Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wolę kiepską politykę

(11)
Ulubiony liberał Donalda Tuska, John Gray mówi o liberałach, utopistach i optymistach
  • 2010-02-09 08:13 | Mieczysław S.Kazimierzak

Wolę kiepską politykę.

Liberalizm w polskim wydaniu : DOŚĆ TEJ PRUDERII SOBIESIAK NA PREZYDENTA.
    Ten specjalista od hazardu z pewnością będzie skutecznym pasterzem prowadzącym swoje owieczki,politycznych szulerów do elity czerpiącej zyski z utopijnego GATT i globalnego wolnego rynku.Bóg rasista będzie błogosławił.
    Gwiazdą zjawiską jest Radosław Sikorski,który nie wyciągnął wnioski z przeprowadzonej rozmowy z Jams'm Goldsmith'm zamieszczonej w książce PUŁAPKA.Skutecznie żydowskim ruchem umysłowym i politycznym Polaków w tą pułapkę chce zamknąć.
    "Liberalne,indywidualistyczne współczesne społeczeństwa Zachodu najlepiej odpowiadają judaizmowi.Ich alternatywy-lewicowa (komunizm) i prawicowa (nazizm) są antyżydowskie."
    KOMERCJALIZM wyparł PRAWDĘ wował APOSTOŁ zdrowego rozsądku i zauważył,że : "Świat musimy go na tyle nienawidzieć,bu chcieć go zmieniać,i na tyle kochać, by uważać,że jest on wart zmiany."
    Podobnie odniósł się do pojęcia patriotyzmu,co jest sprawą realną w postaci korupcjogennej ustawy zasadniczej,która została wykreowana dla utworzenia partyjniackiej demokracji.
    Był i jest problem nadreprezentacji mniejszości żydowskiej.
  • 2010-02-09 08:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

Re:Wolę kiepską politykę

Ofiarą tej nadreprezentacji padł sam Wojciech Jaruzelski,który niezależnie od szantażu moskiewskiego z pewnością i miał założony żydowski.Dziś nawet nie rozumiejąc istoty nadużywania pojęcia antysemityzmu musi się tłumaczyć z niechęci do ludów semickojęzycznych to jest nie tylko Żydów,ale i Arabów.
    Znamiennym było zawarcie braterstwa broni przez spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi dla nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
    To ukoronowało historię Polski prezydentami zapisaną: "Zbrodniarzem,Bolkiem,Oszustem i Wasalem."Do fotela prezydenckiego pretendują ministrowie wojny,a wśród nich poczytne miejsce zajmuje aktualny minister wojennych spraw zagranicznych wspomniany Radosław Sikorski,były korespondent wojenny z rewolwerem w ręku.
  • 2010-02-09 10:00 | the cake is a lie

A w domu wszyscy zdrowi?
  • 2010-02-09 10:07 | Joanna kopyytowska

czyli tolerancja , umiar i dystans przede wszystkim

Chodzi więc o to że żarliwa wiara w jakieś wartości prowadzi do fanatyzmu i przynosi wiecej szkody niż pożytku ,z tym porównaniem do zwierząt jednak bym się wstrzymała bo wyrafinowane formy okrucieństwa znane i obserwowane wśród ludzi są nieznane w świecie zwierząt , najskromniejszy schroniskowy kundel ma zdrowsze emocje od większości Europejczyków wychowanych w chrześcijańskich tradycjach wolnej woli i miłości bliźniego , czy w końcu przyjmiemy jako ludzkość świadomą odpowiedzialność za dokonane zbrodnie na innych bliźnich i świecie przyrody, w koncu trzeba przyznać ze jesteśmy gorsi od zwierząt , wiara w nasze człowieczeństwo przez duże C gaśnie
  • 2010-02-09 17:50 | naks@gazeta.com

niepokojacy jest fragment tekstu Gray'a gdzie stwierdza .."tymczasem prawdziwe komunistyczne spoleczenstwo nigdy nie powstalo..". jestem pewien ze powstalo w zssr iw calym bloku i nie ma co sie oszukiwac ,bo w ten sposub tworzy sie zludne wyobrazenie o chorym systemie.
  • 2010-02-09 19:49 | Lekarz z Niemiec

NIby mam wyzsze wyksztalcenie a nie rozumiem o czym ten filozof gada.Jak to w liberalizmie sa sprzeczne koncepcje?Jak dobrze zrozumialem ten pan podciaga komunizm pod jakas forme liberalizmu?? Troche mnie to dziwi. Raczej, zieje z jego wypowiedzi pesymizm z pogranicza depresji...moze przdalyby sie jakies leki przeciwdepresyjne? pozdrawiam.
  • 2010-02-10 09:02 | Mieczysław S.Kazimierzak

Każdemu wg potrzeb,tylko potrzeby były różne.Rzeczą pierwszą była i jest ekonomia polityczna.
    Apostoł w 1935 roku w ŻRÓDŁA I MIELIZNY prorokował,że "Kapitalizm może być równie materialistyczną filozofią jak i komunizm i nigdy nie jest w stanie stworzyć podstaw dla ludzkiego szczęścia".Trzeba dodać,że i dziś za sprawą nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
  • 2010-02-10 11:08 | ivo

Brak depresji to nie beztroski infantylny optymizm, myli się chyba Panu użycie środków antydepresyjnych ze skutkiem użycia heroiny, albo upojeniem alkoholowym. Zdrowie psychiczne oznacza raczej zdolność do tolerowania niedoskonałości i niejednorodności świata niż widzenia w nim przymiotów których nie ma. Poza tym zwróciłbym uwagę, że (bez urazy, to uwaga ogólna) wyższe wykształcenie jako sposób na ogarnięcie świata to mit, który pochodzi chyba jeszcze z XVII, XIX wieku, kiedy ludzie po pierwsze sądzili, że świat jest możliwy do wyjaśnienia w głowie jednego człowieka, panował kult nauk ścisłych, co więcej wykształcenie było kiedyś czymś innym niż teraz. Dawniej uczeń już gimnazjum przyswajał sobie większość dziedzictwa kulturowego Europy, literaturę antyczną czytał w oryginale, klasykę miał w jednym palcu. Dzisiejsze wyższe wykształcenie to raczej forma zaawansowanej specjalizacji, w której człowiek dobrze zna się na wąskim wycinku rzeczywistości który studiuje i najczęściej (są wyjątki) na niczym więcej, bywa, że jest kulturowym i moralnym analfabetą (powtarzam wyraźnie, to nie uwaga "ad personaem", ale czuję się w obowiązku zbić ironiczny, ale za mało AUTOironiczny, argument typu: "niby mam wyższe wykształcenie, ale nic nie rozumiem". To naprawdę nic niezwykłego). Zresztą jak trudno poruszać się w tym świecie niech przykładem będą komentarze bardzo aktywnego na tym forum (i na wielu innych) "Sami-Wiecie-Kogo", którego niemała erudycja i inteligencja nie chronią przed obłędnymi aberracjami umysłowo-emocjonalnymi. Umysł człowieka to tak jak porządek polityczny w poglądach pana Graya, niezwykle delikatna i krucha struktura, polegająca raczej na mozolnym i nieustannym zarządzaniu kryzysem, niż na budowaniu trwałych fundamentów, to złudzenie kończy się zazwyczaj katastrofą, osobistą, lub dziejową.
    Zdrowia i realizmu!
  • 2010-02-11 20:24 | tkw

A możesz rozszyfrować "Sami-Wiecie-Kogo" ? Zastanawiam się, czy pijesz do mnie, ale ja na innych forach nie jestem aktywny .... Jeśli do mnie, to wal śmiało.

Pozdrawiam
  • 2010-02-11 20:52 | ivo

Błagam Cię, Człowieku, na pewno nie chodzi o Ciebie, widzę Cię zresztą na tym forum pierwszy raz (przynajmniej tak rozumiem "to" forum, może trochę nieściśle, jako ciąg komentarzy pod danym artykułem...). "Sam-Wiesz-Kto" nie miałby takich samokrytrycznych wątpliwości wobec swojego umysłu, jest bowiem kimś w rodzaju Apostoła Aryjskiego Rozsądku, to nie byle pierwsza lepsza postać, o nie! To rodzaj Nadpostaci ;)
  • 2010-02-12 12:19 | tkw

No tak, dla mnie forum to całe forum "Polityki", stąd moje pytanie.

Pozdrawiam