Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ważny gest

(8)
O tym, jak doszło do tego, że Putin zaprosił Tuska do Katynia, o przygotowaniach do rocznicy i przebiegu uroczystości – mówi Andrzej Przewoźnik, główny organizator uroczystości katyńskich.
  • 2010-02-05 20:02 | Adam 2222

Kiedy powstanie lista strat Polskich w czasie II WS, lista pomordowanych Ukraincow i Polakow na Wolyniu

lista zamorodowanych Polakow przez Granatowa Policje przed wojna ?
    (Chlopcy szaleli likwidujac strajki, ZOMO to pikus przy nich.)
    Do tego nie potrzeba archwow rosyjskich.

Demokraci Polscy maja geby pelne patriotyzmu a przez 20 lat nie potrafili zrobic tego majac IPN. Dlaczego ?

Po Akcji Wisla rozpalcelowano Banderowcow pomiedzy Polakow tak ze nikt nie wiedzial ze jego sasiad ma na lapach krew Ukrainska i Polska.
    Ich dzieci i oni byli traktowani tak samo jak Polacy. Nastepne ich pokolenia dorastaly w "milosci" do Polski, co widac w mediach i poczynaniach elyt.

Chodzi o pokrycie milczeniem barbarzynstwa Banderowcow dlatego ciagle Katyn, Katyn. A tu Rosjanie zrobili niespodzianke zapraszajac Tuska na obchody. Ciekawe jak teraz oni beda nas oklamywac ?

Polacy na obsikiwaniu Rosyjskiej nogawki przez potomkow Banderowcow traca tysiace miejsc pracy (Jamal II, terminal szerokich torow w Slawkowie, wymiana handlowa) to ich nie obchodzi.
    Oni ustawili sie przy korytach panstwowych, im zaden kryzys nie straszny.
  • 2010-02-05 20:27 | tkw

Re:Ważny gest

Granatowa Policja to formacja z czasów okupacji niemieckiej a nie II RP, więc żadnych strajków nie likwidowali.

Przeczytałem trochę Twoich wpisów, współczuję ciężkiego dzieciństwa.
  • 2010-02-06 19:52 | Adam 2222

Miło mi ze zgadzasza sie ze mna co do meritum.

Różni nas tylko nazwa instutucji II RP, ktorej funkcjonariusze po Wrzesniu pracowali dla Niemców.

Jeden z ich wyczynów, 6 listopad 1923 r. Kraków, 32 zabitych, setki rannych i aresztowanych.
    Raczej nie oczekuj by Instytu Pamieci Narodowej poinformowal o podobnych ich "zaslugach". Nazwa tej instutucji, jak sie nie myle to byla Policja Panstwowa.

P.S.
    Jako wróżka czy mówiac poprawniej, wróżek na chleb nie zarobisz.
  • 2010-02-06 23:48 | tkw

Chleb sam sobie piekę, na szczęście. Wśród Twoich wpisów (nie czytałem wszystkich tylko kilka) nie znalazłem żadnego o pozytywnej atmosferze, tylko takie na "nie". Ale gratuluję, jeśli dzieciństwo nie było ciężkie. Musiało to więc być coś innego, wypadek ?

Co do tej Policji to już nie rozumiem - po wrześniu zmienił się zarządca, nawet jeśli było w niej dużo przedwojennych funkcjonariuszy, to decyduje kryterium kto rządzi. Może i Policja przedwojenna święta nie była (chyba żadna na świecie nie jest), ale uznać jej ciągłość przez czas okupacji to już przesada.

Pozdrawiam
  • 2010-02-07 01:38 | Wojciech

Re:A pan Passent podaje na blogu , że to zasługa Sikorskiego i Rotfelda ?

Trzeba wreszcie ustalić , kto do tego pojednania dąży ? Wiadomo, że jedzie też tam pan prezydent , być może namówiony przez organizatorów tych uroczystości. Czy organizatorami byli panowie Sikorski i Rotfeld , jak podaje do Daniel Passent ?
  • 2010-02-07 20:41 | Adam 2222

I znowu znaleslismy cos wpolnego, wypiek chleba i to ze mialem swietne dziecinstwo.

Wakacje na koloniach, obozy wedrowne, kajakowe i u babci. Podczas roku szkolnego cztery, piec wycieczek do roznych miejsc w Polsce.
    Bezplatne kolka zaintersowan w Domach Kultury czy Harcerza (fotografika, plastyka, taniec, teatr itp). Wyjscia ze szkoly do teatru, kina. Na koniec tygodnia, potancowki szkolne bez ochraniarzy, rajdy gorskie, raz w roku znienawidzony Czyn Spoleczny. Obecnie rzecz konieczna do umieszczenia na CV nazwana Wolunteriatem. Tanie ksiazki, swietne biblioteki gdzie mozna bylo poczytac zagraniczne magazyny, Kulture, Polityke, Problemy, Szpilki, Karuzele, Forum, Mlody Technik itp. Pograc w szachy, warcaby, porozmawiac z nieznajomymi o wrednosci komuny. W domu, Radio Luxembur, BBC, Bambino, Kasprzak, piekne dziewczny, prywatki. Pracy do wyboru do koloru w calej Polsce, Warszawa, Slask, Zaglebie, Dolny Slask. Poroblem z tanimi mieszkaniami nie rozwiazany do dzisiaj.

Roznimy sie w ocenie obecnych elyt, ktore za co sie nie wezma to spie...
    Pokaz choc jedna dziedzine zycia w Polsce ktora ma "rece i nogi". Prawo finasowe, autostrady, Sluzba Zdrowia, szkolnictwo, rozwoj przemyslu ( nie pytam sie o High Tech), koleje, bezrobocie, zadluzenie kraju, prespektywy, przyjazne dla obywatela panstwo ?

Pozytwna rzecza jest paszport. Ale ~50% spoleczenstwa jest za biedna by skorzystac. Pozytwna rzecza, z punktu widzenia urzednikow Krk, jest ich bezkaranosc, nie placenie podatkow i zycie na koszt polskiego podatnika.

Roznimy sie w podejsciu do pomordowanych Polakow w czasie II WS.
    Ja uwazam ze obecne elyty i ty tez, macie pamiec o nich w ....
    Nie zalezy wam na ustaleniu ilu i kto wymordowal oraz na oddaniu im czci, tak jak to robia np. Zydzi.
    Uzywanie, wybiorczo do doraznych, zazwyczaj glupich celow, poniza pamiec o nich i dykredytuje nas jako Narod.
    Dodatkowo ze tracimy tysiace niezle platnych miejsc pracy.
    Zyskujemy niechec tych do ktorych elyty "podskakuja" i tych co patrza sie na to z boku.

Roznimy sie w podejsciu do Policji.
    Tobie kolaboracja przedwojennej Policji z Niemcami nie przeszkadza.

Poza tym jak nie zgadzasz sie z moja opinia czy jej nie rozumiesz to nie jest powod do osobistych wycieczek.
    Ja nie jestem osoba publiczna (politycy, redaktorzy mediow, doradcy rzadowi itp) ktorzy maja osobisty interes w oszukiwaniu nas (swietnie platna praca, roznego rodzaju gratyfikacje). Lepiej podaj swoj kontrargument.
  • 2010-02-09 17:52 | Zbigniew KORNELL

Dlaczego nienawidzicie Polaków ?

DLACZEGO NIENAWIDZICIE POLAKÓW ? Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Od roku 1994, tj. od czasu przymusowego eksmitowania Rodziny Katyńskiej /od roku 1989 wolno pisać z dużej litery/ do baraku przy ulicy Wojska Polskiego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim, nigdy ten barak nie był udekorowany polskimi flagami
    narodowymi w święta państwowe: 2 maja, Święto Polskich Barw Narodowych - Dzień Flagi, 3 maja, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja /1791 r./, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości Polski. Tak jest i w tym roku. Dla- tego składam doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego, który z przyczyn politycznych degraduje społecznie i represjonuje Rodzinę Katyńską, którą jest Zbigniew KORNELL. Bardziej drastyczne i podlejsze formy represji politycznych spadły na tą Rodzinę Katyńską w roku 1994. Wtedy to władze miasta Nowego Dworu Mazowieckiego oskarżyły, dwa lata przed śmiercią, Wdowę z Rodziny Katyńskiej, Irenę KORNELL, o umyślną dewastację baraku, do którego dopiero co została brutalnie eksmitowana, po przebytym niedawno paraliżu związanym z wylewem krwi do mózgu. W tym samym roku zaczyna się publiczne ośmieszanie i opluwa - nie polskiej Rodziny Katyńskiej, przez władze miasta, na łamach prasy brukowej. W tygodniku „NIE” Jerzego Urbana z 25 sierpnia 1994 r., tego który podżegał do zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki i w dzienniku „Express Wieczorny” z 16 sierpnia 1994 r. Express napisał m.in., że Rodzina Katyńska żebrze o żywność i chodzi po śmietnikach. Takie informacje przekazali gazecie anonimowi urzędnicy- plotkarze z Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy nie chcieli podać swoich nazwisk, którym zabrakło odwagi i merytorycznych argumentów do danej sprawy, o poglądach politycznych wywodzących się z przynależności do byłej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Najlepiej obrazuje te czasy w wie- lkim skrócie informacja Federacji Rodzin Katyńskich zamieszczona na stronie internetowej: „...rodziny ofiar – rodziny katyńskie – były na różny sposób szykanowane przez komunistyczne władze PRL. Wdowy pozbawiano środków do życia, wyrzucając je z pracy, dzieciom uniemożliwiano podjęcie studiów, synów wcielano do karnych jednostek wojskowych i kierowano do pracy w kopalniach.” Jest rok 2009. Represje polityczne Rodziny Katyńskiej, mające już zna- miona nienawiści, nadal trwają z jeszcze większą mocą w postaci politycznych procesów sądowych i wyroków więzienia, pomimo upadku komunizmu, odzy- skania niepodległości przez Polskę dwadzieścia lat temu i oficjalnego pisma po- chwalnego wręczonego uroczyście przez marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewowi KORNELL: „Z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypo- spolitej Polskiej 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za wieloletnią walkę o prawdę katyńską oraz umacnianie pamięci o zbrodni katyńskiej i jej Ofiarach. Z wyrazami szacu- nku Bronisław Komorowski” Na wszystkich przykładach tu zamieszczonych wyraźnie widać, dlaczego od kilkunastu lat władze nowodworskie upodobały sobie właśnie rocznicę zbrodni katyńskiej, do mobilizowania wszystkich sił i środków na ten dzień do odprawia- nia modłów w kościołach i pompatycznych przemówień tamże. Wszystko na po- kaz. Rzeczywiście na pokaz. W tegorocznych uroczystościach patriotycznych z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce, które odbyły się w miejscowym kościele, nie było nikogo z władz miasta Nowego Dworu Maz.. Nie było nawet żadnego przedstawiciela tych władz. W roku 2010 w kwietniu przypadać będzie 70 rocznica zbrodni katyńskiej. Zobaczymy co komunistyczne władze Nowego Dworu Mazowieckiego przygotują na te obchody – w geście rozpaczy. Zbigniew KORNELL
  • 2010-02-09 23:03 | tkw

Jeśli moja drobna złośliwość Cię uraziła, to odszczekuję. Człowiek czasem ulega takiej pokusie ale masz rację, nie należy tego robić.

Gratuluję fajnej młodości.

Zaatakowałeś mnie, że nie obchodzi mnie rzeź Wołyńska a ja nic takiego nie napisałem, w ogóle się na ten temat nie wypowiadałem. Nie polemizowałem, że Policja II RP to był chór anielski tylko zwróciłem uwagę na datę 01.09.1939, i nadal nie pakuję do jednego worka Policji II RP i granatowej. I to wszystko co napisałem. Czemu wylałeś żółć na mnie ?

Nie wyrażałem zachwytu polskimi elitami politycznymi, przynajmniej w tym temacie/wątku. A Ty już mnie z nimi postawiłeś w jednym szeregu. A ja mam bardzo złą opinię o tych elitach, wyrażam ją na innych wątkach. Tyle, że staram się pisać konkrety a nie emocje.

Co do elit i spieprzania wszystkiego przez nie:
    • za komuny ludzie mówili „niech będzie drogo, ale niech wszystko będzie w sklepie a nie na kartki i po znajomości. Ja chcę iść do sklepu i kupić 10 dkg szynki jak będę chciał a nie tyle, ile mi się uda jak akurat rzucą”. „Jak będę chciał kupić telewizor, to ma być w sklepie a nie na kartki”. I jest jak ludzie chcieli. Tyle, że dla wielu jest drogo (ale to normalne, jakby okrutnie to nie zabrzmiało).
    • mamy gospodarkę rzeczywistą a nie wirtualną (a dokładniej nadal jesteśmy w okresie transformacji, ale w dobrą stronę). Pieniądz ma wartość, jest wymienialny. Nie ma cinkciarzy, bo po co ? Oszczędności w banku nie tracą realnej wartości.
    • kto pracuje i zarabia, może żyć przyzwoicie. Bezrobocie było też w PRL, ale ukryte (małe zarobki to i starczało dla wszystkich, każdy mógł pracować), choć byli tacy, co władzy podpadli i wtedy władza pilnowała, by nikt go nie zatrudnił.
    • mamy wolność słowa
    • mamy wolność osobistą (teraz sąd pozbawia wolności a nie prokurator – urzędnik państwowy)
    • mamy wolność kształcenia (dziś w zasadzie każdy kto chce może się uczyć, tyle że nie zawsze na uczelniach państwowych)
    • mamy paszporty w domach
    • mamy wybór drogi życiowej (za komuny każdy zarabiał podobnie bez względu na to, gdzie pracował – były wyjątki – dziś można zrobić wielką karierę, ale trzeba dokonać wyboru – co jest trudne – i zaryzykować.). Czy za PRL, nawet gdyby istniał internet, byłby ktoś taki jak właściciel gadu-gadu ?
    • mamy Policję, która strzeże porządku publicznego a nie partyjnego (niestety są też służby polityczne a i Policja często „daje ciała”, ale zdecydowanie wolę Policję od MO)
    • mamy armię NASZĄ a nie PZPR-owską
    • jesteśmy w NATO – marzenie Polaków (abstrahuję od tego, czy miało to sens, ale chcieliśmy tego)
    • jesteśmy w UE – marzenie Polaków (abstrahuję od tego, czy miało to sens, ale chcieliśmy tego)
    • drogi mamy coraz lepsze, idzie to jak krew z nosa, ale idzie.

Podałem listę, która nie ma być listą pozytywów ani nie ma być listą pełną. W każdym z tych punktów są poważne osiągnięcia ale też wady. Poza tym ja uważam, że nie są to osiągnięcia elit tylko nasze, obywateli. Elity czasem szły z nami w jedną stronę (NATO, UNIA), ale często raczej przeszkadzały. Nie mam dobrego zdania o elitach politycznych, dla mnie są to elity tylko z nazwy, jaką sobie same nadały. W każdym razie ja do PRL nie chcę wracać, choć stan obecny rajem na Ziemi nie jest.

Pozdrawiam