Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wywiad: Jakie szanse mają górnicy zasypani w Chile?

(3)
Światło daje nadzieję na ratunek, pomaga poruszać się w wąskich przestrzeniach kopalni i znaleźć elementy do sygnalizowania obecności. Wpływa też na psychikę uwięzionych - mówi Jacek Wicher.
  • 2010-09-06 07:36 | Adam 2222

Dlaczego pan zrobił cenzurę i skasował mój list pod artykułem "Śląsk – ostatni wagon Solidarności?" Z tych kilku tysięcy strajkujących zakładów w Polsce w 1980 r, (stoczni, PGRow, Cegielskiego, hut itp) obecnie zostało tylko kilka.

I to tylko z przyczyn politycznych i w postaci ogryzków w porównaniu do czasów komuny. Na dodatek żyjące na koszt podatnika.

Czyli dzięki KOR, S, Krk i swojej inteligencji robotnicy wywalczyli sobie bezrobocie, utratę żłobków, przedszkoli, mieszkań zakładowych, tanich wczasów, punktów za pochodzenie dla dzieci zdających na studia.
    Uwierzyli ze mogą ciągle strajkować i żądać podwyżek i będą żyć jak w USA.

Dlatego autorzy 21 Postulatów Sierpniowych z KOR i S którzy są u władzy od 1989 r do tej pory nie wprowadzili tego Dziedzictwa Ludzkości w życie Na dodatek żyją na koszt przeszłych i przyszłych pokoleń.

Kazimierza Świtonia poznałem zaraz po zwolnieniu go z aresztu domowego. Odniosłem wrażenie ze jest niezrównoważony psychicznie, jak Walesa w czasie wojen na gorze, Kaczyński, Macierewicz itp. Klepał w kolko i mocno to podkreślał ze to on pierwszy założył WZZ. A Kolodziejczyk? ze swoim WZZ "Piast" był drugi. Poza tym Kolodziejczyk i "Piast" nie jest wart zaufania bo ukradł/ukradli ze szkoły powielacz.

W/g Świtonia, on sam został opozycjonista bo w jego zakładzie naprawczym Radiotelewizyjnym pokłócił się z klientem, który pracował w KW PZPR i stracił licencje. Moje ówczesne odczucie było, ze chciał oszukać klienta a jak ten się nie dal to go zbluzgał.
    W czasie komuny by sprzedawać watę cukrowa z wózka trzeba było mieć przynajmniej Krzyż Walecznych.
    Świtoń musiał wiec mieć kogoś u komuchów wysoko by mieć ten zakład.
    Miał pecha, po chamsku potraktował kogoś kto był lepszy.
    No i narodził się nam na Śląsku obrońca robotników i demokrata.

Rozpłochowski dał mu jakiś etat d/s zbędnych przy ZW NSZZ "S" w Katowicach (gdzie tez nieźle mieszał ). Później zasłynął z hodowli krzyży w Oświęcimiu. O cennik autor może go sam spytać.

P.S.
    Czy POLITYKA musi, jak komuchy, cenzorować wypowiedzi nie zgodne z interesem KOR, S i Krk ?
  • 2010-09-06 07:50 | Ciekawy

Re:Wywiad: Jakie szanse mają górnicy zasypani w Chile?

Ja przepraszam, jezeli te informacje przeoczylem, ale kto jest osoba, ktora odpowiada na pytania Sz. Wywiadowcy Polityki?
  • 2010-09-07 13:21 | marek

Re:Wywiad: Jakie szanse mają górnicy zasypani w Chile?

Jest wyraźnie podane "Jacek Wicher z Centralej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu"