Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

(23)
Miesiąc od tragedii pod Smoleńskiem prezydencka kancelaria pracuje prawie normalnie. Zaś pałac przy Krakowskim Przedmieściu przypomina twierdzę, w której przyjaciele czczą pamięć prezydenta.
 • 2010-05-10 03:40 | PGR Jackowo

  Dajmy juz spokoj

  A ja mam juz dosc gadania o tej tragedii, rozwlekania i rozdrapywania tego tematu. Czy mozemy juz dac sobie z tym spokoj i zajac sie normalnym zyciem. Stalo sie, ale trzeba zyc dalej...
 • 2010-05-10 11:11 | Maria

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Składanie wieńców pod pałacem jest oburzające bo tam pracują żywi ludzie ! Nie jest to już miejsce wystawienia trumien z ciałami, nie jest to miejsce wypadku i nie jest to miejsce pochówku !!! Pisowcy są aż tak leniwi, że nie chciało im się pojechać na Wawel ????????
 • 2010-05-10 12:07 | jercym54

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Może przekształcić Pałac Prezydencki w Mauzoleum im.Kaczyńskich organizować wycieczki w zestawie wizyta w Smoleńsku połączone ze zbieraniem pamiątek na miejscu katastrofy oraz zwiedzanie pałacu, ze zwiedzaniem prywatnych apartamentów śp. pary prezydenckiej i na koniec Wawel, składanie wieńców oraz msza i wspólna modlitwa za dusze poległych. Petycja do Papieża Benedykta VI o szybką beatyfikację w/w pary, koniecznie zbieranie podpisów.
 • 2010-05-10 18:14 | maja89

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Straszliwa tragedia narodu polskiego, który w większości nie jest w stanie sprostać rozmiarom nieszczęścia. Putin, żydzi, komuna i czarny murzyn Osama na pewno zrobią wszystko żeby zatuszować swoją zbrodnię i sfałszują nam nasze wybory. Należy natychmiast zapewnić niczym nie zakłócone działanie wszystkich lokatorów Pałacu Kaczyńskich przez najbliższe 10 kadencji i - wbrew wynikowi sfałszowanych wyborów - nie dopuścić uzurpatora do Świątyni.
 • 2010-05-10 21:16 | fidel_castro_ruz

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  @maja89 - czas na mocniejsze lekarstwa.To się da bezboleśnie wyleczyć,potrzebna jest regularność w przyjmowaniu leków.

  Artykul potwierdza moje obawy,że duży palac to byl pisowski rząd na wewnętrznej emigracji.Zbieranina przypadkowych postaci o niklych kompetencjach,spajana nienawiścią do rządu i wszystkich nie z zakonu.Dzisiejsza ceremonia skladania wieńca przez pisiorów pod palacem jest kolejnym potwierdzeniem paranoi tych ludzi.Mają swego "bohatera" pochowanego na Wawelu w wyniku skandalicznej manipulacji,niech tam pielgrzymują.
  "Trzeba z żywymi naprzód iść".
 • 2010-05-10 22:12 | andy

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Chyba nie załapałeś ironii w poście Mai ;)
 • 2010-05-11 00:31 | mkul

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Czy moze mi ktos powiedziec dlaczego Tusk w swoich wyjasnieniach o katastrofie nie podal nazwisk osob czekajacych na samolot prezydencki w Smolensku??? a moze on nie wiedzial ze rzad powinien wyslac tam kogos z ochrony?moim zdaniem powinien byc tam conajmniej jeden smiglowiec i z 20 z ochrony rzadu....by czuwac nad bezpieczenstwem i transportem 96 waznych glow z lotniska do Katynia!!!

  i jeszcze jedno...moze nasi Polscy specjalisci by postarali sie wyjasnic jakim cudem samolot z awansowana elektronika znalazl sie kilka metrow od ziemi i kilometr od lotniska!!!..a nie obciazac pilotow!!!
 • 2010-05-11 07:39 | Adam 2222

  Proszę, proszę, ę i ą w całej pełni, widać, że Polska to lup w łapach Etosu


  Towarzystwo krzywdy sobie nie zrobi.

  Kabaret jak cholera.
 • 2010-05-11 09:29 | alfaiomega

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Polską głupote,obwarowywanie się w okopach tzw.św.trójcy i inne przywary Polaków najlepiej obrazuje kabaret Olgi Lipińskiej.Pyszałkowatość/bo pycha to za eleganckie określenie/bufonada i nasze "jakoś tam będzie" to cechy które trudno wykorzenić.A nawiasem mówiąc przydupasy i kapciowi L.Kaczyńskiego stoją w rozkroku nie bardzo wiedzą co ze sobą zrobić."Nic nie może wiecznie trwać!"
  http://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0
 • 2010-05-11 20:44 | boena

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Komentarze tak mai89 jak i fidela są na ten sam temat i oba dobre -pełne ironii. Zdaje się, że andy źle je odczytał...
 • 2010-05-11 21:16 | Henryk

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Przyjęcie programu jednej opcji politycznej przez Pana Prezydenta skutkowało
  także w decyzjach kadrowych.Bieżąca walka polityczna zdominowała z istoty powołany ponad podziały partyjne Urząd.Wygrana kandydata z innej opcji politycznej musi przynajmniej w części tę apolityczność przywrócić.Dlatego
  wydaje się zrozumiałym,że wymiana przynajmniej części kadr, okaże się konieczna.
 • 2010-05-12 03:41 | Adam 2222

  Mylisz sie, Nie ma polskiej glupoty, mimo ze wielu z nas powtarza ten slogan bezmyslnie.


  Nasi swietnie daja sobie rade na calym swiecie.

  Jako grupa narodowościowa zajmujemy wysokie miejsca w płaceniu podadkow wielu krajach. Polaków, którzy odnieśli sukces zagranica poznasz po akcencie na nartach, nurkowaniu ale bardzo rzadko w kościele czy na Jackowie. Grupa społeczna, narodowościowa która pozwoli sobie wcisnąć niskie mniemanie o sobie będzie robić na innych. Przykład z niewolnictwem sam się narzuca.
  Watykan był i jest wykorzystywany do tego by nam, naszymi własnymi rękoma urzędnicy Krk to Polacy.
  Dodać do tego niezależne od nas media i mamy Polaków powtarzających idiotyzm ze "Polak jest głupi".

  Amen

 • 2010-05-12 20:09 | Adam

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  akresach obowiązków ? Bo jesli nie, to albo powinni natychmiast się wynieść i "czczić " sobie w domu, albo zrezygnować z wynagrodzenia i dodatkowo zapłaćić "czynsz" za używanie asłużbowych pomieszczeń do celów prywatnych.
 • 2010-05-13 13:05 | doradca

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Za co teraż otrzymuje pieniądze szef Gabinetu Prezydenta Kaczyńskiego min. Łopiński?
  Jego głównym zadaniem było organizowanie wizyt i spotkan prezydenta Kaczyńskiego. Organizował je jak umiał. To Gabinet Prezydenta zorganizował wycieczke do Katynia w dniu 10 kwietnia. A teraz zamiast podac sie do dymisji -co nakazywałoby poczucie honoru i odpowiedzialności- pan min. Łopiński jak gdyby nigdy nic przychodzi do pracy i co w niej robi?

  Bo przeciez nikt przy zdrowych zmysłach nie powierzy już Panu Łopińskiemu i jego podwładnym organizowania spotkan i wizyt Marszałka -Prezydenta komorowskiego.

  Winni w Kancleraii Prezydenta są. Jesli nawet sie wykręcą od odpowiedzialnosci karnej to przeciez sa winni: bezmyślności, braku wyobrażni, zaniedbań. Na pewno byli wierni, ale w pracy okazali sie mierni. Nie wykazali przede wszystkim należytej staranności , która jest pierwszą powinnością urzędniczą.

  Tragiczny finał wycieczki do Katynia dyskwalifikuje Gabinet Prezydenta, jako jej organizatora. Co to znaczy odpowiedzialnośc za uczestników wycieczki wie kazde biuro turystyczne, a Gabinet Prezydenta Kaczyńskiego tego nie wie?

  Nasza wolna prasa, milczy taktownie wobec szefa Gabinetu Prezydenta Kaczyńskiego, aby nie urazić? Przeciez to skandal, że ci ludzie jeszcze tam siedzą i otrzymuja wynagrodzenie. A moze jeszcze dostana specjalne premie i nagrody za "wybitne zasługi w słuzbie Prezydenta", któremu tak zorganizowali podróż ,że stała się jego ostatnią...

  Ex minister sprawiedliwości i prokurator Generalny Ziobro w takiej chwili oswiadczał "przez tego Pana juz nikt nie umrze" , a wymieniony siedział juz w areszcie. A tu czytamy w "Polityce" ,że w Pałacu jest cicho i taktownie nie zadaje sie pytań. Dlaczego nie zadaje sie pytań???

  Niech gen. Koziej i jego BBN robia swoje , a prasa swoje. Gdzie sa te tuzy i luminarze prasy radia i telewizji? Czy boją sie zaprosić na rozmowe do redakcji , studia radiowego czy telewizyjnego Pana min. Łopińskiego?. A mozeistnije obawa ,ze sie rozpłaczą w studio jak Monika Olejnik, która skompromitowała sie tym nieprofesjonalnym zachowaniem. Postarzała nam sie ta wolna prasa. Jej oczy utraciły ostrośc spojrzenia, a zęby reporterskie chyba wypadły i żadne implanty juz nie pomogą. Oddano taktownie pole Pospieszalskiemu.

  Tymczasem Gabinet Prezydenta organizuje w Pałacu Prezydenckim Muzeum Lecha Kaczyńskiego i Grób Znanego Nieżołnierza. Wieńce własnie zostały złożone.
 • 2010-05-13 13:14 | doradca

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Drogi Panie!

  Wyjazd Prezydenta RP do Katynia organizował nie rzad , a Szef Gabinetu Prezydenta min. Łopiński ze swymi ludżmi. To nabliżsi wspołpracownicy Lecha Kaczyńskiego, najbardziej zaufani i najbardziej wpływowi ludzie, bo działający w imienu Prezydenta Kaczyńskiego. Teraz siedza jak trusie , zagryzani przez wyrzuty sumienia. Mniemają, że wiencami zagłusza sumienie.
 • 2010-05-13 17:24 | anro

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Tych wszyskich żałobników, którzy nie kwapią się ze złożeniem dymisji w całkiem nowej sytuacji, należy przenieść do jednego z ośrodków wypoczynkowych Urzędu Prezydenta. Niech tam dalej kontestują, ale na własny rachunek. Urząd Prezydenta to nie przechowalnia wdów.
 • 2010-05-13 17:34 | anro

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Z tymi "rewelacjami" i postulatami, radzę zwrócić się do komisji badajacej wypadek, lub do posła Macierewicza. On najlepiej to rozwikła.
 • 2010-05-13 18:20 | Adalbert

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Jest jeszcze jeden aspekt sprawy zbadania personalnej odpowiedzialności za Klęskę Smoleńską-aspekt finansowy.Może to brzmi mało estetycznie wobec traumy narodowej jaką nam sprokurowano,ale płacimy podatki i mamy prawo wiedzieć komu ją zawdzięczamy.Pytam,ponieważ kwiat dziennikarstwa akurat w tej materii podkulił ogon.Pytanie brzmi:Jakie koszty poniósł budżet RP na skutek tak nieudolnie zorganizowanej Wyprawy Smoleńskiej?!Mam na myśli zestawienie wszystkich kosztów-od straty To-154,po koszty przewozu ciał,pochówku ciał,rent przelotów,przewozów,orkiestr,etc.,etc.,....
 • 2010-05-14 10:29 | wels5

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Dodajmy do tego jeszcze wielkie koszty odszkodowań, których bez wątpienia będą domagać się rodziny tego nie ubezpieczonego lotu.
 • 2010-05-16 04:16 | Krzysztof Koch-Chicago

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Powinno sie dalej skladac wince, spiewac psalmy zalobne i czekac na nastepne zmartwychwstanie. Moze to zabrac lata albo wieki ale nigdy nie mow nigdy. Nie wiadomo.
 • 2010-05-16 12:17 | Walter

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Sasin i inni z biura Prez. RP L.Kaczyńskiego nie wyciągają wniosków. Gdyby byli mężczyznami, sami pociągnęliby siebie do odpowiedzialności (zgodnie z kodeksem honorowym), aby zmazać krew ze swych rąk. Ale to tchórze, obwiniają wszystkich dookoła wiedząc, kto ponosi ,odpowiedzialność. Ale to wróci, odpowiedzialność moralnie będzie ich gryzła, no chyba że są pokroju innych politykierów pis, którzy wciąż wierzą, że "ciemny lud to kupi".
 • 2010-05-18 14:20 | kl

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  A czy nie jest juz pora zwolnic tych ludzi,Pracownicy Palacu sa oplacani z naszych podatkow i nie powinni tam przynosic swiec i wiencow.A moze czekaja na przyjscie brata i odzyja.Nie nalezy dopuscic do pewnego rodzaju nekropolityki ,ktora uprawia PiS i np. "Fakt*
 • 2010-05-21 14:04 | dosad

  Re:Co się dzieje w prezydenckim pałacu i kancelarii

  Jestem pełna uznania dla szefa Kancelarii Prezydenta oraz Marszałka Komorowskiego pełniącego obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej, którzy wykazują tyle delikatności, taktu, dyskrecji i mądrości w tej trudnej dla nich sytuacji. Już widać, jak odpowiedzialni są to ludzie, którym naród może zaufać. Tutaj i teraz dają codziennie dowody, że Marszałek Br. Komorowski jest właściwym kandydatem na najwyższy Urząd Prezydenta. Nawet zaufani urzędnicy byłego Prezydenta-Lecha Kaczyńskiego widzą to. Tylko ludzie ślepi i niesprawiedliwi nigdy tego nie docenią. Dzięki takim ludziom jak Marszałek Komorowski mamy względny spokój społeczny, chociaż tvp nie ustaje w wysiłkach, by jątrzyć a wspomaga ją imperium medialne Rydzyka oraz spora część duchownych katolickich a także prawicowi publicyści.
  Nie trudno sobie wyobrazić, co by to było, gdyby role były odwrócone i to PIS przejął kontrolę w Kancelarii Prezydenta. Nastąpiłaby błyskawiczna akcja wypędzenia wszystkich pracowników byłego Prezydenta z przeciwnej opcji politycznej, zawłaszczenie wszystkich dokumentów, wybiórcze ich wykorzystywanie, żeby zatopić całkowicie przeciwnika politycznego. Oni by nie patrzyli na żałobę. Szef NBP dawno już byłby ich, błyskawicznie dokonaliby zmian, umieszczając wszędzie swoich wiernych ludzi bez względu na to, czy mają kompetencje, czy też nie. Nie mam za grosz zaufania do ludzi z PIS, nie wierzę w żadną przemianę ich prezesa, czego najlepszym dowodem jest jego milczenie na dziką propagandę propisowską w mediach tzw. publicznych, które traktują jak pisowski folwark. Posunęli sie nawet do tego, że nie pozwolili Marszałkowi polskiego Sejmu udzielić wywiadu w tvp. Według mnie jest to przestępstwo, które powinno być przykładnie ukarane przez odpowiednią instytucje państwową. Nie potrafią docenić wysiłku Rządu Polskiego, Premiera, Marszałka. Wprost przeciwnie - cały czas pod pozorem pozytywnej zmiany J. Kaczyńskiego, robią to, co najbardziej lubią: kłamią, jątrzą, dzielą naród, wykorzystując swoich "żołnierzy" a sami liderzy niby są grzeczni. Najlepiej by było, gdyby naród wybrał Marszałka Komorowskiego w I turze wyborów: wynik rozstrzygnięty wcześniej skończyłby spekulacje, nerwowość dodatkowej kampanii, pieniądze zaoszczędzone można by było przeznaczyć dla powodzian,zaoszczędzilibyśmy sobie czas, mogłaby być wyższa frekwencja, co dla PO nie jest obojetne bo elektorat PIS stawi sie jak żołnierze na służbę obowiązkowo. Dlatego apeluję, abyśmy masowo poszli do wyborów w I turze.