Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Polityka" to poważne pismo

(1)
2010-08-23 22:28 | tkw
Onet.pl podaje:
"
Główna stawka podatku VAT automatycznie wzrośnie do 25 procent, jeśli relacja długu publicznego do PKB przekroczy 55 procent - wynika z projektu zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług przygotowanego przez resort finansów, do którego dotarła stacja TVN CNBC Biznes.
Projekt zakłada, że "w przypadku, gdy relacja długu publicznego do PKB według stanu na koniec 2011 roku przekroczy 55 proc., to od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 roku stawki podatku od towarów i usług wzrosną odpowiednio do 24, 9 i 7,5 procent".

Natomiast od lipca 2013 do czerwca 2015 stawki VAT dobiją już do najwyższych w Europie i będą wynosić 25, 10 i 8 procent.

Na takie podwyżki podatków po przyjęciu ustawy nie będą musieli się zgadzać posłowie. Stawki mogą pozostać wyższe przez trzy lata po ostatniej podwyżce, co oznacza, że wyższy VAT być może będziemy płacić nawet przez 6 lat.
"

TKW: "POlityka" to poważne, obiektywne pismo. mam nadzieję, że zapyta kilku fachowców, co ma oznaczać taki łamaniec rządu - VAT wzrośnie, ale bez zgody sejmu i to dopiero za jakiś czas. pewnie nie tylko ja chętnie o tym przeczytam a sprawa chyba jest dostatecznie ważna ? (jak mawiają niektórzy - są tylko dwie rzeczy w życiu nie do uniknięcia - śmierć i podatki).