Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

75. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

(3)
Świadomość, że Marszałek jest u kresu życia, była niewielka. Tym większym wstrząsem był niespodziewany komunikat, 12 maja 1935 r., o śmierci Józefa Piłsudskiego.
 • 2010-05-12 13:21 | ronin

  dyktatorzy

  Nie wiem o co tyle hałasu z tym Piłsudskim. Dla mnie to taki przedwojenny Jaruzelski - zamach stanu, wojna domowa, obozy koncentracyjne, dyktatura wojskowa, zapaść ekonomiczna, brutalna walka z opozycją polityczną etc. etc.
 • 2010-05-14 09:58 | andrzej chilimoniuk

  Re:75. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

  Był znacznie gorszy. Wystarczy porównać liczbę ofiar stanu wojennego i przewrotu majowego. Dziwi mnie uwielbienie Piłsudskiego i II RP w ogóle, jakie nastąpiło w tzw. "głównym nurcie" po 1989 roku.
 • 2010-05-26 12:22 | Silez-Janusz

  Re:75. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

  Dokladnie. Byl 1) narodowym 2) socjalista.#
  Pozatem: antyeuropejskim, antydemokratycznym, ograniczonym, prowincjalnym, nieznosnym, chamskim, zakompleksionym, pelnym pogardy i nienawisci niszczycielem ludzi. Bujajacym w sredniowiecznych nacjonalistycznych bajkach.
  Jako Górnoslazak poprostu go nienawidze, cale jego chore "uzdrowienie"(=sanacja) i wszystko, co z tym/nim zwiazane (Kurzydlo-"Borelowski"-"Grazynski" itd.).