Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mam tego dość !

(15)
2010-08-20 11:46 | tkw
Za onet.pl:

Nowa strategia premiera: unikanie krajowych kłopotów

Nową strategię Donalda Tuska polegającą na zajęciu się polityką zagraniczną i unikaniu krajowych kłopotów ujawnia "Rzeczpospolita".
Premier będzie teraz pokazywany jako mąż stanu w towarzystwie polityków najważniejszych krajów, a za krajowe problemy odpowiedzialność poniosą ministrowie - powiedział gazecie jeden z parlamentarzystów PO.

Domeną Donalda Tuska ma się stać polityka zagraniczna. Plan jego wizerunkowej ochrony ma być też połączony z wydarzeniami związanymi z objęciem przez Polskę prezydencji unijnej 1 lipca 2011 r. Za to wszystkie skojarzenia ze złymi wiadomościami, szczególnie kryzysem gospodarczym, mają wziąć na siebie pozostali członkowie rządu.

Cały czas wizerunek Tuska jest najcenniejszym skarbem Platformy i tego skarbu nie wolno rozmienić na drobne - czytamy w gazecie.

Ponadto, według jednego z posłów, Tusk sceduje na ministrów i posłów prace nad najtrudniejszymi reformami.

TKW: K...a mać !

link:
http://wiadomosci.onet.pl/2212237,11,nowa_strategia_premiera_unikanie_krajowych_klopotow,item.html
  • 2010-08-20 15:49 | dziadek

Re:Mam tego dość !

To nic nowego, przecież Tuskowi nie chodzi o dobro własnego (czy rzeczywiście własnego) kraju i jego obywateli. Jemu chodzi tylko o stołek i apanże a przy okazji coś na boku. A przy tym jest tak agresywny że gotowy jest po trupach, aby dorwać się do władzy pieniędzy, bez oglądania się na innych.
    Dobrze by było żeby ci zwolennicy PO przy wyborach, lepiej się zastanowili co oni robią na kogo glosują. I że ich głosy na PO oznaczają sprzeciw wobec własnego kraju.
  • 2010-08-20 16:14 | klash

http://www.youtube.com/watch?v=36wgObLyMB8
  • 2010-08-20 22:59 | andy

"Stołek i apanaże" - obudź się człowieku. "Apanaże" premiera to może jakiemuś emerytowi zaimponują co najwyżej. Zaś "po trupach do władzy" to Ja Ro Sław dążył, nawet koniec wojny (którą sam rozpętał) ogłosił, w co sporo naiwniaków uwierzyło. A jeżeli w/g ciebie "Tusk jest agresywny" to co powiesz o Kaczyńskim ? Tusk przy nim to miś koala.
  • 2010-08-20 23:01 | andy

Mistrzu - a od czego właściwie premier (każdy, nie tylko Tusk) ma ministrów ? Od tego żeby pracowali samodzielnie czy od tego by tylko ślepo wykonywali jego polecenia ?
  • 2010-08-21 00:16 | tkw

Mistrzu - ministrowie są od pracy. Ale premier jest ich szefem i to on ostatecznie odpowiada za to, co robią jego podwładni, ma ich nadzorować, rozdzielać robotę, podejmować decyzje wychodzące poza jeden resort itd., a nie udawać, że jego to nie dotyczy "bo przestaną mnie lubić". Jesli minister ma "zapie...lać" to premier tym bardziej.

Więc ja na to - "k...a mać". A dług rośnie codziennie o kolejne 250 mln. PLN.
  • 2010-08-21 01:39 | tkw

Za onet.pl:
    "
    Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca wzrosło o 9 mld 647,7 mln zł w porównaniu z majem 2010 r. i wyniosło 688 mld 203,4 mln zł - poinformowało w piątek w komunikacie Ministerstwo Finansów. Tym samym dług państwa wzrósł o 1,4 proc.

Od początku roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 56 mld 669,9 mln zł, czyli o 9 proc.
    "

TKW: Przypomnę tylko, że wzrost VAT o 1% ma dać do budżetu dodatkowe 5 mld. PLN, czyli "styknie" budżetowi na jakieś dwa tygodnie. Ktoś jeszcze wierzy, że na tej podwyżce o 1% się skończy i po jej wprowadzeniu "to już będzie miodzio" ? Dla kogoś nadal najważniejszy jest wizerunek Tuska ? Mam dalej komentować działalność rządu PO czy nie trzeba ?

K...a mać !!!!!!!
  • 2010-08-21 01:42 | tkw

sprostowanie: dług nie rośnie codziennie o 250 mln. PLN. Rośnie o ponad 300 mln. PLN.
  • 2010-08-21 07:37 | dziadek

PO i cała lewica boją się rządów Kaczyńskiego, bo by wszystkich tych co okradali nasz kraj posadził w więzieniu. Rozliczył tych pseudo polityków którzy rwali się do władzy obiecywali narodowi kraj mlekiem i miodem płynący.
    a jak już siedli na stołku to szybko zapomnieli o narodzie, tylko rozglądali się co i gdzie by tu skubnąć dla siebie profity. A przykład mamy dziś na tacy i nikt nie zmydli narodowi oczu że rząd owszem coś robi, jakby tu dobrać się do kieszeni najbiedniejszych. Zamiast obniżyć podatki to najlepiej podnieść czyli głupota zwycięża. Czy wiecie państwo że dziś osoba mająca emeryturę i przyznaną IIgr stopnia inwalidztwa może pobierać emeryturę i 40% renty lub na odwrót zależy jak tej osobie pasuje. Ale mało tego osoby te zgodnie z prawem podejmują pracę np. w ochronie i tam zarabia 1317zł brutto (jest to najniższe wynagrodzenie). I tak 1 mln emerytów bierze kasę z ZUS-u i jeszcze pensję a pod pośredniakiem jest co najmniej 500 000 chętnych do pracy w ochronie a przecież niech ci bezrobotni nie pobierają zasiłku lecz są zarejestrowani to państwo dokłada do ubezpieczenia takiego bezrobotnego. To jest pytanie czy to normalne że zamiast dać pracę tym pół milionom osób bezrobotnych i wtedy państwo nie musiało by płacić na ubezpieczenie, miło by dodatkowy podatek od pensji i podatek pośredni od życia czyli zakupów czynionych przez tych pracowników.
    Jest jeszcze wiele paranoi w naszym kraju i taki Tusk i Komorowski zamiast zająć się państwem aby dług wewnętrzny nie rósł, to mają gdzieś. Tylko skaczą na PiS ze strachu przed rozliczeniem unikają tego jak ognia a ja uważam że do póki w Polsce nie nastąpi rozliczenie z ostatnich 20 lat rządów post solidarnościowych wraz z lewicą to nasz kraj zawsze będzie na szarym końcu nie tylko w Uni Europejskiej.
  • 2010-08-21 22:07 | andy

Czyli w/g ciebie jeśli premier nie powrzeszczy parę razy w tygodniu publicznie na swoich ministrów to oznacza że nie pracuje ? Ciekawe, ciekawe ...
  • 2010-08-21 22:09 | andy

A jakieś konkretne pomysły PiSu na rozwiązanie tej sytuacji jesteś w stanie zacytować ? Ale konkretne, nie gadanie typu "rząd nic nie robi".
  • 2010-08-21 22:14 | andy

Kaczyński rządził 2 lata, mając brata za prezydenta. I po tych 2 latach zrejterował z urzędu, zostawiając bałagan, mimo tego że rządził w czasach dobrej koniunktury na świecie i nie nękały go klęski żywiołowe. Dla mnie oznacza to tyle że ten facet nie nadaje się do rządzenia. A te bajeczki o wsadzaniu tych czy owych to możesz naiwnym moherom sprzedawać - kogo niby Kaczyński "wsadził i rozliczył" ?
  • 2010-08-21 22:21 | tkw

Mówiąc szczerze od Ciebie oczekiwałem komentarza na nieco wyższym poziomie. Premier ma się zachowywać jak szef w poważnej firmie a nie jak primadonna dbająca tylko o miłość publiki. Bycie szefem to nie tylko zaszczyty, to coś znacznie więcej a przede wszystkim obowiązki. Nie wiem gdzie i czy pracujesz, ale zapytaj swojego szefa, co to znaczy "być szefem".
    Premierowi ja płacę pensję (Ty też) i ma za to pracować a nie dbać o sondaże. Przeczytaj sobie, co premier obiecywał 3 lata temu w expose a mówił długo. A jak mu się nie chce pracować albo nie potrafi, to won ze stołka, to stołek premiera 38-milionowego kraju a nie stołek sprzątaczki, tu nie ma żartów. Sprzątaczka może zaniedbać i nie posprzątać pokoju, ten premier zadłuża nas codziennie na 300 mln. PLN - Ty i ja, każdy z nas, każdego dnia, jesteśmy winni kolejne 10 zł. I tak dzień w dzień. Ktoś z tymi kwitami kiedyś przyjdzie i każe zwrócić. Więc niech premier weźmie się k...a do roboty albo won !
  • 2010-08-21 23:02 | tkw

1. Program PIS jest dostępny w internecie, możesz sam sobie poczytać.
    2. Prezentujesz ciekawy sposób myślenia - Tusk narozrabiał a Ty zamiast Tuska z tego rozliczać to pytasz, czy konkurencja ma lekarstwo. Jak nie ma, to niech Tusk dalej rozrabia. Szczerze mówiąc wolę rozumowanie nieco inne - skoro widzę jak Tusk rozrabia to przede wszystkim chce mu to uniemożliwić od zaraz, jestem gotów skorzystać z innej oferty nawet jeśli nie wiem czy jest lekarstwem idealnym. Bo to jak z totolotkiem - kto nie gra ten NA PEWNO nie wygra - jak nie skorzystam z innej oferty, to g.wno będzie NA PEWNO coraz większe a jak skorzystam, to może będzie lepiej. A jak lepiej nie będzie, to znowu poszukam innego kandydata na uzdrowiciela.
  • 2010-08-25 00:20 | dziadek

W dzisiejszych czasach, przy obecnym systemie prawnym, wsadzić nie tylko polityka za niecne sprawki ale dawnego pracownika Bezpieczeństwa bo było SB, UB, DB. Jest mało realne ale po wprowadzeniu zmian w ustawodawstwie było to możliwe. Niestety Kaczyński zaczął porządki od złej strony i to się zemściło upadkiem koalicji i utraty władzy.