Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy to czystka

(12)
Rozmowa o Mariuszu Kamińskim, porządkach w Biurze, o podsłuchach, agentach, o sprawie Piskorskiego i o tym, że Biuro nie będzie zajmować się płotkami.
  • 2010-02-10 09:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

Czy to czystka.

CBA to klasyka wzorca centralnego systemu sprawowania władzy.Wypowiedziano walkę wierzchołkowi góry społecznej plagi i siłą rzeczy wojownicy stali na straconej pozycji,wobec totalnego przyzwolenia na polityczne szulerstwo i z tym związaną korupcję.
    Społeczne przyzwolenie wynika z korupcjogennej ustawy zasadniczej w wyniku której w partyjniackiej demokracji na politycznym ringu są wodzowie,a nie poszczególni jej członkowie promieniujący brakiem otwartości nie tylko na problemy,ale i propozycję ich rozwiązywania.Obywatel nie ma osłony prawnej aby z otwartą przyłbicą mógł stawić czoła patologii wyniszczającej życie publiczne.
    Dokumentują to moje listy Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.Nawet taka instytucja jak NIK za czasów prezesury Lecha Kaczyńskiego nie chciała być otwarta na wiedzę Obywatela.
    W tym swoistym zorganizowanym działaniu na rzecz braku praworządności uczestniczą instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa..
  • 2010-02-10 09:47 | Mieczysław S.Kazimierzak

Re:Czy to czystka

Dlaczego jest taki duży opór partyjnych wodzów wobec Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.Oczywiście demokracja nie niesie za sobą żadnych wartości,ale te mogą być wymuszone poprzez odpowiedzialność.Dziś jest swoiste eldorado dla politycznych szulerów,którym najczęściej się udaje nie trafić pod scentralizowany system kontroli,bo nie ma takich fizycznych możliwości.Jaki byłby koszt ich stworzenia i czy nie lepiej wycinać ich systemową obywatelską gilotyną?
  • 2010-02-10 10:55 | Popieram CBA

W Polsce Zwiazki Sportowe potrafią za Pieniądze podatników, budować pomniki - siedziby, za 90 Milionów i nikt im nie waży sie podskoczyć! Brawo Panie Pawle
  • 2010-02-10 14:44 | PasjonatLeonaWachholza

A mnie spodobała się wypowiedź Pana P.Wojtunika o tej dyskwalifikacji,gdy idzie o przełożonego.Mało kto z szefów różnych służb o tym,by powiedział.
    Mam nadzieję,że CBA będzie też walczyć z nepotyzmem i protekcją,bo to jest prawdziwa choroba Polski.
    Gdzie się nie ruszą młodzi i wykształceni ludzie to koneksje,znajomości,nepotyzm i w ten sposób żadnej pracy nie możemy zdobyć.
    A nie jesteśmy gorsi np.od tej funkcjonariuszki -ponoć CBŚ-iu,która wskazuje przestępcy miejsce ukrycia zwłok.
    Ta funkcjonariuszka nie ma pojęcia o taktyce kryminalistycznej,ale ma pracę.
    I chciałbym wierzyć,że Pan Wojtunik odniesie się też pozytywnie do młodych ludzi poszukujących pracy i przynajmniej niektórzy z nich otrzymają informację od CBA ws.rozmowy kwalifikacyjnej.
    Ale czas pokaże-my nie chcemy nagród finansowych,wysokich stanowisk jak to było za czasów Pana Kamińskiego-nie.Chcemy jedynie szansy na zaprezentowanie swojej wiedzy,umiejętności myślenia,gdy np.idzie o analizę kryminalistyczną,która jest częścią większego zagadnienia,którym jest wywiad kryminalny.
    A może też nie otrzymamy żadnej odpowiedzi-kto to wie.
  • 2010-02-10 18:22 | zaba z paryza

a pan Wojtunik wyglada jak dresiarz...
  • 2010-02-11 18:33 | tkw

Cytat:
    CBA ma najniższe zaufanie społeczne wśród tego typu instytucji.
    TKW: czyżby CBA przymierzało się do „tańca z gwiazdami” dla podniesienia zaufania ? Co za banialuki, takie służby NIGDY nie mają społecznego zaufania.

Cytat:
    Jaki był największy grzech CBA za poprzedniego kierownictwa?
    Upolitycznienie, czyli największy grzech, jaki może popełnić tego typu służba. Politycy nie powinni kierować służbami specjalnymi, to zawsze skaża obiektywizm ich działania.
    TKW: noooo, dawno się tak nie uśmiałem. Apolityczna policja polityczna. No to może jeszcze apolityczne partie polityczne, apolityczny Rząd i Sejm i będzie w kraju „miodzio” ?

Cytat:
    Prowokację można zastosować wówczas, gdy posiada się pewność bliską stu procent, że dana osoba to przestępca, a nie niewinny człowiek, który w rezultacie działania służb dokona pierwszego w życiu przestępstwa.
    TKW: tak na poważnie to nie zgadzam się z tym. Wg mnie można poddać takiej próbie kogoś przed powierzeniem mu czegoś ważnego, zgadzam się z tym, że ta próba też musi mieć swoje granice.
    Cytat:
    twierdzę, że CBA jest potrzebne.
    TKW: jak się raz stworzy narzędzie do walki politycznej, to trudno się odzwyczaić i z niego zrezygnować. Przyjdzie nam długo żyć z CBA ...
  • 2010-02-11 20:57 | Jerry11

Czasami pomiedzy "dresiarzem", a policjantem roznica jest zupelnie minimalna...
  • 2010-02-12 11:17 | REX

Ot i porozmawiali sobie koledzy ze szkoły.
  • 2010-02-12 16:09 | tkw

Za onet.pl (fragment):

"Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego odtajnienia przez b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego materiałów ws. tzw. afery hazardowej. Według CBA, które złożyło zawiadomienie, Kamiński mógł ujawnić tajemnicę państwową.
    Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego odtajnienia przez b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego materiałów ws. tzw. afery hazardowej. Według CBA, które złożyło zawiadomienie, Kamiński mógł ujawnić tajemnicę państwową.

- Prokurator badający sprawę nie doszukał się znamion przestępstwa. Decyzja jest nieprawomocna"

TKW: 1 : 0 dla Kamińskiego. Nowy szef CBA stwierdził, że miarą porażki Kamińskiego jest liczba przegranych spraw przez CBA. No to sam ma przegraną, i to ze swoim poprzednikiem.
  • 2010-02-13 09:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tajne państwo rządzi się swoimi prawami,które jest żródłem zakłamania i hipokryzji.Potrzeba jego istnienia i metod działania wynika z kondycji społeczeństwa,któremu brak sił i wiary w uzdrowieńczą otwartość.
    To sprawia,że i władza sądownicza jest uczestnikiem zbiorowych działań na rzecz braku praworządności.Dokumentuję to w moich listach TWSO z norwidowskimi mottami.
  • 2010-02-13 15:13 | stefan

A cha rozumiem! CBA w rękach PiS = dobrze, CBA w rękach PO = źle. Mam pytanie: czy ty jesteś zdrowy psychicznie?
  • 2010-02-13 23:57 | tkw

Nie wiem czy jestem zdrowy psychicznie, wydaje mi się że tak ale mogę się mylić

A czy ja napisałem że "CBA w rękach PiS = dobrze, CBA w rękach PO = źle" ? Czytałem 20 razy i za cholerę tego nie widzę. Napisałem, że idea apolityczności policji politycznej jest śmieszna i nadal tak uważam. Nie odnosiłem tego ani do PIS, ani do PO, ani do SLD, ani do ...

Poza tym "ty" pisze się "Ty", to tak a propos zdrowia psychicznego może nie jest, ale kultury jest.