Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie ma jak "demokracja"

(7)
2010-08-22 17:04 | tkw
Onet.pl podaje info o nieobecnościach posłów w sejmie (rekordzista, Pawlak, ma 99 nieusprawiedliwionych nieobecności). Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na znamienny fakt, że członkowie rządu czy wiceministrowie są posłami. To paranoja z następujących powodów:
1. Ponoć mamy w Polsce rozdział władzy wykonawczej i ustawodawczej – jaki to rozdział, skoro poseł to władza ustawodawcza a minister to władza wykonawcza ? Przecież to fikcja, no chyba że taki delikwent uważa się za równego Bogu, bo jak na razie to tylko Bóg potrafił wystąpić w trzech osobach jednocześnie. I chyba za takiego się poseł uważa, sądząc po zachowaniu
2. Minister ma chyba sporo pracy, poseł też. Czy można rzetelnie wykonać obie jednocześnie ? Śmiem twierdzić, że nie.
3. Taki „podwójny agent” bierze dwie pensje a żadnej z tych prac nie może wykonać rzetelnie, bo się nie da.
I znamienne jest, czemu prawo na to pozwala. Wg mnie wyjaśnienie jest proste – pazerność na kasę i na władzę. Poseł to gwarancja niezłych zarobków przez 4 lata zaś minister to władza, ale ministrem można przestać być w jednej chwili, w przeciwieństwie do posady posła. Więc taki mądrala startuje na posła, wygrywa, potem zostaje ministrem ale żal mu wyrzec się tego zabezpieczenia na wypadek dymisji, więc się kurczowo trzyma mandatu osła. A co z tego wynika, to widać, wystarczy popatrzeć na osiągnięcia i rządu i sejmu.

NIECH WRESZCIE TA DURNA „DEMOKRACJA” SIĘ ZAWALI, na gruzach można całkiem nieźle budować.
  • 2010-08-23 08:50 | dziadek

Re:Nie ma jak

To nie wina demokracji a nas samych, to my wyborcy powalamy na takie rzeczy, tu na forum podałem temat: "Dlaczego Polacy nie chcą nowelizacji prawa". I co zero wypowiedzi, dlaczego bo to proste najwygodniej omijać lub łamać prawo niż je przestrzegać choćby było jak najgorsze.
    I dlatego mamy jak mamy rządy kryminogenne, każda opcja polityczna jaka by nie była obejmując władzę, przy obecnych przepisach prawa, staje się organizacją przestępczą czy tego chce czy nie. Chyba że postanowiła by dokonać pewnych gruntownych zmian w ustawach podstawowych oraz w prawie karnym, administracyjnym itp.. Inaczej mamy za naszą obywatelską zgodą rządy o charakterze kryminalnym.
  • 2010-08-23 09:48 | tkw

Ja się do winy nie poczuwam. Nie mam najmniejszego wpływu na prawo w Polsce, Ty też. Zapewne nikt Ci na twój wpis nie odpowiedział, bo co ma Ci napisać ? Jak Kowalski ma zmienić prawo ? Chcieć to sobie można, ja chciałbym nie tylko zmiany prawa, ja chciałbym zbudowania go od podstaw - i co z tego że ja chcę ?

Nie zamierzam przestrzegać każdego prawa tylko dlatego, że jest prawem. Postępuję przede wszystkim zgodnie z własnym rozumem i sumieniem, dla mnie prawo jest dopiero potem. W wielu wypadkach przestrzegam prawa tylko dlatego, że grożą mi za jego łamanie konsekwencje, nie dlatego, że uważam je za słuszne.
    Jak sejm uchwali podatek 100% to grzecznie zapłacisz, bo to prawo ?

A jeśli czekasz żeby wyborcy zmądrzeli, to miłego czekania. Przygotuj sobie zapas prowiantu, picia, opał na zimowe dni, bo to "trochę" potrwa.

Ale cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty, może wyrażasz postawę naiwną (bądźmy mądrzejsi to będzie lepiej ...), ale to zdecydowanie lepsze niż cynizm czy udawanie, że się nie widzi problemu, bo pierwszym warunkiem naprawy jest dostrzec problem.
    Ja na to, że jako masa będziemy mądrzejsi nie liczę, w każdej masie mędrcy stanowią margines.

pozdrawiam
  • 2010-08-23 19:44 | bryka

Mam niejasne,i pewnie niesłuszne,podejrzenia ,ze tkw powołał do życia swoje alter ego pod nick'iem "dziadek".Jestem pełna podziwu dla płodności tkw i lekkosci jego pióra.Byc może, jednak, jednoosobowośc ,czy jednonick'owośc już nie nadąża za erupcją myśli a zwłaszcza emocji i konieczne było wsparcie persony dodatkowej akompaniującej.Na wszelki wypadek:
    bez urazy,to tylko niecne przypuszczenia.
  • 2010-08-23 19:50 | tkw

Fakt, niecne. Na razie jestem tylko ojcem (mam Córkę) i to mi do szczęścia wystarczy, tak więc nawet z tą płodnością u mnie kiepsko. A co do dziadka - nawet miałem spytać, czy ten "nick" ma coś wspólnego z Piłsudskim ?
  • 2010-08-23 20:09 | bryka

Podoba mi się,że piszesz Córkę z dużej litery.Pozdrawiam
  • 2010-08-25 20:34 | tkw

No i wykrakałem. "POlityka" pisze w artykule o Węgrzech:

"Parlament przyjął ustawę, która umożliwia zwalnianie urzędników państwowych bez podania przyczyny i z dwumiesięcznym wypowiedzeniem. W sprytny sposób ograniczono wysokość odpraw, nakładając na nie 98-proc. podatek"