Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krzyż sprzed Pałacu będzie przeniesiony

(13)
Dobrze, że abp Nycz wreszcie poparł przeniesienie krzyża do świątyni, ale pełny sukces, czyli rozładowanie złych emocji, zależy od postawy liderów PiS.
  • 2010-07-21 14:45 | alexa

Krzyżowe milczenie przerwane

Pod Pałacem kołtuneria obyczajowa i polityczna... sztuk 12 = tuzin
    nakręca histerię...

andy sorki za plagiat ;-)
  • 2010-07-21 14:57 | jercym54

Re:Krzyż sprzed Pałacu będzie przeniesiony

Oj cóś nie wierzę iż jest to koniec zabawy z krzyżem. Pis i obrońcy krzyża tak łatwo nie od[uszczą.
  • 2010-07-21 15:14 | marit

Podobno zapowiedzieli, że dadzą się pozabijać w obronie krzyża, a go nie oddadzą. Ale harcerzom na pielgrzymkę do Częstochowy chyba pozwolą zabrać? No to w takim razie będą musieli też iść i pilnować.
    Niech idą z panem Bogiem, krzyż im na drogę...
  • 2010-07-21 15:14 | lis chytrus

Co zrobią kato-talibowie spod pałacowego krzyża? Zapowiadają, że 'w obronie poświęcą życie' i 'dadzą się rozerwać' [cytaty za artykułem w GW]. Też jestem ciekaw jak się to dalej potoczy - całkiem prawdopodobne, że 'aktywiści-obrońcy' nie będą stawiali większego oporu i pozwolą na przenosiny krzyża, za to już chwilę później dziarsko wezmą się za fabrykowanie kolejnego mitu, tym razem o zdrajcach w łonie Kościoła i bohaterskim oporze wytrwałych i prawych. Biorąc pod uwagę, że w umysłach większości z nich poczucie odpowiedzialności za to co się mówi nie istnieje, a zdrowego rozsądku w tym wszystkim tyle co prawdomówności u posła Kurskiego, nie byłbym wcale zdziwiony taką właśnie nową kato-patriotyczną bujdą podawaną jak zwykle za najszczerszą i najświętszą prawdę.

A co do prezesa PiS-u to spokojna głowa, przecież sam powiedział z trybuny sejmowej, że 'czarne jest białe a białe czarne i nikt mu nie udowodni, że jest inaczej'. Krótko mówiąc prezes jak zawsze nałga i uzna sprawę za wyjaśnioną, a kto będzie się próbował bezczelnie dopytywać o więcej ten nieprawy Polak, sprzedawczyk, stojący gdzie ZOMO i rządowy zbrodniarz. Wszystko jasne?
  • 2010-07-21 16:42 | wykształciuch

E tam. Kompletnie nie rozumiem zamieszania z tym całym krzyżem. On stoi a mi wisi. Czasem mam wrażenie, że media za bardzo się tymi pseudoreligijnymi kwestiami nakręcają robiąc z nich jakieś SPRAWY NARODOWE NIEZWYKŁEJ WAGI. Gdyby tam nie było ekip telewizyjnych, pismaków i reporterów krzyż by chwilę postał, a potem sprawę załatwiła by wilgoć, korniki, albo ludzie potrzebujący drewna na opał. A tak rodzi się jakiś nowy wirtualny podział. Kiedyś albo stałeś tam gdzie było ZOMO, albo kimałeś tam gdzie leżał styropian. Dziś albo człowiek pilnuje krzyża, albo go krzyż łupie. Nie warto się tym zajmować.
  • 2010-07-21 19:24 | Kecaj

Odszedlem z tego Kosciola, gdyz na kazdym kroku widac jego oblude i hipokryzje. Nie chce miec nic wspolnego z tak obludnym towarzystwem. Postawa bp. Nycza wobec tego, co dzialo sie wokol tego krzyza, tylko potwierdzila moje najgorsze opinie o Kosciele katolickim w Polsce. Mam dla tych ludzi wylacznie poczucie pogardy i slowa obelg, wiec nie bede ich tu przytaczal. Nie rozumiem, jak myslacy ludzie w Polsce moga jeszcze tym ludziom ufac. Zawiedli na kazdej linii. Mali, strachliwi, szukajacy wylacznie wlasnych korzyscu, do cna przezarci cynizmem i hipokryzja. W dodatku zaprzeczenie mmilosierdzi (patrz postawa wobec in vitro, samotnych matek wychowujacych dzieci). Obrzydlistwo! I to sie nazywa: nastepcy Jezusa Chrystusa na ziemi? Smiechu warte! Oni kpia w zywe oczy z nauk Jezusa Chrystusa. Mam nadzieje, ze przeczyta to jakis potrafiacy czytac ze zrozumieniem klecha.
  • 2010-07-21 20:02 | andy

Otóż to - niestety media miast pokazywać, ewentualnie komentować rzeczywistość, zaczynają ją coraz częściej kreować. I w efekcie mamy wysyp tematów zastępczych - byle głośniej i bardziej "kontrowersyjnie" bo tylko to się sprzeda. Zaś przy innych okazjach w tych samych mediach narzeka się na to że widzowie/czytelnicy/słuchacze nie chcą niczego poważniejszego. A jaki mamy wybór jeśli generalnie serwuje się nam papkę sensacyjek zamiast informacji i komentarzy.

Póki co Polityka jest jedną z nielicznych enklaw prawdziwego dziennikarstwa (i to różnych jego gatunków) ale jak długo taką pozostanie ? Oby jak najdłużej.
  • 2010-07-22 09:18 | Adam 2222

Ciekawe ile to "ugoda

• 2010-07-23 01:08 | aga

kosciol za dlugo zwlekal z decyzja o przeniesieniu krzyza i wywiazala sie awantura ciemnoty katolickiej .uwazam,ze to kosciol jest wszystkiemu winien.sam w ciagu 16 lat wyhodowal na piersi sekte rydzyka ,ktoremu wszystko bylo wolno ,nawet ukrasc pieniadze na stocznie i niszczenie wielu wspanialych ludzi jak ks.tischner .przez lata cale rydzyk opluwal ludzi nie pasujacych mu do formatu ,a biskupi przylaczali sie do niego i zamiast walczyc z ta sekta lagodnie sami w nia weszli .pod palacem sa teraz ci wychowani przez rydzyka i szlag mnie trafia ,jak widze we francuskiej prasie te wykrzywione nienawiscia geby obroncow krzyza-maczugi na wrogow .i znow jestesmy na oczach calej europy posmiewiskiem co sie zowie . a juz wydawalo sie ,ze po wybraniu komorowskiego bedzie troche spokoju .teraz mysle,ze dopoki zycia jarkacza spokoju w polsce nie bedzie .ten destruktor nie odpusci .czasem mysle,ze trzeba wystapic do niego o odszkodowanie za utrate zdrowia .sad powinien to uwzglednic ,bo psuje nasze zycie spoleczne juz o dziesiatek lat.
  • 2010-07-23 10:57 | kociewiak

milczenie kosciola to aprobata w poczynaniach PIS,jezeli ostro i stanowczo
    episkopat i media katolickie nie skrytykuja dzialania J.Kaczynskiego moze stac sie tragedia narodowa gorsza niz smolenska.
  • 2010-07-27 16:15 | mary.me

Referendum w sprawie krzyża!

Z najnowszych informacji wynika, że rodziny ofiar (wszystkich ofiar?) apelują, aby krzyż pozostał przed Pałacem. Tymczasem ja proponuję przeprowadzenie narodowego referendum w tej sprawie! Niech mieszkańcy Szczecina, Łazisk Górnych i Pcimia zadecydują, czy zostawić Warszawiakom krzyż! Żądam również rozpisania ogólnonarodowego konkursu na projekt serii 96 krzyży ze wskazaniem 96. miejsc w Warszawie, w których te krzyże ustawi się gromadnie. Wnioskuję też, aby w miejscu stadionów, które ogromnymi kosztami musimy wybudować tylko po to, aby jacyś poganie biegali za piłką, ustawić krzyże. Zawodnicy i kibice przyjadą, pomodlą się, po bożemu zapalą znicze i złożą kwiaty, a wtedy cała Europa zobaczy, że jeszcze Polska nie zginęła!
  • 2010-08-05 22:57 | A mi się marzy Panie Adamiw

i wyobrażam sobie staruszka w szpitalu, który pod koniec 90 letniego ateistycznego życia chce się pogodzić z Chrystusem. Wysyła więc maila z zapytaniem ofertowym do wszystkich kościołów chrześcijańskich o przedstawienie oferty na ostatnie namarszczanie.
    I Otrzymuje
    <oferta na ostatnie namarszczenie>
    - kościół katolicki - 200 zł + VAT
    - kościół prawosławny - 170 zł + VAT
    - kościół ewangelicki- 150 zł + VAT
    - kościół wolnych chrześcijan -120 zł + VAT
    ....
    - kościół jehowych - 50 zł + VAT
    O, dobra oferta kościoła jehowych myśli staruszek i zamawia usługę.
    Po zakończonej usłudze młoda, miła blondynka, kapłanka kościoła jehowych pyta.
    - Wystawić paragon czy fakturę? Płatne gotówką, kartą czy na raty?
    Po opłaceniu kartą staruszek na zakończenie pyta.
    - przepraszam ale zapomniałem spytać. A jaką dajecie gwarancję ?

:):)
    Czy to normalne moje marzenie czy przyszłość w Polsce ??
  • 2010-08-12 17:04 | pani stanisława

Prezydent Komorowski niech zamieszka na Zamku Królewskim , a prezydent Kaczyński niech ma mauzoleum w pałacu prezydenckim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!