Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Biskupi - z krzyżem róbta, co chceta!

(12)
Biskupi diecezjalni na Jasnej Górze umyli ręce od sprawy krzyża smoleńskiego. Czytam ten gest jako dowód, że biskupi nie są w stanie wypracować innego stanowiska bardziej czytelnego – pisze na blogu Adam Szostkiewicz.
  • 2010-08-26 21:45 | Adam 2222

Biskupi maja racje. Od początku pisze pytając się za co pani H. Gronkiewicz-Waltz bierze pensje jako prezydent W-wy ?

• 2010-08-27 07:58 | psr18gh

Re:Biskupi - z krzyżem róbta, co chceta!

Krzyż powinien zostać przewieziony przez obrońców krzyża na plac przed bazyliką św. Piotra w Watykanie. Tam obrońcy powinni oddać się modlitwie różańcowej i śpiewom, rotacyjnie dowożeni przez koncern ojca Rydzyka.
    Oczywiście powinni oni demonstracyjnie modlić się pod oknami Ratzingera, aby natychmiast podniósł na ołtarze naszego papieża Wojtyłę. To skandal że papież-Polak jeszcze nie jest święty!
    Nasi biskupi w Częstochowie powinni wydać stosowne oświadczenie, popędzające Ratzingera. Jak pisze mój poprzednik Adam 2222 - biskupi mają zawsze rację.
  • 2010-08-27 08:36 | Jaf

Chyba bardziej, nie chcą wypracowywać konstruktywnego stanowiska w sprawie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Dla zwykłego obywatela sprawa byłaby jasna, gdyby po jakimś czasie przedstawiciele Kościoła, w asyście harcerzy i ewentualnie władz miasta, w ciszy i spokoju przenieśli krzyż do pobliskiego kościoła. Ale nie! Bo musi być spektakl, manifestacja polskiego klerykalizmu / katolicyzmu, przywoływanie narodu, walka o pomnik, histeria, bicie w tarabany oraz wymuszanie wizerunku państwa wyznaniowego.
    Biskupi, nawet za cenę utraty części autorytetu (zresztą, jeśli go utracili, to jedynie w oczach neutralnej lub niewierzącej części społeczeństwa), zdecydowali się na kierowanie sprawą zza parawanu oraz na pobudzanie fanatyzmu „w obronie zagrożonej wiary”. Przy okazji połajano premiera, władze Warszawy i prezydenta, któremu bezczelnie przypisano „wywołanie skandalu” pod Pałacem Namiestnikowskim.
    Co można zrobić dla świętego spokoju? Jedno z rozwiązań przedstawia powyżej @psr18gh – jak trzeba będzie, mam w zanadrzu i inne podpowiedzi. Pozdrawiam.
  • 2010-08-27 09:08 | psr18gh

Można czerwononosemu arcybiskupowi Głodziowi położyć się plackiem na posadzce i leżeć tam w formie krzyża, w porządnych kościołowych ciuchach w jego kościele w Gdańsku, podczas mszy koncelebrowanej przez niego. Na plecach ofiarnika powinien być napis: "modlę się w intencji abstynencji przewielebnego arcybiskupa".
    Czy złamię jakieś prawo? Chyba nie.
    Jeżeli garstka katolików rozpycha przestrzeń katolicką w przestrzeni publicznej, to można rozpychać przestrzeń publiczną w kościołach.
    Czy praca na komputerze w kościele to łamanie prawa? Chyba nie.
  • 2010-08-27 09:34 | Jaf

Można. Ale nie jestem tak ostentacyjny z natury i czułbym się raczej obco w podobnej roli. Miałem raczej na myśli bardziej uniwersalistyczne posunięcia na arenie międzynarodowej, aby rzucić wreszcie Europę na kolana i pokazać kto jest Wilkenriedem Wspólnoty, przed kim Klękajcie Narody i spijajcie soki wiary jedynie słusznych wartości.
  • 2010-08-27 09:50 | psr18gh

I co? I trafić do psychiatryka jak Kordian?
    W Europie już nic nie musimy aranżować. Tak nas mają za wariatów.
    Protestanci niczego dobrego nie nauczą się od narodu w którym jest kult przaśnego katolicyzmu ludowego. Nie wiem co nasz papież miał na myśli, mówiąc że i Europa może sie wiele od nas nauczyć.
  • 2010-08-27 10:33 | Jaf

Może Protestanci mogliby sobie przyswoić trochę fanatyzmu, populizmu i beztroskiej wiary w posłannictwo, a może JPII miał na myśli jakiś wierszyk...
  • 2010-08-27 10:52 | psr18gh

Trochę jestem niesprawiedliwy z tym przaśnym katolicyzmem.
    Co roku umożliwiam pielgrzymce częstochowskiej korzystanie z stodoły.
    W nocy zazdroszczę młodzieży tej stodoły i żałuję, że nie jestem 40 lat młodszy. Z drugiej strony jestem wtedy bardzo dumny, bo powstaje kilka ludzkich istnień i jest szansa na moją emeryturę!
    Co by nie mówić pielgrzymki to główny gwóźdź programu katolicyzmu ludowego. Z naszą demografią jest źle, ale gdyby nie biskupi i pielgrzymki byłoby jeszcze gorzej.
    Na polskie burdele (agencje towarzyskie) nie ma co liczyć. Tam nie ma dziewczyn natchnionych duchem świętym.
  • 2010-08-27 11:12 | Adam 2222

Hej psr18gh, nigdy nie mówiłem ze biskupi zawsze maja racje. Stwierdziłem ze w tym wypadku maja racje. Bo to ludzie Hanki, już dawno powinni posprzątać po żałobie.

Ten kawałek "Tam nie ma dziewczyn natchnionych duchem świętym. " jest świetny. A tej stodoły do ci wielu zazdrości.
  • 2010-08-29 13:06 | lelik

Biskupi wiedza,ze przegrali i nadchodzi antyklerykalizm.Chcieli miec wplyw na wladze.Garstka oszolomow przepedzila ksiezy to i przepedzi biskupow.Sankcje karne wobec osmieszajacych nas PiStalibow. Ten pokaz sluzy Kaczynskiemu.A i tak spadaja mu slupki.Wawel i krzyz byl niepotrzebny.Kto mieczem wojuje - mowil Jezus ,to mozna sparafrazowac, ze jak krzyzem walcza o wplywy to przegraja.
  • 2010-08-29 16:00 | jotkaes

A więc na co czekać - przysłać z psychiatryków pielęgniarzy z kaftanami i problem od ręki będzie rozwiazany.
    Przecież ci tzw " obrońcy krzyża " to nie są ludzie w pełni władz umysłowych. Władza ma prawo i obowiązek użyć siły , gdy ktoś nie chce "po dobroci" wykonać jej poleceń. Jak my mozemy mieć zaufanie do takich władz, że w trudnej sytuacji podejmie odważne decyzje a nie chowa się do szafy ze strachu.
  • 2010-08-30 20:49 | psr18gh

No wreszcie "obrońcy krzyża" zaczynają korzystać z moich porad!
    Jadą z skargą na prezydenta Polski do Watykanu. Hurrra!
    Niech no tylko papież ich oleje, to krzyż przed bazyliką św. Piotra ma jak w banku. Potem szef koncernu medialnego z Torunia będzie organizował pielgrzymki presyjne do Rzymu. Będą zdjęcia świętego natychmiast Lecha Kaczyńskiego na całym placu przed bazyliką. Ale zadyma! Wreszcie coś się dzieje. Chłopcy z "pomarańczowej alternatywy" to pikusie przy "obrońcach krzyża".