Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W jakie lokaty warto zainwestować

(5)
Wojna depozytowa między bankami się skończyła i trudno teraz znaleźć naprawdę atrakcyjne konta lub lokaty. Co wybrać?
  • 2010-03-09 18:39 | tkw

Ciekawostka bankowa

Miałem w banku lokatę 2-letnią, taką, że po otwarciu lokaty można było dopłacać pieniądze i wszystkie były oprocentowane tak samo, czyli jak dla lokaty 2-letniej. Doszło do tego, że na 2-3 miesiące przed końcem lokaty można było wpłacić pieniądze na te 2-3 miesiące oprocentowane jak dla lokat 2-letnich. W ostatnich 6-ciu miesiącach lokaty znajomi przynosili mi pieniądze bym je dopłacił na okres pozostały do końca lokaty. Zdążyłem otworzyć takich lokat 3, w odstępie miesiąca, zanim bank zorientował się, w co wdepnął. A moi znajomi i ja się cieszyliśmy.

Do tego lokata po ok. roku była wyżej oprocentowana, niż bank brał za kredyt (bank promował stałych klientów i wolniej obniżał oprocentowanie starych lokat niż nowych). Wziąłem więc w banku kredyt pod zastaw lokaty i wpłaciłem na lokatę ! Ubaw był przy zakończeniu lokaty - bank zażądał wpierw spłaty kredytu. Na to ja, że OK, odliczcie sobie ile się należy a resztę mi wypłaćcie. Na to bank, że nie, najpierw spłata kredytu a potem wypłata lokaty. No to się wkurzyłem i nawymyślałem im od kretynów, którzy zmuszają mnie do pożyczenia gdzieś pieniędzy na 15 minut bo sobie zbilansować nie potrafią (kredyt stanowił ok. 20% wartości lokaty). W końcu zrobili jak chciałem.

Szkoda, że tego już nie ma ...
  • 2012-08-05 16:48 | tomek689

Re:W jakie lokaty warto zainwestować

Ja korzystam z usług Grand Capital - wybrałem lokatę kontrakt inwestycyjny 6% i póki co jestem bardzo zadowolony. Polecam - nie było jak do tej pory żadnych niespodzianek i haczyków z ich strony.
  • 2013-06-20 11:19 | kulek

Żadna lokata nie daje teraz zysków, bo 3% na rękę w skali roku trudno uznać za zysk, prawda? Masz kapitał to interesuj się złotem, albo najlepiej nieruchomościami. W kryzysie nieruchomości mają takie wyceny, że szok - pozostaje je wykorzystać, tylko kto posiada taki kapitał? Chyba tylko poważne firmy...
  • 2014-08-28 11:44 | diakon

W żadne. Lokaty nie dają zysków. Mając duże kwoty warto wejść w nieruchomości magazynowe. Tutaj chodzi już o spore kwoty, bo miliony złotych, ale potencjał też jest ogromny. Pozostaje kwestia tego, kto posiada aż taki kapitał na inwestycje.
  • 2015-06-04 18:13 | Torri

Dają zyski, aczkolwiek obecnie bardzo niewielkie w wyniku cięć stóp procentowych. Najwyżej oprocentowana jest chyba obecnie lokata Happy - http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/lokata-happy-cloud-power-w-idea-bank.html w Idea Bank na 4% ale to tylko dla nowych klientów i do 10 000 zł. Pozostałe z tego co się orientuję są w okolicach 3% i mniej.
    Przy czym inwestycja każda wiąże się z ryzykiem. Lokaty dają niewielki zyska, ale są jednym z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych. Nie każdy chce ponosić ryzyko inwestycyjne i ryzykować swoje oszczędności.