Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Seremet spodziewany, Seremet powołany

(16)
Wyzwanie, przed którym staje prokurator generalny jest wielkie. Najgorzej będzie, jeżeli w nowych szatach wszystko zostanie po staremu.
  • 2010-03-05 21:20 | Adam 2222

To te srodowisko zaglodzilo na smierc Rumuna, ma prok Welne i Komitet Obrony Prokuratorow

Mimo tego i innych rzeczy daje mu kredyt zaufania.
  • 2010-03-06 08:08 | mikesz

Re:Seremet spodziewany, Seremet powołany

Nie wiem ,czy to najlepiej wróży.Mieliśmy premiera z Krakowa - wiadomo.Mieliśmy z Krakowa Ziobro Zbigniewa - lepiej nie mówić.Cała nadzieja w tym,że hejnał mariacki jest z grodu pod Wawelem i może pan generalny pójdzie jednak jego śladem.
  • 2010-03-06 14:03 | Gatsby

^^nie podoba mi się to zawoalowane życzenie śmierci...

miałem napisać, ile świetnych ludzi i rzeczy mieliście z Krakowa, ale mi się odechciało...
  • 2010-03-06 14:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

Czy to jest jeden z tych sędziów,który uczestniczy w zorganizowanym działaniu aby brak praworządnego działania nadal był cnot?!
    Mówię to na bazie osobistego doświadczenia z prokuraturą i sądem rejonowym w Środzie Śl.oraz PR Wrocław Krzyki i Sądem Okręgowym we Wrocławiu.
  • 2010-03-07 10:42 | Prawdomówny

Dlaczego prokuratorzy woleli nieznanego sędziego od urzędującego prokuratora krajowego? Dlatego że Zalewskiemu bliżej jest do wzorca Ziobry niż do nowego modelu prokuratury. Ręczne sterowanie, kolesiostwo, tępienie niepokornych, narzucanie kontrowersyjnych rozwiązań bez konsultacji, czy nachalna autopromocja w mediach. Czy to coś Państwu przypomina?
  • 2010-03-07 15:46 | Ala

A czemu miałoby się coś zmienić? Przecież prokuratura to nie biurka i krzesła, komputery czy szafy. Prokuratura to prokuratorzy, czyli ludzie, a tych poznaliśmy w ostatnich latach, zwłaszcza przed komisjami śledczymi aż za dobrze. Nie wierzę, że sędzia Seremet np. takiego Barskiego czy Engelkinga "starych koni" prokuratury jest w stanie nauczyć jakiejkolweik etyki w popstępowaniu.
  • 2010-03-07 20:24 | konrad

Mam nadzieję,że wstrząśnie środowiskiem prokuratorskim , przede wszystkim:tymczasowy areszt to będzie sprawa wyjątkowa, poprawi się standard dowodowy poprzez eliminację jako dowodów pomówień, prokuratorzy zaczną ponosić odpowiedzialność za nie słuszne oskarżenia, zostanie zniesiony immunitet.
  • 2010-03-08 15:10 | Gabriela

Definitywnie powinien nastapic radykalny wstrzas.Mam niesmiala sugestie. Moze trzeba by rozpoczac nowa karte historii od 3-miesiecznego okresu , w ktorym to da sie szanse prokuratorom zgloszenia wszystkich spraw , ktore byly przeprowadzone nieetycznie, pod wplywem naciskow itp. Wszyscy ci ,ktorzy zrobia to dobrowolnie nie poniosa zadnych konsekwencji i przysluza sie do poczatku naprawy wiarygodnosci tej instytucji.Ci ktorzy tego nie zrobia w ciagu 3 miesiecy zostana odpowiednio ukarani w momencie wyjscia na swiatlo dzienne wszelkich nieprawidlowosci.Moze to troche idealistyczne ale wazne jest przeciez ,zeby spoleczenstwo nabralo wiary do instytucji , ktora stac powinna na srazy praworzadnosci. ""
  • 2010-03-08 17:34 | szopa

Więcej konkretów, mniej spekulacji

Poproszę o dobrze przygotowany, wyczerpujący wywiad z prokuratorem generalnym. Zamiast teoretyzowania i gdybania wolałbym przeczytać czarno na białym co zamierza zrobić nowo wybrany prokurator we wszystkich tych obszarach, o których mowa w felietonie. No i oczywiście wróciłbym do tych deklaracji tak mniej więcej w połowie kadencji.
  • 2010-03-08 17:35 | mikesz

Słabo się człowiekowi robi jak sobie pomyśli o polskiej prokuraturze.Trochę naiwnie miał człowiek nadzieję,że tradycje pani Wolińskiej, prokuratorów stanu wojennego to już zamierzchła przeszłość,a jednak nie.Tradycja zawodowa nie ginie i coś mi sie wydaje,ze na polskim gruncie ciężko ją będzie wytrzebić.Zdaję sobie sprawę,ze na pierwszy rzut oka porównanie z prokuratorami z czasów na "S" (stalinowski okres,stan wojenny)może budzić kontrowersje,ale mechanizm jest ciągle ten sam.Działanie tylko i wyłącznie na zamówienie polityczne tych co u władzy .Dajcie mi człowieka a my paragraf już znajdziemy.A że działamy kompleksowo (CBA,ABW,czasami usłużne media)to nie ma na nas silnych.To co rożni dzisiejsze czasy od tych z poprzedniej epoki to niezależne sądy(chociaż tutaj parę przypadków wyroków wydawanych z "duchem czasu" by się znalazło)bo gdyby taki pan Engelking pracował na "swoim odcinku" na przykład w czasach pana Radkiewicza to z Kaczmarkiem...lepiej nie mówić.A pan Seremet?Niestety to samo kółko różańcowe co Inżynier Ziobro i chciałbym się mylić,ale...
  • 2010-03-08 20:16 | tkw

Ja się przyłączam do tych oczekiwań.

Pozdrawiam
  • 2010-03-09 06:57 | RUCH040404

NO proszę SZOPA ma ambicje patrzeć SEREMECIE na rączki.
    NIE może być "WICIA na kocie jedzie".
    JAK W TYM SKECZU słowno-MUZYCZNYM[ muzykę proszę sobie dośpiewać] "ZŁAPAŁ TATAR tatarzyna, a tatarzyn za ŁEB trzyma". SZOPA wyrastasz na GOŚCIÓWĘ
    ZAPRASZAM CIĘ SZOPO do kpk, kk.
    BO MOŻE JESZCZE z tego wyjdziesz, pardon ZROZUMIESZ .
    KOCHANY ,
    jakby nie rozumiesz ISTOTY tej zabawy. TO WŁAŚNIE pismacy mają PROGRAMOWAĆ Prokuratora Generalnego[ no nie tylko, ale mają specyficzne NARZĘDZIE], żeby nam się chciało żyć pod knutem art. 217 kk-ha, ha, ha, art. 222 par 1 kk.
    NO ale od TEORII dziennikarstwa jest pan drrrrrrrrrrrrr JACEK ŻAKOWSKI-ksywa OC w RZESZOWIE;; jeżeli SZOPO wiesz "do czego piję".

• 2010-03-09 07:16 | RUCH040404

• 2010-03-09 07:46 | RUCH040404

2% POLAKÓW rozumie pana prof. STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO, a reszta MATOŁY.

NO i MAMY problem Mister ADAMooooooooo 2222.
    PROBLEM ze zrozumieniem ISTOTY RZECZY tkwiącej w KK+KPK+ KW- nie mylić z PZPR.

I jak mówił pan prof. STANISŁAW DĄBROWSKI z KRS -zarzucając drrrrrrrrrrrr JACKOWI ŻAKOWSKIEMU , że tylko 2% obywateli rozumie ustawę o KRAJOWEJ RADZIE SĄDOWNICTWA filara prawa PANA proffessorre MARIANA FILARA[ patrz sprawozdanie sejmowe odczytane przez KRS-DĄBROWSKI]- reszta = 98% to matoły, włącznie z niżej podpisanym.
    AD MERITUM::
    TO nie środowisko zagłodziło na śmierć RUMUNA w KRAKOWIE. TO pan CLAUDIU CRULIĆ zagłodził się na śmierć SAM-osobiście. BO był człowiekiem UCZCIWYM, pardon, to był przecież cygan.
    A CYGANOWI -RUMUNOWI jakoś nie wypada poświęcić jakiegoś krakowskiego zaułka-uliczki Jego IMIENIA.
    NO BO CZY pan mgr prawa SSO ANDRZEJ SEREMET może sobie wyobrazić uliczkę imienia GRZEGORZA PRZEMYKA w WARSZAWIE;;; panie NR "Adamie Zagozda"???
    INNYMI SŁOWY, ADAMIE 2222 [ skąd te dwóje w Twojej świadomości???], gdybyś "WPADŁ na dzień do TOMASZOWA", pardon, ZGORZELCA, to może byś wywęszył w INTERNECIE mój wpis o ZYGMUNCIE WŁOCHU 27 MARZEC ANNO DOMINI 2007[ trzeba trafu, że inny POLAK z VANCOUVER i bynajmniej nie NASZ ukochany ADAŚ, ale ROBERT DZIEKO/AŃSKI, ma więcej wpisów od tego WŁOCHA. I to mnie budzi POnocy pani JOANNO SOLSKA- jak tak można BYŁO].

AD VOCEM::
    Tak JUŻ mamy panie generale ANDRZEJU MATEJUK pod czachą, że lejemy KROKODYLE łzy nad jakimś RUMUŃSKIM CRULICEM, a nie "szturchamy" polskich prokuratorów za śmiertelne żniwa na PO-lskich drogach.
    NO ale może ten CRULIĆ zasłużył na GODNE traktowanie i ocenę swojego tragicznego CZYNU, a tabuny nawalonych MARYCHĄ MŁODZIENIASZKÓW , jakby MNIEJ?

A ESTIME
    mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA "60+"-ZIELONY
    11/13-cie years SANStravail/JOBless , non sans TRAVAIL WHISTLEblower
    ul. SZMARAGDOWA 31
    59 900 ZGORZELEC / +48 75 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM
  • 2010-03-09 08:17 | RUCH040404

PROKURATORZY na szafot, RBESPIERReeeeeeee DANTONA czeka

NAIWNYCH nie sieją ,
    SAMI SIĘ rodzą w wieku 27-40-50 lat .
    I TAK MAMY w tym przypadku , wezwania do "czystki" PROKURATORÓW i kolegów pana pułkownika KRZYSZTOFA PARULSKIEGO- a kiedy??? wężyki generalskie od pana PREZYDENTA.

AD MERITUM::
    KOCHANA skądinnąd GABRIELeeeeeeeeeeee,
    ogłasza prokuratorską ABOLICJĘ- nieco mniej cieszy naiwnośćSTOSOWANA.
    ALE gdyby GABRIELeeeeeeee poczytała sobie do PO-duszki kodeks karny , do czego zachęcam w imieniu pana senatora KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO, to by ZNASZŁA art. 231 kk.
    PROBLEM tylko w tem,
    czy pan senator mgr prawa KRZYSZTOF KWIATKOWSKI -posiadacz dwóch IMMUNITETÓW, da się zaciągnąć przed oblicze POlskiego sądu pana SSO mgr/drrrrrrr ANDRZEJA SEREMATA.
    Jak na razie , PO JELENIA GÓRA i PK EDWARD ZALEWSKI "cudów zręczności " dokonują, żeby mój prywatny akt oskarżenia z art. 485 KPK+ związane przeciwko PROKURATOROWI GENERALNEMU Krzysztofowi Kwiatkowskiemu-też był podmieciony pod dywan=czytaj UWALONY.
    I to mnie dopinguje.
    A pana panie mgr JERZY BACZYŃSKI ze spółdzielni demokratów POLITYKI???
    "ZAPRAWDĘ , powiadam WAM warto... ."

KONKLUDUJĄC:
    Panie PROKURATORZE GENERALNY- "PIECZONKA ante portas".
    .
    CZEKAM na PO-słuchanie na ulicy Barskiej ZAPEWNE-chyba.

A ESTIME
    ul. SZMARAGDOWA 31
    59 900 ZGORZELEC / +48 75 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM/ ruch040404@wp.pl
  • 2010-03-10 07:44 | RUCH040404

NOWE angaże PROKURATORSKIE kadrowca senatora KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO

MÓJ ukochany DZIUBDZIUŚ senator mgr prawa KRZTSZTOF KWIATKOWSKI,
    bawi się w kadrowca pana PG mgr ANDRZEJA SEREMETA i PO-maga MU w kreowaniu nieusuwalnych PROKURATORÓW KRAJOWYCH.
    Byłbym cały w skowronkach, gdyby POLITYKA zechciała ustalić , czy owe NOMINACJE były w jakimś zakresie KONSULTOWANE z panem SSO mgr ANDRZEJEM SEREMETĄ.
    BO WTEDY mój SZACUNEK dla pana PROKURATORA senatora mgr KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO by POprostu WZRÓSŁ.
    A ESTIME
    ul. SZMARAGDOWA 31
    59 900 ZGORZELEC / 75 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM