Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd chce zaostrzenia kar

(10)
…bo możesz trafić do więzienia nawet na 10 lat.
  • 2010-03-31 11:36 | herbapol2

Nie podnoś ręki...

Uważam,że jest to bardzo słuszne,by chronić tych,którzy nas chronią.Zasługują na to.U sąsiadów za Odrą nie tylko podniesienie ręki na policjanta jest karalne,ale podniesienie środkowego palca,jako gest obraźliwy,także.Sporadyczne fakty nadużywania swej władzy przez policjantów nie mogą być powodem wydawania ich na pastwę rozwydrzonych oprychów.Na hasło "Stać!Policja" każdy powinien stanąć,a nie pokazywać policjantowi "gest Kozakiewicza".Budowanie szacunku dla stróżów prawa leży w interesie nas wszystkich i nie ma nic wspólnego z budowaniem państwa policyjnego,jak twiedzą niektórzy.
  • 2010-03-31 14:48 | myoffice

radze ostroznosc!!!

Policja juz dzis posiada instrumeny prawne pozwalajace na skuteczne sciganie bandytow.Brak profesjonalizmu nie moze stanowic przyczynku do zaostrzania prawa.Jesli policyjny wywiadowca,bedac na urlopie, postanawia sam interweniowac,w dodatku po cywilnemu i w stosunku do wandali,ale nie zagrazajacych zyciu innych,to powinien wiedziec co robi.Od Policji oczekuje sie profesjonalizmu a nie emocjonalnych i spotnanicznych zachowan.
    Oby nowe prawo nie spowodowalo naduzyc w stosunku do uczciwych obywateli.Ja sie tego obawiam.Zajscie z norwegami w Warszawie jest swietnym przykladem.Polska Policja naduzywa pal i innych srodkow przymusu.Nowe prawo da im jeszcze wieksza swobode.Nie tedy droga.Niech wreszcie opracuja szczegolowe procedury dzialania i je realizuja.
  • 2010-03-31 15:39 | AK47

Re:weź przestań

przestań smęcić, policjantem się jest a nie bywa, ciekawe co byś powiedział w sytuacji gdyby napadnięto twoją córkę a policyjny wywiadowca widząc to powiedziałby "ja jestem po służbie, na urlopie, na zakupach ....." cwaniaczku
    no oczywiście powinien zainterweniować!!! pewnie, powinien zainterweniować również gdyby niszczyli twoje mienie (patrz beema), w innym przypadku ,oczywiście NIE TĘDY DROGA
    widać nigdy nie dostałeś po ryju na ulicy, czego w celach treningowych ci życzę
  • 2010-03-31 21:03 | strach_się_bać

Chronią? Dobry żart, najlepiej po(mi)licyjne środowisko

krótko scharakteryzował swego czasu Dorn jako ich ówczesny zwierzchnik. Opis był celny i dosadny, może nie będę go przypominał ze względu na litość nad mundurowymi.
    A oto sztandarowy przykład jak to oni nas chronią:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7721155,Trzej_policjanci_oskarzeni_o_pobicie_niepelnosprawnego.html
    Przynajmniej wiadomo ilu stróżów prawa potrzeba do skatowania kaleki.
    Po(mi)licja to chyba jeszcze większy skansen PRL-u niż polskie koleje.
    A sam projekt jest niekonstytucyjny, gdyż oznacza, że zdrowie i życie zwykłego obywatela jest mniej warte niż funkcjonariusza. Mam nadzieję, że TK ten populistyczny projekt uwali, jak rozumu w Parlamencie zabraknie.
  • 2010-03-31 21:09 | strach_się_bać

A co byś powiedział rodzicom tych córek?

http://polskalokalna.pl/news/policjant-i-straznik-miejski-molestowali-nastolatki,1317575
    Czy może od razu życzyłbyś pobicia? Sam dałbyś radę, czy wspomagałbyś się kolegami, tudzież bronią palną jak skazani z linku powyżej?
    Za PRL było fajnie, no nie? Można było sobie gwałcić, nikt nie pyskował i jeszcze nagrody od Kiszczaka były, nie to co teraz. Prawda?
  • 2010-04-01 10:38 | Joe

Re: Rząd chce, a co na to obywatele?

Po pierwsze, to funkcjonariusz, prokurator, sędzia, urzędnik skarbowy i każdy inny urzędnik państwa powinien obawiać się dotkliwych sankcji, jeśli tylko spróbuje podnieść rękę na obywatela - gdyż to oni pełnią odpowiedzialną funkcję służebną na rzecz obywateli, a nie odwrotnie.

Natomiast policjanci nie różnią się niczym od innych ludzi. Powinni podlegać takim samym prawom i obowiązkom jak wszyscy, a na szacunek i poparcie społeczne muszą sobie zapracować takimi, generalnie nieznanymi im cechami (są wyjątki), jak: nieskazitelna moralność, uczciwość, odwagą, a nie widmem nadzwyczajnych represji karnych.
  • 2010-04-01 14:32 | Franek

ileż niezrozumienia

Niby z Was dorośli ludzie a myślicie, że policyjne życie i służba to taka jak w TV.
    W TV to jedna wielka ściema.
    Wy lubicie słuchać profesorów prawa, ale oni życia ulicy nie znają, nie idą na melinę po bandytę i nie szarpią się z usra...m i ujszcz..m lumpem.

Chcecie by każdy z nas był Schwarzeneggerem i jednocześnie profesorem prawa i do tego by pracował za 2.300PLN i dzień i w nocy, w święta i w niedziele.

Ilu z was przeładowało broń?
    Ilu było o krok przed strzeleniem do człowieka i widziało jego oczy?
    Ilu z Was .... aż tak kocha polskie społeczeństwo i pisze HWDP?
    Ile jeszcze tego ilu z Was napisać?

Dziennikarze robią z nas nierobów i obiboków a w wiezieniach to pewnie sami niewinni siedzą.
    Następne 40 tysięcy "bardzo grzecznych" obywateli to policjanci ze USA, czy z Afganistanu zatrzymali i doprowadzili do ślepej Temidy.
    Pewnie sami przyszli do sądów prawda Panie redaktorze i jeszcze wszyscy sami tak grzecznie idą do więzienia.
    Nawet nie wiecie ile to pracy kosztuje.
    Dziękuje za te Wasze dobre słowa, one zachęcają mnie do roboty jak cho...ra!!
    Jutro znowu może będą miał porwaną kurtkę, za którą nikt nawet 1 grosza mi nie dołoży bo złodziej ucieknie. Nie zawsze ich się łapie. Po nocy do sądu a tam sku..n sie nie stawi bo podobno chory a innych świadków nie ma bo podobno się boja.
    Ja nie mogę się bać, oni tak i jeszcze za narażanie życia i zdrowia płacą tak jak cicieciowi na parkingu strzeżonym.
    Napiszcie, że tak powinno być, to normalne

• 2010-04-01 16:30 | ivo

Re:Rząd chce zaostrzenia kar

Proszę nie uogólniać. Mnie nie przyszłoby do głowy żeby pisać, że funkcjonariusz na służbie jest takim samym obywatelem jak każdy inny i nie należy mu się specjalna ochrona, nie ma chyba na świecie państwa w którym agresja wobec stróżów prawa nie byłaby ostrzej karana, w tym sensie, że atak na policjanta jest atakiem nie na prywatnego obywatela, ale na Państwo, w pewnym sensie na nas wszystkich. Co oczywiścienie usprawiedliwia nadużywania siły przez Policję, ale to inny temat po prostu. I nie uważam policjantów za nierobów, , uważam, że to cieżka służba zwłaszcza, że prowadzić ją trzeba w kraju w którym panuje powszechna pogarda dla prawa, czy chodzi o swięcie przekonanych o swej niewinności kierowców-zabójców, czy dziennikarzy Gościa Niedzielnego, czy młodych ludzi których zadziwiająco duża część, poza pewnymi enklawami, przypomina wyglądem i mentalnością raczej angielskie robotnicze przedmieścia, lub podparyskie getta (wiem, wiem, wykluczenie, kapitalizm, to nie ich wina, tylko moja, bo miałem szczęście, że goniono mnie do książek i nauki, a w rodzinie nikt nie pił i było co do gara włożyć, tyle, że to nie usprawiedliwia agresji, może co najwyżej socjologicznie wyjaśnić jej przyczyny).
    Także: szacunek!
  • 2010-04-01 18:11 | lukald

Nie znam na pamięć kodeksu karnego, więc nie wypowiadam się na temat czy same kary powinny być większe czy też nie.
    Problem zaś w dużej mierze leży, gdzie indziej i skieruję tutaj piłeczkę w stronę policji i prokuratury. (nie marginalizuje oczywiście siły sankcji)

Policjanci są atakowani w czasie interwencji, kiedy przestępca działa "instynktownie", czy raczej nie ma czasu na "głęboką analizę swojego postępowania". Nie tyle, więc wysokość kary może go odstraszyć co swiadomość jej nieuchronności wg. zasady : " Każdy kto zaatakuje policjanta poniesie karę".
    Po stronie policji i sądów leży zadanie stworzenia swoistego mitu.
    Można ten cel osiągnąć poprzez angażowanie maksymalnych dostępnych sił przeciw przestępcom, którzy w jakikolwiek sposób zaatakowali funkcjonariusza.
    Drugim, i nie mniej istotnym, elementem jest PROPAGANDA, tak aby każdy przestępca,chuligan czy drobny złodziej miał świadomość, że lepiej dla niego jest się poddać czy też próbować uciekać, niż walczyć z policją.

Pisaliście również o nadużyciach policji wobec obywateli.
    Taki wypadki niestety mają miejsce i nie sposób jest je całkowicie wyeliminować. Jednak nie mają one bezpośredniego związku z ewentualnym zaostrzeniem kodeksu, ponieważ przy mniej lub bardziej restrykcyjnym prawie będą te nadużycia występować, zaś ich eliminacja to zupełnie inny temat.
    Przecież kiedy w wyniku zmowy zostaniemy oskarżeni przez policjantów o napaść, kiedy to faktycznie przed tą napaścią z ich strony się broniliśmy,
  • 2010-04-07 16:52 | AK47

Nie jestem Policjantem ale doceniam Wasz wysiłek i świadomość.
    Dla przeedukowanych profesorów i tzw. wolnych ludzi ulica to wirtualna rzeczywistość zza telewizora. Tacy też są. Jesteście po to by chronić ludzi, którzy nie są w stanie zrobić tego sami, nawet jak reszta zarozumiałych dorobkiewiczów, którzy wszystko kupują za kasę ma jakieś ALE..., a państwo powinno Was bronić. Najwięcej pretensji mają ludzie wyhodowani (bo dawanie dzieciom jeść nie ma nic wspólnego z wychowaniem) w domach, gdzie nie było zasad. Wszystko się zmieni. Obecnie jest coraz mniej miejsca na świecie dla imbecyli i prostaków i tzw. przyroda z czasem ich wyeliminuje (wystarczy pozwolić kwiatowi kibiców na ustawki np. Należy robić swoją robotę, a resztę mieć w .......