Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kongres PiS w Poznaniu

(13)
PiS zebrał działaczy w Poznaniu, by na partyjnym kongresie zewrzeć szeregi. I poszukać skutecznego sposobu na pokonanie PO w wyborach.
 • 2010-03-06 09:00 | Caramba

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Zewrą szeregi, pogadają i z nowymi siłami będą szukać i preparować "haki".

  W tym czasie minister Rostowski uznany został, przez prestiżowe pismo "The Banker", najlepszym ministrem finansów na świecie.
 • 2010-03-06 09:52 | Sybirak

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Nic im nie pomogą żadne kongresy, tak jak nie pomogły PZPRowi, na której PiS się wzoruje, bo tak nakazał Hieronim Kaczyński.
 • 2010-03-06 09:56 | the mentor

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Oczywiscie, ten cytat;

  „Oczywiście, kontrkandydat może być, bo statut daje takie możliwości (śmiech), natomiast nie sądzę, by miał szanse uzyskać jakąś niekompromitującą liczbę głosów”.

  odnosi sie rowniez do PO.

  Na polskiej scenie politycznej zadna osoba ktora swa inteligencja zagraza liderom w obu partiach nie bedzie kandydowala bo zostaje wyrzucona z parti przed wyborami. Tylko kundle pozostaja i nawet oni od czasu do czasu musza publicznie oglosic swe poparcie dla lidera by usunac podejrzenia o ambicje przywodcze. Niedawno zrobili to Palikot i Schetyna.

  Rezultatem jest ze Tusk i Kaczynski ustawiaja granice intelektu ktorej zadna inna osoba z obu partii nie moze przekroczyc. A krajem rzadza tylko miernoty.
  Z tym nalezy natychmist skonczyc. Obie partie sa na utrzymaniu przez podatkowicza. Nie spodziewam sie by kulty jednostek w tych partiach same zaniknely.

  Najlepszym rozwiazaniem jest nie dopuszczenie obu parti do wyborow za brak demokracji. Komisja wyborcza mu obowiazek to zrobic.

 • 2010-03-06 13:53 | azet

  Oto czego chcą Kaczyńscy:

  BACA I KACZYŃSCY…
  Pewien góral opowiadał jak to z bacą szli pod reglami, a baca na plecach niósł worek pełny szczurów... Stawał co kilometr i potrząsał workiem...Młody, za którymś razem zapytał bacę - po co to robi? Ano widzisz, jak potrząsam NIMI to te szczury gryzą się między sobą, a jakbym tego nie robił gryzły by mnie w dupę. Ta stara góralska anegdota oddaje to co z nami robili i nadal chcą robić panowie Kaczyńscy. My jesteśmy dla nich jak te szczury w worku. To minęło kiedy przegrali władzę ale widzę, że znowu nieustannie sięgają po worek...
 • 2010-03-06 14:08 | arnobio

  PiS w Poznaniu

  @the mentor

  Pojechałeś równo po wszystkich, ale weź pod uwagę, że świat składa się z ludzi, nie z chodzących ideałów. Masz rację, politycy w Polsce zdecydowanie za często są tępi, obłudni, nadęci, strachliwi, czasem nawet okazują się zwykłymi cwaniaczkami. Tylko co z tego? Sądzisz, że gdzieś istnieją politycy pozbawieni tych wad?
  Właśnie dlatego polityka to trochę taka gra, w której politykom trzeba umiarkowanie wierzyć, a w międzyczasie dyskretnie lub całkiem jawnie patrzeć na ręce i od czasu do czasu mówić 'sprawdzam'. A potem oddawać głosy na tych, którym jesteśmy w stanie jakoś tam zaufać. Nie ma tu innego wyjścia i prawdopodobnie nigdy go nie będzie. Chyba, że ktoś w ogóle przestanie sie przejmować całym tym politycznym jarmarkiem, co w Polsce jest wcale częstym rozwiązaniem, ale tu już zaczyna się trochę inna bajka.

  Zaś co do kongresu partii, na którą nigdy dotychczas nie głosowałem - nie sądzę, by stało się coś co spowoduje, że zmienię zdanie. Musiałby to być prawdziwy cud, a ja raczej nie jestem skłonny wierzyć w takie zjawiska, jak nagłe nawrócenie się prezesa Kaczyńskiego na polityczny racjonalizm, umiarkowanie i autentyczną chęć współpracy z czymkolwiek co nie jest PiS-em.

  Pozdrawiam
 • 2010-03-06 14:36 | azeta7

  Oto czego chcą Kaczyńscy:

  BACA I KACZYŃSCY…
  Pewien góral opowiadał jak to z bacą szli pod reglami, a baca na plecach niósł worek pełny szczurów... Stawał co kilometr i potrząsał workiem...Młody, za którymś razem zapytał bacę - po co to robi? Ano widzisz, jak potrząsam NIMI to te szczury gryzą się między sobą, a jakbym tego nie robił gryzły by mnie w dupę. Ta stara góralska anegdota oddaje to co z nami robili i nadal chcą robić panowie Kaczyńscy. My jesteśmy dla nich jak te szczury w worku. To minęło kiedy przegrali władzę ale widzę, że znowu nieustannie sięgają po worek...
 • 2010-03-06 17:20 | the mentor

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Jest oczywiscie sposob, bezposrednie wybory do Sejmu. Dosc z partyjnymi listami. Wtedy to Kaczki i Tusk musieli by po raz pierwszy w zyciu zdobyc nominacje wyborcow. W obecnej sytuacji wystrarczy im zaledwie 5% glosow na partie (nie na nich) by dozywotnio zerowac na podatkowiczu. To cwaniacy i manipulatorzy. To samo odnosi sie do wszystkich parti.

  Rownie wazna jest polityka wewnatrz paartyjna dlatego ze dyktatorzy zamykaja doroge ludziom utalentowanym i ambitnym. Jest ich tysiace w Polsce ale nigdy nie dostana sie do rzadu ani Sejmu bo przywodcza rola dyktatorow partyjnych (Tusk i Kaczynscy) bylaby zagrozona.

  Najlepsi ludzie powinni miec mozliwosc by pracowac dla kraju. Obecnie jest to niemozliwe. Dlatego jestsmy zacofani jako kraj i tracimy dystans. • 2010-03-06 20:39 | danka

  Re: czyli wszystko po staremu ?

  Teraz dopiero możemy się upewnić , że system PRL-owski , tak ośmiewany przez naiwną Solidarność , jest kopiowany przez omdlewającą "demokrację". Demokracja oczywiście "omdlewa" w ramionach tak "silnych" osobowości jak Kaczyński , czy Tusk. Jeżeli można zrozumieć takie zachowania w partiach "trzymających władzę" , to ona jest bardzo śmieszna na konwencjach partii opozycyjnych , które tracą poparcie z dnia na dzień. PiS ze swoją katorżniczą wizją i urojeniem "antyrosyjskim" przegra zdecydowanie kolejne wybory i wybory prezydenckie, a jednak figuranci otaczający wodza będą przy nim trwali , aż do ostatecznej klęski. Ale to jest zajwisko do badań klinicznych w klinikach dla politycznych obłudników i klakierów.
 • 2010-03-07 09:21 | roman109

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Zostało jak zwykle Tyle było gadania za komuny,że funkcje dziedziczne trzeba to zmienić tak nie może być ale te sprawy tyczyły innych lecz gdy tyczą obecnych kacyków to zmienia postać rzeczy to się już inaczej nazywa ,to kaczyzm blisko do nimieckiej nazwy po zmianie litery.
 • 2010-03-07 20:00 | Kingomatic

  PiS

  PiS - jedyna słuszna Partia.
  Jarosław Kaczyński - wiecznie żywy, jedyny słuszny Prezes.

  Tropikalne plaże dla milionów Polaków !
  Mam pięćdziesiąt lat i mam wrażenie, że przeżywam dejavu...
 • 2010-03-07 22:23 | tkw

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Mój pracodawca dostał kiedyś tytuł "Pracodawca roku". Kolega, jak się o tym dowiedział, to zaczął się tak śmiać, że ludzie się zbiegli z całego korytarza.

  Taka to wartość wielu nagród. Nawet Obama dostał pokojowego Nobla a następnie wysłał do Afganistanu kolejnych 30.000 żołnierzy (oczywiście przedtem zabrał im broń i dał cukierki do rozdania afgańskim dzieciom)

  Pozdrawiam
 • 2010-03-08 12:10 | Maciej

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  znajomość ekonomii to to, czego brakuje PiS-owcom, więc pytam się w jaki sposób pragną rozwinąć nasz kraj? Zarzuty jakoby PO nie walczyło są śmieszne, ponieważ każdemu wzrostowi gospodarczemu towarzyszy inflacja i jest to jak najbardziej normalne. Największym błędem IIIRP było wg mnie odsunięcie prof. Balcerowicza co jest smutne,bo jako jeden z nielicznych jest świadom, co trzeba by w Polsce było lepiej i żebyśmy wyjeżdżając za granicę jechali tam na wakacje, a nie do pracy.
 • 2010-03-08 21:34 | andy

  Re:Kongres PiS w Poznaniu

  Przecież nie od dziś wiadomo że Prezes ma swój świat. I utwierdzają go w tym "działacze". Zresztą pewnie te 3 miliony mieszkań czekają właśnie w Egipcie. Chociaż ja jako fan hokeja na lodzie wolałbym Kanadę, USA lub Finlandię :)