Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kibole mogą czuć się bezpieczni

(4)
Okazuje się, że w Polsce w majestacie prawa można śpiewać sobie piosenki o „pierd… Żydach” i wzywać publicznie, by kogoś posłać „do gazu”. Osoby o czarnym kolorze skóry można zaś przyrównywać do małp.
  • 2010-08-04 17:07 | tkw

A z czym sobie radzi ?

A z czym wymiar sprawiedliwości i organa ścigania sobie radzą ? Ze złodziejstwem ? Tu kradzież do 200 zł to wykroczenie a nie przestępstwo. A "zabór samochodu nie w celu kradzieży tylko przejechania się" ? A pijani kierowcy - ilu siedzi ? A zaprowadzenie porządku (to w kontekście krzyża przed pałacem, z tym, że wg mnie jest to świadomie nakręcane przez PO właśnie z wykorzystaniem organów - "nie możemy nic zrobić ze względu na bezpieczeństwo" - poczekam jak do Wawy przyjadą górnicy na kolejna manifestację).
    Kwestie rasowe czy narodowościowe o których pisze Autor po prostu mieszczą się w szerokiej normie i tyle. Tyle, że "antysemityzm" jest tematem "nośnym medialnie", pijani kierowcy już nie.

I znowu dziennikarze robią ludziom pianę z mózgów, przedstawiają sprawę wybiórczo i wbijają do głów wrażenie, że "antysemityzm czy wzywanie do nienawiści to główny problem polskiego wymiaru sprawiedliwości". Każdy, kto zetknął się z nieróbstwem Policji lub ma sprawę w sądzie wlokącą się latami chyba się ze mną zgodzi.
  • 2010-08-04 17:25 | PIRS

Re:Kibole mogą czuć się bezpieczni

Gdybym był stroną, domagającą się ukarania kiboli, to po takim werdykcie zwróciłbym się w stronę Sądu i powiedział: wy czarnuchy, żydy, siedźcie sobie dalej na drzewach! Ciekawe czy sąd by mnie skazał.
  • 2010-08-04 21:42 | tkw

Melchior Wańkowicz opisuje podobny przypadek sprzed II wojny. Sędzia chciał ukrócić tzw. 'pyskówki" i oddalił pozew o obrazę słowami "ty stara krowo". Sędzia uznał, że to nie jest obraza. Na co rozżalona skarżąca "nie jest ? no to Pan sędzia jest stary byk".

pozdrawiam
  • 2010-08-04 23:41 | Absolutnie nie jestem zdziwiony

to tylko kolejna wisienka do tortu wypieczonego z absolutnej paranoi, chaosu i odmóżdżenia jakiej pogrążony jest nasz wymiar, żartobliwie zwany, sprawiedliwości. Znajomy który był "z zaciągu" ławnikiem w sprawach cywilnych opowiedział mi o rzeczywistości sądowej. Skomentowałem to słowami "ale burdel". On się żachnął "nie obrażaj prostytutek".