Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pierwszy transport do Auschwitz

(9)
Są młodzi i zdrowi, więc mają przed sobą ze 3 miesiące życia. Na wolność wyjdą przez komin krematorium. Taką przyszłość przepowiadano 728 pierwszym więźniom w Auschwitz.
  • 2010-06-19 00:27 | szalom

salam

pokój
  • 2010-06-19 16:59 | jan

Re:Pierwszy transport do Auschwitz-to polski transport

w tym pierwszym transporcie byli sami Polacy ? Dlaczego zdjęcia sugerują inaczej ?
  • 2010-06-21 23:47 | bart

Re:Pierwszy transport do Auschwitz

• 2012-04-03 06:21 | anna12

Miał rację Kazimierz Albin - to się nigdy nie skończyło. Moja mama miała nr obozowy 8144-za pomoc żydom trafiła jako więzień polityczny do Oświęcimia. Nie mam pojęcia jak przeżyła to obozowe piekło. Szczęście,a może ogromna wola życia? Przecież w domu zostawiła 2- malutkich dzieci /2,5 roku,syn i 8-miesięczna córka/. Mama umarła w 1985r.i do końca życia przeżywała obozowy koszmar. Miałam smutny dom i smutne dzieciństwo,bo śmiech w domu był nieprzyzwoitością. Trudno było inaczej skoro ukochana mama była zawsze smutna,a jej krzyk rozpaczy w nocy, nie pozwalał normalnie funkcjonować w dzień. Dla tych ludzi koszmar nigdy się nie skończył.
  • 2015-01-27 18:46 | Aton

27 Styczen 2015 ale byl kiedys 27 Styczen 1945. Ja osobiscie mysle wiecej o dniach ktore mialy date na przyklad 27 Styczen 1944 ; 27 Styczen 1943. MY urodzeni po wojnie nie mamy prawa oddac w zapomnienie tego co wydarzylo sie za drutami OBOZOW KONZENTRACYJNYCH III Rzeszy. WYBACZYC MOGA TYLKO CI KTORZY W NICH ZOSTALI POMORDOWANI I CI KTORZY DZISIAJ TAK BARDZO PO CICHUTKU ODCHODZA.
    DLACZEGO PO CICHUTKU ??? Krzycza w snach i podczas snu. Wielu z tych ktorzy przezyli nie ma juz sily krzyczec a wielu poprostu krzyczec przestalo ze wstydu za ludzkosc.
    "Nie ma grzechu. To WY sprawiacie ze grzech istnieje.kiedy dzialacie w mysl waszej zepsutej natury; w niej tkwi grzech"
    Oj jak chora i zepsuta jes ludzka natura - CZLOWIEK TO BRZMI DUMNIE - ????? WSTYD TYLKO WSTYD Bo lez juz brak :-(
    NIEMCY mordowali i palili w obozach a tak zwani INNI PRAWI podsylali im Zydow i jeszcze za to placili aby ich zabito. Niemcy sa winni ( tu nie moze byc dyskusji ) ale gdzie sa CI INNI co dzisiaj wylewaja jeszcze krokodyle lzy. Lista ich jest dluga zyja nadal w EUROPIE maja czyste sumienia i zepsuta nature.
  • 2015-01-27 23:12 | syn

Trojanowski i Bielecki nie zyja od kilk lat. Wstyd zamieszczac w takim dniu wspomnienia osob ktore nie zyja, autor mogl sobie zadac troche trudu bo w sumie z pierwszego transportu zyje 9 osob. Mam nadzieje, ze rodziny zostana przeproszone za ten skandal
  • 2015-01-27 23:21 | znafcafszystkiego

To to nie byli Żydzi a Polacy? Przecież to jest ANTYSEMITYZM!
  • 2015-01-28 01:42 | mmm

" Trojanowski i Bielecki nie zyja od kilk lat. Wstyd zamieszczac w takim dniu wspomnienia osob ktore nie zyja, autor mogl sobie zadac troche trudu bo w sumie z pierwszego transportu zyje 9 osob. Mam nadzieje, ze rodziny zostana przeproszone za ten skandal "

spojrz na date. to artykul z 2010r.
  • 2015-01-28 19:26 | bever

Swiat jest znuzony tymi wspominkami, moze jak obumra swiadkowie i ich dzieci zaczna ludziska patrzec w przyszlosc. Smierc zydow nie byla niczym szczegolnym, okrucienstwo, koszmar inne okreslenia mozna stosowac do kazdej ofiary wojny lub terroru. Nie chodzi takze o skale zaglady aczkolwiek byla ona dokonana w sposob bardziej humanitarny - mniej bolesny dla ofiar niz smierc glodowa, tortury, gwalty, rozjezdzanie czolgami, wbijanie na pal czy pozeranie przez swinie brzucha ciezarnych. Przerazajacy jest natomiast sposob zaglady fabryczny i przemyslany. Zindustrializowanie mordu nikt podowczas nie praktykowal i tak widza ja wspolczesni historycy. Z tego tylko powodu ta smierc byla wyjatkowa, nie ze wzgledu na skale i samo okrucienstwo. Tym ludzkosc zawsze sie zabawiala i bedzie zabawiac.