Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tajemnice człowieka od przecieków

(32)
Założyciel WikiLeaks chciałby być bohaterem, a nie tylko hakerem. Ale czy własne trudne dzieciństwo usprawiedliwia narażanie innych ludzi na śmierć?
  • 2010-08-16 07:19 | wiehu

sekta

Skoro wierzy w spiski to pewnie w jakimś uczestniczy ,trudno uwierzyć w jego szczere intencje.

Pewnie jak jakiś lobbysta , tylko za czym ?
  • 2010-08-16 12:22 | inf0warez

Re:Tajemnice człowieka od przecieków

jasne to bad guy lol to mowi artykul, a prasa sie nim nie interesuje bo prase oplacaja firmy ktore oplacaja stany, ktore placa za ... Mozna sobie zrobic research samemu jesli sie chce. cienko cienko .
  • 2010-08-16 18:12 | the mentor

Aha, prawda jest niewygodna, trzeba wiec zajac sie tym facetem. Jeszce kilka dni i okaze sie ze to pedofil, a moze nawet gorzej, bezboznik ktory zjadl swojego psa.

Dla mnie tematem jest tresc dokumentow ktore opublikowal.
  • 2010-08-16 19:03 | sobieamuzom

Matko, ludzie, czy Wam rozum odjelo?
    proponuje zapoznac sie z
  • 2010-08-16 19:05 | sobieamuzom

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,97659,8251664,WikiDajlo.html?t=1281958194723

• 2010-08-16 20:55 | Adam 2222

Chodzi ci o komentarze czy o wcześniejszy artykuł z POLITYKI na ten sam temat ze szmatławym tytułem ?

• 2010-08-16 21:32 | eses

idea WikiLeaks - to dostęp do informacji dla całego społeczeństwa

informacji zastrzeżonej do tej pory dla kasty tych co mają władze i tych co mają pieniądze. Próba dyskredytacji faceta, który WL stworzył jest naprawdę żenująca. Krew na rękach mają ci co go krytykują i przyczyniają się do przedłużania wojen w Iraku i Afganistanie.
  • 2010-08-16 22:20 | sobieamuzom

chodzilo mi o komentarze, bo artykul jest ten sam. ciesze sie, ze ludzie - my odbiorcy, mimo tej calej anty-propagandy, maja wlasne zdanie.
  • 2010-08-17 13:33 | serge7

Tekst jest naprawde żenujący i zupełnie nie w stylu POLITYKI. Jestem zażenowany że się tutaj ukazał. Pamiętam że sięgając po inne tytuły niekiedy trafiałem na podobnie bezmyślne "przedruki" z prasy zachodniej, ale w Polityce wcześniej tego nie było. Mam nadzieje że redakacja czyta nasze posty...może ktoś wytłumaczy jak ten bubel przeszedł w Polityce?
  • 2010-08-17 15:51 | Aznarr

żenujący test. Powstał w ambasadzie USA?
  • 2010-08-18 22:05 | jerry111

Re:Tajemnice człowieka od przecieków ?

Coz... "WikiLeaks" ma przeciw sobie CIA, FBI, Pentagon i bog raczy jeszcze wiedziec kogo (po stronie) USA. W sumie, to dobrze, ze ktos pokazuje i ujawnia amerykanskie zbrodnie wojenne!
  • 2010-08-19 12:20 | Perper

Co za popis nędznego pismactwa. Co ma Pan przeciwko Assange'owi?
    -kilka ataków ad personam,
    -oraz fakt, że ze wszystkich dokonań wikileaks (w tym Assange'a) dostrzegł Pan jedynie dwie najgłośniejsze sprawy, które stawiają w kłopotliwej sytuacji rząd USA, bo zdawało mu się, że można dwie wojny zamieść pod dywan.

Zarzuca Pan Assangowi, że ujawnione przez wikileaks dokumenty opisujące wojnę w Afganistanie oraz film z Iraku nie wywołały burzy, na której musiało mu zależeć. Przez to Assange musi być mitomanem, któremu zależy na rozgłosie. A ja się pytam: czy apatia ogarniająca cały świat i medialne przymykanie oczu na kolejne wojny wywoływane przez USA pod byle pretekstem też są z winy Assange'a?!

Nie mówiąc już o tym, że przedstawiając jego sylwetkę należało oddać mu, że wikileaks (w tym on) odniosło kilka sukcesów? Hint: wpisz sobie dziennikarzyno w google - wikileaks kenya corruption election

Dla każdego kto chciałby wspomóc wikileaks finansowo:
    http://flattr.com/thing/42799/Afghanistan-War-Diary-2004-2009
  • 2010-08-19 20:05 | georges53

To ujawnianie zbrodni wojennych jest naganne, ale same zbrodnie juz nie...? Nie widze zadnej refleksji na ten temat.
    Ciekawa logika...

Co za scierwo zaleglo sie w Polityce. Ciekawe czy Naczelny o tym wie? Natychmiast trzeba mu doniesc.
    Moze ten Pan Zurnalista lepiej by sie spelnil zawodowo sprzedajac kanapki na rogu ulicy...
  • 2010-08-19 22:07 | lukald

Pan Jędrzej się nie popisał tym tekstem.

Niedawno można było przeczytać na stronach Polityki artykuł, opisujący "prywatyzację" służb wywiadowczych USA i fakt, że do tajnych dokumentów ma dostęp kilkaset tysięcy osób.
    Ciągle słyszymy o sile talibów czy więc już dużo wcześniej nie mieli tych dokumentów ?
    Najsłynniejszy, a zarazem najbardziej wstrząsający dokument to film z egzekucji cywilów przeprowadzonych w Iraku przez załogę helikoptera.
    Ujawnienie tylko tego jednego nagrania pokazuje, że portal ten jest potrzebny. Pamiętajmy, że żadne inne media pod wpływem nacisków i cenzury nie odważyłyby się pokazać podobnych materiałów.
    A podobnych dokumentów było wiele....
  • 2010-08-20 13:14 | MatkaQrka

Kiedy dziennikarstwo staje sie zajeciem dla ludzi szukajacych sposobu zaistnienia i odskocznia do kariery zaprzeczajacej fundamentalnym zasadom zurnalistyki, rodzi sie potrzeba powrotu do korzeni tej profesji. Te potrzebe realizuje >WikiLeaks<. Portal ten jest przeciwstawieniem sie zalewowi "paparazzich" i wszelkiego typu dziennikarstwa na zlecenie (jakie zaprezentowalo USA w Iraku ze swoimi propagandowymi "embedet-redaktorkami"). Jawne opluwanie ludzi propagujacych jawnosc zycia publicznego, swiadczy o serwilizmie autora - czego nie zakladam - lub niezrozumieniu problemu niezaleznych mediow.
  • 2010-08-23 15:34 | graga

Jak wiadomo, materialy udostepnione w internecie niemalo miejsca poswiecaja wyczynowi polskich zolnierzy, ktorzy ostrzelali wioske. No i co z nich wynika, na ile winni, a na ile niewinni.
  • 2010-12-07 15:12 | Vera

Wyjątkowo wredny artykuł

Pełen insynuacji, pomówień i nieprawdy. Całe szczęście, że chociaż komentatorzy widzą to inaczej. Ja mogę tylko dodać:
    1. Przez 4 lata publikacji NIKT nie ucierpiał z tego powodu. Wszystkie ostrzeżenia mówią, "mogą narazić". Ale narażony nie został nikt. Może by tak fakty Panie Winiecki.
    2. Następna publikacja ma dotyczyć Rosji. Aż im współczuję. Ciekawe, czy wtedy polskie szczekaczki też będą przeciw?
    3. Na styczeń planowana jest publikacja materiałów na temat banków amerykańskich. Mówi się, że 1 lub 2 banki mogą przez to splajtować. Z punktu widzenia machlojek i strat w wysokości setek miliardów, bilionów dolarów i euro przy jednoczesnym wypłacaniu miliardów premii dla bankierów ( i za te straty muszą teraz płacić podatnicy) wszyscy powinni w napięciu czekać na publikacje
    4. Wrzask, że polska prokuratura badała i won od tego świadczy tylko o bezczelności autora. Sprawa polskiego śledztwa co do więzień CIA i tortur w Polsce świadczy jak bardzo otwarte i praworządne jest państwo polskie bez nacisku prasy zachodniej.
    Podsumowanie.
    Assange jest wielkim szczęściem dla demokracji na świecie. Zobaczymy, jak się to skończy, oby pokojową nagrodą Nobla. Zrobił dla wolności świata nie mniej niż p. Wałęsa. A psy szczekają za jednym i za drugim. Wstyd.
  • 2010-12-07 16:18 | Wikileaker

Prymitywny artykuł. Dziłania jakie podejmuje Assange i WikiLeaks są dla demokracji niczym świeże powietrze. W czasach kiedy państwa "demokratyczne" inwigilują bez żadnych podstaw grom swoich obywateli a jednocześnie wszelkie szwindle zamiatane są pod dywan i zabezpieczane przed ujawnieniem tajemnicą państwową WikiLeaks daje przykład "jak zwyciężać mamy". Dlatego właśnie jest tak "niebezpieczny" dla "demokracji" staczających się coraz szybciej ku tyranii. Król został nagi i to tak bardzo boli.
  • 2010-12-07 17:46 | Laszlo

Materiały ujawnione przez WikiLeaks są sensacyjne i pokazują kuchnię amerykańskiej dyplomacji i są ważne, ale nie mają szans na rzetelną i ogólnoświatową debatę w mediach skoncentrowanych w wąskim gronie magnatów-właścicieli.
  • 2010-12-07 19:14 | pp

Założyciel WikiLeaks chciałby być bohaterem, a nie tylko hakerem

Przeczytałem to pierwsze zdanie i od razu stwierdziłem, że nie warto czytać artykułu. Jakim hakerem? Skąd wam to przyszło do głowy? Znacie definicje słowa haker? Kto ten artykuł pisał, jakieś dziecko wychowane na Cartoon Networks?
  • 2010-12-07 20:01 | Adam 2222

ta akcja miała na celu sterowanie opina światową a jak się nie udało to zdyskredytowanie ludzi nieujawniających tajemnice rządu(ów). Kwestia czy on brał w tym udział świadomie czy tez nim manipulowano nie ma znaczenia.

• 2010-12-08 07:28 | GLS

Żenujący artykuł! Troche jak prasówka z PRLu, cieniutka propaganda od tytuły do końca.
    Trochę wstyd Polityko! Może warto było by się przyznać kto te wypociny zamówił.
    Assange nie pracuje sam w izolacji. Jego dzieciństwo nie ma nic wspólnego z tym co dziesiątki ludzi robi za kulisami WkikLeaks.
    Ktoś mądrze powiedział w TV w Australii. Jeśli Assange będzie aresztowany za ujawnienie tych dokumentów, Ruppert Murdoch powinien być aresztowany za ich rozprzestrzenianie.
  • 2010-12-08 18:48 | zadymausa

Watpliwe intencje diabolicznego kangura!!!

Autor artykulu chyba dlugo chodzil pod gorke w dziecinstwie.Nie cierpie tak pisac(mam nadzieje,ze to moj pierwszy i ostatni raz)Nie pojmuje jednak intencji tej misinformacji i zamiast do rzeczy autor wyladowal w moich okularach.Polityka zabijania i grabiezy jest znana ludziom myslacym.Dlaczego polscy najemnicy sa jeszcze w Afganistanie tego nie wiem???Nie wiem tez dlaczago mialbym sie zastanawiac co mysli Kangur i jak spedzil dziecinstwo??Wiadomo jest ,ze dzieki niemu (nie Jedrzejowi) widzielismy jak ameryczanie w imie wolnosci strzelaja na ulicach Bagdadu do jak moja bacia mowila "bogu ducha winnym "przechodniow!!~!Za to trzeba go wsadzic do Wisnicza albo Sztumu???Czytelniku obudz sie!!!Mozesz przespac wielokropek !!Za ojca propagandy uwaza sie Goebelsa..Hollywood pobil go o szyje .Slonecznosci !!
  • 2010-12-08 21:03 | wojtek

Z jednych w TV wiadomościach dowiedziałem się, cytuje "Assange to barwna postać o której nic nie wiemy" rozbawiło mnie to do łez,ale okazuje się jednak,że jak jest "zapotrzebowanie",to wiemy aż nadto!!! Co do bohaterskiej postawy Kuklińskiego nie mieliśmy wątpliwości,choć dla mnie jej dwuznaczność jest oczywista!!! niemniej jednak bardzo ceniona przez naszego amerykańskiego sojusznika jak i "wybryk" Gruziński Kaczyńskiego czy też pomarańczowa rewolucja!!! Ten w cudzysłowie egotyk chce nam przekazać,że uprawianie demagogi nie było jedynie domeną komunistów!!!! amerykanie biją ich na łeb a my miejmy oczy otwarte,tak by przyszłość nie była bez nas!!!
  • 2010-12-08 21:47 | maja89

Zabawny jest ten rozpisany na glosy szum propagandowy. Nawet polaczkom kazali, no no... "Prawda" przy tym to byla krynica prawdy i madrosci.

• 2010-12-09 03:21 | zadymausa

Najbardziej lubie Grechute

Jesli jestes 89.przykro mi ale na temat propagandy chyba nie masz wiele do powiedzenia/.Jesli sie myle??Kocham chodzby odglos??
  • 2010-12-09 18:33 | abarbarus

Proszę o przykład choć jednej śmierci z powodu wikileaks. Prócz śmierci ze wstydu.

"Ale czy własne trudne dzieciństwo usprawiedliwia narażanie innych ludzi na śmierć?"
    ..........
    I właściwie po leadzie nie ma sensu dalej czytać. Teza jasna. Ale kogo właściwie ten przeciek naraził na śmierć? Na śmieszność - zapewne. Myślę, że to bardziej boli niż czyjaś śmierć. Zresztą przeciek to nie wikileaks. Przeciek to brak właściwej ochrony tych "tajemnic". A nie pamiętam już, ile razy czytałem, że dziennikarze (w tym sensie i Assange) nie są od pilnowania cudzych tajemnic. Gdy wpadną im w ręce, mają wręcz obowiązek je ujawnić. To przecież teza dziennikarzy GW, którym przyglądał się kiedyś prokurator. Właśnie z powodu opublikowania tajnych materiałów. Kali wiecznie żywy? Poza tym chciałbym poznać dokładniej te słynne zarzuty o "molestowanie i gwałt". Przyjrzałem im się bliżej, ale aż się wierzyć nie chce, że tak może wyglądać prawda, więc się nie wypowiem.
    ..........
    http://www.continuum24.pl
  • 2010-12-10 10:34 | lukald

Czytając ten żenujący artykuł, po raz kolejny wstyd mi za polskie tzw. dziennikarstwo. Tym bardziej przykre, że coś podobnego kilka miesięcy temu opublikowała Politka.

Nie mogę zrozumieć skąd u naszych pismaków pęd do tego, żeby bardziej podlizywać się administracji USA niż oni sami tego oczekują.
    Powody, dla których USA walczy z WikiL są znane. Nikt nie lubi jak publicznie ujawnia się jego grzechy.
    Jakie są powody, dla których polscy dziennikarze walczą z WikiL ?
    Niepojęte...
  • 2010-12-10 20:11 | kjking

Jędrzej Winiecki

WITAM
    Autorem artykułu jest Jędrzej Winiecki

radze zapamiętać gdy znów napisze -NA ZAMÓWIENIE-
    oczywiście obiektywny artykuł
    Pozdrawiam
  • 2010-12-10 20:13 | kjking

Jędrzej Winiecki

A TU ZDJĘCIE - Jędrzeja Winieckiego
  • 2010-12-10 20:33 | henryabor

Winiecki w Kamasze!

Winiecki wskakuj w kamasze, chapnij za giwere i z 'gniewem bożym' Saracenów wyżynać! Gdzieś ty do tej pory jankesom się chował?!
  • 2010-12-11 06:04 | henryabor

Jeszcze jedno, Winiecki

Pamiętaj Winiecki, że każdy kto czynem i słowem wspiera plugawe zbrodnie bestialskich bydlaków w Iraku i Afganistanie, jest takim samym bydlakiem!