Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojenne gry prezesa

(33)
Jarosław Kaczyński obarcza moralną odpowiedzialnością Tuska za śmierć prezydenta. Niemal mówi wprost: zabili mi brata. Bucha oskarżeniami jakby dopiero teraz mógł wykrzyczeć swój ból.
  • 2010-08-01 23:55 | tkw

To wszystko ?

"Paweł Śpiewak historyk idei, kierownik Zakładu Historii Myśli Społecznej w Instytucie Socjologicznym UW, wykładowca Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Członek kolegium „Przeglądu Politycznego”."

TKW: jeszcze tekstu nie czytałem, ale widzę, Ze "Polityka" skrzętnie ukryła fakt, że Autor był posłem z listy PO w latach 2005-2007. Uważam, że czytelnik tekstu powinien to wiedzieć, skoro ma czytać tekst pisany przez platformerskiego aktywistę o przywódcy PIS. To się nazywa manipulacja - podane dane o Autorze są prawdziwe, tyle że brak w nich danych istotnych.
  • 2010-08-02 06:28 | wiehu

Re:Wojenne gry prezesa

Ja sobie wyobrażam Tuska jak siedzi z jakimiś doktorami w swoim gabinecie i oni mówią .

Kaczynskiego zachowanie to objaw choroby , mamy ja dobrze udokumentowaną
    wiec jego zachowanie teraz nie jest dla nas zagadką , stan ten będzie się pogarszał a nie leczony coraz bardziej będzie tracił kontakt z rzeczywistością .

A Tusk na to

Jak to wykorzystać politycznie ?

• 2010-08-02 09:49 | tkw

no i żeby nikt nie miał wątpliwości - info o posłowaniu zostało pominięte celowo, to nie przypadek.
  • 2010-08-02 11:51 | Sybirak

Najlepszą bronią jest atak, więc Kaczyński oskarża wszystkich wkoło, bo jego psychika jest zwichnięta od urodzenia. Nie dość że ma przodków Moskali, to jeszcze ojca zdrajcę A.K. Ktoś bardziej honorowy dawno strzeliłby sobie w łeb. No ale do tego trzeba posiadać odwagę, a nie być tchórzem, który 13.12.81 roku siedzią pod stołem.
  • 2010-08-02 15:24 | blo

Tusk pewnie ma wiele grzechów i jego kamaryla/Zbycho,Rycho,Miro/ to,że ma wokół siebie takich mówi wiele.Osobnicy tacy j/w i wielu innych w PO niczego dobrego nie wróżą.Oczywiście obie partie/PO i PiS/ zwalczją się jak tylko mogą i przerzucają winę na siebie nawzajem.Obwiniać można wszystko i wszystkich.Te formacje i pozostałe w Polsce nie są zdolne do obiektywizmu,kierują się partyjniactwem i brakiem rozsądku,chamstwem i ignorancją.Normy prawne,etyczne i społeczne nie istnieją.Jeżeli chcecie zmian zacznijcie od siebie.Jeśli już zrzucicie maski posłów,polityków, prezydentów,i innych ważniaków to zapytajcie się kim jesteście naprawdę? Myślę,że to zadanie przerasta was wszystkich.A co do Kaczyńskiego? Sanatorium i dobry terapeuta choc sądzę ,że wielu innym też by się przydało...
  • 2010-08-02 15:35 | Binarek

Stawiasz tezę, że autor jest nieobiektywny nie podważając żadnego faktu z artykułu

Ten sam jednak obraz kreśli, choć w nieco zawoalowanej formie Europoseł Marek Migalski na swoim blogu

Czy obaj się mylą??
  • 2010-08-02 19:30 | werszcz

Drogi/-a wiehu!

Gratuluję bujnej wyobraźni! Po kij tu potrzebni doktorzy?
    Gołym okiem widać świra w oczach J.K.

Poza tym gówno ważne, czy autor był w PO. Liczą się fakty.
    A te, jak już zauważyłem, widać golym okiem.

Salute!
  • 2010-08-02 19:31 | lotnik

Jesli to prawda ze rzad zmienil status wizyty prezydenckiej w Smolensku z oficjalnej na nieoficjalna, tylko po to aby "dokopac" prezydentowi i obnizyc range tej wizyty, to w tym znaczeniu mozna mowic ze Tusk ma krew na rekach. od tego drobnego zdarzenia zaczal sie bowiem caly ciag wypadkow ktory doprowadzil do tragicznego finalu.
  • 2010-08-02 20:48 | tkw

bo jego psychika jest zwichnięta od urodzenia
    ma przodków Moskali
    ojca zdrajcę A.K
    bardziej honorowy dawno strzeliłby sobie w łeb
    trzeba posiadać odwagę, a nie być tchórzem
    13.12.81 roku siedzią pod stołem

TKW: chyba muszę zgodzić się z wieloma osobami na tym forum. Faktycznie PIS i Jarosław sieją nienawiść, "Sybirak" wyrósł dorodnie ...

Nie znam Cię, "Sybirak", to forum jest anonimowe, ale to co napisałeś dowodzi, że jesteś chory. I to zdanie napisałem najzupełniej poważnie.
  • 2010-08-03 06:07 | camel

Ten ciąg zaczął się od urodzin, bo gdyby... w takim razie i matka jest zamieszana. Nie, panie "lotnik"?
  • 2010-08-03 07:21 | Adalbert

Re: dlaczego pominięto "sprawiedliwego" Macierewicza ?

W refleksjach pana Śpiewaka ani raz nie pada nazwisko Macierewicza, a to jest postać pierwszoplanowa, polityk do zadań specjalnych, szarżuje jak Budionny, a plecie jak Piekarski na mękach.
    Ciekawe czy pan Śpiewak go nie zauważył, a może go taktycznie pomija ?
    Aby "docenić" artystyczny wysiłek tych politycznych kabotynów-artystów , należy w czasie transmisji telewizyjnej pokazujacej posła Macierewicza wyłączać dźwięk . To geniusz mimiki, mistrz farsy, zmarnowany talent kina niemego.
  • 2010-08-03 09:28 | @

Czy zapalenie się domu Kiszczaka to jedna z gier wojennych?
  • 2010-08-03 10:26 | tkw

Nie stawiam żadnej tezy, napisałem na wstępie że tekstu nie czytałem. Uważam, że powinna obowiązywać uczciwość a pominięcie tej informacji uczciwe nie jest. Gdy czyta się tekst to warto wiedzieć, kto go pisał i co w życiu robił.

W tym wypadku redakcja "Polityki" zastosowała ordynarną manipulację - i tyle.
  • 2010-08-03 10:49 | Binarek

Drogi lotniku
    Ta wizyta od samego początku miała status nieoficjalnej ponieważ Lech Kaczyński ogłosił, że w tych uroczystościach brać udział będą Polacy

W sensie dyplomatycznym nie było to więc oficjalne spotkanie polityków a nieoficjalna 'wycieczka'
  • 2010-08-03 20:11 | Grzech

Gdyby miał odrobinę przyzwoitości, pełzałby w imieniu brata przed rodzinami pozostałych ofiar i przepraszał za to, że swoim uporem i nadambicją doprowadził do ich śmierci, bo to on jest jedynym moralnym sprawcą tej katastrofy. Ale czego się można spodziewać od niego? Przyzwoitość i godność to słowa, których używa, ale ich nie rozumie.
  • 2010-08-03 20:39 | m4

A Pamietacie? Kwaśniewski pokazał, jak należy rządzić,
    Jaruzelski pokazał, jak nie należy rządzić,
    Wałęsa pokazał, że każdy idiota moze rządzić,
    Kaczyski pokazał, że nie każdy...
  • 2010-08-04 00:29 | Berbla

Zapominasz,że p.Spiewak ostentacyjnie wypisał się z PO i w komentarzach bardzo często i bardzo ostro krytykował poczynania platformy. Stąd ta analiza gierek prezesa jest dla mnie interesująca, tym bardziej,że pokrywa się w ogromnym stopniu i z moimi spostrzeżeniami
  • 2010-08-04 00:44 | Berbla

Gdyby to była oficjalna wizyta prezydenta- na lotnisku musiałby go witać prezydent Rosji.Takie oficjalne wizyty przez wiele miesięcy przygotowują MSZ-ty obu państw. Pamiętam dokładnie - przygotowanie tego wyjazdu prezydent zlecił...śp. panu Powroźnikowi,który wcześniej organizował wyjazdy rodzinom katyńskim.
  • 2010-08-04 01:07 | Adam 2222

Gdyby Śpiewak był obiektywny to by napisał ze ta afera z krzyżem jest bardzo na rękę Tuskowi. Dlatego kazał zamknąć się Palikotowi, który bez trudu ustawiał Kaczora i Antka z KORu Macierewicza pod ścianą.

• 2010-08-04 01:13 | tkw

My się chyba nie zrozumieliśmy. Ja w ogóle nie odnoszę się do tego, co pan Śpiewak ma do powiedzenia. Zwracam tylko uwagę na ordynarna manipulację "Polityki", która postanowiła ukryć fakt bycia przez pana Śpiewaka posłem PO.

Porównanie może drastyczne, ale wg mnie sensowne - to tak jakby "Polityka" zaczęła publikować fragmenty "Mein Kampf" ukrywając i tytuł i autora.
  • 2010-08-04 02:14 | inkwizytorstarszy

To nie ból po stracie bliskich spowodował utratę rozumu,to panika po przegranej
    walce o władzę. -"A już był w ogródku,już witał się z gąską.."
  • 2010-08-04 15:54 | jar-ry

Ech, ta pamięć!
    Jeden "internetowy głupek" pisze jak należy pisać.
    Drugi pokazał jak nie należy pisać.
    Trzeci pokazał że każdy idiota może pisać
    Czwarty pokazał że nie każdy.
    Co też warto zapamietać.
    Ja oczywiście jestem piątym głupkiem z internetu albo ostatnim co nie powinno mieć znaczenia dla innych internetowych głupków.
    Głupek to głupek.
    I tyle!
  • 2010-08-04 18:35 | ja

Proszę pamiętać,że została jeszcze Matka.A miała i ma ona olbrzymi wpływ na zachowanie Leszka i Jarka.
  • 2010-08-04 18:45 | Adam 2222

Mój wpis, dotyczy komentarza Berbla. Dlatego jest graficznie przesunięty w prawo pod jego komentarzem.

• 2010-08-04 19:32 | jerry111

Re:Wojenne gry prezesa!

Jaroslaw K. wcale nie jest na etapie "utraty rozumu"... to polityk o dziesieciu roznych twarzach i jutro, lub pojutrze moze przywdziac kolejna maske! Poza tym - to bardzo doswiadczony populista i dobrze wie jak grac na uczuciach i symatiach politycznych, tzw. "prostych ludzi"...
  • 2010-08-05 15:38 | krytyczny umysl

Przerazilem sie czlowieku czytajac twoj komentarz, bo to nie jest komentarz, ,tylko mowa nienawisci. Brak argumentow, tylko inwektywy. Czuje sie jakbym czytal wypowiedz taliba. Albo rozmawiajac z Arabem w Hyde Parku w Londynie,gdy nie podzielalem jego pogladow a:,,you will go to hell". TY jestes takim samym fanatykiem
  • 2010-08-05 15:44 | krytyczny umysl

Gdzie masz czlowieku jakiekolwiek argumenty?! Smiech, ale i zazenowanie mnie ogarnia jak kolejny ,,prorok" feruje wyroki. Jesli masz troche oleju w glowie, to przyznasz, ze jest sporo niejasnosci w sprawie katastrofy katynskiej. Inteligentni ludzie pytaja. Brainwashed powtarzaja jak katarynki. Wlacz myslenie koles, bo nie chce czytac wypowiedzi katarynki. Ty sam jestes chory, bo nie myslisz samodzielnie
  • 2010-08-05 15:52 | krytyczny umysl

Kolejny niemerytoryczny komentarz! CZlowieku,czy masz jakiekolwiek argumenty i poziom intelektualny? Jesli nie, to nie wypiadaj sie na forum. Szkoda czasu. Czytajac twoja wypowiedz czuje sie jakbym czytal wypowiedz ucznia szkoly koranicznej z Kabulu. Podobny styl. To jest komplement
  • 2010-08-05 19:01 | przeciwidiotom

Pytanie o stan twojego zdrowia. U kogo sie leczysz? Dlatego tak mowie, poniewaz nie masz agumentow. Nie wstyc ci plesc takich bzdur? Zenada czytac
  • 2010-08-05 19:06 | przeciwidiotom

W obecnej Polsce poziom degrengolady siegnal szczytu. Spoleczenstem sie manipuluje. Np dla wielu wzrost VAT nie jest wazny tylko Kaczynski, czy jego kot. Powiedzialem ,ze czlowiek na forum operuje nienawiscia, nie przedstawia natomiast zadnych knkretow. Co do europosla. Nie ma ludzi nieomylnych. Kazdy moze sie mylic. Chyba nie sadzisz inaczej?
  • 2010-08-05 19:10 | przeciwidiotom

Po twojej wypowiedzi widze, ze to ty jestes chory. Nawet nie potrzeba doktora. Tak sobie widze czytajac te smutne, wulgarne wypowiedzi. Gdzie sa argumenty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestes zalosny.
  • 2010-08-05 21:50 | andy

Media sprzyjające PO powinny co kwadrans przypominać wystąpienie Kaczyńskiego w Zakopanem - kiedy to "zakończył wojnę polsko-polską". A także teksty o tym jak to w Polsce jest dwóch prawdziwych mężów stanu - Tusk i Kaczyński. I tak w kółko. Do skutku. Aż ciemny lud w końcu zrozumie jakiego kłamcę ma za idola.
    Jeśli nie zaczniemy wszyscy nazywać rzeczy po imieniu to ten niewyrośnięty znów odwróci kota ogonem i postawi się w pozycji ofiary "niesłychanych ataków" i takich tam. A spora część narodu takie ofiary lubi i współczuje im.

Kłamcy Kaczyńskiemu mówię NIE !!!

Ps - wiem, powtarzam się. Ale co tam ;)
  • 2010-08-06 05:05 | lech

POMNIK OFIAR SMOLENSKA ODSLONIETO na WEGRZECH!!!

POLACY OBUDZCIE SIE!!!