Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co uradzą złotemu ?

(3)
Rada będzie podzielona politycznie, a prawdziwy test przyjdzie, gdy głosowane będzie wprowadzenie w Polsce euro.
  • 2010-02-22 16:33 | tkw

RPP

Rada jest od dbania o pieniądz a nie o gospodarkę. Od dbania o gospodarkę jest Rząd. Zadania RPP wyznacza prawo a nie zakusy rządu czy kogoś innego.

Za PRL władzy podlegało wszystko, w tym NBP. Skutki znamy. Na świecie, do którego chcemy dążyć, bank centralny jest niezależny od rządu. Niech każdy wykonuje swoje zadania zamiast oglądać się na innych, to będzie najlepiej.

Obawiam się, że rząd będzie chciał przerzucić na RPP swoje obowiązki dbania o gospodarkę. To będzie oznaczać brak wzrostu stóp procentowych czyli osłabienie pieniądza. Jeśli tak się stanie, to wszyscy zapłacimy za to inflacją. Obym się mylił.
  • 2010-02-22 17:17 | tkw

Re:Co uradzą złotemu ?

Pamiętam jak w sejmie Hausner z mównicy zwrócił się do Gilowskiej: "Załóżmy, że pani zna się na ekonomii, na chwilę tak załóżmy" (Tusk zareagował właściwie, nazwał to chamstwem i zażądał przeprosin dla Zyty, oczywiście Zyta wtedy jeszcze była w PO). Ciekawe, czy Hausner i Zyta będą siedzieć obok siebie ?
  • 2010-02-23 20:34 | Ryszard

Re:Co uradzą złotemu ?

Szanowny Pani Joanno !
    Trochę na inny temat,ostatnio słuchłem audycji z Pani udziałem na temat OFE.
    Dziwi mnie,dlaczego OFE nie są wynagradzane od osiągniętych przez nie zysków?
    Często słuchałem audycji o OFE, o wysokich prowizjach, nigdy nie słyszałem,
    aby ktoś zaproponował taki sposób wynagradzania funduszy.Warren Buffett
    na początku swojej kariery prowadził fundusz inwestycyjny, w którym jego
    wynagrodzeniem było 20% wypracowanego zysku przez fundusz.
    Dlaczego nie zastosować takiej formy wynagradzania OFE likwidując Janosikowe
    prowizje i opłaty od wartości kapitałów, którymi zarządzają. Na rynku
    pozostałyby najlepsze, a te które nie potrafiłyby generować zysków dla
    swoich członków, oraz zarobić na utrzymanie zarządzających zakończyłyby
    działalność, która obecnie bardziej przypomina zbójowanie niż inwestowanie.
    Z poważaniem Ryszard.