Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rządy w rękach kobiet

(8)
Australia, Finlandia, Słowacja – w ciągu tygodnia trzy państwa zachodnie postawiły kobiety na czele swoich rządów. Czy kryzys gospodarczy toruje kobietom drogę na szczyty władzy?
  • 2010-07-18 07:23 | alexa

Rządy w rękach kobiet

..."nie zrobiłaby kariery politycznej w Polsce......nie ma dzieci ani męża, do tego jest feministką i ateistką"....

...bo w Polsce amatorszczyzna...ma priorytet ...a być ateistą/tką.... to gorsze niż zaraza !! i to jest smutne ;-(
  • 2010-07-18 14:59 | tkw

Re:Rządy w rękach kobiet

Cytat:
    Na fotel premiera wróciła w 1994 r. dzięki córce – Chandrika Kumaratunga została prezydentem i mianowała matkę szefową rządu.
    TKW: a ja myślałem, że bracia Kaczyńscy stworzyli precedens ! Na Sri Lance też to tak opluwano, jak na tym forum ?

Cytat:
    Przyczyną najnowszego awansu kobiet w polityce jest kryzys gospodarczy.
    TKW: tu się całkowicie nie zgadzam. Kryzys spowodował duże zmiany personalne w krótkim czasie, ale nie wynika z tego, że nowymi twarzami muszą być kobiety. Po prostu skoro w polityce wysokiego szczebla jakiś odsetek stanowią kobiety, to podobny odsetek obejmie urząd najwyższy.

Cytat:
    Ale Islandczycy wybrali ją nie ze względu na feminizm, tylko dlatego, że była naturalną alternatywą dla skompromitowanej klasy rządzącej
    TKW: no właśnie, patrz wyżej

Cytat:
    Kobiety nie mają lepszych recept na deficyty czy bezrobocie.
    TKW: to warto sobie zapamiętać i przestać przy wyborach zwracać uwagi na duperele a interesować się tym co istotne. Płeć piękna ani nie gwarantuje rozumu ani go nie wyklucza. Uroda prezydenta czy premiera też nie ma nic do rzeczy, płeć też.

Cytat:
    na fali niechęci do establishmentu merem stolicy został Jon Gnarr z Partii Najlepszej, przedstawiciel satyryków
    TKW: coraz poważniej myślę o tym, by pójść w ich ślady. W Polsce mieliśmy podobną partię – Polska Partia Przyjaciół Piwa, skoro w tej durnej „demokracji” mądrzej się nie udaje, to niech chociaż będzie weselej.

Cytat:
    Kobieca polityka nie istnieje
    TKW: to też warto sobie wbić do głowy.

Cytat:
    Udział we władzy należy się kobietom nie dlatego, że potrafią rzekomo lepiej rządzić, ale dlatego, że mają te same prawa co mężczyźni – w tym prawo do popełniania błędów i bycia nieudolnymi przywódcami.
    TKW: Udział we władzy kobietom się wcale nie należy, mężczyznom zresztą też. Udział we władzy należy się tym i tylko tym, którzy wygrają wybory.

• 2010-07-18 19:31 | Joanna Kopytowska

Przyznam bez bicia że uważam kobiety za lepszy gatunek człowieka bo są mniej egoistyczne , mniej okrutne i mniej ambicjonalne od mężczyzn , szczególnie będąc u władzy, są też solą każdej rodziny , opiekuńcze , zdolne do poświęceń , dobrze teraz wykształcone i bardziej odpowiedzialne , nastała era kobiet , bardzo szybko się wyemancypowały od zależnosci od mężczyzn , koszty jednak są ogromne , nie da się zrobić wszystkiego więc na kobiecej emancypacji ucierpiała rodzina , jakość wychowania dzieci i DEMOGRAFIA, miło spotykać na szczytach władzy więcej Pań i to tak kobiecych i pięknych jak Julia Tymoszenko , moje własne doświadczenie mówi mi jednak że kobiety często są dyskryminowane na rynku pracy / jestem utalentowaną, wykształconą dziennikarką i nigdy nie udało mi się dostać nawet stażu w żadnej z gazet , ani wykształacenie ani talent ani języki nikogo spośród adresatów moich kilkuset aplikacji nie zainteresowały bo nie miałam wujka czy dobrej koleżanki w prasie, sorry miałam ale uważałam że nie godzi się korzystać ze znajomości bo wystarczy talent ,zaangażowanie i wykształcenie , w moim przypadku nie wystarczyło , chcę wykorzystać jednak swoje uzdolnienia do pracy pisarskiej , chcę być francuskim pisarzem i z wyżej wymienionych względów wyemigrować na stałe do Francji / a mimo to radzą sobie znakomicie zakładając firmy i realizując się gdzie się da / ja pracowałam w Polsce w turystyce i jako lektor języka francuskiego w firmach choć z bólem serca bo zawsze czułam się dziennikarzem z powołania i sorry talentu .
  • 2010-07-19 02:57 | wicur

Przyznam bez bicia że uważam kobiety za lepszy gatunek człowieka bo są mniej egoistyczne , mniej okrutne i mniej ambicjonalne od mężczyzn , szczególnie będąc u władzy, są też solą każdej rodziny , opiekuńcze , zdolne do poświęceń , dobrze teraz wykształcone i bardziej odpowiedzialne...

Droga pani, przciez bzdury pani pisze. Kobieta jest takim samym gatunkiem czlowieka a bedac u wladzy staja sie bardziej ambicjonalne, bardziej okrutne, poswieca bez wahania swoich wrogow politycznych oraz nie-sprzymierzencow itd itp. Juz w Rzymie podczas panowania Augustusa, Livia a nastepnie Messalina pokazaly na co stac kobiety. Przykladow jest duzo wiecej a upraszczanie osobowosci pod wzgledem plci jest po prostu smieszne. Z powazaniem
  • 2010-07-19 11:12 | tkw

Właśnie. Jak się wygłasza slogany bez podstaw w faktach, to wychodzą bzdety. Np. w UB było mniej niż 50% kobiet, ale te co były wyróżniały to się okrucieństwem i sadyzmem.
  • 2010-07-19 15:18 | georges53

Do wiadomosci Autora. ( w kwestii formalnej...)
    =======================

(cyt.) "Gillard ... nie zostałaby nigdy premierem Australii... "
    Julia Gillard nie zostala premierem Australii. Premier jest szefem stanu ( np.Victorii ). Szefem Federacji Australii jest Prime Minister.

(cyt.)"...objęła tekę wicepremiera."
    To stanowisko nazywa sie 'Deputy Prime Minister' ( patrz wyzej ).

Juz antycypuje odpowiedz Autora...
    'Alez Szanowny Czytelniku, jakbys chodzil do szkoly i uwazal na lekcjach, tobys wiedzial, ze te slowa maja dokladnie to samo znaczenie!'.

Moja odpowiedz: 'Wiem. Ale nie w Australii...'

Cheers.
  • 2010-07-20 18:38 | lemur

..."nie zrobiłaby kariery politycznej w Polsce......nie ma dzieci ani męża, do tego jest feministką i ateistką"....

rece opadaja. miesiac temu "Polityka" za bartoszewskim wieszala psy na Kaczynskim , ze nie ma zony i dzieci a dzis wylewa krokodyle lzy .
  • 2010-07-20 20:41 | jerry111

"Australia, Finlandia, Słowacja – w ciągu tygodnia trzy państwa zachodnie postawiły kobiety na czele swoich rządów"

Czy Słowacja to jest "panstwo zachodnie"???