Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Protest.

(19)
2010-04-13 18:31 | skoool
Szanowna Redakcjo, czytelnicy, blogowicze i forumowicze Polityki.
Po wielogodzinnych dyskusjach i starannym przemyśleniu sytuacji, wraz z najbliższymi postanowiliśmy w tym miejscu zaprotestować.
Zaprotestować przeciwko wstrząsającym nami żądaniom rodziny Kaczyńskich, aby pochówek tragicznie zmarłych Państwa Kaczyńskich dokonał się w miejscu spoczynku Polskich Głów Koronowanych oraz innych Wybitnych Synów naszego Narodu, do których Państwa Kaczyńskich nie zaliczamy.
Nie chcemy tutaj tego protestu motywować, nie mamy po prostu na to siły.
Niech wypowie się Naród!!!

13 kwietnia 2010
Kraków-Nysa-Berlin.

Ps. Z powodów osobistych nie podpisujemy tego protestu, ale nasze nazwiska podamy zawsze Redakcji Polityki.
  • 2010-04-13 19:25 | tkw

Re:Protest.

Za onet.pl:

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział dziennikarzom, że pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu byłby zaszczytem dla Krakowa i Krakowian. Zapowiedział, że jeszcze we wtorek znana będzie ostateczna decyzja, która należy do rodziny.
    - Kraków jest otwarty, ja jako biskup i stróż Katedry jestem otwarty. Niewątpliwie pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu byłby zaszczytem dla Krakowa i Kraków tak przyjąłby decyzję rodziny - powiedział metropolita krakowski.

Kardynał Dziwisz powiedział, że sprawa pochówku pary prezydenckiej na Wawelu nie jest ostatecznie przesądzona. Dodał, że rozmowy w tej sprawie były prowadzone z rodziną, m.in. z Jarosławem Kaczyńskim. Jak informuje gazeta.pl, prezes PiS poprosił jeszcze o czas do namysłu.

Metropolita podkreślił, że zwróciło się do niego o to także wiele instytucji i środowisk, podnosząc, że Lech Kaczyński zginął w służbie Polsce. - Ostateczna decyzja zależy od rodziny i znana będzie jeszcze dzisiaj - podsumował kard. Dziwisz.

TKW: uważam ten apel za wyjątkowo obrzydliwy.
    1. Tragicznie zginął Prezydent Polski. Nie jakiś Lech Kaczyński ale Prezydent. Zginął tragicznie, nie umarł ze starości. Zginął w trakcie wypełniania swoich obowiązków, gdyby nie one, zapewne Lech Kaczyński żyłby nadal.
    2. Rozsądny człowiek powinien mieć świadomość, że jego ocena nie jest „jedynie słuszną”, że ocen będzie tyle ilu jest oceniających. Nawet, jeśli coś się dzieje nie do końca tak jak chcę, to trzeba to zrozumieć, bo człowiek nie żyje sam. Jeśli ja chcę, by coś działo się wedle moich chęci, to inny człowiek ma prawo myśleć tak samo o swoich chęciach.
    3. Z żadnych informacji nie wynika jednoznacznie, że pochówek na Wawelu to tylko chciejstwo Rodziny a wszyscy inni tego nie chcą. Na razie dużo wskazuje na to, choćby zacytowana powyżej wypowiedź Kardynała, że wiele osób i organizacji tego chce a właśnie Rodzina ma wątpliwości i chce czasu do namysłu. Ja chcę by ich pochowano na Wawelu i nie jestem członkiem Rodziny – czy Wy, autorzy tego apelu, przyjmujecie to do wiadomości ? Napiszę jeszcze raz – chcę pochówku na Wawelu i nie nazywam się Kaczyński – nadal uważacie, że to tylko bezczelne chciejstwo Rodziny Kaczyńskich ?
    4. Krypta wawelska to miejsce pochówku osób ważnych w historii Polski lub związanych ze szczególnie tragicznym wydarzeniem w historii Polski. Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była ważna, przynajmniej moim zdaniem i zapewne nie jestem jedynym Polakiem, który tak uważa a na pewno związana z tragicznym wydarzeniem w historii Polski.
    5. Jeśli już porównujecie Lecha Kaczyńskiego z Królami to pamiętajcie, że Królem się jest z urodzenia a Lech Kaczyński na swoją pozycję zapracował całym swoim życiem. Żyjemy w czasach, gdy urodzenie nie ma już waloru „lepszości”, o tym decyduje życie danego człowieka. Można się z poglądami czy decyzjami Lecha Kaczyńskiego nie zgadzać, ale ten człowiek zapracował sobie na swoja pozycję. I potwierdziło to ładnych parę milionów Polaków wybierając Go na Prezydenta. Czyżbyście dziś chcieli powiedzieć, że Ci co Go wybrali to nie byli dobrzy Polacy ? Że tylko Wy jesteście ci dobrzy Polacy ? Czasem mam wrażenie, że oskarżacie Lecha Kaczyńskiego o zbrodnie, które sami popełniacie – pycha, brak umiaru, zaślepienie i zacietrzewienie, brak szacunku dla innych poglądów i ocen.

Staram się być rozsądny i szanować inne niż moje poglądy i decyzje. To wolny kraj i przyjmuję za oczywiste, że nawet takie działania mają prawo zaistnieć. Jest takie powiedzenie „nie zgadzam się z twoimi poglądami ale jestem gotów walczyć do ostatniej kropli krwi, byś miał prawo je mieć”, uważam, że życie Lecha Kaczyńskiego było zgodne z tym, jestem święcie przekonany, że nie nasłałby na autorów żadnego prokuratora czy innej represji. Ale tym apelem przekroczyliście, moim osobistym zdaniem, pewną granicę.
  • 2010-04-13 19:53 | skoool

Pytanie.

Czy już mamy zacząć się bać?
    Zawsze pozostaje nam życie na emigracji, nie my pierwsi.
  • 2010-04-13 21:10 | tkw

Zacznijcie. Ja już się boję - głupoty, podłości, pychy.
  • 2010-04-13 21:22 | boena

Idę ... za Tobą, tkj, krok w krok. Skąd w Tobie tyle złych emocji. Człowieku nie irytuj się , napij się gorącej herbaty, poczytaj Prousta. Racji swoich nie wykrzykuj, bo i tak większość Cię nie zrozumie. Wyrządził nam wszystkim kardynał Dziwisz wielką krzywdę, przeinaczył nasze intencje, będzie musiał sie ukorzyć. Tak wróżę.
  • 2010-04-13 21:25 | boena

Przyłączam się do protestu. Sądzę, że błędna, bardzo szkodliwa społecznie decyzja kardynała Dziwisza zostanie przez niego uchylona.
  • 2010-04-13 21:46 | tkw

1. nie rozumiem tego "tkj"
    2. może i większość mnie nie zrozumie, ale to nie jest odpowiedź na pytanie, czy mam rację. Przynajmniej w kwestii pochówku mamy różne zdania, ale w innych ? (pytam z ciekawości, bo jeśli "tkj" to chodzi o mnie a piszesz, że "krok w krok", to pewnie znasz inne moje poglądy)

Pozdrawiam
  • 2010-04-13 21:59 | normalnu

Nie. To jest obniżenie rangi Wawelu.
  • 2010-04-13 23:08 | piotr

oj ludzie.ludzie maluczcy,nie wam ferować wyroki,na szczęśćie 400 niezrównoważonych ludzi robiących zadymę w takiej chwili,to jeszcze nie NARÓD,od dzisiaj nie będę kupował POLITYKI,bo zbulwersowała mnie wieczorna dzisiejsza wypowiedz redaktora adama szostkiewicza,który wbrew nazwisku chyba nie jest polakiem
  • 2010-04-13 23:38 | Zażenowany

Niesamowite jak mało jest w ludziach szacunku dla śmierci, cierpienia...
    Dziękuję TKW i zgadzam się z Tobą.
    Szanuję tę decyzję a swoje zdanie na temat miejsca pozostawię sobie.
    Obejrzałem właśnie w Polsat News żenującą dyskusję z p.adamem szostkiewiczem...
    Jestem zaskoczony tonem "rozmowy" ze strony p.szostkiewicza.
    Ileż zacietrzewienia, nienawiści, jadu, braku szacunku dla instytucji Prezydenta RP, ludzi przeżywających autentyczny ból i czasu...
    Jestem niewymownie zaskoczony i autentycznie zażenowany.
    Podobnie jak pomysłem protestu...
    Niesamowite...
    Dla niektórych wszystko jest okazją do wypicia a dla innych do protestu.
  • 2010-04-13 23:53 | tkw

To pytanie to jedyne, co Ci przyszło do głowy po moim wpisie ? Jeśli tak, to jestem rozczarowany, że tylko tyle. Żadnej polemiki, żadnych rzeczowych argumentów, żadnej odpowiedzi na wyrażone poglądy. Żadnego "z tym się zgadzam a z tym nie".
    I co ja Ci mam "skoool", napisać ? Że cieniutko ? No bo cieniutko, oj cieniutko ...
  • 2010-04-13 23:54 | skoool

Jeszcze do niedawna dla wielu innych, dobrą okazją do bezmyślnych spędów było robotnicze święto 1-go Maja.
  • 2010-04-14 02:50 | Ł.K.

pohówek na Wawelu

Nie można tak ważnych dla historii Polski decyzji podejmować pochopnie.To nie zabawa i niech Ci którzy mienią się,albo chcieli by być elitą pójdą po rozum i sumienie.Dość bezkresnej głupoty i braku odpowiedzialności.Choć pełen żalu i współczucia dla Prezydenta Polski, to nie można pochopnie pochować kogoś na Wawelu,kto być może w jakimś moralnym stopniu,wraz z najbliższymi w spół pracownikami odpowiada za śmierć tylu ważnych dla państwa ludzi.

• 2010-04-14 08:33 | bartek

Przyłączam się do protestu. Trochę rozsądku rodacy, nie dajmy się ponieść zbiorowej histerii. Trzeba oddzielić żałobę od decyzji które będa miały dalekosiężne skutki. Rodzina Kaczyńskich w takiej sytuacji powinna okazać więcej skromności. Szkoda bo brak umiaru nawet w tak tragicznej sytuacji rodzi opór. Nie zgadzam się na Wawel dla prezydenta Kaczyńskiego. To jest po prostu przesada.
  • 2010-04-14 15:03 | zwykły człowiek

Ileż zacietrzewienia, nienawiści, jadu, braku szacunku dla ludzi jest w Tobie, drogi panie "Zażenowany".
  • 2010-04-15 11:51 | skoool

Dzień świra

Dziś nieco nam wszystkim ulżyło. Ś.p Państwo Kaczyńscy, po proteście potomków Marszałka Piłsudskiego zostaną "zakwaterowani" w przedsionku krypty "Dziadka"... Blisko wyjścia.
    Chichot historii???

Skoool z gronem przyjaciół.

Ps. Jeszcze nie wiadomo, czy przedpokój Naczelnika zostanie wyremontowany na czas.
  • 2010-04-16 14:07 | louba

"wbrew nazwisku chyba nie jest polakiem"!?
    A Pan/Pani z jakiej nacjonalistycznej obórki się wyrwała? A co Pani na temat Chopina, to według Pani Pana chyba też Nie/Polak? A Kopernik, Polak czy nie Polak? Rozum Pani&Panu odebrało? Więc jeśli Pan^Pani z takimi poglądami rezerwuje pojęcie Polak&Polka dla siebie i jej&jemu podobnym, to ja się z tego rodactwa wypisuję i do dziś jestem tylko obywatelem RP, żadną Polką.
    Chylę czoła przed kwiatem polskiej młodzieży, które mimo masowej histerii narodowej odważyła się wyjść na ulicę, by dać wyraz swemu oburzeniu.
  • 2010-04-16 14:25 | louba

Niesamowite, jak mało u decydentów w sprawie pochówku na Wawelu szacunku dla opinii publicznej i wrażliwości historycznej.
    Panie Zażenowany, żenuje mnie Pana brak zrozumienia dla protestujących.
  • 2010-04-18 12:09 | skoool

Prawda czasu

Jest godzina 12:01,
    Media liczyły na około milion Polaków w centrum Krakowa i prawie sto delegacji z całego Świata. Polaków zebrało się jak na razie ok. 7 tysięcy (pięć w Rynku i dwa w przylegających do niergo uliczkach), delegacji jest kilka.
    Skoool
    Kraków-Nysa-Berlin