Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

(13)
Benedykt XVI połączył kościelny kryzys pedofilski z tak zwanymi tajemnicami fatimskimi.
 • 2010-05-12 10:04 | Sylwia

  Ciekawe kiedy?

  "....Dzięki rozdziałowi Kościół zyskał nową przestrzeń wolności. Święta racja. Ciekawe, czy te dwie ważne deklaracje papieża zostaną dostrzeżone w Kościele w Polsce."

  Ciekawe, kiedy zostaną zaakceptowane będą faktycznie obowiązywać w Polsce?
 • 2010-05-12 10:13 | Belizariush

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Ależ mnie ubawił Benedykt XVI. To znaczy, że Kościół nie zrobił nic w tej bulwersującej sprawie, aby przepowiednia się sprawdziła ? Co ma piernik do wiatraka wie pewnie jedynie Papież, jako że jest nieomylny. Co do polskiego Kościoła, który powinien czerpać całymi garściami z faktu rozdziału Kościoła od Państwa, to albo Papież po raz kolejny próbuje wmówić ludziom bzdury, albo też Polska to nie jest państwo w rozumieniu prawa międzynarodowego. Tu żadnego rozdziału nie ma, bo tu nie ma Państwa. Tu jest Kościół, który opanował wszystkie dziedziny życia społecznego, a także politycznego. Nic w tym kraju nie dzieje się bez wiedzy i zgody hierarchów.
 • 2010-05-12 11:08 | PIRS

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Zawsze mnie ciekawiło, jak ludzie mogą uwierzyć w jakieś mętne przepowiednie, wypowiedziane w wieloznaczny sposób i utrzymywać że Siła Wyższa chce ludziom w ten sposób powiedzieć to i to. Gdyby Sile Wyższej zależało na przekazie, to miałaby ogromne możliwości trafienia bezpośrednio do odbiorcy w sposób jasny i niedwuznaczny.
  Pedofilia jako cierpienie Kościoła???? To raczej cierpienie ofiar, tym większe że przestępstwa były ukrywane.
  Co byśmy powiedzieli gdyby funkcjonariusze jakiejś świeckiej organizacji międzynarodowej dopuszczali się pedofilii, wykorzystywali osobny im powierzone, a potem ukrywali prawdę przed organami ścigania i opinią publiczną? A kiedy fakty wyjdą na jaw, bezczelnie głosili że to napaść na ich organizację.
  No cóż, po owocach ich poznajemy.
 • 2010-05-12 21:58 | Ab

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  No właśnie! Siła wyższa ma wszelkie środki, żeby komunikować się z ludzkością w sposób jasny i klarowny :-)
  A głowa kościoła jak zwykle mętnie się wypowiada...
 • 2010-05-12 22:43 | arnobio

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Mnie też setnie rozbawiły stwierdzenia B16 przytoczone przez Gospodarza. Zwłaszcza, że kardynał Ratzinger był przez lata szefem watykańskiej Kongregacji Wiary, do której spływały wszelkie informacje min. o pedofilii w kościele, inaczej mówiąc trudno znaleźć w Watykanie kogoś lepiej na ten temat poinformowanego niż aktualny papież. I dopiero teraz wypowiada się ostre słowa, potępia, nazywa rzeczy po imieniu? A witz z przepowiednią fatimską to już małe arcydzieło samo w sobie.

  Natomiast co do ewentualnego odzewu papieskich stwierdzeń o rozdziale kościoła i państwa to bardzo trafna jest Twoja uwaga, Belizariushu - TU NIE MA PAŃSTWA. Pokazały to dobitnie ostatnie tygodnie, Tu jest twór hybrydalny, kościelno-państwowy, z elementami dobrze zakonserwowanego feudalizmu na wszystkich szczeblach władzy. O rozdziale jest mowa w jakiejś tam Konstytucji czy innych takich, ale kto by się tym przejmował - episkopat? Rydzyk? parlament? ministerstwa? Nie żartujmy, tu rozdziału nie będzie jeszcze długie lata.
 • 2010-05-13 10:43 | Wojciech

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Może by tak postarał się oddzielić swój kościół od państwa polskiego, czyli w sumie od koryta.
 • 2010-05-13 14:35 | tuciu

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  pelna zgoda z Pirsem: nazywanie oburzenia swieckich i wierzacych na pedofilskie praktyki w licznych kosciolach narodowych przesladowaniem kosciola to jeszcze jeden kamien obrazy dla ofiar.
 • 2010-05-13 18:33 | Advocatus Diaboli

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Przemowienia, kazania, bulle oraz wszelkie inne dostepne Papiezowi formy sterowania Kosciolem Katolickim nie przyniosa zmian, jezeli nie zostanie zmieniona zamknieta, nieprzejrzysta - smiem rzec mafijna - struktura Kosciola. Rozmaitej masci dewianci z latwoscia ukrywaja sie wsrod ogromnej wiekszosci oddanych slug Bozych, poniewaz pierwszym obowiazkiem duchownych kazdego szczebla jest chronienie Kosciola przed wrogami - komunistami, ateistami, agnostykami, ......, samym Szatanem, a ostatnio przede wszystkim przed ludzmi pokrzywdzonymi przez Kosciol.
  Coz, jak powiedzial ks. Tischner (cytuje z pamieci, wiec prosze wybaczyc niedokladnosci): "Marks nie uczynil nikogo niewierzacym; ksieza - tysiace).

  P.S. Jestem katolikiem, ale coraz czesciej nachodzi mnie mysl, ze trzeba zaczac bronic Boga przed Jego Kosciolem.
 • 2010-05-13 22:31 | Alicja

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Ateiści nie są wrogami kościoła. Ateiści po prostu nie wierzą w żadnego boga, a ich celem bynajmniej nie jest walka z religiami świata. To samo dotyczy agnostyków - nie wiedzą, czy wierzyć, czy nie, ot, wątpiący, ale nie walczący z kościołem. Nie sądzę, żeby naczelnym hasłem komunistów była wlaka z kościołem - oni maja swoja ideologie i wiarę.
  Historycznie patrząc, to Kościół walczył z niewiernymi, albo z innowiercami. NIe tylko katolicki kościół... islam też. Radykalizm szkodzi. Każdej ideologii, do której zaliczam religię, bo JEST to jakaś ideologia, jakby nie było.
 • 2010-05-14 07:58 | zgaga

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Papa BXVI to szczwany lis. Sprytnie przedstawia Kosciol jako strone pokrzywdzona przez afery pedofilskie z ksiezmi i hierarchami w roli glownej. Czy zamieszani w skandale duchowni przestali byc czlonkami instytucji? Bo jak rozumiec te rzekome "cierpienia" Kosciola. No chyba ze ma na mysli ofiary nieokielznanych chuci ogierow w koloratkach. Ale wowczas Kosciol stanowilby znane z ewangelii krolestwo wewnetrznie rozdarte i skazane na zaglade. W calej fatimskiej zagrywce widoczna jest proba przekonania sluchaczy, ze mimo, iz wszyscy ochrzczeni sa grzesznikami Kosciol jako instytucja pozostaje swiety. W ten sposob kazdy najohydniejszy przekret dokonany przez katolika idzie na jego osobisty rachunek a nie obciaza KOsciola jako calosci, nawet jesli jego struktury sa chore i kryminalnogenne.
 • 2010-05-14 09:54 | andrzej chilimoniuk

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  To już piramida absurdu. W Polsce niestety nie będzie to odebrane jako kompromitacja.
 • 2010-05-28 13:32 | Sewus

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Powiem tak obywatele w Europie już dawno otworzyli oczy...teraz czas na Polskę..ale, obawiam się że to długa droga...bo jak wiadomo kościół w naszym państwie ma się bardzo dobrze i ciężko będzie "świnie odciągnąć od koryta"...
  Zastanawia mnie jeden fakt...B16 stwierdził że kościół cierpi przez afery pedofilskie...dlaczego nie powiedział że to ofiary, biedne dzieci....Czy za bardzo ten fakt uogólnił??....jak tak??...to w jakim celu??...
  Wydaje mi się że decydującym czynnikiem będzie pielgrzymka do Wielkiej Brytanii.
 • 2013-07-20 21:45 | garuregency

  Re:Papież przemówił ws.grzechów Kościoła

  Do napisania tego listu zmusiło mnie zycie oparte przez wiele lat na wierze w Boga,katolickiego czy jedynego,,chodzi o Boga ponad wszystkimi istotami .Masa ludzi twierdzi ze prosby do boga docierają I są wysłuchane.Tak przynajmniej twierdzi kościół ksiądz biskup kardynałl I watykan!.Na to co nie dociera do Boga ludzie tudzież watykan wymyślił teorie:Bóg nie da ci tego bo on wie co dla ciebie dobre(a kto prosił boga by podejmował za mnie decyzje?)Bóg nie ma tego czy owego I nie moze ci tego ofiarować(jaka jest moc I siła boga na ziemi?czy to tylko duch który nie ma władzy I mocy na ziemi?)albo uzbrój sie w cierpliwość(ślamazarność I opieszałość Boga moze trwać latami a KOŚCIÓŁ DODA ,BÓG POTRZEBUJE CZASU BO MA NAPIETY HARMONOGRAM I SIE NIE WYRABIA!)albo Bóg nie moze ci tego dać bo moze cie spotkać krzywda(to do kogo ja sie modle do kata?Albo watykan doda ,wydano kolejny dekret kościelny zmuszajacy wiernych do poszłuszeństwa watykanowi I kościołowi,metoda jest stosowana przez spowiedz I inne bzdury.W takim razie jeśli bóg nie s łucha moich próśb I podziekowań ,kto słucha w konfesjonale,ksiądz który zdaje raporty biskupowi a ten watykanowi a ten wyda kolejny dekret ze miłość bez ślubu kościelnego to grzech,a może chodzi o to ze ślub bez płatnej!mszy kościelnej to grzech???Owszem utrzymanie kościoła kosztuje,ale po co ksiedzu Ferrari?chodze 40 lat na nopgach plus środki lokomocji publicznej.Czy jezus I apostołowie PORUSZALI SIE FERRARI????????Albo watykan pobiera opłaty za transmisje mszy z watykanu jedna msza kosztuje miliony euro,kto utrzymuje głodne dzieci w afryce ?watykan św Piotr ?Czy wszystkie finanse z transmisji mszy przekazywane są dla potrzebujących czy idą do skarbca watykańskiego w szwajcarii?Franciszku ciebie pytam,co bóg watykański ofiaruje potrzebujacym ludziom?OBIETNICE KOŚCIELNO WATYKAŃSKIE BEZ POKRYCIA?BOGA KTÓRY MA LUDZI GDZIEŚ A SZCZEGÓLNIE TYCH CO BYLI MU WIERNI WIELE LAT,A JAK OKAZAŁO SIE ZE BÓG NIE SŁUCHA TO POPROSTU wyłaczyli ŁACZNOŚĆ Z Watykanem I kościołem bo to jeden fałasz I obłuda!!!!Pytam sie ksiezy biskupów kardynałów ,czy wy mamicie ludzi obietnicami by nie przestawały płynąć dotacje na kościół I watykan??????????Zakony obowiązuje tajemnica poszłuszeństwo wobec rzymu ,bo prawda jest taka ze cały kościół to jeden wielki system który ma naganiać straszyć I karać by nie przestawały płynąć dotacje do watykan…..okłamywany przez wiele lat przez Kosciół ksiezy postanowiłem puscić wiare katolicką bez pokrycia I pomocy boga który okazał sie POPROSTU EGOISTĄ KTÓRY MA LUDZI GDZIEŚ,TO LUDZIE są BOGAMI NA ZIEMI ,SKORUMPOWANI URZĘDNICY ,SEJMOWCY,STOŁKOWCY KARDYNAŁY BISKUPI PAŁACYKI LICHEŃSKIE I ŁAGIEWNICKIE MONSTRA KOŚCIELNE PYCHA I PRZEPYCH NIBY DLA BOGA A POPROSTU DLA KOLEJNEGO KARDYNAŁA.MASA LUDZI POTRZEBUJE POMOCY ALE KOŚCIÓŁ I WATYKAN ODZNACZA SIE PYCHĄ CHCIWOŚCIĄ I KŁAMSTEWEM NA TEMAT NIBY POMOCY .Podam przykład,wchodzi franciszek na ambone w watykanie I wydaje dekret:od dziś wszystkie dotacje z mszy tv zostaja przekazywane dla dzieci w afryce.Watykan z tych pieniedzy nie wezmie ani jednego euro.Kolejny dekret brzmi:wszystkie środki finansowe od ofiarodawcw dla watykanu zostaja przekazywane dla głodnych .BÓG POPATRZYŁ BY NA FRANCISZKA I POWIEDZIAŁBY W TYM TERAZ WIDZE MIŁOŚĆ WATYKANU DO WIERNYCH.Bóg nie ma mocy na ziemi siły I władzy .nigdy nie miał.Mnie wystarczyło na to 10 lat,inni czekają na cud boga latami!!!!!!!!!!!!!!!!!!KOŚCIÓŁ KATOLICKI KŁAMIE JAK FIKS!!!!!!!!!!!..Przez cały okres mojego nowego zycia próbuje zyc na tym porabanym świecie ale sie nie da.Ludzie u władzy na stołkach urzedasy menagerowie dyrektorzy własciciele firm lanlordowie domów,I cała elita finansowa kieruje światem I ludzmi.Bóg nic nie robi I nie zrobi na ziemi ,bóg nie pomaga ludziom ? I nic pozatym,cała elita finansowa świata kieruje ludzmi I bawi sie w bogów.To od ludzi zalezy czy bedziesz miał na jedzenie I spanie a nie od boga.Chodzenie do koscioła nic nie daje,modlitwy nic nie dają,bo okazało sie ze ty chodzisz do koscioła ,a twój sasiad nie I ty sie modlisz a twój sasiad nie,I okazuje sie ze on ma dom I auto I wpieprza homary jak kardynałowie a ty ledwo wiązesz koniec z końcem I wynajmujesz pokój u obcych ludzi.Bóg nie dba o sfere duchową ludzi,to pieniądze są motorem do dobrej pogody ducha I spokoju.Ludzie elitarni u władzy nie wierzą w boga tylko w pieniądze .Pieniadz jest bogiem na ziemi/mozesz kupić wszystko I wszystkich.Nawet papieza czy biskupa,jeśli masz mnóstwo grzechów zapłacisz ile trzeba I bedziesz wolny.Tak działa system kościelno watykański.Bóg nie moze dla ciebie nic zrobić,nie moze spełnić twej prośby skoro ziemia powstawała miliardy lat,a wg watykanu tydzień?Oficjalnie po rozwodzie nie mozesz wziąśc ponownie ślubu kościelnego(no chyba ze zapłacisz duzo)wg kościoła I zabobonów watykańskich,lepsza jest nienawiść w małzeństwie niz miłość do innej osoby.System watykański jest tak skonstruowany by zasić strach .Ludzie są ubezwłasnowolnieni I nie mogą sie dalej rozwijać bo kościół wciska ciemnote I zacofanie.Plebanie I wille biskupie utrzymują wierni,zwykle starsi ludzie(zyją w strachu)I myślą ze od wielkich pieniedzy na kościół wykupia grzechy?obłuda I zacofanie ,ciemnota.Niniejszy list dedykuje watykanowi,który oszukał mnie na temat wiary I kościoła.BÓG NIE MA MOCY NA ZIEMI ,TEORIE NIJAK NIE MAJA SIE DO PRAKTYKI.BZDURY OGŁASZANE PRZEZ WATYKAN KOLEJNYMI ENCYKLIKAMI SĄ SPOSOBEM ZARABIANIA NA NAIWNYCH.