Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Debata Sikorski - Komorowski

(41)
Za nami debata prawyborcza w PO. Kto ostatecznie zostanie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich?
  • 2010-03-21 13:18 | Redakcja POLITYKA.PL

ZACHĘCAMY DO DYSKUSJI

Sikorski czy Komorowski? Który z kandydatów Platformy na prezydenta bardziej Państwa przekonał w debacie? Czekamy na głosy i opinie na forum.
  • 2010-03-21 13:57 | wladimirz

Nudy na pudy czyli teatr marionetek;-)

j..
  • 2010-03-21 14:09 | Kecaj

Re:Debata Sikorski - Komorowski

Komorowski. Bez dwoch zdan.
  • 2010-03-21 14:16 | kriss 473

Sikorski,kiedy już zostanie Prezydentem;niestety tylko On, ma szansę zrobic coś co daje Polsce możliwośc pokazania Innym,"inaczej myślącym"wizjonerom,iż: "polacy nie gęsi,iż Ich wizję poznają".Dziś z jakiegoś powodu ma to znaczenie,poniekąd ważkie... .Cóż!Chciał czy nie,to Radka argumentacja,trafiając do ludzi zdaje się... .
  • 2010-03-21 14:26 | brenia

Radosław Sikorski jest najlepszym kandydatem na Prezydenta. Poza tym jego żona jest The Best :)
    Prezydent Sikorski :)
  • 2010-03-21 14:39 | tkw

Pierwsze informacje z onet.pl

Sikorski:
    - Mamy dziś nową Polskę, nie zawsze rozumianą w świecie.
    TKW: no to co Ty facet robisz od 2,5 roku ? Przecież jesteś ministrem spraw zagranicznych, ile czasu Ci potrzeba, by świat lepiej rozumiał Polskę ?

Według Sikorskiego, prezydent powinien używać weta w sytuacji zagrożenia finansów państwa, praw obywatelskich lub gdy rząd zgłasza ustawy antyeuropejskie.
    TKW: no pięknie. Czyli rząd i sejm mogą takie durne prawo tworzyć, niech się prezydent martwi.

Szef MSZ zadeklarował też, że nie jest zwolennikiem dawania prezydentowi możliwości ingerowania w prace parlamentu,
    TKW: poza wetem i inicjatywa ustawodawczą (na marginesie – prezydent zgłosił ponad 40 projektów ustaw, co się z nimi stało ?) jakie ma mozliwości ingerowania ? Bo ja o żadnych innych nie wiem.

Opowiedział się za zmniejszeniem zatrudnienia w kancelarii prezydenta, która nie powinna być "przechowalnią polityków, którym się nie udało"
    TKW: jak PO wygra wybory prezydenckie a przegra wybory parlamentarne, to wtedy zobaczymy, czy tak łatwo zrezygnują z tej „przechowalni”.

Zapowiedział, że jako prezydent reaktywuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego, aby tam "tworzyć wieloletnie plany także modernizacji sił zbrojnych, także reform polskiego systemu obronnego".
    TKW: no to i mamy zmniejszenie kancelarii prezydenta.

Komorowski:
    - Polityka zawsze jest obszarem sporu. Prezydent powinien być katalizatorem kompromisów. Nie zamierzam uczestniczyć w gorszących sporach o samolot czy krzesło.
    TKW: a kto prezydentowi odmawiał samolotu i krzesła ? Szczególnie z tym samolotem to było chamstwo.

Przyznał, że szaleństwa w polityce się zdarzają, a wtedy prezydent musi mieć odwagę, żeby użyć weta dla ochrony wspólnego polskiego interesu.
    TKW: to znaczy rząd może sobie szaleć, prezydent w razie czego uratuje. Może warto zadać sobie pytanie, czemu rząd i sejm tworzą złe prawo, które trzeba wetować by uchronić przed szaleństwem ?

Zaznaczył jednocześnie, że prezydent nie może stosować weta tylko dlatego, że ma w danej sprawie inną opinię niż rząd.
    TKW: to jakaś paranoja. To po co ma wetować jak się z rządem w danej sprawie zgadza ? Ma wetować właśnie wtedy, jak się nie zgadza. A jak rząd uchwali szaleństwo (patrz wyżej), to nie wolno wetować bo się z rządem nie zgadza ? Weto dokładnie to oznacza – nie zgadzam się jako prezydent, nie jako Kowalski.

• 2010-03-21 15:01 | anna

Absolutnie Pan Sikorski był lepszy w debacie. Bardziej oszczędny w słowach ale bardziej konkretny. Pan Komorowski dla mnie jest bezbarwny i jego "prezydentura" niczego nie wniesie nowego "nie zaiskrzy."
    Natomiast Polacy nie mają w zasadzie wyboru bo proponowani Kandydaci są albo pretensjonalni, bądż nieciekawi. Moim zdaniem ze świecą szukać, a nie znajdziejsz w tym kotle partyjnych Notabli Nikogo co byłby godny reprezentowania Polaków i Polski.A może by tak KOBIETA ?
  • 2010-03-21 15:11 | sa

JEDEN

i drugi płyną zgodnie z politycznie poprawnym prądem, jak przystało na zdechłe ryby!
  • 2010-03-21 16:17 | Joe

Re: Debata Sikorski - Komorowski - a wygrał Migalski!

Dla mnie wygrał p. Migalski, który zdarł łachy do golasa z siedzących w studiu "komentatorów" oraz z prowadzącej, "niezależnej" dziennikarki - jeden p. Passent, mimo że raczej pro-radkowski, zreflektował się w porę, iż to istna żenada i nie można ludziom tak bezczelnie wciskać kitu, że czarne to białe, a białe czarne i zaczął mówić z sensem, lekko (acz niewiele) dystansując się od ewidentnie przegranego z kretesem Radka. Wspaniały był widok grymasu totalnego szoku i przerażenia na twarzach studyjnych mądrali, po pierwszych słowach p. Migalskiego.

Panie Migalski, pierwszy raz składam Panu gratulacje.
  • 2010-03-21 16:37 | d-q

Wiedziałam, że spektakl zostanie ustawony 'na luzie'.
    Nie spodziewałam się walki i.. słusznie.
    Śmieszny apel Tuska o 'zaangażowanie' w debatę przez kandydatów na kandydata nie dał wątpliwość co do scenariusza tego widowiska.
    Szumne zapowiedzi ale w finale powielanie tego wszystkiego o czym mogliśmy perzczytac przez ostatni miesiąc.
    Ciekawe co teraz drużyna 'skazana na sukces' wymyśli :)
    Było nudno. Zero zaskoczenia zero tematów na jutrzejsze czołówki. Boooring!
  • 2010-03-21 16:39 | sambor

Sikorski jest świetny

Sikorski jest bardziej kompetentny i ZNA JĘZYKI. Nie wyobrażam sobie powtórki z obecnego prezydenta walczącego na każdym szczycie ze zwisającymi mu słuchawkami oraz komunikującym się z Sarkozym na migi. Zarzuty o brak doświadczenia lub nieprzewidywalność Sikorskiego są nonsensowne,ponieważ gdyby były prawdziwe to nie wróciłby żywy z Afganistanu.
  • 2010-03-21 17:47 | gosc

Re:Debata Sikorski - Komorowski-wybór między dzumą a cholerą

wybór między platformiakami, to tak jak wybierać między dżumą a cholerą. niech nas uwolnią od siebie przynajmniej na 20 lat
    gosc
  • 2010-03-21 18:13 | Wojtek-1942

Jeśli potrzebujesz rozrywki to fundnij sobie cyrk!! Marzę o stałych nudach w polityce. Podobno w Danii przed wyborami parlamentarnymi partie spierały się o to czy dać zasiłek za jeden czy za dwa dni nieprzepracowane. Oby tak u nas.
  • 2010-03-21 18:13 | anro

Wypowiedzi Komorowskiego bardziej wyważone, a wizja prezydentury bardziej realistyczna, jednak obydwaj kandydaci rzeczowi, bez zbędnych populizmów i demagogii charakterystycznych dla partii prezesa Jarosława( plaże Egiptu itp.). Spektakl był raczej przedstawieniem poglądów na wybrane tematy niż debatą, ale i tak jest to nowość w polskiej polityce.
  • 2010-03-21 18:15 | Wojtek-1942

A jak chciał byś to zrobić? Spróbuj. Uwolnij świat od tych "nudziarzy".
  • 2010-03-21 18:37 | Roman

Irytuje mnie podkreślanie: ZNA JĘZYKI, tak zwolennicy p. Sikorskiego argumentują jego niezwykłość i siłę w walce o kandydaturę . Ile on zna tych języków? Pięć, a może więcej? Oczywiście dobrze jest znać angielski w stopniu do porozumiewania się ale może Komorowski tak właśnie operuje tym językiem. Jestem przekonany, że Sikorski zna angielski jak większość obytych obywateli UE i nic poza tym. Na tym poziomie znajomość angielskiego nie jest żadnym atutem. Czym oprócz tego wyróżnia się p. Sikorski?
  • 2010-03-21 18:49 | Joasia

Sikorski znakomity!!!

Radosław Sikorski, początkowo nieco stremowany (co nietypowe dla niego), po kilku minutach pokazał swoją przwagę nad Bronisławem Komorowskim. Sikorski był bardziej konkretny, bardziej elegancki, nie podkreślał swoich zasług na każdym kroku, jak czynił to dziś Komorowski. Marzę, by Platforma zaskoczyła nas i pokazała, że wbrew wcześniejszym sondażom wcale nie wygra zachowawczy Komorowski, którego prezydentura nie będzie się różniła od wcześniejszych, ale dynamiczny, intrygujący, obyty i wykształcony Radek Sikorski. O takim prezydencie marzę!
  • 2010-03-21 19:39 | Adam 2222

~ 200 mln zl rocznie na zbedny etat. Ktorys tam chlopiec dobrze bedzie robil swoim za panstwowa kase.

• 2010-03-22 00:09 | wladimirz

Marionetlo sprowadzają ten wybór do wyboru uzębienia,koloru krawata,wąsów czy brody itd.

Różnic miedzy nimi nie ma bo jedna,tuskowa,ręka nimi kieruje.
    Ja się nie lubię łudzić,że mam wybór gdy go nie mam.
    Nie interesuje mnie "Tusk-miękki dyktator" i dlatego nie zagłosuję ani nażadną z jego marionetek ani na Lecha K.Na każdego byle nie na nich;-)
  • 2010-03-22 06:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

Poziom debaty - KABARETOWY,co jest wynikiem nieudolnego wychodzenia z zaczarowanego kręgu korupcjogennej ustawy zasadniczej.
    Nic nie wiemy czy i na jakiej drodze ma się odbywać odchodzenie od wasalnej polityki wobec neokonserwatystów,których polityka została zdominowana przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
    Oczywiście poruszenie tego problemu to woda na młyn dla klasyków,aby ANTYSEMITYZM był ciągle żywy,poprzez nadużywanie tego pojęcia.
  • 2010-03-22 07:55 | Artur

Zastanawiający jest fakt, że wszystkie sondaże internetowe wskazują pośród głosujących internautów na zdecydowane zwycięstwo Radosława Sikorskiego, a dziennikarze wciąż swoje. Że wygrał Bronisław Komorowski. Skąd to się bierze?
  • 2010-03-22 08:33 | wlodar28

Przyglądając się poczynaniom PO w walce
    o wyborcę jestem co najmniej zdegustowany.
    Partia ta w dość oczywisty sposób i bez
    skrupułów wykorzystuje media do swoich celów, a
    przykładem tego jest tzw. debata pomiędzy oboma panami.
    Moim zdaniem fakt, że w/w partia nie potrafi
    wyłonić jednego wspólnego kandydata jest ich wewnętrzną
    sprawą i takie cyrki nie powinny mieć miejsca!
    Tego typu działanie mogło służyć jedynie próbie
    zmanipulowania opinii publicznej, że wybór jaki nam
    wyborcom pozostał jest tylko pomiędzy tymi panami
    i tylko oni dwaj się liczą co jest nieprawdą, bo
    przecież wszystko zależy od nas - wyborców!
    Różne partie były u władzy i w różny sposób media
    były przez nie wykorzystywane, ale do czegoś tak
    żenującego jak PO żadna z nich się nie posunęła.
    Myślę, że zostały przekroczone pewne granice i
    dobrze byłoby gdyby więcej ludzi ten fakt dostrzegło.
    Jeśli coś jest nie etyczne to należy zwrócić na to
    uwagę, w przeciwnym razie będzie tego coraz
    więcej. To straszne, że dla niektórych bardziej liczy się
    prywata niż pełnione funkcje i wynikające z tego obowiązki!
    Niebawem może okazać się, że władza będzie potrzebna tylko
    po to żeby móc lepiej prowadzić kampanię wyborczą, powoli
    wszystko ku temu zmierza...Pomijam fakt, że jako potencjalny
    wyborca czuję się po prostu oszukiwany, bo tak dzieje się nie
    od dzisiaj, od dzisiaj za to odnoszę wrażenie, że ktoś ma mnie
    wręcz za kretyna i poddaje niezbyt skomplikowanej manipulacji.
    Mam nadzieję, że nie są to tylko moje spostrzeżenia i nie jestem
    w nich osamotniony, a panom z PO radzę skończyć z tą
    manipulacją i przestać traktować wyborcó jak niemyślący tłum,
    ale zająć się obowiązkami, które jak widać są zaniedbywane oraz
    przestać atakować się nawzajem i pomyśleć o tym co
    Polsce wyjdzie na dobre!
  • 2010-03-22 12:29 | modern

Zdecydowanie popieram Pana Radosława Sikorskiego ze względu na jego dotychczasowe zaangażowanie w polityce zagranicznej. Prezydent z poprzednim doświadczeniem ministra spraw zagranicznych jest Polsce potrzebny, aby odbudować lub zbudować na nowo stosunki z innymi krajami. Potrzebny jest przełom w polskiej polityce zagranicznej, gdyż jesteśmy państwem, które zasługuje na mocną pozycję w Europie.

Pan Bronisław Komorowski - w przeszłości związany z WSI. Czy zbliżenie z Rosją nie byłoby wielkim błędem dla naszego kraju?
  • 2010-03-22 13:19 | marika

Jestem za Sikorskim. Stawiam na Pana Sikorskiego! Zdecydownie debata również wypadła na jego korzyść. Był przygotowany i wiarygodny. Pan Komorowski niestety, zdenerwowany, cyniczny i arogancki niekiedy.
    No i ten angielski... bez tej umiejętności to juz nie te czasy...
    i dobrze.
  • 2010-03-22 15:27 | slawczan

Mocne tyły

Lider partii rządzącej decyduje sie nie startować na najwyższy urząd w kraju i co? Okazuje się ,że jego ,,zastępcy" wcale mu nie ustępują. gdyby tam był Schetyna czy Bielecki też by nie byli bez szans. A PiS ? Jak nie Lech to Jarosław czyli możliwość wyboru jak w sklepie PRLowskim(kaszanka-kaszanka). I tyle. Reszta to tylko potakiewicze, bulteriery (albo bulterierzyce), ich horyzonty myślowe nie sięgają dalej niż peron we Włoszczowej, dłubanie po jakiś teczkach sprzed trzydziestu-czterdziestu lat (haki,haki - spiski,spiski). Oczywiście akcja ,,dziadek z Wehrmachtu" zadziałać mogła raz gdy rozsądni ludzie zostali w domu a na wybory poszli amatorzy bulterrierów. O SLD szkoda gadać. Mam nadzieję,że prawa biologii szybko zlikwidują ten problem (partii typu aparatczykowskiego) zwalniając miejsce dla partii rzeczywiście lewicowej. Debata ta pokazała ,ze szeregii Platformy są głębokie co przyznaję z zazdrością jako zwolennik lewicy nie mający na kogo głosować
  • 2010-03-22 16:08 | Artur

„Trzecia Rzesza zachęca swoich obywateli rasy nordyckiej, których przynależność do tej rasy potwierdzona została świadectwem odpowiednio wykonanych badań antropologicznych, do posiadania zdrowych dzieci tej samej rasy, w warunkach naszej państwowości gwarantujących odpowiednie ich wychowanie w duchu narodowo – socjalistycznej ideologii. Kobiety w ciąży narodowości żydowskiej, polskiej czy romskiej podlegać będą przymusowej aborcji.” Tak kiedyś też było.
  • 2010-03-22 16:35 | flip

Słyszałeś jak Sikorski mówi po Angielsku? Zapewniam Cię, że jest on bardzo bliski poziomowi "native English speaker". Może za wyjątkiem polskiego akcentu, który słychać dość wyraźnie ponad oxfordską angielszczyzną). Większość nie-anglojęzycznych obywateli Unii nawet się nie zbliża do tego poziomu. To JEST spory atut. Głowa państwa ma nas też przecież reprezentować za granicą...
    Pozdrawiam.
  • 2010-03-22 19:13 | obywatel

żaden z nich .;/
  • 2010-03-22 21:15 | Roman

Niech On mówi po polsku ale mądrze, znajdzie się ktoś kto to przetłumaczy na inne języki łącznie z angielskim. Mówienie jak "native English speaker" nie jest warunkiem koniecznym i wystarczającym by być Prezydentem. Wystarczy, gdy się już coś mówi w innym języku by być zrozumianym i tyle. Większość Obywateli wielu krajów UE zna angielski (Holandia, Dania itd) i nie znaczy, że są dobrymi kandydatami . Moje pytanie było ile języków zna p. Sikorski bo większość jego zwolenników używa argumentu: "zna języki" ile i jakie? Czy mówi biegle po niemiecku, może francusku, może hiszpańsku, może włosku a może, nie daj Boże, po rosyjsku itd. Nadużywanie tego argumentu świadczy o kompleksach a być może nawet zaściankowości i to ze strony zwolenników kandydata jak i jego samego.
    Pozdrowienia Dla Cię P. Flip ( nie myślę, że over) i I hope see You soon on this Forum, so "see You later aligater in the while crocodyle"!
  • 2010-03-23 00:43 | Wojciech K.

Re: Zdecydowanie popieram "narodowca" Sikorskiego porzucającego ROP , gdzie zaczął

To prawdziwa przyjemność obserwować "karierę" Sikorskiego, od narodowego
    ROP-u , do libertyńsko-orwellowskiej Platformy .
    Serce rośnie jak się widzi taki "konsekwentny" rozwój osobowośći kandydata na prezydenta III RP. Tusk to ma ucho na słuchanie podpowiedzi z różnych stron ? To geniusz manewrów politycznych . Doprowadzić do publicznej debaty własnych urzędników, pozostających pod jego kontrolą i nazwać to debatą publiczną, to trzeba mieć głowę jak sklep, jak to się mawiało w PRL-u ?
  • 2010-03-23 10:10 | tkw

Za onet.pl:
    Startujący w organizowanych przez PO prawyborach Radosław Sikorski miał zastraszać i wymuszać poparcie ze strony legendarnego działacza "Solidarności" Jana Rulewskiego - czytamy w "Super Expressie".
    Sam Rulewski niechętnie wypowiada się na temat całej sprawy i podkreśla, że to jest wewnętrzna sprawa Platformy Obywatelskiej. - Nie mogę być prześladowany za moje zachowanie i poglądy. Dlatego złożyłem skargę - mówi.

Senator nie jest członkiem Platformy, więc nie może głosować, ale jego głos liczy się w Bydgoszczy. W poprzednich wyborach dostał on tam blisko 150 tysięcy głosów. Miasto to jest także matecznikiem samego Radosława Sikorskiego.

Jak napisał "Super Express" ich rywalizacja trwa już od 2005 roku, kiedy konkurowali o senatorski mandat. - Ten chłoptaś chciał mnie wyeliminować w zamian za stanowisko w rządzie PiS - miał powiedzieć Jan Rulewski.

Rzecznik MSZ, Piotr Paszkowski zaprzeczył, iż minister naciskał na senatora PO. - Prawdą jest natomiast, że senator Rulewski obiecał udzielić poparcia ministrowi Sikorskiemu, po czym go nie udzielił - dodaje w rozmowie z dziennikarzami gazety.

TKW: no ale takie numery to tylko w PIS ...

link:
    http://wiadomosci.onet.pl/2145339,11,sikorski_naciskal_na_legende_solidarnosci,item.html
  • 2010-03-23 13:51 | zzzcc

Telewidzowie: kandydat z PO nie będzie prezydentem

W programie Lisa : wg 61% widzów kandydat z PO nie będzie prezydentem RP .
  • 2010-03-23 15:12 | tom

PO ma wybór pomiędzy przaśnym i swojskim kandydatem Komorowskim, który doskonale wpisuje się w polskie klimaty a światowym ale słabo osadzonym w polskich realiach Sikorskim, który do niedawna bardziej był znany w USA czy UK niż w Polsce. Komorowski to polityk ze wszystkimi wadami i zaletami Polaka, który jest poza własnym krajem nieznany, jednak chyba bardziej przewidywalny jako prezydent. Idąc tokiem tych przewidywań, jego prezydentura będzie raczej nijaka.
    Sikorski odwrotnie, jest to wielka niewiadoma, widać po nim że jednak potrafi nad sobą pracować. i dogadywać się nawet z dawnymi wrogami. Ale jako prezydent na pewno potrafił będzie zaskakiwać. Byle tylko pozytywnie.
  • 2010-03-24 07:57 | Artur

Dlaczego Redakcja Polityki odwróciła raptem dzisiaj trwałe wyniki sondażu? Przecież cały czas zwyciężał Pan Radosław Sikorski.
  • 2010-03-24 14:52 | topola

Obawiam się,że to zwolennicy Komorowskiego zorientowali się, że w Polityce jest sondaż i teraz "szturmują". Redakcja Polityki też wspiera Komorowskiego co widać na blogu pana Passenta.
  • 2010-04-13 21:40 | Agnieszka

Ani Sikorski a tym bardziej ten fałszywy i strasznie nieszczery Komorowski nie są godni reprezentować naszego kraju!!!! A Komorowski to niech w ogóle odejdzie z polityki nie jest jej godzien, tak samo TUSK!!!!
  • 2010-04-13 21:48 | tkw

Nie przesadzasz ? Można się z czyimiś poglądami nie zgadzać, ale żeby zaraz odmawiać mu godności ?
  • 2010-04-15 10:37 | ollo

Debata? raczej odczyt pobożnych życzeń wybór między złem i złem to chłopaki z tej samej piaskownicy potrzebni tylko do podpisywania papierków dosyłanych przez tuska im bardziej bezwolni tym lepiej nie tańsza pieczątka zamiast bezbarwnej postaci która załapie się na prezydencką emeryturkę
  • 2010-06-22 00:01 | bast

Komorowski podpisał ustawę o „polskich Jugendamtach”
    Niedługo w Polsce będziemy mieli drugą Szwecje (http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M) !! Zobaczcie ludzie na kogo oddaliście swe głosy! Jak media wami manipulują!
    http://newworldorder.com.pl/artykul,2232,Komorowski-podpisal-ustawe-o-%EF%BF%BD-polskich-Jugendamtach%EF%BF%BD

Obudź się telewizja kłamie !
  • 2010-06-22 10:03 | ona....

ani ten, ani ten. O Komorowskim to sie nie wypowiem.. ;\
  • 2011-11-18 14:10 | anka676767

Ja niegłosowałam na nikogo! Całe te wybory to wielkie szachrajstwo! Ma byc lepiej a jest z dnia na dzień coraz gorzej ja mam dwoje małych dzieci i niestarcza na nic! Z zasiłku rodzinnego dostaję 138 zł miesięcznie! Co to jest na dwoje dzieci? tyle co nic! w moim mieście jest mnóstwo czeczenów i takich wzieliście i tacy to sobie pożyją oni na jedno dziecko dostają prawie 500 zł Przykro mi ale polką wstydzę się być! Politycy zarabiają po 20 tys miesięcznie a zwykła polska rodzina musi wyżyć za tysiąc dwieście zł. Ja i mój mąż musimy odmawiać sobie wszystkiego aby tylko dzieciaki miały co do buzi włożyć a wy sobie tylko pensje zwiększacie! nienawidzę tego kraju