Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto i po co podsyca nastroje wokół smoleńskiej tragedii?

(14)
Za dużo czujemy, za mało myślimy na temat tego, co wydarzyło się pod Smoleńskiem.
  • 2010-05-10 09:40 | Sybirak

Katastrofa Smoleńska

Czy to nie obłuda? Najpierw pośrednio spowodować katastrofę, ą potem rozpaczać na cały świat. Tak, tak to pisowska pycha, by przyćmić Tuska i Platformę Obywatelską ilością ważnych osób, a potem rozpacz przed telewizorami, organizowanie pokazowych wycieczek (ciekawe kiedy zaczną się pielgrzymki?).
  • 2010-05-10 10:10 | Chateau'bas

Re:Kto i po co podsyca nastroje wokół smoleńskiej tragedii?

Zgadzam się w zupełności z autorem.Jest zupełna rozłączność emocjonalnej interpretacji zdarzeń i ich racjonalnej analizie.Po tak wielkiej tragedii mają prawo włączyć się emocje,to jest naturalne.Ale!gdy miesiącpo tragedii telewizja wciąz nas karmii materiałami,które mają a)podtrzymać temat jako wciąż gorący, b)od nowa rozżalać i wzruszać, c)zasiewać wątpliwości co do rzetelności dochodzenia w tej sprawie, to ja uważam,że ludżmi się manipuluje Oczywiście,że nie wszystkim chodzi o zysk polityczny z tragedii(PIS).Część tak konsumujących tragędię po prostu jest nastawiona na materialny zysk: biura podruży organizujące wycieczki gapiów i szperaczy grobowych.Ale też ci z dziennikarzy,którzy czując "gorący" temat chcą z niego wycisnąć tyle zysku ile się da.A rozemocjonowany tłum nie chce się zastanawiać,chce przeżywać i czuć swoją przewagę moralną w jak najdłuższym przeżywaniu.Myślenie - racjonalne,chłodne prowadzące do konstruktywnych wniosków teraz i na przyszłość nie może się przedrzeć przez pieczołowicie konserwowane emocje.
  • 2010-05-10 11:09 | Halszka

Wszystko przez absurdalne utajnianie dochodzenia

Niestety nastroje podgrzewają osoby związane ze śledztwem, które np. pokazują w TV zapis nagrań rozmów z kabiny pilotów z zaczernionym tekstem. I komentują, że oni już owszem wszystko wiedzą, ale nikt inny dowiedzieć się nie powinien, że ich zdaniem nie powinno się tego nigdy ujawniać. Właśnie w ten sposób rodzą się nawet najbardziej absurdalne teorie spiskowe.
    Być może na końcowy raport z wynikami badań technicznych i na konkluzje trzeba będzie długo poczekać. Ale nagranie rozmów istnieje już i powinno być ujawnione. To by najlepiej ukróciło wszelkie plotki, spekulacje, teorie spiskowe - i ich wykorzystywanie w kampanii wyborczej.
  • 2010-05-10 12:18 | jercym54

Kaczyński chciał przebić Tuska ilością ważnych osób w delegacji do Katynia, i to mu się udało. Gdyby nie katastrofa cała impreza popadłaby w zapomnienie po dwóch tygodniach. Teraz Pis może jechać na nie następne miesiące, a nawet lata.Zgadzam się z Sybirakiem.
  • 2010-05-10 12:19 | Henryk

Sterowana zadyma pod pałacem prezydenckim wpisuje sie w główny nurt, szukania winnych,tragicznie przerwanej prezydentury.Winnymi byli komuniści,postkomuniści,liberałowie itp.Tylko prawdziwi patrioci nie mogą
    być winni.Ten sposób działania przynoszacy efekty w polityce nie mieć zastosowania w przypadku łamania zasad bezpieczeństwa.Po tragediach górniczych były postękiwania na okrutne siły przyrody.Prawda okazał się brutalna.przełożeni polecając wykonanie ambitnych zadań, delikatnie mówiąc, nie zadają sobie trudu sprawdzenia czy w czasie wykonania, zasady bezpieczeństwa nie zostały złamane.Dopiero zabici i poparzeni górnicy są dowodem,że wymagano świadczenia pracy w atmosferze przekraczajacej dopuszczalne stężenia metanu.Warto przy okazji zauważyć,że głównie z powodu
    łamania zasad bezpieczeństwa wielu kierowców ginie na drogach.Niestety polityczny łomot zagłusza dyskusję o bezpieczeństwie.Szkoda,nawet jedno uratowane życie jest warte podjęcia tematu.
  • 2010-05-10 14:29 | POPiS

Ludzie ! przestańcie politykować.
    Idźcie pokopać grządki na działce,przejdźcie się z wnukiem (wnuczką)do parku.
    Nie plujcie jeden na drugiego.
    Pozwólcie przynajmniej nam cieszyć się życiem i w spokoju pracować na Wasze emerytury.
    Tylko nie mówcie ,iż pracowaliście 30 lub 40 lat w fabryce i wam się należy.
    Tak się rządziliście ,iż nie macie nic.Gdzie ta forsa.Wszystko rozkradzione.
    Nie dopilnowaliście i teraz my musimy pracować na wasze emerytury.Natomiast my wiemy ,że czeka nas praca do 85 roku życia i dostaniemy grosze jeżeli wcale.Jak się ma kasę i nic nie robi, to się udaje patriotę i łazi pod pałace ze świeczką lub pisze blogi.
    Mam 37 lat i od 24 roku życia pracuję po 12 godz.dzienne łacznie z sobotami niejednokrotnie zarywająć niedziele.Patrząc ostatnimi miesiącami na zachowanie moich rodziców i podobnych im wiekiem rodaków tzw.Patriotów mam juz tego dość .Skąd tyle bigoterii ,nienawiści .Pognają Was na kolejne wybory.Poczłapiecie ,o laskach,wózkach, doniesieni prawie że na marach do lokali wyborczych.Jesteście strawą dla klech , polityków i mediów.Tak łatwo Wami sterować ,manipulować.Nie widzicie tego?.Jesteście tak zaślepieni?.To nie jest tylko moja opinia ale prawie całego mojego pokolenia.
    Przekażcie sobie znak pokoju i na wybory.Show Must Go On!
  • 2010-05-10 20:58 | Stelka

Drogi Re!
    Niestety Ty takze ulegasz zlym emocjom i tracisz rozsadek. Jak sobie wyobrazasz zycie we wspolnocie nie chodzac na wybory? Skandynawowie, u ktorych mieszkam, uwazaja za podstawowy obowiazek obywatelki (nawe dzieci juz od 3-ciej klasy podstawowej) koniecznosc uczestniczenia w wyborach. Tylko wtedy mozesz budowac swoj i swoich dzieci dobrobyt - uczestniczac w tworzeniu panstwa. Dlatego nie uczucia - a ROZUM sa tu wazne. Masz racje co do archaicznego myslenia niektorych Polakow. Groby - trzeba o nich pamietac (ku przestrodze) ale nie nimi ZYC - co robi wlasnie polski narod - podsycany przez kosciol. Kosciolem rzadza ludzie bedacy na uboczu, oni niewiele tworza, utrzymuja czesto narod w glupocie bojac sie o swoje przyszlosc. Nie jestem przeciwko religii - ale "ciemnemu" kosciolowi. Tu jest dla Was pole do dzialania. Wybory!!! Kazdy ma wolna wole. Chcesz byc niewolnikiem jak rosyjski czarnoroboczyj? Wtedy kochaj Ojczulka narodu i gwizdz na wybory do parlamentu. Skandynawem przeciez nie jestes, jedynie biednym, zakompleksionym Slowianinem. Szukajacym pomocy w zaswiatach - nie u siebie samego.
    Stelka
  • 2010-05-11 02:53 | POPiS

Droga Stelko.
    Skandynawię znam w miarę dobrze.W Sztokholme studiowałem na wymianie prawie rok,a w Oslo dorabiałem.Dawne czasy.Jeżdżę tam prawie corocznie ,ale jako turysta,wczasowicz.Utrzymuję kontakt z kilkoma rodowitymi Szwedami i jednym Norwegiem.Czasami zawitają też do mojego domu w Polsce. Jakoś nigdy nie czułem się wśród nich biednym zakompleksionym Słowianinem,wręcz odwrotnie.Masz rację,nie uczucia a ROZUM to ich domena.Ale coś za coś.
    Pozdrawiam Słowianko.
  • 2010-05-11 05:44 | Caramba

Dziwne, że żałobnicy nie pytają, dlaczego (!!!) piloci lądowali w takich warunkach.
    Dziwne, że rosyjski IŁ dwadzieścia minut wcześniej zrezygnował z lądowania w Smoleńsku i odleciał na inne lotnisko.
  • 2010-05-11 16:58 | mkul

Redaktorzy i myslacy ludzie zadajmy rozmowy na zywo z osobami ktore czekaly na prezydenta i ktore mialy go chronic....jest dziwne ze TV czy redaktorzy z gazet nie dotarli do tych ludzi!!! oni sa pierwszymi polskimi swiadkami na lotnisku w Smolensku!!! a moze oni wiedza za duzo?...i obecny rzad nie pozwoli na taki wywiad...bo ja bym mial pytanie do nich...jakim cudem nie przekazali godziny rozbicia samolotu, jakim cudem w polskiej TV nie ma komentarzy odnosnie zachowania sie Rosjan...przeciez tam byli i to z nimi powinien byc wywiad na zywo!!!
    Dlatego to jest dziwne i nie wierze w zadne slowo Tuska i jemy podleglych!!!Jestem pewny ze rzad zrobi wszystko by ukryc fakty!!! a dziennikarze nie maja odwagi aby w jakis sposob porozmawiac z tymi ludzmi!!!
  • 2010-05-11 19:56 | zmień kanał

dziwne? telewizja pokazywała tych ludzi.Mówili co widzieli na żywo.O ile pamiętam mówił pracownik warsztatu samochodowego,drugi który widział jak samolot skrzydłem kosił drzewo ,jakaś kobieta .. Reporterzy dotarli do nich,widziałem ich relacje.Wszyscy mówili o mgle nad lotniskiem.Jedynie zdziwiło mnie to iż reporter TVP1 mgły nie zauważył,ale może reporterzy TVP1 maja jakieś noktowizory w oczach.
    Jeżeli oglądasz tylko telewizję publiczną to się nie dziwię ,że tak mało wiesz.
  • 2010-05-11 20:02 | all

A jak wyjdą takie fakty,że Kaczucha trzeba będzie wywieść z Wawelu to co?.Lepiej za dużo ne wiedzieć
  • 2010-05-17 14:01 | gruszka333

I ja tak myślę po co te wszystkie domysły,spekulacje są pochowani niech spoczywają w spokoju,ale to jest sprawka mediów,to oni cały czas podsycają i mącą ludziom w głowach.
  • 2010-07-23 07:40 | Lucy

Artykuł wpisuje się w strategię mainstreamowych mediów. Niewygodne pytania o meritum sprawy są oczywiście BAGATELIZOWANE. Własciwie mógły być powtórzony po trzech miesiącach od wydarzenia, potem jeszcze za pół roku, a później za rok, by utrwalić w narodzie pewne myślenie, jedyne słuszne oczywiście... Widać trzeba tłumaczyć prostackiemu ludowi tak oczywiste dla niego sprawy!!! Gratuluję "inwencji i pomysłowości" w przestawianiu i diagnozowaniu zachowań ludzkich w kontekście wydarzenia, jaki dotknął nasz naród....