Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Smoleńskie teorie spiskowe

(38)
Przez cały tydzień od tragedii w Smoleńsku na ulicach narastała atmosfera żałoby. W tym samym czasie w Internecie narastała aura spisku.
  • 2010-05-04 11:36 | lucek

skomentuj pierwszy

Co tu komentować? Trzeba głośno zawołać: Czy w pobliżu jest (jak pisał Wiech) "nerwowy lekarz"?
  • 2010-05-04 13:45 | fawa

Re:Smoleńskie teorie spiskowe

W Polsce co drugi Polak(może, co któryś) to sherlock holmes !!!!!!!!! Nie wchodzę na fora internetowe, bo kosztuje mnie to sporo nerwów: wyzwiska, głupoty, bezsensowne teorie, aż wstyd, że to Polacy piszą! Ale takie rzeczy się nasilają przed wyborami! Myślę, że jest tu dużo osób z tzw. bojówek partyjnych i zwolenników poszczególnych kandydatów!
  • 2010-05-04 19:17 | Adam 2222

Nawet Urban to przewidzial, "Katastrofa perzydenta K" taki byl tytul jego artykulu tuz przed wypadkiem

A tak serio to uważam ze coś w tym jest. I idąc śladami Pospieszalskiego i Ojczulka od Czarownic, Tadzia z domu Rydzyk uważam ze to Jarka robota.

Jarek po wybudowaniu 3 mln mieszkań wiedział ze niewdzięczny naród nie
    wybierze go nigdy więcej.Jako Genialny Strateg zaplanował śmierć brata by wygrać wybory poprzez współczucie po stracie tak Genialnego, Nieodżałowanego Ojca Narodu, Prezydenta L.K.

Najpierw kazał bratu lecieć przez tereny gdzie była wojna wiedząc ze pilot odmówi. Lesiu zaś się wkurw... i opier...
    pilotów. Następnym razem piloci w obawie o prace zrobią to co Lesiu zechce.

A Komorowski (współudział z Jarkiem) potwierdzał, ze piloci polscy potrafią lądować na drzwiach od stodoły. I Lech uwierzył, bo był wierzący.

Jarek wiedząc ze pogoda się psuje opóźnił lot brata o 30 min. To mu dało czas by mógł wykręcić żarówki z pasa startowego. Mgła nie pozwoliła Ruskim satelitom wykryć tego

Pospieszalski tez o tym wie, ale chce być jak Wildstein, szefem TVP i odwraca uwagę od właściwego winnego.

Anglicy mówią kto zyskał ten jest winny.
  • 2010-05-04 19:22 | student

Wszyscy dziennikarze z Polityki sa stronniczy,jest to gazeta PO.Artykól ten jest jak zwykle wysmiewczy i oczywiscie przerysowany.Jaki jest cel tego artykulu,oczywiscie zrobic oszolomow z tych ktorzy osmielaja sie watpic i nie wierza rosjanom absolutnie. Moze napiszecie "czy mozna wierzyc rosji"czekamy na artykoly:O zatonieciu statkA kURSK,o tragedii w Bieslanie,o tragedii w teatrze moskiewskim,o napasci na Gruzje,O probie uzaleznienia Ukrainy od rosji itp
  • 2010-05-04 19:27 | super

bardzo,bardzo podobaja mi sie te przemyslane wypowiedzi,jest super tak jak lubi Polityka to jest w jej guscie
  • 2010-05-04 21:59 | niedowiarek

Nie wierze ze to byl przypadek,ale najgorszy jest fakt ze rzad i niektorzy dziennikarze wcale nie daza do prawdy i wstyd mi jest ze w ogole nie biora pod uwage zamachu,przeciez zginal nasz prezydent, to jest nie do pomyslenia w innym panstwie Wstyd mi rowniez ze nie mamy godnosci i tak dajemy rosji nami pomiatac
  • 2010-05-05 00:36 | roadrunner

Może by tak Szanowny Pan zamiast komentować, raczył powtórzyć rodzimą ortografię? Wstyd dla prawdziwego Polaka!
  • 2010-05-05 02:01 | jagodka

Pania Adamie2222! To co Pan napisal to jest najprawdziwsz prawda.
    Po prostu CUDOWNE!!!!!!!!!!!
  • 2010-05-05 03:46 | aria

Szkoda ze nie piszesz o argumentach i merytorycznej wypowiedzi tylko czepiasz się ortografji.Wielu znaczących ludzi było z nią na bakier,ale tobie nie chodzi o pisownie ty po prostu się czepiasz,bo ktoś pisze wbrew twojemu światopoglądowi.CO mam racje "polonisto":)))Swiadome błędy oznaczają brak szacunku dla nietaktownego "polonisty"
  • 2010-05-05 03:52 | aria

Szkoda ze nie piszesz o argumentach i merytorycznej wypowiedzi tylko czepiasz się ortografji.Wielu znaczących ludzi było z nią na bakier,ale tobie nie chodzi o pisownie ty po prostu się czepiasz,bo ktoś pisze wbrew twojemu światopoglądowi.CO mam racje "polonisto":)))Swiadome błędy oznaczają brak szacunku dla nietaktownego "polonisty"
  • 2010-05-05 16:24 | jerry111

Re: Polacy uwielbiaja teorie spiskowe...

"Wszyscy dziennikarze z Polityki sa stronniczy,jest to gazeta PO"?

A ja zawsze sadzilem, ze "Polityka" jest blizsza polskiej lewicy!!!
  • 2010-05-05 16:27 | jerry111

Re: Za to niejaki "niedowiarek" dazy do prawdy?

"Nie wierze ze to byl przypadek,ale najgorszy jest fakt ze rzad i niektorzy dziennikarze wcale nie daza do prawdy i wstyd mi jest ze w ogole nie biora pod uwage zamachu"

Tak? Poprosze wiec o jakies konkretne dowody - inaczej uznam, ze "niedowiarek" (bez zastanowienia i odpowiedniej wiedzy)
    plecie co mu slina na jezyk przyniesie!
  • 2010-05-05 17:26 | Prezes

Merytoryczny argument jest taki:
    Po kiego grzyba Rosjanie mieliby zabijać polskiego prezydenta ??
    Przecież on był naprawdę bardzo niepopularny i nie zostałby wybrany na drugą kadencję. A w jaki sposób mógłby zaszkodzić Rosji przez pozastałe mu 8 miesięcy ?? Zamach na prezydenta przyciągnąłby tylko niepotrzebną uwagę na jego niewiele znaczącą w świecie pozycję...

Nie ma wątpliwości, że najwięcej na tej tragedii wygrał PiS.
    Bliźniak w nadchodzących wyborach zdobędzie o min. 20% więcej głosów niż kiedykowliek marzył.
  • 2010-05-05 19:54 | Belizariush

Po pierwsze uwaga, nie wiem co się dzieje, ale od kilku dni nie mogę zalogować się do serwisu. A teraz ad rem. Artykuł nie komentuje zachowania Polaków, którego wyrazem są wpisy na forach internetowych. Autor podaje jedynie przykłady wpisów dotyczących teorii spiskowych, które mnożą się z szybkością nie jednego, ale całego stada królików. Pal licho kiedy piszą o nich anonimowi internauci. Lem powiedział kiedyś, że nie dowiedziałby się, że na świecie jest tylu idiotów, gdyby nie zajrzał do internetu. Jakże trafna opinia. Internet z medium dla wybranych trafił pod strzechy i oto rezultaty. Totalna pauperyzacja. Bardziej niepokojące jest inne zjawisko, o którym Pan Redaktor wspomina. Mam na myśli rolę mediów, które te teorie spiskowe podsycają. Dziś na przykład "Rzepa" obwieściła, że protokoły sekcji zwłok niektórych ofiar są co najmniej dziwne i budzą poważne zastrzeżenia. Odsyłam do lektury. Nie ma tam wprawdzie, ani słowa na temat zamachu, ale wydźwięk publikacji, która przypomina, że sekcji zwłok dokonywali Rosjanie, jest jednoznaczny. Portale internetowe, którym nie jest u nas znana instytucja sprostowania, podają wszelkie informacje, nawet te zupełnie niewiarygodne. Przoduje w tym zwłaszcza Wirtualna Polska, która dziś pod tytułem Kłamstwo smoleńskie podaje szereg przykładów na to, że społeczeństwo jest przez rząd i Rosjan manipulowane. Główne tezy to : Rosja nie musiała przejąć śledztwa. 2. Rosjanie nie traktują nas jak partnerów. 3. Eksperci międzynarodowi są niezbędni ( do wyjaśnienia przyczyn katastrofy ). 4. Tajne informacje nie są bezpieczne. 5. Edmund Klich ocenia śledztwo negatywnie. 6. Rodziny ofiar mają zastrzeżenia. 7. Godzina katastrofy jest inna niż to podaje strona rządowa, więc coś jest na rzeczy 8. Ponieważ są rozbieżności co do ilości podejść do lądowania świadczy to, że Gazeta Wyborcza i Andrzej Wajda chcą obarczyć odpowiedzialnością za katastrofę polskich pilotów. Autorami tego bełkotu są panowie Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski, zaś cały artykuł dostępny jest tu : http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,12231079,wiadomosc.html
    Czytając te i podobne brednie powoli zaczynam utwierdzać się w przekonaniu, że Jarosławowi Kaczyńskiemu udały się dwie rzeczy. Po pierwsze zantagonizował społeczeństwo w stopniu w jakim nie udało się to, co nie udało się nawet komunistom. Po drugie walcząc z elitami i salonem doprowadził do sytuacji w której społeczeństwo przyjmuje za miarodajne opinie byle pętaka a nawet idioty, za nic mając tzw. autorytety, w tym wypadku komisje badającą przyczynę katastrofy. Jest to zjawisko bardzo niebezpieczne, gdyż przy braku autorytetów nie sposób jest wykreowanie pozytywnych wzorców zachowań, które to wzorce były, a przynajmniej powinny być przejmowane od elit. Na koniec pozwolę sobie na przypomnienie powiedzenia, że myślenie ma kolosalną przyszłość. Wszystko wskazuje, że Polacy w większości przypadków, zwłaszcza ci, którzy korzystają z Internetu jako środka komunikacji społecznej, nie są w stanie samodzielnie ocenić rzeczywistości i na jej podstawie wyciągnąć logiczne wnioski. Najłatwiej przychodzi im przyswajanie różnych teorii spiskowych, które w swej istocie odwołują się do niejasności, bo daje to pole do spekulacji a zarazem nie wymaga głębszej refleksji i zastanowienia. Boże miej Polskę w opiece….
  • 2010-05-05 20:54 | mkul

Zeby skonczyc z teza ze prezydent kazal ladowac....kazdy ma samochod albo byl za kierownica...powidzmy ze ten kazdy jest zawodowy kierowca...teraz ktos mowi temu kierowcy skrec w prawo...i teraz postawmy sie w jego polozenie...jezeli bedzie pieszy na drodze albo row na naszej drodze nikt nie bedzie idiota i skrecal w prawo by ryzykowac swoje czy pieszego zycie...dlatego nie rozumiem dlaczego jest nagonka na prezydenta i pilota a nie na fakt ze samolot jakims cudem znalazl sie kilka metrow od ziemi i kilometr od lotniska!!! Ludzie bozia dala wam rozum ...wiec uzywajcie go...a nie sluchajcie glupot Tuska i jemu podleglych gazet!!!podanie po dwoch tygodniach od katastrofy godziny katastrofy jest nie do przyjecia i osmiesza nas i narod polski!!! robienie szumu z malego kawalka od samolotu na jasnej gorze a nie zabezpiczenie miejsca katastrofy...gdzie ludzie do dnia dzisiejszego ciagle znajduja resztki z wypadku to kolejne osmieszanie nas polakow i traktowanie polskiego narodu za glupcow!!!
  • 2010-05-05 21:16 | Obserwator

Dla czego nikt na forum nie porusza takiego faktu,ze wylot Prezydenta na uroczystosci Katynskie z delegacja byl "PRYWATNY".Nikt nie stara sie dociekac przyczyn katastrofy z tzw. wojny Polsko-Polskiej.PO po katastrofie osiagnela najwieksze korzysci i tu moze byc watek odpowiedzialnosci za katastrofe.Dla czego tak dlugo musimy czekac na odtworzenie glosow z kabiny pilotow? Jezeli rzad nie ma nic do ukrycia powinien je szybko ujawnic opinii publicznej "patrzcie nic nie mamy do uktycia"- jest to magnetofon,jakie wiec sa problemy? Jezeli zatem nie sa ujawnione mamy prawo sie domyslac,ze jednak jest cos na rzeczy i w jakis sposob sie ingeruje w te informacje zawarte w skrzynkach.Prosze zatem nie mowic nam,ze snujemy teorie spiskowe-pomyslcie o tym zanim zaczniecie pisac glupoty.Prawda predzej czy pozniej wyjdzie na jaw i jak wtedy bedziecie wygladali?
  • 2010-05-05 22:10 | solidarna

Myśle podobnie jak "mkul" i "obserwator",bo taka jest prawda,wiekszość narodu była manipulowana i elity myślą ze nadal będziemy w letargu.Gazety, media przychylne PO zrobiły swoje i nadal robią,a niektórzy na forum bardzo żałują że "internet dostał się pod strzechy i nie jest tylko dla wybranych":))))
  • 2010-05-05 22:44 | Belizariush

Porównanie do kierowcy jest zupełnie nieadekwatne do sytuacji z samolotu, choćby dlatego, że kierowca samochodu osobowego nie siedzi w oddzielnej kabinie zaś wypadki drogowe, odwrotnie, niż samolotowe, raczej nie zdarzają się podczas kończenia jazdy. Zresztą wątek ten, nie był poruszany w artykule i nie ma potrzeby się do niego ustosunkowywać. Żeby uciąć ten temat pozwolę sobie zapytać czy Sz. Pan słyszał o przypadkach terroryzmu i zmuszania polotów do określonych zachowań ? W tym wypadku, z uwagi na tzw. incydent gruziński, wersja o nacisku na pilotów ze strony pasażerów musi być brana pod uwagę. Na razie nie można jej wykluczyć, tak jak i innych wersji.
  • 2010-05-05 23:07 | Belizariush

Cóż, Pana twierdzenia, mówiąc delikatnie to przekłamania. Po pierwsze jeżeli, już rozpatrywać korzyści z katastrofy ( co za chore podejście do sprawy ) to nie PO osiągnęło największe korzyści a PiS. Przed katastrofą poparcie dla Prezydenta oscylowało w granicach 20 %, zaś opinie o jego prezydenturze były tak samo negatywne. Po śmierci Prezydent przeistoczył się w męża stanu i wytrawnego polityka a wskaźniki sondaży PiS poskoczyły gwałtownie w górę. Idąc tym prymitywnym tokiem rozumowania, który Pan przedstawił należy stwierdzić, że cyt. tu moze byc watek odpowiedzialnosci za katastrofe. Co do czarnych skrzynek. To nie jest tylko magnetofon. Powiem więcej magnetofon jest jedną z mniej znaczących części, jakie znajdują się w rejestratorze, jakim jest tzw, czarna skrzynka. Z punktu widzenia osób, które zajmują się badaniem danych tam zarejestrowanych ważniejsze są takie odczyty, jak praca silników i innych urządzeń, parametry lotu itp. W tym wypadku odtworzenie nagrań głosów z kabiny jest o tyle istotne, że pod uwagę brana jest m.in. wersja nacisków na załogę i błędnych wskazań wieży na lotnisku. Wszystkie odczytane elementy badane są kompleksowo, we wzajemnym powiązaniu. Pozwoli to m.in. określić o której godzinie ta piąta osoba pojawiła się w kabinie. W związku z tym sugerowanie, że badania te trwają tak długo więc coś chce się ukryć, to nie tylko nadużycie ale i świadectwo braku elementarnej wiedzy nt. wypadków lotniczych i procedury mającej na celu wyjaśnienie jego przyczyn. Zdaje sobie sprawę, że moje wyjaśnienia Pana nie przekonają, bo wygłasza Pan poglądy pod z góry przyjętą tezę, wykazując przy tym brak stosownej wiedzy. Poza tym teorie tego typu mają to do siebie, że zawsze musi być w nich zawarty jakiś element tajemniczości, bo pozwala to snuć przypuszczenia nie oparte na faktach a właśnie na przypuszczeniach. Dla mnie tego typu rozumowanie(?) jest nic nie warte. Na tej zasadzie mógłbym sformułować tezę, że zamieszany w spisek był kierowca samochodu p. Prezydenta, który celowo jechał na lotnisko powoli, aby opóźnić wylot, bo przecież gdyby samolot był w Smoleńsku o czasie, to nie natrafiłby na mgłę. Apropos, czy według mgłę rozpylili Rosjanie ? Życzę większej samodzielności w wyciąganiu wniosków.
  • 2010-05-05 23:26 | Belizariush

Mnie nie martwi, że internet trafił "pod strzechy". Nigdzie tego nie napisałem i proszę postarać się przeczytać mój tekst ze zrozumieniem. Martwi mnie to, że niektórzy ludzie zamiast wyciągać prawidłowe i logiczne wnioski na podstawie wiedzy nie potrafią tego uczynić. Rzeczywistość starają się wyjaśnić bez dokonania trzeźwej analizy faktów a dodatkowo czynią to nie dysponując dostatecznymi danymi. Poza tym upowszechnienie niektórych zdobyczy cywilizacji niekoniecznie przyniosło światu samo szczęście. Dobrym przykładem jest tu karabinek Kałasznikow. Wszystko zależy od tego, kto i jak go używa. W związku z tym sama możliwość korzystania z sieci, podobnie jak możliwość postrzelania z Kałasznikowa, nie są wystarczającymi powodami do radości i uniesienia. Na murach domów też widuje się różnej treści napisy. Świadczą one co najwyżej, że ich autor posiadł sztukę pisania i czytania. I więcej nic pozytywnego o nim nie można powiedzieć. Jeżeli więc ktoś chce pisać w internecie , wypadałoby aby umiał logicznie uzasadnić swoje stanowisko. Lem się kłania.
  • 2010-05-05 23:31 | Marianna

Przeczytałam pana wpis i myślę sobie że każdy ma prawo do swoich poglądów,ale czy takie samo prawo daje pan innym?Kto dał ci człowieku prawo do obrażania innych ,nazywanie publikacji red L Misiaka i G.Wierzchołowskiego bełkotem i bredniami?A ja i wielu innych Polaków mam podobne spostrzeżenia jak ci dziennikarze i zgadzam sie z ich tezami.Dla mnie art.Żakowskiego i Paradowskiej są bełkotem,bredniami i wypocinami, ale takich określeń nie użyłabym we wpisie dopiero pan dał mi do tego prawo nie szanujac innych.Aby podzielić polske społeczeństwo nie potrzeba J Kaczyńskiego ,pan i panu podobni robia to doskonale"opinie inne niż elit sa opiniami pętaków i idiotów" to cytat z pana wpisu.
  • 2010-05-06 00:37 | Marianna

Człowieku skąd ty sie wzięłeś? Dla kogo te wykłady,czy naprawdę uważasz wszystkich za oszołomów.Na jakiej podstawie twierdzisz ze niektórzy przekłamyją i mają prymitywny tok myślenia,a inni nie.Na chwilę obecną nikt nie ma wiedzy co się naprawde wydażyło w Smoleńsku i każda opinia jest tezą mniej lub bardziej trafną.Dla mnie człowiek który twierdzi ze jego rozważania i jego tok myślenia jest jedynie słusznym jest osobą "nic nie wartą",z zaburzeniami osobowości lub co najmniej z przerośniętym "ego".Życzę więcej przemyśleń na tamat swojej osobowości i zobaczenia że na świecie nie jesteś sam,że są jeszcze inni ludzie z odmiennymi poglądami.Pozdrawiam Marianna:))))
  • 2010-05-06 01:04 | fragles

Genialny artykuł!
  • 2010-05-06 06:56 | Caramba

2010-05-05 o godz. 12:11

Kilkadziesiąt minut przed katastrofą, rosyjski IŁ zrezygnował z lądowania w Smoleńsku. Dlaczego? Pewnie Ruskich tchórz obleciał. Dlaczego?

“Czerwone światełka”, hipotezy, spekulacje, insynuacje, to wytwarzanie “sztucznej mgły” do zakrycia jednego, kluczowego pytania.

Co przesądziło o decyzji lądowania? (!).
  • 2010-05-06 08:49 | Belizariush

Poproszę o rzeczowe argumenty. Pisanie w stylu " nie bo nie", masz przerośnięte ego, za kogo się uważasz, mnie nie przekonuje. Argumenty w dyskusji sprowadzające się do oceny charakteru, czy nawet fizjologi rozmówcy to nie dyskusja nt. sedna problemu, a wycieczki osobiste. Na tym polega różnica pomiędzy tymi, którzy myślą, a tymi, którzy powielają jakieś teorie, zasłyszane od innych, lecz kiedy przychodzi do ich uzasadnienia są w kropce i potrafią jedynie odnieść się do osoby rozmówcy, a nie jego poglądów. Ponawiam prośbę o włączenie analitycznego myślenia.
  • 2010-05-06 14:18 | sl

Można ze wszystkiego się śmiać, ale na filmie krążącym w sieci słychać polskie głosy (przed syreną, więc nie mógł to być nikt z gości czekających na uroczystość), słychać też głosy rosyjskie i strzały.
    Sam nie bardzo potrafię uwierzyć, że coś takiego mogło się zdarzyć i nie do końca rozumiem jaki miałby być cel takich działań... ale póki nie mamy 100% pewności trzeba takie materiały brać pod uwagę. I bierze je pod uwagę prokuratura, co jest chyba najlepszym dowodem na ich autentyczność.
    Rosyjskie władze i służby specjalne mają swoje reguły, priorytety i sposoby działania, które nie wpisują się w obraz naszego spokojnego świata - może dlatego też tak trudno nam uwierzyć, że zamach i/lub strzelanie do ofiar wypadku mogły mieć miejsce.
    Poza tym - w końcu na tym filmie są Ci ludzie. Jeśli to Polacy (a na to wygląda) czy nawet Rosjanie to czemu nie można ich przesłuchać i zapytać co tam robili i kto strzelał ?
  • 2010-05-07 05:27 | MichalJ

Po pierwsze jeszcze nie zdarzyl sie w HISTORII SWIATA wypadek samolotowy w ktorym ginie prezydent kraju i cale dowodztwo armii. Gdyby nawet powodem wypadku byl blad pilota lub usterka techniczna, dlaczego ten samolot spadl wlasnie na terenie kraju znienawidzonego przez PRAWDZIWYCH POLAKOW?
    Tylko Prawdziwi Polacy wiedza o tym ze Rosja we wcieleniu ZSRR okupowala Polske do 1989r. Prezydent Kaczynski reprezentowal tych Polakow, dlatego byl celem ataku na ten samolot. Bonusem bylo dowodztwo. Jezeli ktos potrafi udowodnic iz bylo inaczej, prosze pisac, tylko bez glupot i teorii spiskowych.
  • 2010-05-07 11:25 | Belizariush

Do pseudoprawdziwego Polaka

Po pierwsze, zawsze coś zdarza się pierwszy raz w historii. Po drugie podobno prawdziwy Polak jest katolikiem. Katolicy ( podobno ) przestrzegają przykazań boskich. W związku z tym powinni przestrzegać też tego, które mówi : miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. Katolicy modlą się też do Boga słowami : i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. Z twoich słów wynika, że prawdziwi Polacy nienawidzą Rosjan. Zapomnieli o słowie Bożym, czy też stosują relatywizm moralny, wybierając z nauk Chrystusa to, co im nie odpowiada ? Ja z pewnością nie jestem wedle tych kryteriów prawdziwym Polakiem. Nie nienawidzę Rosjan, kilku znam osobiście i stwierdzam, że to są fajni ludzie. Przyjacielscy, otwarci, uczynni i mądrzy. Ty chłopie, nie jesteś prawdziwym Polakiem. Ty jesteś Polakiem nacjonalistą i nazistą. Hitlerowcy też nienawidzili całych narodów, tylko z tej racji, że istniały. W tym także Polaków, bez względu, czy byli to katolicy, luteranie, prawosławni. Żądasz, aby ktoś udowodnił twoją tezę, że to Rosjanie stali za katastrofą prezydenckiego samolotu. Ty, który ją wysuwasz, udowodnij ją pierwszy, zamiast posługiwać się uogólnieniami, bo nikt o zdrowych zmysłach nie pokusi się w oparciu o twoje tezy wywodzić podobnych wniosków. Z faktu, że kłóciłeś się z sąsiadem wcale nie wynika, że posuniesz się do zamordowania jego dzieci. Nie wiem wprawdzie, czy ten wniosek dotyczy prawdziwych Polaków, ale co tam...
  • 2010-05-07 13:33 | Irene_Adler

1. Ależ właśnie teraz zdarzył się ten pierwszy przypadek. Do tej pory żaden prezydent nie brał ze sobą wszystkich dowódców. Po co mu oni byli potrzebni? Wszyscy? Na wojnę ruszał?
    2. Jeśli powodem katastrofy była usterka techniczna, to samolot spadł tam, gdzie usterka się pojawiła. Jeśli pilot popełnił błąd nad smoleńskimi błotami, to samolot nie mógł spaść na piaski Sahary (na przykład).
    3. Kto ma oceniać, który Polak jest prawdziwy, a który nieprawdziwy? Miarą polskości jest nienawiść do innych narodów? No, to gratuluję! A jakie miano mogą nosić ci "negatywnie zweryfikowani Polacy"? Półpolak? Niepolak? Antypolak? Pseudopolak? Polak Farbowany? Z pewnością Prawdziwi Polacy znajdą jeszcze wiele innych określeń.
  • 2010-05-07 13:34 | Irene_Adler

Belizariusz, przepraszam, odpowiedź miała być skierowana do MichalJ, oczywiście.
  • 2010-05-07 13:45 | chris

Dzięki Belizariush za głos rozsądku, ale to próżny trud - do pustej głowy i tak rozumu nie nalejesz.
  • 2010-05-07 16:01 | andy

@adam222

Świetne ! Brawo :) I ten Jarek wykręcający żarówki ...;) Rzeczywiście - jeśli "kto zyskał, ten winien" to sprawa jest jasna. Dodałbym do zyskujących jeszcze Kościół - bo katastrofa odwróciła uwagę od pedofilii.
  • 2010-05-07 16:12 | andy

Re:Smoleńskie teorie spiskowe - "Misja specjalna" zawsze lojalna.

"Misja specjalna" sprzed 2 dni pobiła wszystko. Ta stówka prawie jak nowa po 3 tygodniach w błocie, te "dzieci, które znajdowały zęby" (czemu akurat dzieci ? ;) ), ten "fragment ciała około kilograma" który po 3 tygodniach "krwawił obficie" ale "dzięki temu że był z nami ksiądz" został "pogrzebany" (gdzie i jak ? - tam na miejscu zakopali głębiej i krzyż postawili ? ). I te wszystkie pytania - dlaczego rząd to czy tamto ? Dlaczego nie wezwaliśmy NATO na pomoc ? (wojnę mieliśmy wszcząć czy jak ?) I oczywiście żadnych pytań w stronę kancelarii prezydenta - bo to przecież nie ona organizowała tę wycieczkę, nie prezydent kazał lecieć tym wszystkim generałom itp.
    Wszystko to wina Tuska i Putina - to "oczywista oczywistość".
  • 2010-05-09 01:00 | Gofer

Odnalazlem ten artykul po dzisiejszej klotni z wyborcami L.K. i innymi sfrustrowanymi osobami jak to bywa najczesciej podczas sobotniej rodzinnej kolacji.
    Bylem sam, ich czworo. Jako jedyny ktory do tej pory nie wysnuwal teorii spiskowych zostalem nastawiony na obszczal. O jakich ja sie teoriach nasluchalem to nawet nie pomyslal redaktor artykulu. Oczywiscie wszyscy znawcy tematu lotnictwa, absolwenci filologii rosyjskiej (tlumaczacy glosy na filmie z sieci) itd.
    Pod ich naciskiem i ja nakreslilem hipoteze ktora podziela rowniez Adam 2222. Ale jakiez bylo obuzenie, ze jak , ze On, i ze w ogole. Dla mnie to kolejna teoria jakich wiele spotkac mozna w sieci. No ale jak w ogole smialem. No coz kazdy slycszy-widzie to co chce uslyszec-zobaczyc.
    Na szczescie znalazlem ukojenie w tym artykule i w komentarzach Belizariush'a i ze spokojna glowa i z nowym mottem moge przespac noc

"kto zyskał ten jest winny"

Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowego rozsadku
  • 2010-05-10 10:26 | widi 243

Ato co jak nie jeszcze jedna głupia teoria spiskowa???
  • 2010-05-11 06:10 | Bartosz

A gdzie tu w ogóle była jakaś teza o spisku?
  • 2010-05-17 10:59 | maciek

Zdecydowanie - wzorem ponad 20 tys. oficerów zamordowanych w Katyniu, należy jeżeli nie miłować to ufać nieprzyjaciołom swoim wierząc w ich moralność i odrzucając możliwość istnienia zła.
    Zaufanie barbarzyńco jest pierwszym krokiem do zguby
  • 2010-08-15 12:17 | bacha

nie wierze żeby to był wypadek .
    więc zachęcam do przeczytania książki,wydanej przez IPN
    pt. Nowa zimna wojna.
    I myślę ,że po przeczytaniu tej książki bardzo wielu ludzi zmieni zdanie
    o tym zdarzeniu.