Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

(22)
Od czasu katastrofy smoleńskiej rodziny ofiar wciąż muszą opowiadać się za lub przeciw czemuś.
 • 2010-08-10 10:09 | Alfa

  Winny katastrofy

  Jedynymi winnymi katastrofy smoleńskiej jest Lech Kaczyński i jego mocodawca - Jarosław Kaczyński. To oni powinni pokryć wszystkie odszkodowania. Mogą pomóc im w tym partyjni towarzysze. Np Jacek Kurski ma dużo kasy. Jeżeli dziś odszkodowania wypłaca państwo to ono powinno je wyegzekwować od sprawców. Gdyby Lech nie wymósił lądowania we mgle jak mleko, to nikt by nie zginął.
 • 2010-08-10 10:09 | Sybirak

  Katastrofa

  Macierewicz szuka nieprawidłowości w organizacji wyjazdu, a t przecież nie ma znaczenia. Znaczenie ma jedynie pytanie dlaczego samolot lądował w skrajnie złych warunkach, na nieprzygotrowanym lotnisku wojskowy, i mimo ostrzeżeń? To jest ciekawe, a nie czemu wylecieli za późno?
 • 2010-08-10 10:14 | alexa

  Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Działanie pana Kaczyńskiego odniosło skutek wręcz odwrotny do zamierzonego...
 • 2010-08-10 10:54 | otu

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  ja pytalbym inaczej, jezeli lotnisko bylo takie zle, to dlaczego zdecydowano sie na przelot do niego i tam ladowanie. A to pytanie dotyczy automatycznie organizacji tej calej wycieczki. I powinny byc zadane pytania, kto jest autorem i bezposrednim zarzadzajacym i wykonawca tej wycieczki?
  To co sie stalo jest efektem koncowym typowego polskiego balaganu organizacyjnego w mysl hasla ...jakos to bedzie...
  i w tym wypadku to sie nie sprawdzilo.
 • 2010-08-10 11:09 | lemon

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Czy aby kwoty tych rent i zapomóg nie są za wysokie. 2000 renty dla 43 letniego syna, bo matka ma duży dom i nie starcza jej 7,500 miesięcznie.
  Tragedie dotykają codziennie tysiące ludzi ( o wcale nie mniejszej skali w sensie jednostkowym) Finansowanie pomników do 30.000, dodatkowe renty ubezpieczenia to już przesada. Tym bardziej że w większośći przypadków byli to ludzie zamożni, a nawet bardzo zamożni.
  To wszystko jest płacone za pieniądze publiczne. Są w Polsce dzieci, które nie jedzą obiadów w wakacje bo nie ma szkoły, które w lasach zbierają jagody ( cięzka harówka) na koszmarnie drogie podręczniki. Są emeryci którzy żyją za niecałe 700 zł miesięcznie.
  Rodziny ofiar i niestety nasze państwo oderwały się od rzeczywistości.
 • 2010-08-10 12:07 | lukald

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Proponuję poczytać wywiady z pilotami i ekspertami i wtedy zabrać głos.
  Wszysscy wyraźnie mówią, że lądowanie nawet na Okręciu w tych warunkach pogodowych byłoby conajmniej problematyczne.

  Każde lotnisko ma określone wartości minimalne, przy których nie wolno lądować. Gdy była odpowiednia pogoda polskie i rosyjskie delegacje bezpiecznie tam lądowały (przez dziesięciolecia).
  W tym wypadku minima były przekroczone wielokrotnie mimo to podjęto próbę...
  Piloci z całą pewnością nie byli samobójcami, więc należy postawić proste pytanie. "Co spowodowało, że pilot podjął tak niezwykle ryzykowną próbę?".

 • 2010-08-10 15:54 | Alice

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  O tym samym pomyślałam. Wygląda na to, że te osoby są przyzwyczajone do dość wysokich standardów i nie chcą się pogodzić z ich obniżeniem. Tymczasem jest to smutna konieczność. Niestety. W porównaniu z sytuacją powodzian, którzy zostali bez dachu nad głową, czasem dosłownie bez niczego, ich oczekiwania muszą budzić obiekcje. I nie przysporzą im bynajmniej sympatii ani współczucia.
 • 2010-08-10 20:23 | Sylwester37

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Amoze mnie da ktos 6500 wyplaty...?
 • 2010-08-10 21:47 | SWIEKRA

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Nie masz "Sybiraku" racji.
  Glówną przyczyną katastrofy byl zly plan tej boguojczyźniano-wyborczej wycieczki sporządzony przez pracowników Kancelarii Prezydenta.
  Dlaczego? Dlatego że plan przewidywal sztywny harmonogram uroczystości w Katyniu (początek godz.9.30) Ktoś kto wybiera się na wycieczkę za miasto dla bezpieczeństwa przed zmoknięciem zabiera parasol.
  Tego roztropnego w Kanc. Prez. nie bylo. Wystarczylo przewidzieć awaryjny termin rozpoczęcia uroczystości przesunięty o czas przejazdu autokarem z Witebska (150km.)Mińska (300km.) i DOSTARCZYĆ TEN PLAN ZALODZE SAMOLOTU.
  Nie bylo by wędrówek "kurierów"prezydenta do kokpitu Rozpaczliwych pytań typu "Co teraz zrobimy" "prezydent nie podjąl jeszcze decyzji" itp. Zalodze bylo obojętne gdzie pasażerów wysadzi, bo i tak ma caly dzień zajęty. Na pewno wolala lądować na lepszym lotnisku i przy lepszej pogodzie.""
 • 2010-08-10 21:58 | Adam 2222

  Warto dodać ze min. Boni załatwił im umorzenie wszystkich długów w bankach prywatnych i państwowym. Za ten przywilej rodzin Geniuszy Narodu zapłaci podatnik, 4.5 mld po przez podniesienie VATu.


  Ponieważ Tusk nie przyjął propozycji min. Fedak by na dwa lata zawiesić opłaty na OFE, co dało by skarbowi 9 mld a uszczupliło by dochód banków o te 9 mld.

  Przy okazji tej tragedii rodzin, okazało się ze ci Geniusze byli całkowicie zbędni dla Polski.
 • 2010-08-10 22:26 | SWIEKRA

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Zastanawialem się w którym momencie d-ca zalogi podjąl decyzję o lądowaniu? Z odczytanych dźwięków korespondencji zalgi z dyspozytorem, zaloga wyżebrala tzw. próbne podejście do wysokości decyzji(100m)i otrzymala zgodę. Oszukala dyspozytora, bo na prostej wykonali wszystkie czynności w samolocie przed lądowaniem.Nurtuje pytanie" Czy elektronika amerykańska zainstalowana na tym samolocie nie umożliwiala (GPS+ autopilot)doprowadzenia samolotu na sam początek pasa lądowania na wysokości ok 10m przy zaprogramowaniu tego urządzenia w dokladne wspólrzędne geograficzne. Zakladam, że zaloga to nie samobójcy i przy tej pogodzie musieli na coś liczyć.
 • 2010-08-11 00:13 | hynio

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Jeżeli podatnik zapłaci 4,5mld, tzn że każdy w samolocie był zadłużony jako osoba fizyczna na średnio 45mln zł. Sprawdź swoje dane, albo pisz lepiej gramatycznie
 • 2010-08-11 02:09 | slawek

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Rodziny ofiar ale nie wszystkie,wczesniej zyly oderwane o rzeciwystosci.Widac to u pani Barbary Zakrzenskiej,dla ktorej renta po mezu 5.5tys. i dla synarenta specjalna 2 tys. ktory nie jest zdolny do pracy,to za malo.Pani Zakrzynska nie wie na jakim swiecie zyje,w ciagu miesiace ile osob ginie tylko wypadkach samochodowych?Ginie jedno z wspolmazonkow.Pracowali razem ,dwojka dzieci kredyt z banku zaciagneli na zakop domu.I z w momencie smierci jednej osoby ,mniesze dochody a kredyt trzeba spacac,jaka rente dostana dzieci?Jaka emeryture dostaja dzis osoby ktore przepracowalu 40-45 lat,rencisi ktorym stan zdrowia nie pozwala na dotkawa praca,rolnicy ,emerytura rolnicza.Nawet nie maja polowy co dostaje Pani Zakrzenska i ine ofiary ktore placza ze maja malo.Niedawno mielismy powdz a teraz nastepna ludzie potracili domy,dostana wysokie renty dozywotnie?Zamiast plakac ze sa male swiadczenia rodziny ofiar pojda do pracy i zrezygnuja z tych specjalnych rent,emerytur.To sa nasze podatnikow pieniadze,pamietajcie o tym
 • 2010-08-11 07:17 | POLONIA-SAWA

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  A ja radzilabym rodzinom, za rada Tuska ,budowac nie pomnik ale tablice
  z nazwiskami i funkcja panstwowa ich zmarlych /alfabetycznie ,jak wszedzie/.
  Pomnik pozostanie bezimienny ,symboliczny i po kilku latach NIKT nie bedzie
  wiedzial ze chodzi; ...generala XY ,marszalka ,posla....
  Dajcie swoim ,/naszym/ zmarlym imie i nazwisko ,nie zabierajcie im ICH ja...
  Salute
 • 2010-08-11 11:10 | Ktos Niewazny

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Piec lat temu po 30 latach nieprzerwanej pracy moj ojciec zmarl niespodziewanie na atak serca. DOstalismy na troje (ja i moich dwoch braci) 620 zlotych renty. Mama w tym czasie stracila prace a my bylismy na studiach. Tylko dzieki prywatnej pomocy przyjaciol i rodzicow przyjaciol jakos udalo nam sie przetrwac juz chyba nie na ale chyba ponizej granicy biedy.
  Szanowni panstwo bardzo szanuje panstwa zalobe ale chyba niektorzy to sie na niej niezle dorobili, he?
 • 2010-08-11 12:22 | Sybirak

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Jakim prawem panie: Gosiewska i Merta biorą udział w tzw. zespole poselskim Macierewicza? Przecież one nie są posłankami. Czyżby nowe nadużycie zakłamanego pislamu?
 • 2010-08-11 19:34 | Lila

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Nie muszą opowiadać się itd., tylko chcą - te rodziny, które udzielają się w opisywany w art. sposób.
  A świadczenia nie "mogą wydawać się wysokie", tylko są bardzo wysokie! Jak bardzo rząd wspiera dzieci i rodziny katastrof komunikacyjnych? Poza tą jedną oczywiście? Może poszukać np. młodych ludzi, którzy musieli rzucić studia po wypadku, w którym zginął jeden z rodziców? Oraz innych tego typu przypadków? Byłby ciekawy reportaż.
 • 2010-08-11 21:32 | Adam 2222

  Drogi Hynio, po zawieszeniu wpłat na OFE banki straciłyby 9 mld zł. Tusk czując się zobowiązany za umorzenie długów przez banki dla tych rodzin, woli obciążyć podatnika kwota 4.5 mld podnosząc VAT.

  Z tego nie wynika jaką kwotę umorzyły banki. Ta kwota jest tajemnica banków i min. Boniego.
  Można tylko spekulować, ze jest to suma od kilkudziesięciu mln to kilkuset mln.
 • 2010-08-11 23:09 | Q

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Coś z lekka zaczęło mi się odbijać . Zalegać jak jakieś świństwo na żołądku .
  Co to ? To patriotyzm "prawdziwych Polaków " zamieniany teraz na grubą kasę !
  Nawet postaci grane przez śp. Zakrzeńskiego i jego często podkreślane "oddanie Polsce " wobec pazerności wdowy wydaja się kiepskiej próby .
  Przypomina mi to p.Ołdakowskiego . Patriotycznego dyrektora muzeum PW . Ten chciał brać za dyrektorowanie ( coś ze 12 tys. !) i dietę poselską ( ok. 10 )
  Był strasznie zawiedziony , że tak nie można ! Ale ci "patrioci " walą nas w rogi !
 • 2010-08-11 23:21 | Q

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Jeszcze jedno , niejaki Balcerowicz , głosno nawoływał do ograniczenia "horendalnie wysokich " zasiłków pogrzebowych - 6,8 tys. zł dla nas - zwykłej hołoty ! Paru ludziom ze sfer rządzących i otaczającym ich celebrytom powinno się zafundować postronek na szyję...
 • 2010-08-13 19:50 | małyjan

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  Cóż... nasuwa się jeden wniosek:
  jak już ginąć, to tylko w takiej katastrofie!
 • 2010-08-14 13:58 | marios

  Re:Niewspólne interesy rodzin smoleńskich

  do roboty trza sie wziac!!!! a nie jechac na fali smolenskiej; juz fala opadla i czas na proze zycia a jezeli z czyms sie paniusie nie zgadzaja to prosze nie eskalowac tego w gazetach mediach bo zaczyna to byc juz nudne