Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Kaczyński atakuje

(72)
Jarosław Kaczyński jak już wrócił do siebie po kampanii wyborczej, wrócił do swojej prawdziwości, to doświadczony osobistą tragedią i polityczną przegraną docisnął – jak to się mówi – do dechy.
  • 2010-07-16 14:22 | tkw

Pomnik

To rzeczywiście jest pytanie - czy ofiarom katastrofy Smoleńskiej należy postawić pomnik. W końcu w Polsce jest sporo pomników upamiętniających wydarzenia mniej znaczące, więc jakiś sens w tym jest, choć to oczywiście kwestia indywidualnej oceny. Chyba Jarosław ma tu rację - odpowiedź na pytanie w kwestii pomnika od razu wskaże właściwe rozwiązanie w kwestii krzyża, który de facto jest tymczasowym pomnikiem postawionym spontanicznie przez ludzi. I jeśli decyzja będzie taka, by pomnik stanął i to przy siedzibie prezydenta, to krzyż powinien tam na razie zostać jak pomnik tymczasowy. Jeśli decyzja o powstaniu pomnika zapadnie, ale w innym miejscu i będzie wiadomo w jakim, to krzyż należy tam przenieść (podobnie jak przed budową kościoła stawia się krzyż a po wybudowaniu się go usuwa). Chyba, że decyzja będzie - nie będzie pomnika, wtedy problem co z krzyżem, ale taka decyzja to też pewna manifestacja postawy decydenta - "nie będzie pomnika bo uważam że nie stało się coś, co na pomnik zasługuje". To właśnie wg mnie powiedział Jarosław.

Osobiście uważam, że tragiczna śmierć Prezydenta i kilkudziesięciu osób znaczących w życiu obecnej Polski na upamiętnienie zasługuje i to właśnie przy siedzibie Prezydenta. Przynajmniej tablica wmurowana w ścianę powinna tam się znaleźć.
  • 2010-07-16 14:28 | Jacobsky

Re:Jarosław Kaczyński atakuje

Czy rzeczywiście polska polityka musi być zakładniczką jednej partii i jednego człowieka ? Jeśli Komorowski i rząd Tuska ugną się przed retoryką Kaczyńskiego, to niech diabli wezmą takiego prezydenta i taki rząd !
  • 2010-07-16 14:36 | Sir Jarek

na ..........prawdę?

Kim jest Pan Kaczyński? Na prawdę komuś wydaje się, że w środku Europy możliwy jest brunatny pożar? I wywoła go kraik, co ma góry na południu i morze na północy? Wszyscy larum grają, a facecik, co ma 1,5 metra wzrostu rzuca cień jak kolos rodyjski. Dla mnie wolne żarty. Austrii już się wydawało - efekt znamy. "Poważni" komentatorzy polityczni się zamartwiają, szukaja analogii, Pytjują z marsową miną. To hucpa i wierszówka - okropny stan nadmiernej wagi przywiązywanej do samego siebie. Kaczyński jest ważny???? Teoria Chaosu jest ważna. Komu dzisiaj przychodzi do głowy, że "nie wiadomo co jest dla nas dobre a co złe" No komu? Pan Jarosław Kaczyński desygnując brata na Prezydenta, tego żartu na państwowość jakim jest Polska, skutecznie zabił go w ciągu krótkiego czasu. Wszak L.K. mógł dożyć emerytury. Ale poleżał w "ruskiej trumnie". Teoria Chaosu. Nikt nie wie co będzie efektem jego działań. A "poważni" komentatorzy? - Dust in the Wind.
    Tyle w kwestii bicia piany.
  • 2010-07-16 14:50 | alexa

Krzyż usunąć - nie ma o czym deliberować...
  • 2010-07-16 14:51 | przechodzony

Słusznym wyjściem byłoby, gdyby harcerze postanowili podarować krzyż Kaczyńskiemu i rodzinom ofiar - z uroczystą fetą oficjalnego przekazania. I niech się martwią.
  • 2010-07-16 15:08 | Adalbert

Re: W Polsce potrzebny jest pomnik "Mgły"

Trzeba wybudować pomnik który będzie wytwarzał polityczną MGŁĘ , w której będą błądzić polityczne półgłówki.
    Zamiast walczyć o polską własność , o polski przemysł , o miejsce Polaków we własnej ojczyźnie, to "politycy" snują się jak dzieci we MGLE .
    Przyczyną katastrofy była mgła i psychiczna presja wywierana na pilotów których wcześniej nazwano tchórzami. Teraz odwraca się kota ogonem. Media bawią się tym tematem i dolewają oliwy do ognia.
  • 2010-07-16 15:20 | adamo33

Bardzo dobre dobre pytanie. Oczywiście, że nie musi. Problem polega na tym, że PO, nie wiedzieć czemu, boi się JK i PiS-u. Czasami wydaje mi się, że prowadza politykę w myśl hasła "Co powie Jarek". I pewne decyzje nie są podejmowane, choć powinny.
    Przed PO, a szczególnie przez nowym prezydentem pojawia się szansa, ażeby pokazać, że jest się prawdziwym politykiem. Jeśli teraz nie ugną się przed retoryką JK i odpowiednio rozegrają sprawę krzyża (a także katastrofy smoleńskiej), to naprawdę mogą dużo zyskać. Bo ci, którzy najgłośniej będą protestować i tak PO nie popierają.
    Mam jednak obawy, że JK wygra to starcie. Ale może się mylę.
  • 2010-07-16 15:27 | tkw

Wg mnie uczciwy dziennikarz powinien wyraźnie oddzielać informacje od komentarzy czy wyrażania swoich poglądów. Czytam krótki tekst pana Władyki i:

„Jarosław Kaczyński atakuje” – nie „wypowiedział się”, nie „zabrał głos w sprawie ...”, nie „powiedział: ...” tylko atakuje. W mowie potocznej atak to prawie synonim agresji, zdecydowana większość czytelników tak to odbierze. Czytelnik już w tytule został „ustawiony” – ma się bać (większość ludzi boi się ataku)

„Jarosław Kaczyński jak już wrócił do siebie po kampanii wyborczej” – to stwierdzenie sugeruje, że gdzieś był ale „nie u siebie”. Więc gdzie ? Na to pytanie autor nie odpowiada, stwierdza jedynie „powrót z kampanii” a to sugeruje, że „kampania nie była stanem normalności”, bo wraca się do normalności, codzienności. Czym więc była kampania ? Odpowiedzi nie ma, jest sugestia „była nienormalnością”. I ta odpowiedź jest zgodna z linią „Polityki”.

„wrócił do swojej prawdziwości” – a więc dotychczas był nieprawdziwy. A że wyraźnie stan aktualny autorowi się nie podoba, to mamy zbitkę „stan prawdziwy jest stanem złym”. Takie odczucie mają odnieść czytelnicy.

„to doświadczony osobistą tragedią i polityczną przegraną docisnął – jak to się mówi – do dechy.”. Potrafię sobie wyobrazić znacznie bardziej zdecydowane działania, niż jakaś wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Czy więc określenie „docisnął do dechy” jest zgodne z rzeczywistością (zrobił coś, czego „przebić” już nie można) czy tylko ma u czytelnika wywołać wrażenie „ekstrema szaleje” ? Chyba to drugie, przypomina mi się język telewizji z 1981 roku ...
    „a dla opinii publicznej wręcz wstrząsowych wypowiedziach” – słowo „wstrząsowych” to czystej postaci ocena a nie fakt. ma wywołać wrażenie, a że zwykli ludzie żadnych wstrząsów nie lubią, to efekt murowany, przynajmniej u większości czytelników.

„oraz jasno i wyraziście zarysował kontury propagandy.” – w Polsce po PRL słowo „propaganda” kojarzy się bardzo źle. Więc zdaniem Autora Jarosław Kaczyński nie zarysował „programu” czy „poglądów”, tylko „propagandę”. W tym momencie nie jest ważne CO powiedział (a wg mnie powiedział w kwestii krzyża przed pałacem sensownie, patrz mój wpis obok), ale czytelnik zapamięta słowo „propaganda”, czyli coś złego samo w sobie.
    „Oczywiście” – takich słów dziennikarz używać nie powinien, bo to ocena a nie fakt. Czytelnik sam powinien decydować, czy to co się dowiaduje jest dla niego oczywiste czy nie.

„katastrofy smoleńskiej” – tu mała dygresja. O ile wiem, to dokładnie tym samym samolotem z tą samą załogą latał też Premier, też z dość liczną świtą wysokiej rangi ludzi (a z kim premier czy prezydent ma latać, ze sprzątaczką – z całym szacunkiem dla tego zawodu ?). Równie dobrze w tej katastrofie mógł zginąć Tusk a Lech by dalej urzędował. Warto o tym pamiętać jak się ciska gromy na Lecha „że lecąc narażał i czemu z tak ważnymi ludźmi”.

„Ona się nie zmieni, gdyż jej naturą jest daleko sięgająca subiektywność i umowność stawianych ocen i wniosków” – no coments. Niech każdy sam sobie wyrobi zdanie, czy to jest informacja czy propagandowa ocena.

„a co za tym idzie - wysoka użyteczność właśnie polityczna.” – w Polsce po PRL pozostała u ludzi niechęć do „bycia politycznym”. Pamiętam z czasów PRL wypowiedzi do kamery ludzi na ulicy – każdy zaczynał od „ja się polityką nie zajmuję”, „ja od polityki jestem daleko”. Polityka była zarezerwowana dla PZPR. Więc dziś słowo „polityczny” ma wydźwięk negatywny, to coś „śmierdzącego”. A w końcu jak ma się wypowiadać polityk rangi Jarosława Kaczyńskiego jak nie „politycznie” ? A jak wypowiada się Tusk czy Komorowski, nie „politycznie” ? Polityk mówiący „niepolitycznie” powinien odejść z polityki.

To pozwala Jarosławowi Kaczyńskiemu na tej konferencji powiedzieć: „W każdym kraju nawet minimalnie odpowiedzialni za coś takiego jak Smoleńsk powinni od razu zejść ze sceny politycznej”. – I tu Jarosław ma 100% racji. Bo w tym stwierdzeniu kluczowe jest słowo „odpowiedzialni” – jeśli jest jakaś odpowiedzialność za tę katastrofę, to OCZYWIŚCIE że powinni zejść ze sceny politycznej, trudno mi sobie wyobrazić coś innego w normalnym kraju. Tyle, ze pan Władyka już ocenił, że po stronie rządu NA PEWNO żadnej odpowiedzialności nie ma, natomiast Jarosław przynajmniej podejrzewa że jest i dlatego domaga się śledztwa. I co w tym dziwnego ? Zamiast się oburzać trzeba zrobić rzetelne śledztwo i już, w tym kontekście odmowa śledztwa jest poważnym sygnałem, że coś chce się ukryć. Jak są wątpliwości czy podejrzenia to trzeba to wyjaśnić i już.

I za chwilę jeszcze mocniej: „Dziś właściwie nie ma kontroli nad władzą i tylko przy takim braku kontroli mogą się dziać te wszystkie rzeczy”. – a jest kontrola ? Kto teraz może „patrzeć Tuskowi na ręce”, Komorowski ? Pitera ? Wolne żarty ... A że władza deprawuje to wie nawet dziecko i dziecko wie, że władza zupełna deprawuje zupełnie. Akurat w osobistą uczciwość Tuska wierzę, ale żeby cała jego ekipa to były same aniołki i to jeszcze teraz, gdy zniknęła wszelka kontrola, to aż tak naiwny nie jestem.

Idea Czwartej RP zostaje zasłonięta (lecz nie wyparta!) mitem męczeńskim i bohaterskim tragedii smoleńskiej, wielkiego dzieła i dziedzictwa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a negatywne fantomy typu układy i korupcja zostają zastąpione teraz nowymi: zbrodniczym nie kupowaniem samolotów, ruską trumną, pocałunkami breżniewowskimi, niszczeniem krzyża. – no i pan Władyka ustawił PIS-owi program polityczny. Tragedia smoleńska jest ważna i wywołująca emocje, ale dlaczego miałaby wyprzeć program polityczny zamiast być czymś dodatkowym, to już nie rozumiem. Ale pan Władyka to rozumie i czytelnik ma to tak przyjąć. Podejrzewam, że gdyby powiedzieć Jarosławowi, że jego dotychczasowy program polityczny został tak „podmieniony”, to by się „puknął w czoło” a z nim cały PIS. Ale przecież o to chodzi, by wywołać niechęć, bo co to za poważna partia polityczna, która za cały swój program dla Polski ma wyjaśnienie katastrofy ?

I tu nic nie podlega jakiejkolwiek racjonalizacji i dyskusji, znowu – w starym stylu Jarosława Kaczyńskiego – jest oświadczane, wygłaszane, obciążone ciężkimi słowami i epitetami. – a czym dla pana Władyki różnią się „ciężkie słowa” od „używania języka konkretnego a nie wicie rozumicie” ? Dla mnie epitety to „k...”, „h..” „sk...” itd a chyba Jarosław ich nie używa ? A ja wolę, jak polityk mówi jasno i wprost zamiast tej „politycznie poprawnej” paplaniny. Ale jak ktos bardzo kogoś nie lubi, to zazwyczaj nie słucha CO ten ktoś mówi, przeszkadza mu to że mówi a ogólniej że w ogóle istnieje.
    Ten styl kończy też czas elegancji i wstrzemięźliwości, wręcz flirtów politycznych czasów kampanii wyborczej, co widowiskowo widać po wskazaniu Napieralskiego jako tego, kto popełnia „ciężkie moralne nadużycie”.
    „Znowu to Kaczyński narzuca swój język i swoją wersję wydarzeń” – komu narzuca ? Każdy ma prawo przestawiać rzeczy jakimi je widzi, co w tym dziwnego ? To właśnie kwestia uczciwości – jak uważam, że coś jest czarne to nie bajeruję, że jest szare tylko mówię wprost – wg mnie jest czarne. A ktoś inny ma prawo uważać inaczej.
    Interesujące, że ostatni komunikat Kurii w Warszawie był taki, że to harcerze powinni zadecydować co robić z krzyżem, który postawili przez Pałacem Prezydenckim. Na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński był jakoś tu spokojny, może dlatego że intuicja – czy coś? – mu podpowiedziała jaka będzie opinia harcerzy. Otóż taka, że krzyż powinien stać tam gdzie jest dopóki nie pojawi się pomnik. Jasne, że harcerze jednocześnie zwrócili się z apelem o niewłączanie krzyża w spory polityczne. Tylko nie wiadomo już, z jakiej sprawności w tym momencie zdali egzamin. – no proszę, okazuje się, że harcerze są jacyś przygłupiaści. A że okazało się, że pogląd w kwestii krzyża to nie jest zdanie jakiegoś jednego oszołoma, tylko jest więcej ludzi, którzy uważają podobnie – tym gorzej dla tych ludzi. uważają jak Jarosław, znaczy jacyś nienormalni.
    Pozwoliłem sobie na tę przydługą analizę tekstu w sumie krótkiego, bo dawno nie widziałem tak jawnej agitki i tak bezczelnego urabiania mózgu czytelnika. Wg mnie ten tekst nie ma wiele wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem, z propagandą ma wiele wspólnego.

• 2010-07-16 15:35 | Joanna Wan

Świat powoli dźwiga (?) się z kryzysu, w Europie kolejne państwa są na granicy katastrofy finansowej, w Polsce niezbędne są szybkie reformy we wszystkich kluczowych resortach a Polacy od kilku już lat zajmują się historią szaleństwa jednego (już jednego) małego, zakompleksionego, ziejącego nienawiścią człowieka! Najgorsze jest to, że jego choroba jest zakaźna i przeniosła się na dużą część narodu, opanowała umysły, liczne media i kościoły. I jak to paskudna infekcja - broni się z całej siły i nie daje za wygraną. Uodparnia na nią tylko samodzielne myślenie, niepodatność na populistyczną narodowo-męczeńsko-katolicką papkę. Myślałam, że apogeum tej paranoi mamy za sobą, a tymczasem poziom absurdu i agresji osiąga rozmiary trudne do strawienia. Doszło jeszcze wygrzebywanie trupów. Nie do zniesienia, zwłaszcza w taki upał. Aż trudno sobie wyobrazić, co zrobiłby Kaczyński z Polską jakby został jednak wybrany zwierzchnikiem sił zbrojnych... A rozwiązanie jest proste: Nic, to, że warunków do lądowania nie ma...lub mniej literacko "Ląduj dziadu"...
    Nie wiem jak rodziny sobie poradzą z faktem, że ich bliscy zginęli z powodu zwykłej pychy i arogancji drugiego małego człowieka...który miał w nosie bezpieczeństwo i życie prawie stu osób... O zgrozo - "głowa państwa"...
  • 2010-07-16 15:36 | jotkaes

Zgadzam się i z tkw i Jacobsky'm. Z jednej strony typowo ludzki odruch każe uczcić pamięć wielu znanych ludzi, którzy tragicznie stracili swe życie a z drugiej przekraczające wszelkie dopuszczalne normy zachowania działaczy PIS-u powodują nieodpartą chęć przeciwstawienia się tym naciskom. Tym jest ona większa im silniejsza jest presja. Jest ten odruch zresztą zgodny z III-cią zasadą dynamiki ( akcja i reakcja). W tym układzie nie ma dobrego wyjścia.
    Nie uczcić - chamy pozbawione ludzkich uczuć, uczcić - tchórze nie potrafiące postawić na swoim!. Czyli mamy do czynienia z klasyczną sytuacją : " jak się nie obrócisz, zawsze d... z tyłu"
    Prawda jest taka, że Jarosław stracił swą marionetką, którą był Lech. Pamiętamy, że stanowiska ( szefa NIK-u, ministra czy prezdenta W-wy ) piastował zawsze Lech, Jarosław był tylko kilkanaście m-cy premierem - raczej z konieczności ( Marcinkiewicz zaczął "brykać") niż z potrzeby. Niewiele to jak na 20 lat działalności polityka z I-szej ligi. Postawiłbym nawet tezę, że Jarosław po prostu boi się. Lubi dużo i demagogicznie gadać ale wykonanie swych pomysłów zlecać innym. Jest też taki typ człowieka mocnego w gębie, który jak przychodzi do konkretów to robotę zrzuca na innych. I to jest właśnie Jarosław Kaczyński.
  • 2010-07-16 15:51 | jotkaes

Oczywiście PISowcy nikomu nic nie narzucają, a te obelgi i inwektywy od których aż się przelewa np. na wp.pl to są pod adresem Marsjan. Każdy może mieć swoje zdanie, ale pod warunkiem, że jest one zgodne z naszym !!!
    Sama Twoja wypowiedź jest dobitnym tego przykładem - krytykujesz autora, że dał wyraz swoim poglądom. No więc jak - wolno każdemu pisać co chce czy nie wolno ???
    Właśnie ta wasza retoryka, której dałeś wzorcowy przykład jest tym co mnie i wielu innych skłania do takiej a nie innej opinni o was i waszym guru.
  • 2010-07-16 15:52 | wit

SZ. P. tkw Jaki kon, kazdy widzi. I nic nie dadza przydlugie elaboraty , oraz ukryta w nich agitka.
  • 2010-07-16 16:24 | JSN

pyta Pan - z jakiej sprawności? jako b.stary harcerz ZHP 1956 - 60 odpowiadam - sprawnosc politologii migalskiej
  • 2010-07-16 16:27 | ARKA

Rzeczywiscie istna paranoja.A z kim uzgadniali harcerze postawienie owego krzyża? /pewne,że sami tego nie wymyślili/.Gdzież więc zleceniodawcy? Jesli brak to krzyż przestawić.Kościół trzęsie portkami przed JK i środowiskiem Radia Maryja,PO może się opamięta.Czy u nas jeszcze są katolicy? Nie słychać nic tylko kłótnie "normalnych" katolików z "rydzykowymi".Kto nam to wszystko zafundował? Ja wiem.Pzdr
  • 2010-07-16 16:28 | Maria

Na Powązkach ma powstać pomnik ku czci ofiar katastrofy. Drugi pomnik to sarkofag na Wawelu. Czy to mało? Wszędzie teraz mają być pomniki? Może by tak poczekać na wyniki dochodzenia? Pomniki stawia się za zasługi, nie za fakt bycia kimś na stanowisku.
  • 2010-07-16 16:50 | Jan Lete

@tkw

Niestety dziennikarz jest uczciwy.
    A agresja jest z pewnością, ale nie wynika z próby ustawienia czytelnika, ale ze sposobu prowadzenia polityki przez Jarosława Kaczyńskiego. On nie dyskutuje, on atakuje. W dyskusji zakłada się wymianę poglądów i argumentów. Natomiast JK ogłasza wszem swoje sądy, które są niepodważalne, bo każdy kto ma inną opinię jest szkalowany i wskazany jako wróg.

Twoje zdziwienie dotyczące "powrotu" JK do siebie może być zrozumiałe tylko jeżeli spędziłeś czas kampanii wyborczej na wakacjach odcięty od informacji z kraju. Bo nie mieści mi się w głowie, że mógłbyś w innym przypadku nie pamiętać wielkiej "odmiany" Prezesa, polityki miłości, nawoływań do zakończenia wojny polsko-polskiej, głaskania owieczek i nagłej sympatii do Gierka. Ten niesmak, który czujesz nie wynika z prób dziennikarzy do sfałszowania wizerunku podobno męża stanu, ale z obłudnych działań małego, zakłamanego człowieka.

Na ś.p. Lecha Kaczyńskiego sypią się gromy nie dlatego, że leciał Tupolewem, ale dlatego, że urządził sobie prywatny piknik, zabrał na pokład wiele ważnych osobistości, w tym dowództwo armii (co już samo w sobie jest skandaliczną dziecinadą), a ponadto pojawiają się hipotezy o wywieraniu presji na pilotach. To nie rosyjski kontroler, nie Tusk i nie Putin kazali im lądować w warunkach pogodowych poniżej wszelkiego minimum. Ale polak poleci nawet na drzwiach od stodoły...

Odpowiedzialni za katastrofę powinni odejść, ale mierzi jednostronne i pełne pychy ferowanie wyroków w wykonaniu JK. Bo nie jest ważne co ustali komisja, prokuratura czy sąd. Tylko JK jest nieomylnym i moralnym mężem stanu, którego wyroki naród powinien spijać z jego ust, a każdy kto ma wątpliwości jest zły, niepatriotyczny, niemoralny... nie jest jednym z "nas" - pis.

Mógłbym zaakceptować odmienne poglądy JK i pis, ale nie jestem w stanie znieść pogardy wobec ludzi i obłudy jakie prezentują.
  • 2010-07-16 17:06 | jerry111

Re:Jarosław Kaczyński atakuje - jak zwykle!

Oto kolejny przyklad jak kosciol rzymsko-katolicki oraz niektorzy politycy (przykladowo - Kaczynski Jaroslaw) potrafia zerowac na tzw. "uczuciach religijnych" czesci tego biednego spoleczenstwa!!
  • 2010-07-16 17:15 | hynio

Jak patrzę na wyczyny PiS'u po 10.04 to się zastanawiam czy Wawel jest z gumy? Czy przestrzeń przed Pałacem Namiestnikowskim jest nieograniczona? Może niech od razu zaproponują, żeby na każdym placu w kraju powstał pomnik jakby Światowida, z tym że jedna twarz będzie Jarosława, jedna Lecha, jedna Marszałka, a jedna pani Staniszkis?
  • 2010-07-16 17:21 | Poraj

Trzeba zatrzymać szaleńca.
    Jeśli teraz Prezydent i Rząd nie zareagują stanowczo, to za kilka miesięcy będzie za późno.
    Oszołomy wrócą do władzy.
  • 2010-07-16 17:32 | Adam 2222

To jest rozróba wśród KORu, S i ich królików o koryta. Dla nas oni przeznaczyli zmywak albo seks plantacje

na Zachodzie czyli nas to nie dotyczy.
    W każdym przypadku, rezultatem tej rozróby będzie bardzo duża kasa dla Czerwonych Beretów z Watykanu.
    Poza tym czym to się podniecać, brakiem lojalności polityka Kaczyńskiego do polityka Tuska ? Wolne żarty.

To Tusk chronił i chroni nadal Kaczyńskiego przed odpowiedzialnością karna za łamanie prawa w IV RP.
    Brał udział w ogłupianiu społeczeństwa jaka to strata dla nas jest heroiczna śmierć 96 Geniuszy Narodu.
    To tuskowy minister, Boni, poprosił obce banki by umorzyły pożyczki rodzinom Geniuszy z PiSu a państwowy bank zrobił to automatycznie.
    To Tusk ma pełną władza i pozwala by "harcerze" "sadzili" nie tylko krzyże gdzie chcą
    Pani prezydent W-wy należy do władz PO a nie PiSu, nie "dopilnowała" by miasto albo "harcerze" sprzątnęli po żałobie.
    To prezydent Polski, hr. Komorowski twierdzi ze teren z posadzonym krzyżem należy do Watykanu. Według niego, to nie jest teren Warszawy, to nie jest teren Polski. Pysznego prezydenta mamy.
    A tu Kaczyński wykorzystuje sytuacje i zbija kapitał polityczny a wredne społeczeństwo Tuska nie broni.

Autorowi polecam w archiwum "NIE" cykl artykułów, kto, ile to kosztuje i w jaki sposób zrobił przekręt z samolotami dla rządu

• 2010-07-16 17:35 | hmm

Mało zasłużonych osób w tej katastrofie zginęło?
  • 2010-07-16 18:20 | Leonidas

Przecież tu nie chodzi o żaden pomnik. To jest kolejny etap walki o władzę.

W ostatnich dniach JK pokazuje ile go musiała kosztować ta ostatnia kampania. Człowiek, który ewidentnie energie czerpie z permanentnego konfliktu musiał przywdziać skórę baranka i wdzięczyć się do elektoratu centrowego. Ohyda!

IV RP chyba już nieaktualna(?, nowej koncepcji dla Polski jakoś nie ma. A jeżeli jest to bardziej przypomina XIX wieczną monarchię, gdzie król (JK) decyduje o wszystkim bo poddani są za głupi na samodzielne myślenie. Będzie więc gra na emocjach, racjonalnością się wyborów nie wygra.

Swoją drogą kompletna klapa Komorowskiego, który będzie się musiał się z przeniesienia krzyża wycofać. Trzeba było robić a nie mówić, że się zrobi i czekać co pokażą sondaże.

Moim zdaniem zwarcie jest niestety nieuniknione a im później ono nastąpi tym będzie bardziej bolesne. I tu raczej rację ma Palikot, który wyprzedza ataki, a nie czeka aż JK wybierze wygodną dla siebie kolejną linię potyczki.

Oby tylko Jarosław Kaczyński w swojej nieustającej walce o władzę nie wysadził tego kraju w powietrze!
  • 2010-07-16 19:48 | micjur

Szaleństwo ogarnęło także POLITYKĘ .Forum już dosięga poziomu Gazety.pl.Jako czytelnik ,niegdyś ciekawego tygodnika,od jego pierwszego numeru (wówczas klasa Xa), upraszam radę nadzorczą tej spółki o zmianę nazwy tygodnika na "PUDELEK POLITYCZNY".Zyski będą wielorakie.Po pierwsze tytuł "POLITYKA" pozostanie w annałach dziennikarstwa z lekkim tylko uszczerbkiem.Należy się to poprzednim "politykierom".Po drugie nakład wyrażnie wzrośnie a finanse się poprawią.Po trzecie (boh trojcu lubit) uzyskana zostanie koherencja formy ,tytułu i treści co chocby z powodów estetycznych jest warte zachodu.
  • 2010-07-16 20:08 | mak

Kaczyński pluje a Tusk udaje ,że deszcz pada.Tusk popełnił kardynalny błąd oddając Kaczyńskiemu media publiczne.W znakomity sposób kształtują one poglądy polityczne zgodne z wizjami wodza.Inne kardynalne błędy PO to zgoda na powołanie komisji sejmowych, zwłaszcza komisji hazardowej.Dokładnie przypominam sobie atak PiS'u na Tuska.Zjazd pisowskich europosłów,uzgodnione wycieki do prasy przez Kamińskiego.Najpierw miała być afera stoczniowa ale ta nie wypaliła ponieważ Tusk nie ugiął się i nie wywalił ministra Grada.No to badano dalej.. afera hazardowa.I tu Tusk dał d..py,wystraszył się.Zaczął wywalać własnych ludzi a PiS zacierał ręce.To był jego następny kardynalny błąd.Trzeba było wywalić tylko Chlebowskiego i nie godzić się na żadne komisje.Co dają komisje sejmowe każdy widzi..wstyd.Wałęsa dobrze powiedział o Tusku ..jak chce się prowadzić uległą politykę to trzeba mieć mocną d..pę.Kolejnym niewybaczalnym błędem była zgoda na Wawel.To już przepełniło czarę goryczy i podzieliło Polaków na wiele lat.Duży naprawdę duży błąd.Te błędy oraz wiele pomniejszych sprawiło iż życie polityczne w Polsce stało się bagnem,a o to chodziło PiS'owi.Jeżeli Tusk ma aspirację aby w naszej pamięci pozostał mężem stanu i jeżeli myśli poważnie o nowoczesnej Polsce , nie może ulegać takiej populistycznej kreaturze jaką jest Jarosław Kaczyński.Paliwem Kaczyńskiego jest nienawiść,utrzymanie się przy władzy za każdą cenę.Jest człowiekiem małego serca. I ci jego ludzie .... .z kobiet zrobił herod baby .Na sam widok Beaty Kępy lub Marzeny Wróbel mam ochotę wyłączyc telewizor.Dzięki uległości Tuska Hydra znów podnosi swoje głowy.Bogu dzięki Jaro przegrał wybory i jest jeszcze możliwym, że jakoś się to wszystko ułoży.Jednak największym moim zmartwieniem jest świadomość ,iż taki duży odsetek narodu(co pokazały wybory prezydenckie) dało się omamić Kaczyńskiemu,co oznacza jeszcze wiele lat sporów i budowania nowoczesnej Polski.
  • 2010-07-16 20:37 | Joanna kopytowska

powtórka z rozrywki

Proszę Państwa czy my musimy w tym uczestniczyć , to chyba nie przewidziane uroki demokracji , która dopuszcza do głosu chorych populistów sorry typu Hitler , demokratycznie przecież wybrany na fali wielkiego kryzysu , może u nas ten podział biedny bogaty jest bardziej znaczący niż wszystkim się wydaje i stąd popularnosci chorego populizmu
  • 2010-07-16 20:39 | ivo

Ileż to emocji może wywołać nieszczęśliwy wypadek spowodowany brawurowym lądowaniem we mgle... U mnie wywołał dużo smutku, ale żeby coś jeszcze? Przypomina mi to krzyże i znicze stawiane na zakrętach blisko mojej miejscowości i zapłakane rodziny w szoku: "Jak to się stało???". Żeby było jasne, szok emocjonalny i rozpacz są tu jak najbardziej na miejscu, ale szok poznawczy i szukanie winnych już trąci farsą. Wystarczy poobserwować jak ludzie pokonują te zakręty, z jaką prędkością w nie wchodzą, jak reagują na rowerzystów i dzieci wracające ze szkoły, jak reagują (a raczej nie reagują)na ograniczenia szybkości (od tego przecie jest antenka CB). Wystarczy. Można zapłakać, ale dziwić się to już nierozumne. A robić z tego czołową sprawę do rozwiązania w Polsce to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności. Z całym szacunkiem mamy parę poważniejszych spraw do załatwienia. Co mianowicie ma Jarosław do zaproponowania? Nad czym to tak propagandowo i nieprofesjonalnie przemknął się autor tekstu? Ruską trumnę? (błagam tylko bez argumentu, że to nie Jarosław to powiedział... Zanik Kluzik-Rostkowskiej i Poncyliusza i ożywienie Brudzińskiego i Kurskiego to raczej nie wygląda na spontaniczną nieskoordynowaną akcję...) Co więc? Krzyż? Pomnik? Rehabilitacja Gierka? (przypominam zapisanie wieczystej przyjaźni z ZSRR w czasach jego panowania). To są, przy całym szacunku i poparciu dla sprawy pomnika, nbajważniejsze wyzwania dla Polski na najblizsze lata? To jest właśnie propaganda, sprowadzenie dyskursu politycznego do spraw, już nie nawet symbolicznych i emocjonalnych, a: impulsowych, odruchowych. Zarządzanie wściekłością, resentymentem i frustracją, niezależnie od tego skąd owe niskie emocje u ich wyborców pochodzą to specjalnośc PiSu i prezesa w których osiągnęli arcymistrzostwo (no przynajmniej na miarę czasów, w przeszłości bywali lepsi magicy ;> ). Nie wiem jak to się ma do troski o Polskę, naprawdę nie wiem... Obawiam się, że nijak, a wręcz "odwrotnie proporcjonalnie"... No ale, na Boga!, powiedzmy uczciwie, jaki może mieć interes PiS w modernizowaniu kraju, podnoszeniu poziomu edukacji, infrastruktury, wzroście zamożności obywateli, jeżeli wszystkie wyżej wymienione zjawiska odbierają mu naturalny elektorat?... Moim zdaniem, żaden.
  • 2010-07-16 20:48 | tkw

Właśnie czytam wpisy w tym wątku, nie dziwi mnie że są jednolicie nienawistne względem Jarosława, ale Twój wpis, "micjur", jest inny. Dostrzegłeś to, co starałem się wykazać - na jaki poziom zeszli dziennikarze, uważający się za polską czołówkę w tym zawodzie. Ja w swoim wpisie nie wypowiadałem się na temat poglądów PIS czy PO, tylko starałem się pokazać metody uprawiania dziennikarstwa przez czołowego pracownika "Polityki". I zgadzam się z Tobą - "Polityka” zeszła na poziom portali plotkarsko-sensacyjnych. Szkoda.

Uważam, że należy wyraźnie oddzielać treść od formy. Szczególnie oczekuję tego od dziennikarza. Dziennikarz też jest obywatelem i ma prawo mieć swoje sympatie polityczne, ale niech przyznaje się do nich jawnie. Gdyby pan Władyka na wstępie napisał "jestem wrogiem PIS i Jarosława a miłośnikiem PO, poniższy tekst ma pognębić Jarosława" - byłoby wg mnie uczciwie. Nie mam nic przeciwko propagandystom różnej maści pod warunkiem, że na wstępie nie usiłują mi wmówić, że są obiektywni. A czytam tekst, który chce uchodzić za rzeczową analizę jakiegoś zdarzenia czy jakiejś wypowiedzi i widzę nachalne zabiegi socjotechnicznego prania mózgu.

pozdrawiam
  • 2010-07-16 20:53 | r

Ależ przecie to komentarz, a nie reportaż, a komentarz z natury rzeczy jest subiektywny!
  • 2010-07-16 21:02 | r

Raz jeszcze a propos krytyki autora tekstu:
    * komentarz
    1. «uwaga na temat kogoś lub czegoś, najczęściej krytyczna lub złośliwa»
    2. «artykuł publicystyczny lub wypowiedź omawiające aktualne wydarzenia polityczne, gospodarcze, kulturalne»
    3. «objaśnienia lub interpretacja tekstu, obrazu, badania naukowego itp., dodawane przez autora, wystawcę, reżysera lub wydawcę»
    4. «dziennikarska relacja z przebiegu wydarzeń, prowadzona na bieżąco w radiu lub telewizji»

- cyt. za Słownikiem Języka Polskiego

Komentarz z definicji jest subiektywny, więc wykazał się pan nieznajomością gatunków dziennikarskich. Generalnie uważam, że mit (celowo używam tego słowa) obiektywnego dziennikarstwa upadł w XX wieku.
  • 2010-07-16 21:03 | zaba z paryza

ile tych krzyzy jest w Polsce, co krok to krzyz, nasz kraj jest ukrzyzowany! a histeria, glupota i falsz zalewa nasz kraj, cale szczecie, ze Wyborcza, czy Polityka nie daja sie zwariowac, NIE WOLNO pozwolic aby cynik, frustat dyktowal swoja ideologie.
  • 2010-07-16 22:03 | Kecaj

Swietne!

Oby nam dlugo jeszcze prezes takie farmazony opowiadal (oczywiscie z dotychczasowym skutkiem). Jest o czym poczytac i z czego sie posmiac.
  • 2010-07-16 23:12 | andy

U Kaczyńskiego jak widać nic nowego - stara komunistyczna retoryka.

Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień a nawet z sekundy na sekundę mam tego gościa coraz bardziej DOŚĆ. Jedyna nadzieja w tym że u bliźniaków jednojajowych zwykle gdy jeden umrze to drugi niedługo po nim. Tylko ile to będzie "niedługo" ?

Chyba nikt w historii tak nie podzielił Polaków jak ten mały ....

• 2010-07-16 23:15 | Śleper

-Jarek, Jarek, Jarek, potem jeszcze raz Jarek i Jarek, a na deser poziomki.
    -Na deser poziomki?!
    -No, trochę Jarka też. A dokładnie siedmiu.
  • 2010-07-16 23:30 | jotbe_x

To nie miejsce na krzyż ani na pomnik, nie tu!. Nawet tablica na ścianie
    pełnić będzie rolę świętego celu comiesięcznych (a i codziennych) peregrynacji.
    O to zresztą prezesowi chodzi.
  • 2010-07-17 00:18 | jotbe_x

Znana jest wśród bliźniaków jednojajowych prawidłowość (choć nie reguła), że po śmierci jednego odchodzi i drugi...
  • 2010-07-17 00:37 | M4

A tak po prostu, to Marta Kaczynska stracila oboje rodzicow,a mlodzi, mezczyzni i kobiety, pasazerowie i zaloga, osierocili dzieci,zony, mezow i narzeczonych. A tylko paranoik Jaroslaw ma prawo cierpiec? I media, ktore z tego robia cyrk, podsycajac moherowych psychopatow.Co za kraj!
  • 2010-07-17 02:51 | Adam 2222

Ciekawe jaki przekręt robi teraz Tusk gdy media odwracają nasza uwagę.

• 2010-07-17 02:54 | maja89

Nareszcie ! Już się stęskniłam za Dawnym Prezesem...

.. i wyrzucam kołek osikowy, bo byłoby nudno.
  • 2010-07-17 03:12 | maja89

nazwij jednego

• 2010-07-17 04:44 | abmiros

Nie umiem czytac Kaczynskiego tak, jak umie go czytac wielu innych, w tym i Wladyslaw Wladyka: wnikliwie, ze zrozumieniem co Kaczynski chce.

Przypomina mi sie kiedys ogladany film o Hitlerze, kiedy w poczatkach swojej kariery probowal zjednac do swoich przekonan jakies grono w jakiejs piwiarni, ale nikt go go nie sluchal. Wszyscy byli przy swoich sprawach. Hitler w pewnym momencie wrzasnal pytanie, czy wreszcie obecni zaczna zwracac uwage na to, co on mowi. Po tym wrzasku na sali zapanowala cisza, i rzeczywiscie obecni zaczeli go sluchac. Od tego momentu historii zaczelo sie to, co znamy i my, bo przezylismy to na wlasnej skorze. Prawie komplement Kaczynskiemu, bo w tym co on mowi nie ma nawet sladu tego, co mial do zaproponownia Niemcom Hitler, niezaleznie czy dobrego, czy zlego.

Boje sie, ze Kaczynskiego robia dziennikarze. To oni podsuwaja czytelniczej publicznosci pytanie, czy wreszcie zaczniemy go sluchac.Jezeli juz go komentujecie, to podkreslcie jednak, ze u niego nie ma czego sluchac, bo on nic nie proponuje co mogloby sie nam na cokolwiek przydac.
  • 2010-07-17 07:30 | Jerzy

Jarosław Kaczyński mówi nieprawdę

Jarosław Kaczyński powiedział: "Tylko ja i brat wiedzieliśmy, że ja zostanę z chorą Mamą". W ten sposób sugeruje, że również jego chcieli zabić.
    A przecież prawda jest taka, że śp. poseł Wasserman poleciał tym samolotem zamiast Jarosława Kaczyńskiego.
    Tak więc jasno z tego wynika, że Jarosław Kczyński świadomie kłamie chcąc osiągnąć swoje cele.
  • 2010-07-17 09:02 | Sybirak

To, co wyprawia Kaczyński to wina premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego, bo jakby każde łgarstwo Kaczyńskiego zaskarżyli do sądu, to musiałby ten bandzior zniknąć.
  • 2010-07-17 10:10 | rs_

@tkw
    "Osobiście uważam, że tragiczna śmierć Prezydenta i kilkudziesięciu osób znaczących w życiu obecnej Polski na upamiętnienie zasługuje i to właśnie przy siedzibie Prezydenta. Przynajmniej tablica wmurowana w ścianę powinna tam się znaleźć."

Prezydenta może tak, ale w środku, a nie na zewnątrz.
    Co do tablicy dla całości, to postaw sobie przy domu z zaznaczeniem, że zginęli na własne życzenie.
  • 2010-07-17 10:27 | rs_

@Jacobsky
    "Czy rzeczywiście polska polityka musi być zakładniczką jednej partii i jednego człowieka ? Jeśli Komorowski i rząd Tuska ugną się przed retoryką Kaczyńskiego, to niech diabli wezmą takiego prezydenta i taki rząd !"

Strasznie upraszczasz. Wcale nie "jednej partii i jednego człowieka" tylko własnego przyjętego modelu działania i sposobu myślenia. Ktoś, kto dezawuuje swój związek rodzinny po 25 latach przed wyborami prezydenckimi biegnąc w te pędy do kościoła nie może nie głosować za IPN czy CBA, nie może też nie być podatny na inne szantaże, takie jak Kaczyńskiego.
    Co do diabłów, to już sporo wzięli. Znajdź sprawozdania Komisji Majątkowej, policz, jakie są 3 główne przedmioty w szkole, itd. itp.
    Ale mogą wziąć więcej i swoistym chichotem jest, że swoim życzeniem wpisujesz się w ich własne.
  • 2010-07-17 10:28 | Zofia

Glosowalam na lecha Kaczynskiego aby glosowac przeciw liberalom niszczacym nasz kraj i ludzi. Teraz zaluje. Ten czlowiek nie zmienil sie. Przepelniony nienawiscia, ciagle zgodnie jezeli nie jestes ze mna to jestes przeciw mnie, otacza sie krzyzami, fantatykami religijnymi i w koncu interesowal sie powodzianami wylacznie podczas kampanii wyborczej. Na terenach zalanych sytuacja jak w Haiti. Ani rzad , ani opozycja nie interesuje sie nimi. Biedni Polacy.
  • 2010-07-17 10:38 | rs_

:)
  • 2010-07-17 17:42 | konrad44

A ja się po części zgadzam z tkw. Oto zdania, słowa, sformułowania, które po przeczytaniu wywołują u Czytelnika odczucia negatywne wobec Jarosława Kaczyńskiego (nie jestem jego żadnym apologetą):

"jasno i wyraziście zarysował kontury propagandy."
    "a dla opinii publicznej wręcz wstrząsowych wypowiedziach" - nie pamiętam, żeby jakaś opinia JK mną wstrząsnęła.
    "tak naprawdę chodzi o wymierzenie „moralnej i politycznej odpowiedzialności”, nie żadnej innej"
    "I oczywiście przypisana do Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego i do PO"
    "I za chwilę jeszcze mocniej"
    "Prezes PiS ustawił reguły: krzyż ma stać gdzie stoi, dopóki nie pojawi się tam pomnik."
    "I od razu te reguły dociążył moralnie"
    "I pogroził Bronisławowi Komorowskiemu, że jeśli nie zachowa się w zgodzie z tym nakazem to znaczy, że stanie po stronie Zapatero i Napieralskiego."
    "w starym stylu Jarosława Kaczyńskiego"
    "Znowu to Kaczyński narzuca swój język i swoją wersję wydarzeń, swoją symbolikę, a wszyscy inni albo muszą się tłumaczyć albo jakoś zmieścić w narzuconej regule, choćby Kościół, który miał szansę sprawę krzyża załatwić szybko i godnie, tylko że trochę nie zdążył, a trochę nie chciał"

• 2010-07-17 17:58 | konrad44

Walentynowicz.
  • 2010-07-17 18:18 | MIchall

Tablica może i tak ale na pewno nie pomnik!!!
    a ten krzyż który przynieśli harcerze powinien już dawno wylecieć po pierwsze dlatego że jest wlasnościa tych harcerzy a po drugie bo nie jest to miejsce na krzyż
  • 2010-07-17 20:38 | Czaro

Napisales tkw dlugi tekst z licznymi cytatami, probujac odniesc sie do wypowiedzi redaktora. W zamysle mialy byc to jakies kontrargumenty ale wyszlo jak zwykle.
    Zdecydowana wiekszosc ludzi zyjacych w Polsce, JK niecierpi i nie zyczy sobie go ogladac, sluchac a tym bardziej miec za premiera lub prezydenta. Mowi ci to cos?
  • 2010-07-17 21:33 | Leniwiec

Zanim stwierdzi się kategorycznie, że tekst jest stronniczy, warto sprawdzić w jakiej rubryce został umieszczony. Komentarze i opinie ze swojej natury zawsze będą subiektywne. "Polityka" jest tygodnikiem opinii, jej głównym zadaniem nie jest informowanie o zdarzeniach lecz próba szerszego opisu zjawisk, ich genezy i skutków. Moim zdaniem opinie prof. Władyki są bardzo trafne i dlatego lubię je czytać, w przeciwieństwie do np. Ziemkiewicza.
  • 2010-07-17 22:44 | smb

Nie moge uwierzyc, ze Polska nalezy do Europy wspolczesnej. Jak to jest mozliwe, ze panu J.K. tyle miejsca sie poswieca w polskich mediach. W czasie komuny Polacy nie wierzy co pisano w prasie, pokazywano w telewizji...
    I tak powinno sie ignorowac wypowiedzi pana J. K. Za kazdym razem sie denerwuje, kiedy czytam na co sobie ten pan pozwala. To jest szczyt bezczelnosci, ale podobno ma wyborcow... a wiec to Polacy i Polki decyduja jak dlugo ten pseudo-polityk bedzie polskich obywateli szantazowal. A propos: nie tylko krzyz nie nalezy przed palac prezydencki, ale i sakofag nie nalezy na Wawel. Mimo wszystko wspolczesne pokolenie Polako i Polek moze obserwowac na zywo tworzenie polskich mitow narodowych i czynow bohaterski. Mam nadzieje, ze nie bez wyciagniecia konsekwencji. Pozdrawiam z Europy w ktorej Polska jeszcze nie znalazla swojego miejsca...
  • 2010-07-18 07:08 | pollpressagency

Lewaki jak zwykle bezczelne

Credo Premiera doc dr Jaroslawa Kaczynskiego jest przejrzyste, pelne troski o Polske i moralnie spojne. Dr Jaroslaw Kaczynski i PiS tradycyjnie maja 100 % poparcie w Ameryce. W ostatnich wyborach na dr Jaroslawa Kaczynskiego glosowalo ponad 5X (piec razy) wiecej osob niz na pO Kukurowskiego (jak mawia brac studencka). Wniki badania opinii publicznej przekladaja sie na wyniki wyborow co jednoczesnie swiadczy, ze slupki sondazowe w kraju sa domena manipulacji i kombinowania spryciulow z pO. Takze zagadkowa jest sprawa wyznaczenia wyborow w trakcie najwiekszej katastrofy zywiolowej powodzi w kraju. Grupa jakis meli z mgr Tuskiem "KAPUT na wszystkich frontach" uznala autorytatywnie, ze kleski nie ma a poodzianie jakos sie sami wyzywia. Coraz bardziej rozlerga sie glos, ze trzeba zaslonic zaslone milczenia na ferajne nieudacznikow i hazardusiow z pO. P.S.Notatka nazwana artykulem jest morlnie marna. BONAWENTURA.
  • 2010-07-18 10:23 | andy

No ale ważne dla PiS jest tylko to że ciemny lud wciąż to kupuje. I póki kupował będzie, PiS nie zaginie. Niestety ...
  • 2010-07-18 10:32 | andy

Jakieś problemy z językiem polskim chyba ... I to niemałe ;)

Ps - najwięksi nieudacznicy właśnie w Stanach siedzą, więc nic dziwnego że ta chicagowska ciemnota głosuje na PIS. W końcu ile oni wiedzą o współczesnej Polsce ? Tyle co im PiSowskie media wcisną. A że lud to ciemny więc kupują wszystko jak leci.
  • 2010-07-18 10:35 | andy

Maju89 - ja jednak chciałbym żeby przez jakiś czas było trochę nudno. Mam coraz większe obawy że to co bez żadnych skrupułów wyprawia Jarosław w końcu wtrąci nas w mrok czegoś w rodzaju wojny domowej.
  • 2010-07-18 11:38 | TadeuszP

Kilka pytań:
    1- czy ten krzyż nie jest godny by stać w kościele, czy to kościół nie jest godny by stał w nim ten krzyż ?
    2- czy ZHR nie obowiązuje konstytucja ?
    3- czy wykorzystywanie ludzi upośledzonych nie jest w Polsce karalne ?
  • 2010-07-18 23:30 | leniin

Nie widze absolutnie sensu na krzyz przed palacem Prezydenckim jak rowniez na Tablice.Urzad Prezydenta nie zginol w zadnej katastrofie. Przeniesc Krzyz na Powozki z tablica z notatka .......krypta Przezydenta Kaczysnkiego na Wawelu podac odleglosc w km i godziny otwarcia Kaplicy z cena za bilet .
    Kaczysnki PRZEGRAL i nie moze stawiac zadnych WARUNKOW URZEDUJACEMU PREZYDENTOWI.Okazalo sie ze przegrany oszolom wpadl na pomysl aby rzadzic Palacem z dziedzinca
  • 2010-07-19 00:41 | abmiros

Komentuje tekst napisany przez pollpressagency 2010-07-18 07:08:

"Credo Premiera doc dr Jaroslawa Kaczynskiego jest przejrzyste, pelne troski o Polske i moralnie spojne".

Powiedz mi pollpresagency, gdzie ja to kredo moge znalezc? Kaczynski powiedzial czy zrobil kiedys cos, co jest przejrzyste, pelne troski o Polske, i moralnie spojne?.

Piszesz: "Kaczynski i PiS tradycyjnie maja 100 % poparcie w Ameryce".

Zaraz w nastepnym wierszu pollpressagency przeczysz samemu sobie, bo piszesz:

"W ostatnich wyborach na dr Jaroslawa Kaczynskiego glosowalo ponad 5X (piec razy) wiecej osob niz na pO".

Rozumiesz na czym polega moj zarzut pod Twoim adresem? 100% glosujacych to sa wszyscy. 5 razy wiecej to znaczy ze byli tacy, ktorzy glosowali inaczej.

Kolejno piszesz: "Wniki badania opinii publicznej przekladaja sie na wyniki wyborow co jednoczesnie swiadczy, ze slupki sondazowe w kraju sa domena manipulacji i kombinowania spryciulow z pO".

To jest niczym nie uzasadniona argumentacja, argumentacja ktora nie opisuje stanu faktycznego. W Polsce jest bardzo wielu ludzi, ktorzy sa szczerze, z przekonania, preciwko PiS.

Kolejno przypisujesz Tuskowi to, co Ty o nim myslisz, a nie to, co on myslal, zrobil, czy powiedzial w sprawie powodzi. Czy zdajesz sobie sprawe, na czym polega rzetelna krytyka?

"Takze zagadkowa jest sprawa wyznaczenia wyborow w trakcie najwiekszej katastrofy zywiolowej powodzi w kraju. Grupa jakis meli z mgr Tuskiem "KAPUT na wszystkich frontach" uznala autorytatywnie, ze kleski nie ma a poodzianie jakos sie sami wyzywia".

Jezeli poszukasz, to latwo znajdziesz, co Tusk zrobil dla powodzian, i jezeli przejdziesz do dyskutowania funduszy, to bedziesz mogl wskazac, skad wziac wiecej. Powodzianie beda Ci wdzieczny za pomoc w gotowce, a nie za podjudzanie ich przeciwko Tuskowi, ktory im rzetelnie pomaga.

Jezeli sam chcesz udzielic pomocy powodzianom w Polsce, a nie wiesz jak to zrobic, zadzwon do Kolsulatu lub Ambasady z prosba o informacje.

Piszesz :"Coraz bardziej rozlerga sie glos, ze trzeba zaslonic zaslone milczenia na ferajne nieudacznikow i hazardusiow z pO. P.S.Notatka nazwana artykulem jest morlnie marna""

Poucz mnie, gdzie ten glos sie rozlega? Zyje i mieszkam w Stanach, i nie slysze zadnego takiego glosu, ani nie czytam, aby pisaly o nim jakies amerykanskie srodki informacyjne.

Moralnie marne jest uwalnianie Kaczynskiego od odpowiedzialnosci za te katastrofe. To jest czlowiek ktory ma krew na rekach.
  • 2010-07-19 09:53 | Halszka

Polska miała być najważniejsza

Dopiero co słyszeliśmy i czytaliśmy na setkach plakatów, że "Polska jest najważniejsza". A tymczasem autor tego hasła pozwala, aby w centrum Warszawy rozgrywała się dzień w dzień gorsząca farsa pod krzyżem: wrzaski, kpiny,chichoty, wyzwiska, wkrótce pewnie dojdzie do przepychanek. A wokół tego - zagraniczni korespondenci i fotoreporterzy, oraz normalni zagraniczni turyści, zwabieni egzotyczną sensacją. To jest ten obraz Polski, jaki chce zagranicy zaprezentować wielki patriota Jarosław.
  • 2010-07-19 11:56 | Sybirak

Dziwi mnie tylko jedno, Kaczyński, Brudziński, Kurski, Kamiński i inni pisowscy oskarżają Tuska na lewo, na prawo o wszystkie popełnione i nie popełnione grzechy, a Tusk siedzi cicho jak mysz pod miotłą. I to mi się nie podoba. Swego honoru i dobrego imienia trzeba bronić, honoru Polski też trzeba bronić, bo po to Tusk został przez nas wybrany. Oczekuję, że Tusk zacznie to robić, i to w bardzo krótkim czasie, bo inaczej straci swych wyborców. A jak się bronić? Ano skarżyć do sądu każde łgarstwo, każde pomówienie, każdą obelgę i każdy czyn niegodny. Prezydent Komorowski udowodnił to skarżc tego łajdaka w trybie wyborczym i wygrał. Nie bać się kempy, Romaszewskiego, Cymańskiego i klanu Kamińskich, Ziobry czy Dery, skarżyć, skarżyć i skarżyć, aż braknie im na kary i odchce się pyszczyć.
  • 2010-07-19 12:50 | Sybirak

Zgadzam się, że ulica przed pałacem prezydenckim to nie miejsce na krzyż, pomnik czy tablicę pamiątkową. Jeżeli chodzi o uczczenie pamięci zmarłego prezydent, to przenieść krzyż harcerski można prze jego dom rodzinny na Żoliborzu, bo mieszkał tam o wiele dłużej niż w pałacu.
  • 2010-07-19 15:51 | TaHa

Rzeczywiście, o co ten hałas.
    Zginął tylko dysponent żyrandola a że wybrany w wyborach powszechnych to co.
    Zginęli również inni urzędnicy państwowi ale jakieś krzyże, tablice pamiątkowe,kto to widział.
    Patrzmy w przyszłość i słuchajmy wieszcza Palikota ( z nadania naszego guruTusku) oraz mędrca Wszystko Wiedzącego Wałęsy nie wspominając o innych autorytetach.
    Kochajmy się jak czekista wroga ludu !

całuski pod tęczową flagą !!!
    Według niektórych krzyż w tym miejscu albo drażni albo przeszkadza w pracy.
  • 2010-07-19 16:56 | zezowaty

Krzyzem nie trzeba sie zajmowac, nie nalezy go usuwac, niech stoi tam gdzie go postawili i zapomnieli zabrac. Chca pilnowac , niech pilnuja.
    Do kurii nie wystepowac o opinie , oglaszac tylko co tydzien publicznie ile osob jest ZA i PRZECIW utrzymywania tego stanu rzeczy.
    W przyszlosci stawiajacy symbole powinni byc zobowiazywani do troski o ich utrzymywanie we wlasciwym stanie technicznym.
  • 2010-07-19 18:17 | anro

Nowa kampania wyborcza w PiS juz nabiera rozmachu. Sloganem wyborczym tej partii absurdu i groteski w wyborach samorządowych, będzie hasło - "każda gmina wyjaśnia katastrofę smoleńską".
  • 2010-07-19 20:57 | Advocatus Diaboli

@ Andy
    Skad, ach skad taka nienawistnie "doskonala" znajomosc chicagowskiej ciemnoty? Czyzby autor przed kilkoma/kilkunastu laty zatrudnil sie na czarno u jednego z malych polskich biznesmenow, zostal przez niego wykiszkowany (podwojnie - najpierw obciecie wynagrodzenia; potem telefon do Immigration, ze facet pracuje bez zezwolenia) i teraz znalazl sposobnosc by sie odgryzc?
  • 2010-07-20 04:58 | leniin

Nie rozumiem tego calego zamieszania z Krzyzem Harcerzy przeciez ten postawili ten Krzyz samowolnie nie majac zadnego pozwolenia na to aby ten Krzyz tam umiesci nie prowadzilbym zadnych negocjacji z Harcerzami bo po co popsrotu wystawic zwiazkowi Harcerstwa mandat za bezczeszczenie symbolu Kultu umieszczajac go w miejscu publicznym nie przeznaczonym do tego wystawic mandat 100 000zl + 5000 zl za kazdy dzien zwloki od czasu pogrzebu. Skonczy sie szopka pieniadze z mandatu przeznaczyc na jakis Dom Starcow czy Dom Dziecka
    Krzysztof D
  • 2010-07-23 14:38 | eg

Nie zgadzam sie z adamo33, że PO sie boi JK. Najlepszy dowód, że nie zabiera głosu w sprawie ostatnich prowokacji w wykonaniu J.K i jego podkomendnych. Tylko Palikot z nimi harcuje co J.K. musi traktować jako dyshonor i ostatnio go nie widać. Natomiast proszę zauważyć jak na kwestie krzyża i ewentualnego pomnika patrzą różni ludzie. Za czasów mojej młodości funkcjonowało takie powiedzenie: było sobie dwóch bytaków; jeden by tak drugi by tak, które dobrze ilustruje sytuacje, że kazdy z nas przedstawia inna wersje załatwienia problemu nie zważając na opinię innych.
  • 2010-07-23 14:54 | gen

To pozwala Jarosławowi Kaczyńskiemu na tej konferencji powiedzieć: „W każdym kraju nawet minimalnie odpowiedzialni za coś takiego jak Smoleńsk powinni od razu zejść ze sceny politycznej”. – I tu Jarosław ma 100% racji.
    Jeśli tak, to J. Kaczyński też powinien zejść ze sceny bo "minimalnie" chociażby jest winien gdyż zapewne brał udział w planowaniu, organizacji i przebiegu lotu do Katynia.Nie masz racji też w innych punktach zarzucając Władyce nieuczciwość. Każdy czytelnik doskonale rozumie co autor miał na myśli pisząc np„Jarosław Kaczyński jak już wrócił do siebie po kampanii wyborczej” – to stwierdzenie sugeruje, że gdzieś był ale „nie u siebie". Wiemy gdzie był i do czego wrócił. Taka metodą każdy tekst można zdezauwować.
  • 2010-07-23 15:04 | gen

A dlaczego nie maja wywoływać negatywnych odczuć wobec J.K? Czy cytowane zdania są nieprawdziwe? Np nie pogroził Komorowskiemu, że moralnie stanie tam gdzie Zapatero i Napieralski na podobieństwo wczesniejszego "tam gdzie stało ZOMO"?
  • 2010-07-29 23:02 | aga

moze jednak zaczac ignorowac te nieadekwatne do sytuacji slowa jarkacza i jego samego?media zrobily z niego prawie zle mzimu .ze jest szatanem to wiadomo od kilkudziesieciu lat i tym bardziej nie nalezy go dowartosciowywac nieustannym zainteresowaniemteraz wyglada na to ,ze jednak oszalal z zawisci wobec tuska i komorowskiego i poki jego zycia spokoju w polsce nie bedzie .to co?mamy codziennie sluchac jego bzdur czy zamknac telewizory i komputer i czytac ksiazki ? olejmy tego wariata na dobre .niech mowi do siebie i do moherow pod palacem .kosciol zawinil,ze pozwolil przez nascie lat hulac rydzykowi w mediach i teraz musimy nawet w zachodnich mediach ogladac obrazki spod palacu.tytul artykulu jednej z gazet francuskich po 1o kwietnia:Quand les ordures crevent en heros.
  • 2010-09-12 11:00 | iwona

Re:Jarosław Kaczyński atakuje?

Pytanie czy J. Kaczynski atakuje? Dlaczego każde jego wypowiedź obojętnie czego dotyczy i w jakim jest tonie jest w taki negatywny sposób komentowana, podczas gdy innym wszystko uchodzi. A co do upamiętnienia miejsca ofiar katastrofy smoleńskiej uważam ,że właśnie przed pałacem prezydenckim powinno być miejsce gdzie ludzie mogliby przystanąć, oddać hołd,a znicz może płonąć stale tak jak swego czasu przy innych pomnikach. I nie widzę powodów do konfliktu , poza jednym ten paniczny lęk władzy przed symbolem, pamięcią o kimś znienawidzonym. Nawet zmarłemu odebrać prawo do szacunku, pamięci., to hańba dla władzy.