poslowi Urbaniakowi na jego pytania odpowiadac.

Poniewaz jednak swiadkowie sie nie zglosili, przewodniczacyu komisji przy pustej sali oznajmil, ze nikt z wezwanych swiadkow nie potwierdzil winy posla Chlebowskiego.

Na to tylko czekal zawsze inteligentny i kulturalny Marszalek Niesiolowski, ktory na tej podstawie uznal, ze dotychczasowy przebieg prac komisji nie potwierdza winy posla Chlebowskiego w zabojstwie Krzysztofa Olejnika i posel Chlebowski winien w glorii jak najszybciej wrocic do Sejmu. Wiecej takich ludzi PO trzeba w Sejmie wg pana Marszalka, bo biznesmani nie wszystkich darza takim zaufaniem jak Zbycha....

Chwala tez Polityce, ze popiera rozwoj absurdu w III RP, ale watpie aby poza smakoszami utworow pana Slawomira Mrozka ktos potraktowal serio wnioski pana Grzegorza.
  • 2010-01-24 12:34 | gasiorowska Barbara

Komisja śledcza to przekaz dla społeczeństwa, ze na respektowanie prawa w Polsce nie ma miejsca. Sposób w jaki zeznawał Zb. Chlebowski, dla kogos kto myśli logicznie, umie wiązać fakty i nie boi się wyrażac własnego zdania swiadczy o pewności, że już jest poza zasięgiem prawa. Jego sposob wypowiadania się, intonacja głosu przypomina ludzi z czasów komuny... Tu nie chce sie rozwijac, wystarczy zamknąc oczy i posłuczac jego głosu. Mnie również niepokoi sposób w jaki niedawno walczace o poszanowanie wolności i godności ludzi media nie stać na obiektywną ocenę tego, co w komisji sie dzieje
  • 2010-01-24 20:39 | Baba

Jestem zrozpaczona Miałam nadzieję , ze po odejsciu starej gwardii wróca dobre czasy Polityki.Ale ten młody czlowiek mnie przeraził -mogę zrozumieć to co robi tylko pod warunkiem ,że jego dzieci nie mają suchego chleba.
  • 2010-01-25 18:19 | Bejotka

Zgadza się, Platforma pisieje. A szkoda!
  • 2010-01-26 08:39 | jasko51

Zgadza się, niestety PO to PIS-bis. Szczególnie jak się popatrzy co wyprawia Sekuła a cała wierchuszka PO się z tym godzi, żadnej reakcji.
  • 2010-01-26 10:04 | tkw

No to teraz, jak już zauważyliście, że PO PIS-ieje (z czym się zgadzam w tym sensie, ze PO jest równie kiepska jak PIS tylko "inaczej"), to warto sobie zadać pytanie, co powoduje ten proces. Przypominam, że KAŻDA kolejna ekipa rządząca stawała się coraz gorsza w miarę upływu czasu. Moim zdaniem takie są prawidła władzy, KAŻDA władza deprawuje. Jeśli nie zmienimy tej "demokracji", to nie będzie miało znaczenia kto jest u władzy, zjawiska będą zawsze te same. "Demokracja" w europejskim wydaniu to anachronizm.

Pozdrawiam