Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ukryty Kaczyński, Komorowski na celowniku

(25)
To będzie kampania w czerni i sepii – powiedział jeden z polityków PiS. Co oznacza, że ma to być pierwsza w historii kampania bez udziału głównych rywali.
  • 2010-05-06 01:25 | mkul

Rzad swoimi dzialaniami wystawia polski narod na posmiewisko!

Zeby skonczyc z teza ze prezydent kazal ladowac....kazdy ma samochod albo byl za kierownica...powidzmy ze ten kazdy jest zawodowy kierowca...teraz ktos mowi temu kierowcy skrec w prawo...i teraz postawmy sie w jego polozenie...jezeli bedzie pieszy na drodze albo row na naszej drodze nikt nie bedzie idiota i skrecal w prawo by ryzykowac swoje czy pieszego zycie...dlatego nie rozumiem dlaczego jest nagonka na prezydenta i pilota a nie na fakt ze samolot jakims cudem znalazl sie kilka metrow od ziemi i kilometr od lotniska!!! Ludzie bozia dala wam rozum ...wiec uzywajcie go...a nie sluchajcie glupot Tuska i jemu podleglych gazet!!!podanie po dwoch tygodniach od katastrofy godziny katastrofy jest nie do przyjecia i osmiesza nas i narod polski!!! robienie szumu z malego kawalka od samolotu na jasnej gorze a nie zabezpiczenie miejsca katastrofy...gdzie ludzie do dnia dzisiejszego ciagle znajduja resztki z wypadku to kolejne osmieszanie nas polakow i traktowanie polskiego narodu za glupcow!!!
  • 2010-05-06 07:23 | zzc

Re:Ukryty Kaczyński, Komorowski na celowniku

Większych bzdetów dawno nie czytaliśmy! Cyt."Za tym sztandarem ma się skrywać Jarosław Kaczyński, bezwzględny polemista, mistrz w wykluczaniu ze wspólnoty całych grup społecznych." A jakie to całe grupy społeczne wykluczył Kaczyński??? Zdumiewający bełkot. Proszę o konkrety.
  • 2010-05-06 11:49 | anro

Nie ma potrzeby kogoś ośmieszać. Tą wypowiedzią ośmieszasz się sam. A o incydencie w samolocie do Gruzji to chyba słyszałeś?
  • 2010-05-06 12:12 | anro

Zapomniałes chyba o "łże-elitach", wyższej półce Jarosława i PiS,rodzimych oligarchach, miejscu gdzie stało ZOMO,ludziach wychowanych na podwórku, wykształciuchach, " my z AK", prawdziwych patriotach, obcojęzycznych mediach, prowadzacych politykę na kolanach itd. itp. Krótka pamięć.
  • 2010-05-06 12:16 | Sybirak

Pani Redaktor pisze: Tak role rozdał los, pechowy zbieg okoliczności, pomieszany ze zwykłym polskim – jakoś to będzie.
    > To bzdury, bo żaden los, żaden pechowy zbieg okoliczności. TYLKO KATASTROFA NA ŻYCZENIE PREZYDENCIKA. TO JEGO PYCHA, BY PRZYKRYĆ WIZYTĘ PREMIERA TUSKA I PUTINA ZABIŁA CAŁE DOWÓDZTWO ARMII POLSKIEJ I WIELU POLSKICH POLITYKÓW, BARDZIEJ LUB MNIEJ WARTOŚCIOWYCH.
  • 2010-05-06 12:35 | fawa

Coś w tym jest z prawdy! Sami to widzieliśmy jak nasz prezydent był przeciwny rządowi! Ja też uważam, że skompletował taką delegację, by "przebić" tę oficjalną z Tuskiem! Każdy wie, że prezydent nie bał się latać, często pocieszał bladych ze strachu pasażerów, że to tylko turbulencje! Drugi fakt, to Gruzja! Wydaje mi się, że jednak presja była! Poza tym, przecież On nie mógł lądować na innym lotnisku, bo przecież by się spóźnił na uroczystości! A tego Nasz Prezydent by nie przełknął! Więc, coś w Twojej wypowiedzi jest z prawdy! Ale poczekajmy na wersję prokuratorską! Niedawno (może godzinę temu), odbyła się konferencja PIS! Boże, co ta partia wyprawia! Czy ci wszyscy (mówię o wszystkich, występujących w mediach) mają Polaków za bezmózgowców! Ja jestem, wręcz oburzona, że ktoś mi wciska kit!
    Jeszcze jedno, nie wiem, ale to powtarzam- moje zdanie! Oglądałam uroczystości z udziałem pana Kaczyńskiego, często było zbliżenie na jego twarz! Ja, oprócz bólu w tych oczach widziałam wściekłość! Aż ciekawa jestem, co by na to powiedzieli aktorzy, czy psycholodzy! Jeszcze raz powtarzam, nie chcę z nikim polemizować i to co piszę, to moje prywatne zdanie! Szanuję innych i uważam, że każdy powinien mieć swoje zdanie i nie wolno narzucać go innym!
  • 2010-05-06 12:54 | tyrolska

Brawo,pani red. Paradowska. Brawo trzeci z kolei respondent. Prezydentura MOJEGO kraju nie może być nagrodą pocieszenia dla nieutulonego w żalu brata. To z chucpy, z pychy ś.p. Brat otoczył się generałami. Gdy jednak dobrze policzyć - więcej zabrał ze sobą sług z Kancelarii i okolic. Nawet Pierwsza Dama zabrała swoją damę dworu. A na koniec ten Wawel... ten niekończący się kondukt purpuratów...Wszystko byłoby nad wyraz śmieszne, gdyby nie było takie straszne. Mamy już reakcje ze świata. Wielcy zignorowali nasz spektakl. Obama grał w golfa, prezydent Austrii w ostatniej chwili zatroskał się o kierowcę,ze ten się zmęczy itp. To było do przewidzenia i czy chmura wulkaniczna, czy nie chmura - byłoby tak samo. pamiętamy reakcje ŚWIATA, gdy mieliśmy bliźniaków za prezydenta i premiera. Krótką lecz dosadną. Teraz ja - obywatel - życzę sobie oglądać i słuchać, co kandydat ma mnie i mojemu Krajowi do zaoferowania. Jaki jest, co umie, jak się komunikuje z innymi krajami, czy zna języki, czy ma umiar, takt, kulturę polityczną? Osoba, która nie życzyła sobie unii z Europą, nienawistnie odnosząca się do Rosji, to nie jest dobry kandydat. Polska nie jest wyspą i obowiązują nas cywilizowane relacje z innymi krajami. Trzeba jest myśleć. Ciągłe majstrowanie przy historii, knucie, nadmierny klerykalizm faktycznie plasuje nas coraz głębiej w historii.Średniowiecza.
  • 2010-05-06 15:31 | merlin

Pani Redaktor,

absolutnie sie zgadzam ze stwierdzeniem, ze kampania wyborcza juz sie zaczela i to na wielu plaszczyznach. Jedna z nich jest ewidentne zaangazowanie kosciola w walke wyborcza. Zbieranie podpisow dla kandydata pis w kosciele lub na przyleglym do kosciola terenie czy tez jawne popieranie tego kandydata przez ksiezy i biskupow i jednoczesne pejoratywne przedstawianie rzadu swiadczy o tym zaangazowaniu i nie pozostawia watpliwosci po ktorej stronie.
    Wyrazem zaangazowania kk jest rowniez mobilizacja wiernych do aktywnego udzialu w tej kampanii po tej „prawdziwej, patriotycznej „stronie. Przekonani o swojej misji dziejowej ludzie staja sie coraz bardziej agresywni w swoich wypowiedziach i poczynaniach. Jakakolwiek sensowna rozmowa, czy tez argumentacja sa czesto wogole niemozliwe. Tak jest w mojej rodzinie jak rowniez u moich znajomych.
    Dlaczego „czepiam sie“ kosciola? Bo, albo jestem partia polityczna i jako taka funkcjonuje, albo moja domena jest sfera duchowa i pozostaje temu wierna. Czegos takiego jak partyjny kosciol, czy partia koscielna jeszcze chyba nie ma lub byc nie powinno.
    Solidarni 2010 to jest dla mnie rowniez kampania wyborcza. I to bardzo charkterystyczna dla pis. Absolutnie stronniczy program, podstawieni ludzie ( uwazam , ze to szczyt bezczelnosci mowienie, ze ten aktor to tak spontanicznie, bo on tam wlasnie byl, i wogole ), insynuacje w stosunku do rzadu, pomawianie innych. Jednym slowem duzo falszu i obludy, chociaz nie wykluczam tez autentycznych wypowiedzi.
    Roznorodne wywiady na temat “jaka bedzie ta kampania wyborcza”. Ogladalam ostatnio wywiad z panem Nowakiem i z panem Bielanem. Obydwoje przywdziali zalobne maski spod ktorych od czasu do czasu blyskal drapiezny kiel. Ten ich zal nie wygladal dla mnie prawdziwie.
    Sybirak zgadzam sie z Toba calkowicie.
    Fawa mnie tez zastanawial wyraz twarzy J.Kaczynskiego. Ja bym to okreslila bol polaczony z zacietoscia (moze i nawet zajadloscia).

• 2010-05-06 17:55 | mkul

Katasrofa pokazala w calej okazalosci jaki mamy nieudolny rzad ...w calej tej sprawie PO, Komorowski i Tusk traci z kazdym dniem....dlaczego?...bo klamia jak dzieci z przedszkola, klamstwo nr1....przeszukalismy kazdy centymetr miejsca katastrofy, mozemy miec zaufanie do Rosjan, oni sa specjalistami...do tej pory ludzie znajduja tam szczatki samolotu i rzeczy osobiste podroznych!!!klamstwo nr2....na polski samolot czekali przedstawiciele z rzadu...jesli by tak bylo to bysmy znali godzine wypadku od nich, moze z kilkoma minutami poslizgu ale nie z 15 minutami!!! klamstwo nr3...chec zwalenia winy na prezydenta i pilotow....nasi wybitni specjalisci powinni wykazac chec wyjasnienia jakim cudem samolot znalazl sie kilka metrow od ziemi i kilometr od lotniska!!!...klamstwo nr4...zaraz po wypadku media z Tuskiem na czele wykluczyly ze przyczyna katastrofy mogla byc awaria samolotu...nie robi sie tego przed zbadaniem czarnych skrzynek!!!klamstwo nr4....Tusk ani razu nie wspomnial kto czekal na lotnisku na prezydenta i nie probowal wyjasnic czy podjac watek powodow zmieniania zarowek na pasie startowym przez Rosjan w godzine po wypadku!!!nie mowie juz o tym aby przesluchac pracownikow z wiezy kontrolnej...oni powinni znac godzine rozbicia samolotu...cale to dochodzenie przez polska strone jest grosza warte i tylko mydla ludziom oczy!!! dlatego jest coraz wieksze przekonanie ze tylko Kaczynski moze spowodowac prawidlowe dochodzenie i znalezc prawde o wypadku!!!
  • 2010-05-06 19:18 | Wojtek-1942

Czuję się znów oszukany przez polityków. Biadolili, że nie zdążą zebrać w krótkim czasie sto tysięcy podpisów więc podpisałem kilka list aby nie odbierać im szansy a teraz okazało się, że sztaby ze zbierania podpisów uczyniły sobie zawody sportowe a raczej rodzaj przedwyborów. To jest normalne świństwo, oszustwo. Tylko nie bardzo mogę zaprotestować bo zgodne z ordynacją. A dodatkowo uważam, że pan Nowak dał się podejść jak małe dziecko a nie strateg wyborczy. On na pewno nie powinien nosić tych wszystkich list z podpisami, wiedząc, że wyjdzie na przegranego. Winien zanieść powiedzmy 120 tysięcy i uśmiechać się zagadkowo. A tak w opinii częściowo chocby publicznej pierwszą rundę przegrał. Co to za jakiś kiepski gracz. Jeśli się nie poprawi to czarno widzę przyszłość najbliższą w tym moim kraju.
    Z poważaniem W.
  • 2010-05-06 21:32 | ewkas

Re:mkul

Prawda. Nawet dzisiaj przez cały dzień TVN24 pokazywała, że ludzie "znajdują" na miejscu katastrofy różne rzeczy. Na pierwszym planie była ubłocona gazeta. "Gazeta... wydanie 10- 11 kwietnia. Tytuł: Po katastrofie." Przyznam, że dawno nie widziałam tak ordynarnej manipulacji. Napisałam kilka postów, zwracających na to uwagę - nie opublikowali. Dwa dni temu czytałam relację internauty opisującą "pielgrzymkę" jego syna na miejsce tragedii. Znajdowali różne rzeczy, jakieś trampki, starą kuchenkę /widocznie tak jak i u nas, Rosjanie pozbywają się swoich śmieci, rozwożąc je po lasach/. Albo banknot 100-złotowy, od 3 tygodni leżący w błocie, a jednak w lepszym stanie, niż te, które wypłaca mi mój bankomat. To są dowody ? Lecieli do Katynia w trampkach, zabierając ze sobą kuchenkę ? Czytając "jutrzejszą" gazetę ? Przecież tego nie kupi nawet największy idiota !
  • 2010-05-06 22:26 | Adam 2222

Za Wawel dla brata Jarek każe nam płacić Watykanistkom zakazem In Vitro i innymi ustępstwami, bo im

zawsze mało koryta.
    To się nazywa patriotyzm w wykonaniu Prawdziwych Polskich Patriotów
  • 2010-05-06 23:10 | anro

Takie "rewelacje" to możesz wypisywać w Dzienniku Polskim. To stek bzdur i insynuacji typowy dla pewnego elektoratu. Ostatnie zdanie to czysta paranoja, nadająca się do kabaretu. Już widzę jak Kaczyński "powoduje prawidłowe dochodzenie i znajduje prawdę" na lotnisku w Smoleńsku, w asyście Miedwiediewa. Zastanów się nad niedorzecznością swoich wypocin.
  • 2010-05-07 09:16 | merlin

Podzielam panska opinie na temat Nowaka. Zachowywal sie tak, ze moznaby sadzic, ze nazbieral w 100% najwieksza liczbe podpisow. Prawda okazala sie zupelnie inna. I to jest jego przegrana.
    To biadolenie sluzylo tylko do tego, zeby teraz moc powiedziec "Mielismy tak malo czasu i prosze ile zdolalismy zebrac podpisow!"
    Walka wyborcza jest walka i "nieutulone w zalu" postawy sa w wiekszosci tylko lepiej lub gorzej pozorowane.
    Pozdrawiam m.
  • 2010-05-07 15:41 | andy

To że Jarosław milczy to tylko kwestia taktyki. W końcu chyba sam zauważył że im więcej mówi tym gorzej dla niego. A teraz ma dobry pretekst żeby milczeć bo przecież żałoba itp. Prędzej czy później jednak nie wytrzyma i coś głupiego chlapnie. I na to spokojnie czekam :)

• 2010-05-07 17:25 | lecher

Jeszcze przed tą straszną katastrofą miałem takie odczucie, że na planowanej na 22 maja konwencji PIS bliźniaki ogłoszą że Lech nie będzie kandydował( z przyczyn n.p. zdrowotnych) a sukcesję obejmie brat Jarek.Tylko przypadek i zbieg okoliczności spowodował naturalną sytuację kandydowania jako przywódca partii.
  • 2010-05-07 20:05 | Henryk

Zabierając głos trzeba przedstawiać propozycje przynajmniej w kierunkowym zarysie rozwiązywania nabrzmiałych spraw niezadowolenia społecznego.Gdyż ono głównie będzie elementem znacznego wzrostu udziału w głosowaniu.PIS praktycznie nie ma pomysłu na gospodarkę,która praktycznie decyduje o poziomie życia.Jednak olbrzymi dług ogranicza także możliwości rzadzacych.Dlatego szanse obu kandydatów są wyrównane.Rząd będzie atakowany brutalnie.O kiepskiej kadencji z uwagi na ogrom tragedii wypadałoby milczeć.Jedno jest pewne, kampania rozpocznie kolejny raz dzielić.Najmocniejszych uderzeń w poskomuchów należy oczekiwać po wyborach.
  • 2010-05-07 23:40 | on

Jazda to będzie gdy nie daj Boże umrze mateczka, np. pod koniec maja. Wówczas żałoba , nie wolno nic powiedzieć na Jara a na linii strzału marszałek i huzia na niego. To będzie szczyt draństwa !!!!!!!!!!
  • 2010-05-08 06:17 | Krzysztof Koch-Chicago

Lechoslaw, slynny podroznik za pieniadze panstwowe przyzwyczil sie doatania jak polski orzel. Wycieczki na Hel w celach rekreacyjnych byly jego specjalnoscia. Do Smolenska na uroczystosci katynskie jechal, przepraszam lecial jak wojne. Zabral cala swoja kancelarie, wszystkich dowodcow sil zbrojnych w Polsce aby pokazac jaka mamy armie. Ale to nie wszystko. Na tej wojnie chcial pokazac Rosjanom, ze w lapie ma tez pieniadze i dlatego zabral tego od banku dziwolaga Skrzypka. Wszystko po to, ze to ja prezydent dysponuje wladza, Polska a nie jakis tam kaszub.
  • 2010-05-08 13:55 | zorro_blues

Ziobro wygrał w sprawie afery paliwowej

http://www.dziennik.pl/polityka/article602675/Ziobro_wygral_w_sprawie_afery_paliwowej.html

Moze male slowo "przepraszam, mylilam sie, tylo szkoda papieru", pani redaktor?

• 2010-05-08 14:02 | herbapol

Jak zwykle Pani Janino,celnie, trafnie i z kulturą.
  • 2010-05-08 16:27 | marit

Milczenie kandydata jest w wyborach czymś całkowicie nienaturalnym. Wyborca ma oto przed sobą kota w worku. Na szczęście doskonale pamiętamy, jak kot wyglądał. Lechowi K. też rosło poparcie, jak się nie pokazywał. Pytam: co to za prezydent, który jest świetny, kiedy go nie ma?
  • 2010-05-08 18:18 | fawa

Przeraziłeś mnie tą możliwością! Faktycznie, jest to realne, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, głównie te zdrowotne Pani Jadwigi! Mam tylko nadzieję, że naród Polski potrafi dokonać słusznego wyboru, nie kierując się współczuciem , żałobą i litością!
  • 2010-05-15 14:01 | grzesiek Ostrowiec

Co sie z Wami dzieje? Co wy wyprawiacie z tym krajem? Jak tak mozecie?? Politycy- Jestescie zakała tego społeczeństwa, wstydze sie ze mam takiech ludzi w panstwie ktorych sam wybierałem a teraz takie swienstwa robia jedne na drugiego i to tylko dla własnych interesów. Jestescie złodziejami własnego losu.
  • 2010-06-29 19:13 | Grzegorz

Komorowski i całe to pseudo postępowe PO wraz z niby to elitą kulturalną Polski - stowarzyszeniem tetryków z Bartoszewskim na czele dostają rozwolnienia - żeby nie powiedzieć sraczki na samą myśl że prezydentem tego kraju mógłby zostać idealista Jarosław Kaczyński. Najgorsza jest myśl że nie podejmie proponowanego stylu dyskusji zaproponowanego przez nadwornych błaznów PO : Palikota, Niesiołowskiego i innych ludzi ich pokroju. Kiedy oglądam ich w telewizji to mam wrażenie, że piana płynie z ich ust -co jest objawem wścieklizny. Zadaję pytanie jak ci Panowie mają prawo mówić o dzieleniu ludzi skoro sami "idą na wojnę, chcą dorżnąć watahę, zwolenników PIS wyzywają od matołków, uczciwość uważają za przeżytek a złodziejstwo za cnotę". Sami wywołują i podsycają wojnę polsko-polską a zarazem z uporem maniaka od trzech lat chcą ją zakończyć. Zastanawiam się czy jesteśmy świadkami paranoi politycznej czy świadomego ogłupiania znaczącej części elektoratu. Komorowski jako kandydat środowiska PO nie odbiega poziomem intelektualnym od przytoczonych wzorców - myli wszystko ze wszystkim, mylą mu się daty i fakty. Nie wiem czy nadszedł już czas zmiany nastrojów społecznych ale niepokoję się, że ten rząd prowadzi nas na manowce i do wymyślonej przez siebie wojny zupełnie niepotrzebnej i wyniszczającej.
    Wstyd mi za taką klasę polityczną a raczej za brak tej klasy - potrafią jedynie szczuć jednych na drugich i nic więcej.