Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O co walczy Jarosław Kaczyński

(12)
W PiS panuje przekonanie, że jeżeli Kaczyński wygra wybory prezydenckie, to zamknie partii drogę do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych.
 • 2010-04-29 05:38 | Albert

  Re: Ucywilizować te wybory , bo są one o pietruszkę ?

  A czym się różni program polityczny Komorowskiego od Jarosława Kaczyńskiego ?
  Panowie kandydaci w wyścigu do wygodnego fotela wyszli z Solidarności , popierają Unię Europejską, popierają NATO i akceptują reguły "wolnego handlu" sprowadzające się do importu taniego towaru z Chin i zadłużania Polski pod zastaw polskiego majątku narodowego.
  Subtelne różnice między kandydatami możemy pominąć.
  Obaj panowie równie dobrze udają , że Polska jest suwerenna , a oni podejmują suwerenne decyzje , co jest zwykłym kokietowaniem obecnego wyborcy. Przy ogranicznej suwerenności ,/ za sprawą Traktatu Lizbońskiego /, który obaj panowie kandydaci poparli, ich suwerenność jest wyrażana w kokieteryjnych grymasach. W Polsce potrzebna jest silna i mądra opozycja ,
  a ewentualna przegrana pana Jarosława Kaczyńskiego byłaby zapowiedzią klęski PiS. Wyborcy powinni głosować na pana Jarosława , aby nie dopuścić do dominacji jednej partii. Dwaj główni kandydaci mogliby być prezydentami wymiennie , tak , jak to było w starożytnym Rzymie. Oni tak naprawdę są do siebie /programowo/ bardzo podobni.
 • 2010-04-29 22:06 | Adam 2222

  Etos chce trawić zdobycz w spokoju a z narwanymi Kaczorami to nie możliwe. Kto lubi ciągle tasowania ?


  Wbrew pozorom Kaczor byłyby lepszy.
  Kolesie z S i KORu gryźli by się o koryta wiec nie mieli by czasu nam dobierać sie do skory. Poza tym darmowy kabaret jak za Walesy czy Kaczora tez jest nie do pogardzenie.
 • 2010-04-30 10:54 | Sybirak

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  Albert posze: Wyborcy powinni głosować na pana Jarosława , aby nie dopuścić do dominacji jednej partii.
  Według autora dominacja PiS jest dopuszczalna, a dominacja PO już nie. To jest właśnie obłuda PiS. Ja uważam, że na Kaczyńskiego nie powinno się głosować, bo udowodnił dotychczas, że jest specjalistą od dzielenia Polaków i nie mam żadnych przesłanek ku temu żeby się zmienił. PiS powinien zniknąć z polityki, a możemy tego dokonać, głosując tak, by pan Komorowski wygrał w pierwszej turze.
 • 2010-04-30 17:38 | Danka

  Re: jakie są różnice polityczne między JK a BK ?

  W sprawach najistotniejszych nie ma różnic między JK a BK . Różnica jest tylko w polityce wschodniej , ale interesów PiS pilnuje w MSZ pan Radek Sikorski z żoną. Pan Jarosław Kaczyński tylko lepiej aktorsko wywiązuje się z roli patrioty. To wydanie patriotyzmu jest adresowane do wąskiej grupy środowisk kombatanckich z II wojny światowej.
  Ten tragiczny wypadek nie może determinować zachowań wyborców. Stroną staje się grupa wpływowych arcybiskupów , ale jest to manewr równie ryzykowny jak zgłoszenie kandydatury przez Jarosława Kaczyńskiego . To pokerowe zagranie będzie rozliczone w dniu wyborów.
  Oby nie nastapiło zjawisko "przetrenowania" , a znużony propagandą wyborca zrezygnuje z udziału w wyborach.
 • 2010-05-01 20:40 | smb

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  Pardon, czy Polska jest krajem demokratycznym albo juz krolestwem samozwancow ?

  Pozdrawiam
 • 2010-05-03 15:17 | LENA

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  O SPRAWIEDLIWĄ I PIEKNĄ POLSKĘ.tAK TARZYMAJ PANIE JAROSŁAWIE""
 • 2010-05-03 20:33 | antypas

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  Walczy o przetrwanie Przeciętnych i Smiesznych, a dla siebie o władzę po bracie , bo to i tak on pociągał za sznurki, a tak lubi dyktować.Tylko czy jego dyktatura nie zmieni się z czasem w neofaszyzm lub co gorsza w neokomunizm z totalnym kultem jednostki.Jeśli kandydata popiera związek zawodowy , to chyba jest coś na rzeczy?
 • 2010-05-04 14:54 | raban

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  O co walczy? O władzę, jak każdy polityk zresztą. Chce dalej istnieć w zbiorowej świadomości i mieć wpływ na kraj. Może też walczy o utrzymanie swojej partii. Wygrana prezydentura z pewnością pozwoliła by mu na wycofanie sie z twarzą, jeśli przegra, może wszystko stracić.
 • 2010-05-06 14:48 | andrzej chilimoniuk

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  Przegra i niewiele utraci.
 • 2010-05-16 21:41 | wert77

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  o co walczy Kaczynski Jarosław mojm zdaniem o mozliwosc zemsty na mordercach swojego brata bo w to iż był to nieszczęśliwy wypadek to raczej niewieże powiążmy kilka faktów po piewsze PiS chyba miał jakiegoś haka na czołowych przedstawicieli PO łącznie z premierem chodzi mi tu o tzw aferę hazardową
  domyślić się mogę iż pewnie dlatego Tuska olśniło iż lepiej będzie "służył" narodowi na stanowisku premiera i nie będzie kandydował na premiera
 • 2010-05-16 22:01 | wert77

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  domyślić się mogę iż pewnie dlatego Tuska olśniło iż lepiej będzie "służył" narodowi na stanowisku premiera i nie będzie kandydował na premiera było to częścią porozumienia między PO które miało walkowerem oddać prezydenturę a PiS które miało tuszować pewne sprawy , wiele tych odcisków nacineli pisowcy którzy tam lecieli , Tusk zresztą ogłaszając swą decyzję w sprawie kandydowania zwrucił się tak do opozycji jeśli nie pomożecje to wyginiecie jak dinozałry - no i wygineli
 • 2010-09-27 18:37 | janoo

  Re:O co walczy Jarosław Kaczyński

  a ciebie to mi bardziej żal niż jarka !