Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krzyż zostaje przed Pałacem. Na razie

(55)
We wtorek o godzinie 13. miała rozpocząć się uroczystość przeniesienia krzyża spod Pałacu do kościoła św. Anny. Przed godziną 14. szef Kancelarii oznajmił, że krzyż zostaje.
  • 2010-08-03 15:24 | Kecaj

Fanatycy religijni

W ten sposob weszlismy w nowy etap drogi do panstwa wyznaniowego. Teraz juz widac wyraznie, ze PiS stoi na czele ruchu (ruszku?), ktory chce z Polski uczynic wlasnie panstwo wyznaniowe. To sie zle skonczy. Oczywiscie dla Kosciola i PiSu, bo panstwo sie obroni. Kupka skretynialych starcow nie obali panstwa. Natomiast daje swiadectwo, ze Kosciol w Polsce praktycznie nie istnieje, a PiS wykorzystuje religie do wlasnych politykierskich celow. Istnieja tylko jakies marginalne sekty, jak ta torunska Rydzyka i pseudopartyjki, jak ten rozsypujacy sie PiS, ktory szczerzy zeby, jak peis przyparty do muru.
  • 2010-08-03 15:48 | Teresa

Re:Krzyż zostaje przed Pałacem. Na razie

Panie Kaczyński, mam nadzieję, że zdaje sobie Pan sprawę z tego, że właśnie dzieli Pan dalej społeczeństwo. To jest Pana osobista wina i Pańskiej partii. Traktuje Pan tych wszystkich spod krzyża jako narzędzie swoich nędznych chciejstw. Chciejstwa organicznego posiadania władzy, która się Panu zupełnie nie należy. Nie należy dlatego, że Pan manipuluje tymi ludźmi li tylko by zaspokoić swoje własne, malutkie zresztą, ego. Ma Pan tych ludzi z ich histerią i niemożnością panowania nad sobą, na własnym sumieniu. Bardzo to niebezpieczna gra, gra duszami ludzkimi, ale Pan się z tym nie liczy... liczy się tylko cały pakiet pańskich kompleksów.... żałosne.
  • 2010-08-03 15:48 | j

banda oszolomow. Najtrudniej z takimi walczyc. Mysle, ze trzeba uruchomic kamery miejskie, porozpoznawac i poprzysylac wysokie mandaty do domow za zaklocanie spokoju i przeszkadzanie sluzbom porzadkowym. Gdy beda musieli oddac wielokrotnosc emerytur, to sie uspokoja.
  • 2010-08-03 15:56 | Piotr

Hańba państwa. Po raz kolejny władze państwowe udowodniły, że nie są w stanie sobie poradzić z radiem Maryja i fanatykami Kaczyńskiego. Było od samego początku wiadome, że oni nie zgodzą się na realizację całego porozumienia. Należało zrezygnować z całej celebry i przeprowadzić całą operację o 3-5 rano wystarczyłoby odciąć krakowskie przedmieście od strony bocznych ulic wprowadzić policję, żeby usunąć tzw. obrońców krzyża. Gdyby pojawili się agresywnie zachowujący się PISowcy i członkowie bojówek PIS z ruchu 10 kwietnia lub zbrojnego organu PIS Solidarności otoczyć i aresztować oraz oskarżyć np o naruszanie miru domowego. A tak po raz kolejny pokazano, że warcholstwo PIS się bardziej liczy niż autorytet pańśtwa
  • 2010-08-03 16:10 | Bejotka

Oto mamy pierwsze zwycięstwo wojtyłowej strategii "nowej ewangelizacji Europy" z polskiego przyczółka. W powietrzu unosi się woń stosów, chwilowo - powtarzam: chwilowo zastępowana wonią zniczów. Ks. Jan Twardowski napisał piękny wiersz, którego sens sprowadza się do konstatacji, że Bóg dlatego nie objawia się ludziom, bo przesłoniłby im cały świat, a nie po to stworzył świat, by go przesłaniać. Ale cóż - wśród krzyżorobów jest mało poetów...
  • 2010-08-03 16:28 | PIS-ujący

Dzisiejszy dzień to następny krok w destrukcji Państwa.
    Najpierw awantura w Sądzie Najwyższym - żenujący pokaz agresji zwolenników przegranego Kaczyńskiego, potem awantura o krzyż - obraz bezsilnego Państwa, które jest manipulowane przez Kaczyńskiego przy pomocy nawiedzonych zwolenników. Delikatnie nakreslona przez T. Mazowieckiego teza o rokoszu staje sie na naszych oczach faktem. Niestety.
  • 2010-08-03 16:50 | Danka

Re:J.Kaczyński jako "dziewczynka z zapałkami" ?

Nie ma tych PiS-owskich medialnych polityków przed pałacem , oni sie tylko bawią zapałkami , a "wojownicy" co nie mają nic do roboty w normalny dzień pracy robią za nich robotę jako statyści i "obrońcy" ich inscenizacyjnych pomysłów .
    To jest egzotyczne trio - O.Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz.
    Trzeba zrealizować film dokumentalny o tych zadymach "pisowskiej czarnej alternatywy". To jest dopiero happennig.
    Boże coś Polskę
    przez tak liczne wieki
    patrząc na Polskę
    spuść dzisiaj powieki.
    Ten cyrk przed pałacem - co to ma wspólnego z wiarą katolicką ?
  • 2010-08-03 17:17 | awo

No i przestałem dziwić się talibom .
  • 2010-08-03 17:26 | micjur

Nec Hercules contra plures.Państwo jest tylko jedno i nie sposób mu jest przeciwstawic się 300 ? 400 500 ? demonstrantom.W tej sytuacji pozostaje jedyne sensowne wyjście.
    Prezydent powinien (zgodnie z wcześniejszą deklaracją o "terytorium watykańskim") ofiarowac pałac Watykanowi.Sam nie chce tam pomieszkiwac .Żyrandole żle mu się kojarzą.
    A w ten sposób spór zostanie zażegnany (dosłownie),Legat uzyska siedzibę godną swojej pozycji a hrabia Komorowski szlachectwo Domu Papieskiego co wydatnie wzmocni jego polityczną pozycję.
  • 2010-08-03 17:51 | PGR Jackowo

Co to za państwo, które nie może sobie poradzic z grupką emerytów i oszołomów? Co to za biskup, który mówi, że Kk nie jest stroną w konflikcie o krzyż?
  • 2010-08-03 18:18 | abmiros

Niech ten krzyz zostanie tam na zawsze!!

Zostawic ten krzyz tam gdzie jest.

Dla tych "obroncow" bedzie symbolem czego tam, nie wiem czego, bo oni tego jednoznacznie i w sposob miedzy soba dobrze uzgodniony wyraznie nie mowia.

Dla takich jak ja ten krzyz bedzie tym czym juz jest, symbolem sposobu myslenia i ustosunkowania sie do rzeczywistosci, polegajacego na:
    - wsadzeniu do jednego samolotu calego sztabu generalnego i zawiezieniu tych wsystkich generalow do kraju wobec ktorego prowadzi sie wroga polityke;
    - na lotnisko w tym kraju, ktorego stan techniczny budzi wiele do zyczenia; - probujac na nim ladowac przy braku widocznosci ziemi.
  • 2010-08-03 19:10 | Sir Jarek

Są tylko dwie możliwości - albo Państwo odzyska Państwowość, albo sie rozpadnie.
    To pierwsze to delegalizacja PiSu i wytoczenie najgłośniej gardłującym procesu o podżeganie do nienawiści religijnej i przywrócenie porządku prawnego w tym ścisłe przestrzeganie konstytucyjnego rozdziału kościoła od Państwa. Wprowadzenie podatku kościelnego - niech wreszcie kazde z wyznań żyje na koszt swoich wyznawców. Renegocjacja końkordatu, powrót katechezy do salek przykościelnych, likwidacja kapelaństwa we wszystkich służbach państwowych - słowem, niech Konstytucja wreszcie Konstytucję znaczy.
    Albo "mohery" doprowadzą ten kraj do gospodarczej i cywilizacyjnej przepaści.
    Mam wrażenie, że w Polsce dzisiaj przechodzimy taki okres jak Europa w 1968 roku. Tylko tam była walka ze skostniałym systemem, a u nas typowo po polskiemu - czyli na opak. Dzisiaj w Polsce mamy rewoltę tych, co sobie ze światem nie radzą i chcieliby zakonserwować zrozumiałą dla siebie przaśność. A wiadomo - kto stoi, ten się cofa.
    Jeśli rządzący ustąpią, to będzie jak po Monachium - "Mieliście do wyboru - hańbę albo wojnę. Wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli"
    I następne pokolenia tej hańby nie wybaczą.
    Wiecie Państwo jaki jest szczyt sadyzmu? - wystraszyć strusia na asfalcie. I na takie strusie wyglądają mi dzisiaj - Rząd i Prezydent(hrabia)Elekt.
  • 2010-08-03 19:38 | przypadkowy

te wszystkie wypowiedzi są bardzo rozsądne i oddają prawdę o Polsce,ale kto czyta Politykę? kto z owych cierpiętników spod niepoświęconego krzyża zagląda do internetu? Ich już nic nie zmieni.
  • 2010-08-03 19:42 | przechodzony

Żenada.
  • 2010-08-03 19:53 | Advocatus Diaboli

OK, blogowicze wypowiedzieli sie co nalezy zrobic z "obroncami" krzyza spod palacu - tjaa, nieboszczka PRL wiecznie zywa w umyslach komentatorow - pala, gaz, areszt, brakuje tylko sciezek zdrowia!

Nie przez przypadek uzylem tez cudzyslowu dla "obroncow", gdyz oni przypominaja mi zawodowych awanturnikow do wynajecia (na wlasne potrzeby wymyslilem nowopotwor jezykowy - protestutes), ktorzy protestuja przeciwko wszystkiemu - np. polowaniu na wieloryby, budowie elektrowni nuklearnych, Bankowi Swiatowemu, wojnie w Iraku, Afganistanie czy krolestwie Uga Buga.

Szkoda tylko, ze zadna ze stron zaanagzowanych w wojne krzyzowa zda sie nie rozumiec, ze takie protesty (civil disobedience) sa podstawowym prawem obywatelskim w demokratycznym panstwie, ale... gdy protest wymyka sie spod kontroli i grozie przeistoczeniem sie w zamieszki, policja interweniuje niemal natychmiast by do tego nie dopuscic. I ta interwencja jest rowniez - choc brzmi to paradoksalnie - czescia procesu demokratycznego.

• 2010-08-03 20:21 | Helena

Do Kraju tego....

Do kraju tego… Tam, gdzie teraz,
    spienioną falą obłęd wzbiera,
    fanatyzm dziarsko pręży szpony,
    gdzie tłum skanduje rozjuszony
    “łapy od krzyża precz, ubecy!”,
    gdzie trudno wyprostować plecy,
    bo narodowy garb przygniata
    jak w znanych tylko z książek latach,
    pogardy bat niewiernych chlasta,
    a Żyd obelgą jest i basta…

Do kraju, gdzie podłością wrażą
    pomyśleć nie tak, jak ci każą
    strażnicy myśli od Maryi,
    gdzie prawo wciąż powodem chryi,
    kiedy chce prawem być i koniec,
    miast iść po jednej słusznej stronie,
    gdzie danse macabre, trumienny portret,
    Piłsudski, Dmowski et consortes
    z zaświatów, gestem dyrygentów,
    bełtają ciągle wśród zamętu,
    upiorne wywołując echa,
    nad jeszcze jedną trumną - Lecha…

Do kraju, gdzie tak mała wola,
    żeby Polaka pojął Polak
    i gdzie po rozum pójść do głowy,
    najlepiej z kołkiem osikowym.
    Do kraju, w którym aż się boję
    rzec: ten jest też z ojczyzny mojej,
    bo wiem, że jam dla niego świnia,
    a między nami cień Katynia,
    komuchy, krew na rękach, zdrada,
    zatęchłych akt zaciekły badacz,
    ksiądz proboszcz, kruchta, konfesjonał,
    niezrozumienia głucha zona,
    z przeciwnych krańców to, co święte,
    gdzie żółcią, zamiast atramentem,
    spisywać przyjdzie nowe dzieje
    widząc z goryczą, że nie dnieje…

Do kraju, gdzie endecki zaduch,
    gdzie ponoć moralnego ładu
    wyrazem burdy są uliczne,
    gdzie szczytem myśli politycznej
    zdrowaśka i chocholi taniec…

…komu tak bardzo tęskno, Panie?

Autorem jest Pies Bobik www.blog-bobika.eu
  • 2010-08-03 20:35 | m4

Pamietacie? Kwaśniewski pokazał, jak należy rządzić,
    Jaruzelski pokazał, jak nie należy rządzić, Wałęsa pokazał, że każdy idiota moze rządzić,
    Kaczyski pokazał, że nie każdy...
  • 2010-08-03 20:47 | m4

"Nie zapomnimy o mordzie naszego prezydenta" No,trudno będzie zapomnieć, bo taka sama morda jest jeszcze w Pisie... :-))

• 2010-08-03 20:55 | jotkaes

No i wyszło szydło z worka ! Potwierdziły się moje najczarniejsze obawy, wyrazem czego było oddanie w II-giej turze w 2005 roku głosu na Lecha Kaczyńskiego zamiast na Tuska, gdyż myślałem, że człowiek, który sprawował szereg poważnych funkcji państwowych okaże się chociaż sprawnym administratorem, czego nie można było powiedzieć o Tusku. Oczywiście szybko zmieniłem zdanie na temat Lecha. Teraz na dodatek uzyskałem pewność, że ówczesne moje zastrzeżenia wobec Tuska nie były bezzasadne. Cała ta obecnie rządząca ekipa okazała się " miękkim dydkiem zrobiona" i absolutnie nie umie poradzić sobie z problemem, który rozwiązałoby skutecznie kilka par wprawnych pielęgniarzy z psychiatryka. Po raz kolejny okazało sie , że krytykować znienawidzoną władze ( często z powodu własnej nieudacznej kariery a właściwie jej braku ) jest łatwo ale pokazać, że samemu potrafi się samemu lepiej to już przekracza Wasze możliwości Panowie Magistrowie Historii !
  • 2010-08-03 21:32 | lis chytrus

Myślę, ze dobrze się stało, że nie użyto siły do rozgonienia tego oczadziałego towarzystwa, gdyby to zrobiono dopiero wtedy mielibyśmy festiwal wrzasku i oskarżeń. Sądzę, że PiS wręcz na to liczyło.
    Fakt, państwo zachowało się miękko, ale to też wyraźnie pokazuje, że nie jest to państwo policyjne ani 'wszechwładza PO', jak próbują wszystkim wmówić kaprale Jarka Awantury Kaczyńskiego. To on jest jak na razie przegtanym w tym straciu.
    Ze stosowaniem siły władze wolą chyba poczekać aż sytuacja zrobi się naprawdę podbramkowa [bo najprawdopodobniej do tego dojdzie], i wtedy akcja policji i odpowiednich służb będzie miała poparcie dużej części społeczeństwa, to widać już dzisiaj wyraźnie.
    Sytuacja Kaczyńskiego raczej się od tego nie poprawi. A w przyszłości jeszcze trudniej będzie komukolwiek uwierzyć, że J.K. potrafi się zmienić w spokojnego i układnego męża stanu, bo taka taktyka na 100% będzie przez PiS powtarzana w następnych wyborach [mówią to otwarcie posłowie tej partii].
    Mam wrażenie, że na dłuższą metę dzisiejsza miękka postawa władz w całej tej PiSowsko-krzyżowej farsie jednak okaże się korzystna.
  • 2010-08-03 21:37 | hynio

"Krzyż jest symbolem miłości, nadziei i miłosierdzia. Pod Krzyżem Smoleńskim zbierali się Polacy z wszystkich stron kraju, w różnym wieku: harcerze, studenci, emeryci, rodziny ofiar katastrofy, komitety społeczne. Gdy władze usuną już - na podstawie decyzji prezydenta-elekta - ten symbol, postarajmy się zastąpić go czymś innym. Przynieśmy kwiaty, z których będziemy mogli ułożyć nowy krzyż, oddając tym samym nowy hołd ofiarom katastrofy"

Ciekawe, czyli ludzi pracujących żeby co dzień zjeść i opłacić rachunki tam nie było. Niech żyje Rzeczpospolita socjalna, ura, ura, ura
  • 2010-08-03 21:51 | hynio

Załóżmy że moja żonka wywiesza nam w sypialni tęczową flagę, a ja jej mówię, że pedalstwa w naszej sypialni nie zniesę. Czy "Kampania przeciw homofobii" jest stroną w tym sporze? Kościół jeśli chce to może pomóc rozwiązać ten spór, aczkolwiek nie wierzę w to, że "obrońcy" kogokolwiek z Kościoła poza Rydzykiem słuchają.

A tak w ogóle to zgoda, że państwo sobie nie poradziło. Tym bardziej, że skoro ja wiedziałem, że będzie zadyma, skoro wszyscy z którymi o tym rozmawiałem wiedzieli, że będzie zadyma, to tym bardziej władze powinny były wiedzieć, że będzie zadyma i godnie z szacunkiem nie da się tego krzyża usunąć.

Są dwa sposoby na usunięcie krzyża, oba mają swoje wady i zalety, albo zlikwidować go niepostrzeżenie korzystając z braku czujności "obrońców", albo zrobić akcję z użyciem armatek wodnych i oddziałów prewencji. Tak czy siak, zgodnie ze słowami posła Brudzińskiego powaga Rzeczypospolitej musi być zachowana, a co za tym idzie decyzje legalnie wybranych władz muszą być egzekwowane.
  • 2010-08-03 21:57 | Fox Mulder

Mnie już od tego wszystkiego w krzyżu strzyka! Osobiście nie zaskakuje mnie działalność tej grupki bojówek NSDAPiS zasilonej "komandosami" z RM. To na szczęście margines i folklor polityczno-pseudo-religijny... Jednak fanatyzm i szaleństwo wymalowane na twarzach tych ludzi jest doprawdy przerażające (niektórzy wyglądali jakby zażywali leki psychotropowe w dużych ilościach). Mam nadzieję, iż kiedyś będzie u nas, jak w innych krajach Europy. Jednak dziś znów pokażą w świecie "prawdziwych Polaków" w akcji, a polish jokes odżyją... Proponuję, aby "prawdziwi Polacy" nie próżnowali i ustawili przed pałacem jakieś 2010 krzyży - zgodnie z datą roczną. Dziwię się jedynie, że nie można rozegnać grupki fanatyków - w innych krajach nie patyczkowano by się z nimi. Dziwny jest również chocholi taniec kolejnych ekip rządowych z kościołem w Polsce - instytucją bezkarną, nietykalną, z którą wszyscy obchodzą się jak ze "śmierdzącym jajem" - nawet lewica! Trzeba jednak przyznać, że tym razem również księża nie byli w stanie utrzymać w ryzach swoich "owieczek". Owieczki mało ich nie zagryzły... Doprawdy widzę w naszym kraju ważniejsze problemy niż stawianie lub usuwanie krzyży.
  • 2010-08-03 22:27 | Polapiryna

nie ma tego zlego, itd

zamiast przenosic krzyz, moze by przeniesc palac ? Pani Tereso, podoba mi sie bardzo Pani wpis, moze trzeba by go zaadresowac bezposrednio do zainteresowanego, czyli do Pana Kaczynskiego, mial beczke prochu, mial lont no i wiedzial jak go podpalic, nawet nie musial tam byc, jest to malostkowy pieniacz, dla ktorego podobno Polska byla najwazniejsza, ale tak bylo tylko do przegranych wyborow, teraz postanowil zrobic wszystko, zeby robic na zlosc prezydentowi elektowi. Jedno mnie pociesza, coraz wiecej ludzi odwraca sie od takiego zmanipulowanego Kosciola. A Panstwo i tak sie obroni, jest na to sposob, trudno, zeby powtarzac w bialy dzien scenariusz z Love Parade. W przeciwnym razie trzeba bedzie przykryc palac prezydencki szklanym kloszem i zrobic mauzoleum z krzyzem i wrakiem samolotu na pierwszym planie, biedny Poniatowski. A moze go przeniesc i na to miejsce wstawic pomnik Lecha Kaczynskiego, ktorego najwiekszym osiagnieciem zyciowym (poza muzeum powstania wwskiego, ktore rowniez bylo kleska) bylo to, ze polegl smiercia meczenska w katastrofie lotniczej zabierajac ze soba do grobu wszystkich dowodcow wojskowych nie mowiac o calej reszcie, ktorej nie sposob wyliczyc.
  • 2010-08-03 23:04 | inkwizytorstarszy

Czy Państwo naprawdę wierzą że ten "krzyż" to robota harcerzy ? Że zamiast na
    obozie to robią "krzyż" i montują go właśnie przed Pałacem ?
    Z pewnością znają "reżysera" tego politycznego teatru....
    Smmutne mają dzieciństwo ci niewolnicy polityków.
  • 2010-08-03 23:09 | roadrunner

Od dziś gdy ktoś powie przy mnie, że muzułmanie są fanatykami, dostanie w zęby. Dziękuję, skończyłem.
  • 2010-08-03 23:19 | inkwizytorstarszy

Bardzo dobry komentaż. Mądra kobieta. Wyrazy uznania....Pozdrawiam.
  • 2010-08-03 23:23 | inkwizytorstarszy

A ja podejrzewam, przyglądając się,że to w większośći banda cwanych nierobów z wyłudzonymi rentami...Co na to ZUS...?
  • 2010-08-03 23:29 | tkw

Podziwiam skuteczność ekipy Tuska.

Ta sama ekipa potrafi dać sobie radę z zadymami górników czy stoczniowców, a z jednym krzyżem nie są w stanie ? Przecież awantura o ten krzyż jest jak najbardziej na rękę Tuskowi, im głośniejsza tym lepiej. Nie jest przypadkiem, że szef kancelarii prezydenta najpierw zapowiedział usuniecie a w ostatniej chwili się wycofał ("względy bezpieczeństwa" - jakoś te względy nie przeszkadzały Policji rozpędzać górników a górnicy to nie emerytki, wiedzą co to zadyma) - przecież nic tak nie podgrzewa atmosfery jak takie kroki. A o co tak w istocie chodzi ? Ano chodzi o odwrócenie uwagi, w tym jazgocie nikt nie zapyta o reformy, o finanse itd. I właśnie chodzi o to, by nie pytał. A pisma takie jak "Polityka" chętnie w tej szopce biorą udział - przecież w "Polityce" pracują doświadczeni dziennikarze, którzy sami są niezłymi manipulatorami - mogę zrozumieć niejednego forumowicza, że poza kwestią tego krzyża nic nie widzi, ale "Polityka" ? Jak się ma ten krzyż czy nawet 100 krzyży do katastrofy finansów, która się zbliża wielkimi krokami ? Jak się ma ten krzyż czy nawet 100 krzyży do katastrofy służby zdrowia, która się zbliża wielkimi krokami ?
  • 2010-08-03 23:32 | inkwizytorstarszy

Jest wizytówką jakich kościół ma "wiernych....
  • 2010-08-03 23:52 | zorro

@tkw
    Chcialbym zebys mial racje. Osobiscie boje sie ze Tusk nie jest az tak sprawny. Jezeli ten krzyz faktycznie ma od czegos odwracac uwage to by znaczylo ze Tusk zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji - a to wcale pewne nie jest.
  • 2010-08-04 00:41 | Adam 2222

Tuskowi jest bardziej na rękę ta zadyma bo odwraca uwagę od podwyżki VAT (i cen) oraz od jego przekrętów i nie umiejętności radzenia sobie z bieżącymi problemami.

Powódź, zatrudnił ponad 60 tys urzędników, założył Polskę 2x tyle co Kaczor (150 mld, gdzie są te pieniądze?), kolej leży i kwiczy, infrastruktura tez, szkolnictwo, nauka, przemysł, bezrobocie, emigracja.
    Co do krzyża, to za co bierze pensje pani H. Gronkiewicz-Waltz od W-wy?

Możliwe ze Kaczyński działa tez częściowo pod wpływem emocji (jego bliźniak nie żyje) ale proszę zwrócić uwagę, ze Palikot, który dość łatwo go temperował został przez Tuska uciszony.
  • 2010-08-04 00:41 | leniin

Wydaje mi sie ze jest jedno rozwiazanie postawic 300 krzyzy przed siedziba PiSu na to jeszcze nikt nie wpadl ? Moze to zrobic tylko Palikot zaraz mu podsune pomysl.To co sie dzialo widzialem tylko migawki bo mieszkam w Kanadzie jest zenujacym kabaretem.Taki wlasnie element spowodowal ze trzeba bylo wejsc do AFGANISTANU.
    Nikt tego jakos nie widzi czytam te Wywazone wypowiedzi w Polityce ale kto je bierze pod uwage zdecydowanie nie widze tego aby ktos sie czegos uczyl czy obawial.
    Dlaczego ???? nikt nie pisze tutaj o Zamachu stanu Kaczynskiego to co sie stalo udowadnia jedno ze Polski Rzad nie istnieje jezeli moze go wylaczyc grupa chorych osobnikow.Wydaje mi sie ze jedynym sensownym rozwiazaniem jest uchwala Sejmu nakazujaca Polskiemu Klerowi o ochronie swoich symboli religijnych przed profanowaniem ich w miejscach publicznych . Ustawa powinna jasno i wyraznie zakazywac uzywania symboli religijnych w POLITYCE . PO dysponuje teraz wiekszoscia w Polskim Sejmie . Jezeli Kler nie wywiaze sie z ustawy I NIE ZABIERZE KRZYZA Z PLACU . WYZNACZYC DATE I OD TEJ DATY JAK TEGO NIE ZROBIA NALOZYC NA NICH MANDAT NALICZANY DZINNIE zobaczycie ze sprawa bardzo szybko sie sama rozwiaze .Panstwo Polskie nie jest zobowiazane do tego aby im pilnowac przenosic Krzyze. Kiedy ?????? Tusk zacznie faktycznie rzadzic dostali przeciez do tego PRAWO W WYBORACH .Jaroslawa Kaczysnkiego zas oskarzyc o zamach stanu i zdrade stanu wsadzic do szpitala dla umyslowo chorych pod obserwacje.Jezeli chory to leczyc jezeli nie to poprostu zamknac .Piulsudzki by tak zrobil tego jestem pewnien.
    Czy ktos w POLITYCE nie moze napisac ksiazki o faktycznej dzialalnosci Polskiego Kleru od czasu powstania Panstwa Polskiego chcialbym wiedziec ile to klatw na Polske i Polakow spadlo z Vatykanu i czy chociaz jedna zostala zdjeta przez Pana Wojtyle
  • 2010-08-04 07:35 | alexa

religie niekorzystnie wpływają na umysły wyznawców ....
  • 2010-08-04 07:48 | Polapiryna

mysle powaznie, ze gdyby ten krzyz ignorowano

i gdyby nie bylo tam ani dziennikarzy ani kamer, to obroncy sami by sie rozeszli, predzej czy pozniej i mozna by bylo go przestawic na dowolne miejsce, np w nocy, nastepnie postawic straz przed budynkiem, zeby nie pojawialy sie nowe, bo przeciez zagraniczne delegacje beda bardzo rozbawione, gdy zobacza ten "pomnik" na czesc nieudanego prezydenta, bohatera nieudanego lotu… itd. Wystarczylo, ze Pan Kaczynski powiedzial o prezydencie elekcie ze wiadomo kim on bedzie gdy "usunie" krzyz (a nie przesunie, kolejna manipulacja) zeby te slowa obroncow krzyza zagrzaly do walki. Ciekawe kiedy Pan Kaczynski napusci tych oszolomow na Rosje, czy znajdzie sie duzo ochotnikow, zeby rozpetac wojne ze wschodnim sasiadem ? Przeciez wystarczy, ze bedzie insynuowal, ze to jest zamach. Podobno Polska byla dla niego najwazniejsza, ale czy naprawde chodzilo mu o Polske koltunska, sredniowieczna, zacietrzewiona i agresywna ? On sie zachowuje jeszcze gorzej niz partyjne kacyki w PRL.
  • 2010-08-04 08:52 | witek

Cieszy mnie i wielu innych,ze ci "emeryci i oszolomy" , ten " ciemnogrod" ma sumienie i pamiec!!!

Belkot i klamstwa politykow oraz dziennikarzy na temat katastrofy smolenskiej
    jest coraz bardziej widoczny dla ludzi myslacych.
  • 2010-08-04 09:37 | Adam 2222

"Kupka skretyniałych starców" pokazało, ze Czerwone Bereciki z Watykanu można pogonić i nie trzeba mieć brązowych nosów, jak premier Tusk i prezydent hr. Komorowski. Sądzę, ze ten 1% VATu jest dla Watykańczyków za "załatwienie sprawy" krzyża.

• 2010-08-04 10:19 | lucek

Wygranymi w tej hecy są druchy-zuchy z ZHR. Nie będą musieli dymać na piechtę do Cz. z krzyżem na garbach. Może nawet nie wezmą udziału w tej ekskursji.
  • 2010-08-04 11:00 | Polapiryna

chyba nie nalezy przesadzac

i mowic natychmiast o upadku panstwowosci, bo grupa oszolomow chce bronic swojej przasnej rzeczywistosci, po wypadkach na Love Parade, trudno bylo zaaplikowac brutalna akcje policji, bo wspomnienia po PRLu sa jeszcze zbyt swieze i nic na sile bezbolesnie sie nie da zrobic, tylko Kosciol moze tutaj odegrac (WRESZCIE) pozytywna role, ale trzeba go do tego naklonic, skoro sam nie rozumie, ze powinien, z cala reszta sie zgadzam, ale spoleczenstwo nie sklada sie tylko z tej grupki talibanow, ktorzy pozbawiliby nosow za aborcje jak w Afganistanie lub Iranie
  • 2010-08-04 11:22 | Sybirak

Ten polski naród to całkiem popierdolony. Jak mu biedak ukradnie kilka złotych, to wzywa całą policję, jak mu kościół kradnie setki milionów (komisja majątkowa, kapelani), to siedzi cicho. Jak mu sąsiad dyma żonę lub córkę, to chwyta za siekierę, jak mu ksiądz dyma żonę i dzieci, to siedzi cicho, albo leci do kościoła z sakiewką, żeby mu za to zapłacić.
  • 2010-08-04 13:14 | joanna

Tak naprawdę to wszystko to jest bardzo, bardzo smutne i właściwie to żal mi tych pożal się Boże obrońców krzyża. Jeszcze tak niedawno tego rodzaju zachowania (oczywiście jeśli były wymierzone przeciw tym, którym "mniej wolno") budziły pochwałe a co najmniej daleko idące pobłażanie. Obrońcy krzyża, "stawiacze" pominków itp byli traktowani jak bohaterowie. Czy były protesty przeciwko nielegalnemu (przypominam o konstytucyjnym rozdziale kościoła od państwa) wieszaniu krzyży w sejmie, instytucjach państwowych, szkołach ....? Zawsze się od czegoś zaczyna i należy pomietać, że kto si
  • 2010-08-04 16:55 | ray

Podziały, fanatyzm i bezgraniczna nienawiść.

Zło zjada swój własny ogon. . . Kościół mimo tego iż twierdzi iż ta sprawa go nie dotyczy i nie jest stroną w tej sprawie, jest w to zaangażowany bardziej niż przypuszczali wszyscy na początku. Oto krzyż - symbol chrześcijaństwa, jeden z najważniejszych symboli katolików - staje sie bronią fanatyków przeciw kościołowi. Ale trzeba zauważyć że kościół sam do tego doprowadzil. Już dawno powinno się usunąć w cień Rydzyka i innych tego typu ludzi. To przez nich ludzie pod krzyżem mają tak bardzo ''zdeformowany'' umysł. Pod wpływem słów, ciągłych oskarżeń itp. Ci ludzie nie mają szacunku nie tylko do państwa polskiego, ale co gorsza, do instytucjii do której należą moralnie - do kościoła katolickiego. Podziały w tejże instytucjii były już dawno ale dopiero teraz widać je gołym okiem... Nietolerancja i nienawiść do żydów także bije w oczy, gdy popatrzy się na wyznawców o. Rydzyka. Chciałbym tylko powiedzieć jedno... Ci ludzie obrzucają wyziskami na innych, mówiąć słowa typu : ''Żydokomuna'' , ''Żydzi zabierają krzyże'' , ''Tusk to żyd''. A do kogo się ci ludzie modlą ?... Czyżby Jezus nie był żydem ?.. A Maryja ?. Oni przecież byli żydami. Z krwi i kości :).... Zapewne i tak nic nie przekona ludzi pod krzyżem, gdyż mają za bardzo wpojona nienawiść w serca, jednak tak dłużej być nie może. Nasz kraj stacza się moralnie. W ostatnich dniach widać to coraz bardziej. Czy to w sądzie podczas ogłoszenia wyroku w sprawie wyborów, czy w sejmie, czy właśnie pod krzyżem.
  • 2010-08-04 23:10 | jar

POMNIK OFIAR SMOLENSKA ZOSTAL ODSLONIETY NA WEGRZECH!!!

http://catinfor.com/pl/2010/08/04/wegrzy-odslaniaja-pomnik-upamietniajacy-smolensk-a-polakow-nie-ma/
  • 2010-08-04 23:23 | roadrunner

Wczoraj pisałem w innym miejscu, że Goebbeszalski i Leni Stankiewicz machną za nasze pieniądze sequel "Odmóżdżonych 2010". Pomyliłem się - jak czytamy, już machnęli. Twórcom PKF z lat bierutowskich chyba serce rośnie gdy widzą jakich mają następców.
  • 2010-08-05 03:03 | robcio

krzyz - pamiec - sumienie

http://www.youtube.com/watch?v=sx8W1RrWpNI&feature=player_embedded
  • 2010-08-05 06:11 | pol

Krzyz przeszedl juz swoja probe wiele razy: zabory, okupacja, komunizm...

http://niezalezna.pl/article/show/id/35477
  • 2010-08-05 16:13 | marianna

Ja się dziwię,dlaczego przed Pałace Prezydenta jest postawione drzewo w formie krzyża/prawdziwy krzyż to ksiądz umieści i poświęci/.Wtym miejscu nie było wypadku żadnego.Wycieczkę do Smoleńska za nasze pieniądze zorganizowali pisowcy i tam się rozbili.Niewiem dlaczego jeszcze pochowali ich za nasze pieniądze,pomniki postawili .Nie wiem czemu ludzie domagają się jakiś tablic albo pomników za nasze pieniądze inaczej za pieniądze podatników .Co innego zmuszeni pracownicy tj.ochroniarze,stewardesy,piloci.Tym rodzinom pisowcy powinni ze swoich poselskich diet płacic do końca życia renty
  • 2010-08-05 19:24 | SWIEKRA

Jeśli ktoś zna choć trochę historię harcerstwa w ostatnich 20-tu latach, to wie,że kierownicze stanowiska w Hufcach i Chorągwiach piastują przyszli kandydaci na polityków poszczególnych ugrupowań politycznych.(Dziedziczak i inni)Po 89-tym roku utworzono obok ZHP inne "harcerstwa" w tym kościelne ZHR. I ani przez moment nie wierzylem że harcerze bez inspiracji swoich harcmistrzów , ten krzyż przywlekli, ku chwale swoich przywódców.Wybory niebawem, punkty trzeba zbierać....""
  • 2010-08-05 19:31 | SWIEKRA

Tę grupę pod krzyżem cechuje szczera chrześcijańska NIENAWIŚĆ!!!""
  • 2010-08-05 21:46 | andy

Na miejscu władz postawiłbym tam jeszcze ze 100 krzyży. Jak szaleć to szaleć. I tak aż do absurdu.
  • 2010-08-05 22:54 | A mi się marzy - usługi

A mi się marzy i wyobrażam sobie staruszka w szpitalu, który pod koniec 90 letniego ateistycznego życia chce się pogodzić z Chrystusem. Wysyła więc maila z zapytaniem ofertowym do wszystkich kościołów chrześcijańskich o przedstawienie oferty na ostatnie namarszczanie.
    I Otrzymuje
    <oferta na ostatnie namarszczenie>
    - kościół katolicki - 200 zł + VAT
    - kościół prawosławny - 170 zł + VAT
    - kościół ewangelicki- 150 zł + VAT
    - kościół wolnych chrześcijan -120 zł + VAT
    ....
    - kościół jehowych - 50 zł + VAT
    O, dobra oferta kościoła jehowych myśli staruszek i zamawia usługę.
    Po zakończonej usłudze młoda, miła blondynka, kapłanka kościoła jehowych pyta.
    - Wystawić paragon czy fakturę? Płatne gotówką, kartą czy na raty?
    Po opłaceniu kartą staruszek na zakończenie pyta.
    - przepraszam ale zapomniałem spytać. A jaką dajecie gwarancję ?

:):)
    Oto rewolucja w usługach duchowych
  • 2010-08-06 04:34 | tuna

to nie jest zly pomysl , moze przerobic to w coroczna parade
    byla juz parada gajowych teraz czas na parade debili i kretynow
    moze udalo by sie sprzedac franczyze na organizowanie innym miastom w europie ... tylko kto by to kupil ?
    yo!!!
  • 2010-08-06 13:13 | ziuniek

co powiedziec: Typowo polski komplex meczennika. Na calym swiecie byly by przes miesiac flagi na pol masztu, ceremonie zalobne a potem koniec, zycie idzie dalej. To ze rzad znowu kapituluje przed paru wariatami daje mi do mayslenia...
  • 2010-08-06 18:01 | andy

Pojeździj trochę po świecie, szczególnie w zapalnych punktach. Zobaczysz że są. Ci nasi pod krzyżem to przy nich przedszkole.
  • 2010-08-06 18:05 | andy

Najśmieszniejsze jest to że ta banda oszołomów "broni krzyża" za moje (m. in.) pieniądze. Przecież tam sami emeryci, renciści, bezrobotni i inny socjal.

Super ...