Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Węgry bez pieniędzy z MFW

(7)
Czy można pożyczyć naprawdę duże pieniądze z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i niespecjalnie przejmować się jego zaleceniami? W każdym razie można próbować. Szanse na sukces są jednak mizerne. Na własnej skórze przekonały się teraz o tym Węgry.
  • 2010-07-19 18:32 | micjur

Finansowy czardasz

Ciągłe podkreślanie ,w gruncie rzeczy bez specjalnego uzasadnienia,że wrazliwośc złotego wynika z kłopotów gospodarek sąsiednich,robi się już nudne a może nawet irytujące.
    Przywodzi mi (bom stary) na pamięc zakamuflowane żale propagandy sukcesu w PRL,"że byli byśmy krainą szczęśliwości,gdyby nie obligatoryjne wspieranie innych krajów tzw obozu".Styl propagandy,jak widac,niewiele się zmienia.I to w POLITYCE! Wolałbym,po stokroc ,czytac rzetelne analizy ekonomiczne niż tzw komentarze,pisane na kolanie,w przerwach w zdyszanym biegu między kolejnymi stacjami medialnymi.Dla ścisłości.Pismo o takiej renomie i spóściżnie jest do tego zobowiązane.Jeżeli,czasu,pieniędzy,talentu nie starcza to zmieńcie tytuł (już proponowałem) na PUDELEK POLITYCZNY.
  • 2010-07-20 08:10 | Binarek

Re:Węgry bez pieniędzy z MFW

Przejedź się chłopie na Litwę, Węgry to zobaczysz co to jest kryzys
    Polacy za dobrze mają siedząc pod parasolem zielonej wyspy

Pierwszy przykład z brzegu:
    nauczyciele w Polsce teraz negocjują czy dostaną 7% czy 10% podwyżki.
    Na Litwie zgodzili się na 30% spadek pensji aby uniknąć zwolnień
  • 2010-07-20 09:14 | tkw

Niestety. Najgorsze przed nami ...
  • 2010-07-20 10:03 | micjur

@Binarek.
    Właśnie to,chłopie,jest powodem mojej irytacji.Nasza "zielona wyspa" jest podobnie zielona jak Węgry pod rządami socjalistów i Grecja przed ujawnieniem cudów księgowych.
    Nie chodzi mi tutaj o obwinianie żadnej ekipy rządzącej ,obecnej czy poprzednich. Pretensje kieruję do publicystyki ekonomicznej,która,przynajmniej teoretycznie,w porządnym tygodniku,powinna dostarczac rzetelnych ocen ,edukowac czytelników,dopingowac rządzących.W każdym razie nie zadawalac się powielaniem tez propagandowych.Trochę pewnie przesadzam.Nikogo nie chciałem obrazic.
  • 2010-07-20 11:21 | Binarek

A ja pretensję kieruje w stronę nas bo to my jesteśmy odpowiedzialni za Polskę.

Dla przykładu zerowe odzyskiwanie odpadów. Przy drogach powyrzucane stosy puszek i butelek. Mają rację Niemcy pisząc, że Polska to bardzo bogaty kraj skoro stać nas na taką rozrzutność.

Mała retencja. Wcześniej potop, teraz susza - rolnicy protestują. Mój wuj pokazywał mi pozostałości wspaniałej poniemieckiej sieci melioracyjnej (jazy, przepusty,poldery) zdewastowanej zupełnie przez PGRowców.

Pewnie też przesadzam :) ale w moich stronach panuje "moda" na obwinianie o wszystkie plagi rządzących i lekką ręką wszyscy zrzucają z siebie odpowiedzialność za to państwo.
  • 2010-07-21 05:59 | Adam 2222

Czy mógłbyś wytłumaczyć jak ty, osobiście jesteś odpowiedzialny za odzyskiwanie odpadów ?
    Za Służbę Zdrowia, Naukę, Szkolnictwo, Finanse, Infrastrukturę itp ?

Co ty, my, możemy zrobić by Buzki, Balcerowicze, Wąsacze itp, nie robili przewałów jak z PZU?

Poza tym mógłbyś św. pamięci pegeery zostawić w spokoju.
    One nie istnieją od 21 lat i przez ten czas rządzą ci słuszni z KOR, S i ich króliki.
  • 2010-07-21 08:16 | Binarek

Za odzyskiwanie odpadów można być odpowiedzialnym w następującym sposób:
    - podpisać umowę na odbiór selekcjonowanych odpadów (6 typów)
    - rozmawiać ze wspólnotą, gminą na wystawianie pojemników na baterie, Tetre-Pak,...

Za szkołę do której chodzą Twoje dzieci oraz drogę osiedlową i gminną także Ty odpowiadasz. Zwalanie całej odpowiedzialności na rządzących to typowa przypadłość polaków wypranych za socjalizmu z odpowiedzialności społecznej.

Jażeli znasz jakieś przewały, które zrobił Balcerowicz to poproszę cię o napisanie o nich. Wielu domorosłych "ekonomistów" wiesza na nim psy, później zaś nie potrafi uwiarygodnić zarzutów.

Pegeery owszem zniknęły Pozostaje jednak mentalność ludzka, która wytworzyła się w gospodarce nakazowo-rozdzielczej. Charakteryzuje się ona biernością, brakiem odpowiedzialności za własny los i nie zniknie tak łatwo.