Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trzy białe, jedna czarna

(4)
O tym, jak diagnozuje się chorobę genetyczną i mówi o tym pacjentowi
  • 2010-03-01 05:24 | lip

Trzy białe, jedna czarna

Dla mnie , jako ojca 15-letniego syna z zespołem Downa rozmowa kończy się tam gdzie powinna się zacząć a tak wrażliwa zazwyczaj Pani Redaktor nie zadaje pytań, które sie same narzucają.
    No bo proszę - Pan Profesor:"Dziecko z Downem rodzi się na 700 ciąż, w każdym kraju mniej więcej tyle samo." I JEDNO ZDANIE DALEJ "(...) W Czechach rodzi się ich co najmniej dziesięć razy mniej niż u nas. " Jakaś sprzeczność ? Chyba nie a pierwsze cytowane zdanie powinno brzmieć "Dziecko z Downem rodzi się na 700 poczęć. Czyli chodzi o to ,że w przypadku stwierdzonego Downa w Czechach wykonuje się 10 x więcej aborcji !
    Ale - Profesor :" (...)jest też pewne światło w tunelu." ( Fajnie brzmi jeśli wiemy,że chodzi o aborcje Downów )Pytam : światło dla kogo ?
    Akurat zespół Downa nie jest chorobą ( choć niewątpliwym upośledzeniem,zespołem wad ) a ludzie z Downem nie umierają w męczarniach ( w późniejszym wieku są bardziej zagrożeni białaczką ,Alzheimerem ), cieszą się życiem , potrafią być społecznie użyteczni.
    Przyznam ,że zawsze irytowało mnie określenie "cywilizacja śmierci" nie jestem też zdecydowanym przeciwnikiem aborcji ale nie opowiada mi technokratyczny ton ostatnich zdań rozmowy, brak refleksji moralnej.
    Na koniec wywiadu :"Decyzja, czy urodzić chore dziecko, należy już wówczas tylko do kobiety." Brzmi to węcz radośnie! Znowu pytam dlaczego tylko do kobiety ? A ojciec ?; skoro coraz bardziej jest włączany w proces wychowawczy.

• 2010-03-01 17:07 | al

Re:Trzy białe, jedna czarna

Czysta eugenika!!! Zgadzam się w pełni z lip.Na pewno bardzo kocha swego syna
    i cieszy się , że go ma.Najwyżej nie będzie wnuków.
  • 2010-03-01 17:54 | lip

Dzięki! O wnuki można się jeszcze postarać :). Chociaż mamy mało czasu ; chodzimy po Tatrach , jeździmy na nartach , medale w pływaniu ( Ol. Specj. ) , pr0blemy tylko z jazdą na rowerze . Ale sielanka to nie jest bo przecież nie jest samodzielny ; na szczęście jest starsza siostra ...
  • 2012-04-16 22:21 | anna

Szanowny Pan genetyk sucho opowiada o selekcji zarodków ludzkich, jakby to było usuwanie pryszczy... Ale czegóż wiecej oczekiwać po specjalistach z zakresu sztucznej reprodukcji - dla nich dziecko to zamówiony produkt, grunt żeby spełniał oczekiwania zamawiających "rodziców":(
    Och cywilizacja!