Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Komorowski a reforma słuzby zdrowia

(1)
2010-06-27 14:13 | tkw
Witam po długiej przerwie !

Generalnie nie mam teraz czasu na Forum, ale dziś na onet.pl jest następujace info:
"
Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski zapowiada w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek", że ma gotowe rozwiązanie dotyczące służby zdrowia. Jak dodał, zaproponuje je po wyborach. - Platforma powinna wycofać się z zapisów, że przekształcanie szpitali w spółki jest obligatoryjne. Wystarczy przecież mechanizm zachęty do komercjalizacji - ujawnia swój pomysł Komorowski.
Marszałek zastrzega jednak: "Co do utrzymania kontroli 51 proc., jest to niezgodne z prawem Unii Europejskiej".
Jak podkreśla "Newsweek" dyskusja o służbie zdrowia stała się jednym z głównych elementów kampanii wyborczej. Komorowski pytany co w rzeczywistości proponuje w sprawie szpitali zapowiada, że jeżeli zostanie prezydentem, będzie się starał doprowadzić do kompromisu w tej sprawie. - Wiem jak to zrobić, by przyjąć reformę (minister zdrowia) Ewy Kopacz, przy zmianie kontrowersyjnych elementów - podkreślił.
Tygodnik przypomina, że w reformie, którą zawetował prezydent Lech Kaczyński, były dwa takie punkty. Pierwszy - wprowadzenie obowiązkowej komercjalizacji szpitali, czyli wprowadzenie rynkowych zasad do służby zdrowia. Drugi - utrzymanie przez państwo kontroli nad 51 proc. udziałów w komercjalizowanych placówkach służby zdrowia, na czym zależało szczególnie SLD.


No i teraz widać jasno, że Lech Kaczyński miał 100% racji wetując wcześniej tę „reformę”.
A o ile pamiętam, to na tym forum był to główny zarzut pod adresem ś.p. Prezydenta – zablokował taką wspaniałą reformę ! Teraz widać że miał rację. A ponadto mamy piękny przykład mentalności Kalego w wykonaniu Komorowskiego – jak Kaczyński mówił „ta reforma jest zła” to „be” ale jak Komorowski mówi „ta reforma jest zła” to „cacy”. Jak ja kocham tego Komorowskiego ... wyjątkowy „dup.k”. I taki d...k ma być prezydentem takiego fajnego kraju ...

pozdrawiam