Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Publicyści „POLITYKI” wspominają zmarłych

(13)
To nie były zwykłe, banalne osobowości. Oni na pewno byli jacyś, powszechnie rozpoznawalni. Malowali koloryt współczesnego życia politycznego, barwili je swoim językiem.
  • 2010-04-11 12:27 | tkw

Kapelan Rodzin Katyńskich

Zginął także kapelan Rodzin Katyńskich, Ksiądz Król. Może powinien zostać pochowany w Katyniu ?
  • 2010-04-11 23:16 | Janusz

Re:Publicyści „POLITYKI” wspominają zmarłych

Wszystko ładnie, tylko że zadaniem polityków oraz urzędników państwa nie było wyłącznie "malowanie kolorytu współczesnego życia politycznego i barwienie go swoim językiem", a służba Polsce i obywatelom, czego wielu spośród nich moim zdaniem nie robiło, wręcz przeciwnie, działali wbrew Polsce i na jej szkodę. O zmarłych nigdy źle, więc nic już nie powiem, niech spoczywają w spokoju, olbrzymia większość ofiar to z pewnością porządni ludzie, ale festiwal hipokryzji, jaki rozpętał się przy tej tragicznej okazji w mediach przekracza swym absurdem nawet sam czysty absurd.

A w kontekście telefonu z pokładu samolotu na ca. 20 min przed katastrową nawet nie chcę dociekać, czy w planie było ogłoszenie następnego meldunku o wykonaniu zadania, wbrew zdrowemu rozsądkowi oraz zaleceniom Rosjan z wieży kontrolnej.
  • 2010-04-12 14:32 | konrad44

A propos artykułu, komentarz z jednego forum dyskusyjnego :

Jeśli ktoś mnie kiedyś zapyta o narodową cechę Polaków, to bez wahania odpowiem: hipokryzja...

Wystarczy umrzeć, najlepiej tragicznie, i już jesteś "wielkim Polakiem, legendą, bojownikiem o wolność, kwiatem polskiej inteligencji, niestrudzonym idealistą, charyzmatycznym liderem, bohaterem narodowym, drugim papieżem"... a jeszcze wczoraj byłeś "faszystą zagrażającym demokracji, karłem na smyczy brata, ćwierćinteligentem nieznającym języków, pseudoprofesorem, wyznawcą teorii spiskowych, przepełnionym nienawiścią małym człowiekiem, alkoholikiem"...

Piłsudski miał rację - Polska to piękny kraj, tylko ludzie k***y..
    .

Co o tym myślicie ?
  • 2010-04-12 15:24 | tkw

Że Piłsudski to był mądry człowiek. Dobrze, że to przypomniałeś.

Ja nawet jestem w stanie zrozumieć, że taka katastrofa przynosi otrzeźwienie i ktoś zaczyna mówić do rzeczy. Lepiej późno niż wcale. Problem w tym, czemu wcześniej nie używał mózgu ? Czemu tak wielu ludzi gada bez sensu ? Czy to wymaga tak wielkiej inteligencji by zrozumieć, że zarówno nienawistne ataki jak i bezmyślna chwalba nie mają uzasadnienia ? Jeśli w dyskusji chce się osiągnąć coś więcej niż tylko kogoś opluć albo wleźć w dupę, to trzeba używać faktów i logiki. Inna dyskusja nie ma sensu.

Znałem Płażyńskiego, to był człowiek formatu Piłsudskiego. Miał silne życiowe zasady, prosty kręgosłup moralny, absolutną uczciwość a do tego duże zdolności organizacyjne. Tylko trochę za dobry był. Widziałem Go w sytuacjach, gdy inny człowiek to już by zaczął strzelać a On zachowywał spokój i skupiał się na rozwiązaniu problemu. Szkoda Go.

pozdrawiam
  • 2010-04-12 15:51 | konrad44

Wiesz, ja w dniu katastrofy nie wiedziałem jak się pozbierać, pisałem głupoty etc, zresztą sam czytałeś. Przepraszam, że zwracam się per Ty, ale to forum publiczne i wychodzę z założenia, że tak mogę. Jeśli nie, proszę dać znać.

Denerwują mnie sformułowania typu : "kwiat polskiej inteligencji" (Giżyński chyba to powiedział, a wtórując mu dziennikarze), "ziemia przeklęta" i wiele, wiele innych, które świadczą o braku taktu (będę to powtarzał).
    Nawet dzisiaj kupując Wydanie Specjalne "Polityki" zdziwiłem się (poniekąd uważam ten tygodnik za najbardziej rzetelny, a ze względu na Jacka Żakowskiego i innych dziennikarzy regularnie go kupuję i poczytuję) ponieważ pierwszy artykuł nosi tytuł "Ziemia przeklęta". To dosyć aroganckie wobec terenów Smoleńska, tym bardziej ludności tam żyjącej, a i sama Rosja może czuć się nieswojo. Tak mi się wydaje.
    Po drugie niemądrym jest również zestawiania mordu katyńskiego z tą tragedią. Dziennikarza mówią "drugi Katyń". To brak jakiejkolwiek orientacji historycznej. Ta tragedia to prawdopodobnie wypadek, a nie zaplanowany mord wykonany przez spusty Made in ZSRR. Komparowanie tego dramatu narodowego z mordem katyńskim jest błędem. Pierwszy prawdopodobnie powiedział to Tomasz Nałęcz na antenie TVN.

Ogólnie w mediach panuje chaos, płyną sprzeczne ze sobą informacje, brak żadnego skompletowania ich, a poza tym wszystko wydaje mi się takie sztuczne, zaplanowane w celu uzyskania większej oglądalności etc.
  • 2010-04-12 16:13 | tkw

Tak działa współczesne dziennikarstwo. Musi być sensacja, krew, seks a im mniej myślenia a więcej chwytliwych haseł, tym lepiej. Takie tytuły przyciągają gawiedź i zwiększają "oglądalność/czytalność", stosowane są świadomie. Bo na gawiedzi one robią wrażenie. A żeby ocenić, jaka jest ta gawiedź, to wystarczy włączyć telewizor i zastanowić się nad poziomem tego co pokazuje. "Jak oni śpiewają", "jak oni tańczą", "gwiazdy tańczą na lodzie", talk-show goni talk-show, reklama goni reklamę, "twój kot kupowałby whiskas" - po co pytać mnie, człowieka, spytajcie kota, on jest mądrzejszy. Nie przegap odcinka nr 4589. O 12.30 jest kolejny odcinek "M jak miłość", zaraz potem jest "Z jak zazdrość" a następnie "G jak ...".

Tak to wygląda, niestety.

Pozdrawiam (uważam, że na tym forum wszyscy są "ty", zresztą w życiu też jest to wygodniejsze, angielskie "you" jest bardzo pojemne, oni mają łatwiej. Nie widzę w czym miałby mi uwłaczać fakt, że 17-latek mówi mi na "ty" ? Tylko w przyszłości nie radzę zbyt pochopnie przechodzić z "pan" na "ty" - o wiele łatwiej powiedzieć "ty idioto" niż "panie idioto". Zawsze mi się ten żart podobał.)

Pozdrawiam
  • 2010-04-12 19:04 | konrad44

A zobacz, jakie teraz żenujące mają znaczenie słowa (wcześniej miały podobne) Sikorskiego na "słynnym" wiecu w Bydgoszczy...
  • 2010-04-12 19:10 | zgrywus.r

"ale festiwal hipokryzji, jaki rozpętał się przy tej tragicznej okazji w mediach przekracza swym absurdem nawet sam czysty absurd"

W rzeczy samej. Gdy nieszczęsny Tupolew startował, to miał na pokładzie miał istną zakałę polityczną, która w mgnieniu oka przeistoczyła się w kwiat polskiej inteligencji. Niech spoczywają w spokoju, ale niech też politycy uszanują opinię publiczną i nie wmawiają jej, że jedna tragiczna chwila zamieniła sporą część pasażerów w bohaterów galaktyki, tytanów intelektu i wzory cnót wszelakich. Za klika tygodni żałoba minie i trzeba będzie mozolnie odkręcać opinie wygłoszone pod wpływem emocji - a więc zadawać kłam własnym słowom.

• 2010-04-12 19:12 | tkw

Nie kojarzę jakie to słowa. Nie mam telewizora, radia a i gazet nie kupuję.
  • 2010-04-12 19:22 | konrad44

Chodzi o te skandowanie: "Były prezydent Lech Kaczyński", i coś tam jeszcze o małości prezydenta.
  • 2010-04-12 19:49 | tkw

E, to jeszcze nic. Polityka jest brutalna.

Poniżej zamieszczam kilka cytatów z wpisów jednego z "forumowiczów":

zjawiako kaczyzmu jest hańbą polskiej sceny politycznej tak oczywistą że szkoda na Nich mojego i Pana pióra

kaczyzm kompromituje Nas zarówno nieudolnością dyplomatyczną na arenie międzynarodowej / patrz ostatni list do amabasady Rosji w Warszawie , Prezydent powinien był napisać do Prezydenta Rosji via ambasada polska w Moskwie / jak i obrażliwym stosunkiem do wszystkich właściwie grup społecznych w Polsce /

czyli taki spory rak , patologia życia publicznego (kaczyzm)

dla Polski to oczywiście byłaby katastrofa jak w ogóle cała obecność braci w polskiej polityce

mi wydaje się że brakuje na razie w polskiej młodej jeszcze demokracji mechanizmu skutecznej samoobrony przed zachowanimi dewiacyjnymi , ewidentnie szkodliwymi dla całej społeczności (o Kaczyńskich)

To że cba to policja polityczna z namaszczenia Kaczorów wszyscy wiedzą , szkodliwość takich działań jest oczywiata a przypomina głośnym echem działania SB zarówno w istocie działań jak i w metodach

dosyć politycznego chamstwa PISu , my w tym nie chcemy w ogóle uczestniczyć

najlepszy z kandydatów na polskiego Prezydenta musi się wycofać z kandydowania bo jest zaszczuty przez psychopatycznych przedstawicieli opozycji w liczbie 2 sztuki to mnie szlag jasny trafia i zamiast śmiać chce mi się wyć jak psu

rżądzi nią obłęd chorych ambicji politycznych przywódców Pisu

boi się buldogów Kaczorów , którzy nie tylko łytki potrafią poszarpać ale i d...

każdy będzie lepszy do obecnego Prezydenta

Tusk , który powienien raczej byc traktowany jako dobro narodowe będzie zaszczuty w tej kampanii przez braci Kaczyńskich i wszystkim niesmak pozostanie na lata

myślę że ujawnienie skali stosowania podsłuchów przez ekipę Jarosława skreśliło Go na wieki z listy potencjalnych decydentów na jakimkolwiek szczeblu

haniebną dewastację sceny politycznej przez przywódców Pisu , braci Kaczyńskich , których nadrzędnym celem jest dojście do władzy za wszelką cenę i sprawowanie jej dla samej satysfakcji rządzenia

którzy dopuścili psycholi do władzy

osoby pozbawione skrupułów i łamiące wszystkie zasady dla jednego celu - zdobycia władzy są zwykłymi szkodnikami społecznymi

cały PIS, to wstyd że taka formacja wogóle powstała , i styl i meritum

• 2010-04-12 20:36 | konrad44

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem.

Choć sam chłodno odnosiłem się do osoby Kaczyńskiego (nawet na tym forum), wiem, że często z określaniem jego osobowości przesadzano. Tutaj dałeś tego świetny przykład.
  • 2010-04-14 20:50 | wojtek

Na przyszłość!!! Ci,którzy macie zamiar dopełnić żywota służąc ojczyźnie,będąc politykami,pamiętajcie,bowiem jedna jest Polska i jeden jej naród i jedna uroczystość!!!