Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

BP: problemy koncernu naftowego

(4)
Koncern BP był pionierem greenwashingu, budując wizerunek firmy przyjaznej środowisku. Teraz może nie przetrwać katastrofy ekologicznej, którą sam wywołał.
  • 2010-06-29 04:05 | Adam 2222

BP tylko dzierżawi tą platformę. Wiercenia, platforma, prace remontowo-eksploatacyjne robione były przez

amerykańskie firmy. Zgodnie ze amerykańskim prawem w którym wymogi bezpieczeństwa zostały obniżone przez poprzedniego wiceprezydenta.
    Obama zaś w marcu mówił, ze wiercenia na platformach są bezpieczne.

Szkoda że autor nie przyłożył się do tego artykułu i pominął wiele rzecz o których ja też nie wspomniałem.
  • 2010-06-29 15:40 | Janusz

BP: problemy akcjonariuszy

Dla mnie to zwykły, cyniczny, programowy przekręt bandy chciwców, tych samych, którzy wyrwali podatnikom realne zastawy hipoteczne w zamian za elektroniczne zapisy pieniędzy/kredytów; tych, którzy ograbili budżety państw za pomocą bailoutów; tych samych, którzy wyślizgali firmy oraz całe państwa za pomocą derywatów.

Teraz pewnie rzecz jest w tym, żeby wyrolować spanikowanych akcjonariuszy i odkupić dolara za pół centa. Pomoc państwa (jak w bailoutach banków) też będzie nie do pogardzenia, tak zamo jak kontrakty na utylizację wycieku zanieczyszczeń idt., które oczywiście dostaną firmy powiązane z BP. Tak to widzę. Nieprawdopodobne? Nie mieści się w głowie? A czy mieści się w głowie, żeby dla zysku wymordowano ponad milion Irakijczyków, a w Afganistanie szukano "terrorystów" przez 9 lat, w proporcjach 1000 najemnych żołnierzy na 1 Taliba?
  • 2010-06-29 16:56 | l0g1c

Re:BP: problemy koncernu naftowego

Ja mowie: mam tego dosc! Jestem wsciekly, elity , PO vs PiS? to samo shit!
  • 2010-06-29 21:12 | wiehu

Re:BP: problemy koncernu naftowego

Ta firma powinna zostać sprzedana, bo długofalowe negatywne skutki dla środowiska będą pewnie większe.
    A z drugiej strony dziwi mnie to ze naród który tak wierzy w technologie i postęp nie może przyjąć do wiadomości ze według najnowszej wiedzy naukowej trucie środowiska może wyrządzić poważne straty dla każdego i w związku z tym należało by się przestawić na inne czyste źródła energii .

Na ten wniosek który powstawał przez wiele lat badan i konsultacji , poszło parę miliardów dolarów i najnowsza technologia .

Wiec jak Amerykanie miłujący postęp i naukę może się z tym nie zgadzać i podmarzać to , czyżby nie byli tak postępowi i nowoczesni ?!

A może tolerują tylko przyjemne wynalazki i naukowców którzy głoszą przyjemne wnioski nie wymagające poświęcenia chodź by to by było kłamstwo.

No cóż taka nauka Amerykanska , tendencyjna.

Wiocha poprostu.