Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zbigniew Derdziuk: ZUS-prezes od emerytur

(48)
Zbigniew Derdziuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - największej publicznej instytucji finansowej w kraju - 12 września poprowadzi swoich pracowników na Jasną Górę.
  • 2010-09-10 13:18 | tkw

Juz chyba mi się nie chce tego prostować.

"Może dzięki temu pan prezydent łaskawszym okiem spojrzy na ustawy, wychodzące z resortu – spekulowano. Już po wyborze okazało się, że były to marne nadzieje, bo pomysły Jolanty Fedak i tak były przez prezydenta Kaczyńskiego wetowane."

TKW: Zbigniew Derdziuk został prezesem ZUS 2.10.2009. Po tym terminie Lech Kaczyński nie zawetował ani jednej ustawy (strona Kancelarii). Goebbels miał rację.
  • 2010-09-10 14:40 | Maryna

Re:Zbigniew Derdziuk: ZUS-prezes od emerytur

Myślę ,ze Polska powoli staje się państwem ściśle wyznaniowym.Pomijam,ze fundusze socjalne lepiej przeznaczyć np na dofinansowanie wyprawek szkolnych dzieciom,to jak mają się czuć ateiści ,lub innowiercy?
  • 2010-09-11 09:57 | blo

Demonstracja wiary szefa państwowej instytucji i nie tylko tej.Polska niewiele obecnie różni się od Iranu,może poza tym,że w Polsce jeszcze nie kamieniują/ale stosy kto wie?/.Panuje jakaś swoista moda na publiczne wyznawanie wiary ,a im kto żarliwiej ją wyznaje tym o nim głośniej co jest logiczne.Kościół zasysa od państwa ogromne sumy,a jego funkcjonariusze strzygą owieczki jak mogą /oczywiście z pieniędzy/.Oszustwa podatkowe /Stella Maris/ to chleb powszedni nie wspominając o szarganiu godności wiernych na różnego rodzaju celebrach kościelnych ;komunie,pogrzeby,wesela itp.W tej chwili nie ma w Polsce siły by przerwać ten nikczemny,chamski i przestępczy wręcz proceder /patrz komisja majątkowa/ okradania podatników i zarazem Państwa.Pytam jak długo będzie to trwało?.
  • 2010-09-13 16:07 | dror

nie irytuje mnie ten artykuł,pielgrzymka, książeczki i kto jest czyim zaufanym, itd. Nawet sam ZUS i Krus przestał mnie wkurzać. Za to- szukam adekwatnego słowa i jedyne, jakie należycie oddaje moj stan emocjonalny - wkur... mnie Tusk, który obiecał osobiste zaangazowanie w reformę systemu i minister finansów, który jak na razie pokazał, że jest jedynie mocny w teoretycznych rozważaniach i sejmowych pyskówkach, bo są takie państwa w UE, że nie ma ZUSu, KRUSu, jest tylko dodatkowa rubryka, którą podatnik wypełnia w dokumentach skarbowych. Nie tez armii zbędnych urzedników. Wystarczy reforma. Ograniczenie urzedników, itd.
  • 2010-09-14 15:44 | martin

ale ja nie bardzo rozumiem, czy to dobrze, czy źle, że facet jest wykształcony i godny zaufania ? Ta Pielgrzymka to też chyba lepsze rozwiązanie niżby mieli przepić kasę jak to robi 90% innych firm na tzw. imprach firmowych... Tak na serio to nie wiem o co chodzi, ale patrząc na Panią redaktor to mam wrażenie, że ma o coś żal do życia -:)
  • 2010-09-16 01:01 | dror

Przepić? Nie zgadzam się. Nie zgadzam się też na spiewniki. Zresztą tak samo, jak na podgrzewane samochowoe fotele bylej dla prezeski.Jestem za budową kolejnego pałacu. Jak w końcu Kaczor to zreformuje, to emeryci odzyskają te pieniądze. A osobiste "wycieczki" pod adresem dziennikarki są nie w porządku: tytuł artykułu jest rewelacyjny, znakomicie się go czyta, choc nie ze wszystkim mozna się zgadzać.
  • 2010-09-16 01:03 | dror

Przepić? Nie zgadzam się. Nie zgadzam się też na spiewniki. Zresztą tak samo, jak na podgrzewane samochowoe fotele bylej dla prezeski.Jestem za budową kolejnego pałacu. Jak w końcu Kaczor to zreformuje, to emeryci odzyskają te pieniądze. A osobiste "wycieczki" pod adresem dziennikarki są nie w porządku: tytuł artykułu jest rewelacyjny, znakomicie się go czyta, choc nie ze wszystkim mozna się zgadzać.
  • 2011-09-06 18:50 | mjn

To moze prezes ZUS od emerytur zamiast na pielgrzymke pogoni tych od rent i emerytur zagranicznych w Opolu zeby sie wzieli do roboty juz ponad dwa miesiace czekam na zarejestrownie mojego wniosku o emeryture przeslanego z oddzialu ZUS w Warszawie podobno panie sa przeciazone praca a moze pracowac im sie nie chce ?
  • 2011-09-07 21:10 | mari

Bo to jest firma państwowa. Ludzie z nim jadą bo się boją narazić że pójdą na odstrzał. Ludzią dał 40 zł brutto podwyżki i zaprosił na modlitwe.Brawo katolicka głowa jak średniowiecze.Ludzie harują na okrągło nadgodziny praca niewolnicza zmieniające się przepisy.Ostatnio dziewczyna w czasie nadgodzin o 6.30 rano zawał 35 lat .Taka jest cudowna praca w ZUs ale na rynku brak pracy a każdy chce jeść więc harują
  • 2011-09-07 21:12 | mari

Zapraszam do pracy w ZUS
  • 2011-09-21 12:27 | mjn

To prosze mi wytlumaczyc dlaczego Warszawski ZUS zdolal przez dwa miesiace wszystko opracowac i przeslac do Opola, a Opole juz przez trzy miesiace nie ma czasu zajrejestrowac mojego wniosku tlumaczac sie ogromna iloscia zgloszen ? Czyzby 30 milionow Polakow pracowalo w Niemczech ?
  • 2011-10-20 13:18 | KM

W moim przypadku w ZUS Opole czekalam 2 lata (!) na przyznanie emerytury ! Pracownice w wiekszosci niegrzeczne , nie udzielajace naleznych informacji.
    Niemozliwoscia jest dodzwonic sie do wydzialu rent zagranicznych, a jesli juz, to pracownica odpowiedzialna za nasza sprawe jest nieosiagalna. Jak mi raz wyjasnila pewna pani z tego oddzialu u nich jest przepis, ze nie mozna bezposrednio rozmawiac z pracownikami odpowiedzialnymi za nasza sprawe, a jedynie z informacja. Oznacza to uzyskiwanie nic nie znaczacych, ogolnych informacji. W tym przypadku winno jest szefostwo ZUS Opole, bo tak jest odgornie przez nich nakazane i nalezy slac protesty do prezesa oddzialu i ZUS Warszawa.
    Kiedys na jakims forum wyczytalam, ze istnieje w ZUS wewnetrzna instrukcja, w mysl ktorej nalezy utrudniac petentom zalatwienie sprawy. Jak widac , jest ona z powodzeniem stosowana.
  • 2011-10-29 19:29 | mjn

Do wszystkich ktorzy maja problemy z emerytura w polsce i niemczech , chodzi mi przede wszystkim o oddzial w Opolu pomaga napisanie do ZUS-skargi , Dyrektora oddzialu w Opolu i Ministerstwa Pracy i spraw socjalnych , panienki dostaja nagle przyplywu energii i to co bylo niemozliwe w ciagu paru miesiecy okazuje sie mozliwe w ciagu 5 dni i jezeli beda dalej robic mi trudnosci beda dalej nekane ze wszystkich mozliwych stron
  • 2011-11-17 21:45 | jula

Wita, jestem pracownica ZUS już prawie 10 lat i nie słyszałam nigdy o procedurze bycia niemiłym w stosunku do petenta. Pracuję w ZUS Opole i rzeczywiście można tam zauważyć niechęć pracowników (głównie ze sporym stażem pracy)do petentów ale niestety i do samych siebie. myślę że jest to wina złej organizacji ale i podejścia przełożonych do pracowników co skutkuje niechęcią w stosunku do płatnika. głównie młode osoby, które jeszcze nie nasiąknęły bezdusznością urzędasów są pomocne w załatwianiu spraw.
  • 2012-04-14 10:43 | pearline

ZUS Opole DNO KOMPLETNE

to co się dzieje w tym oddziale ZUSu przekracza wszelkie granice! Moja sprawa toczy się już 3 lata! 4miesiace temu nareszcie szanowne panie przyznały mi rentę po zmarłym ojcu, ale co ciekawe tylko za rok... o pozostałe 2lata muszę interweniować (zresztą jak o wszystko w tym kraju). Panie stwierdziły, że nie dostały przeze mnie dokumentów potwierdzających studiowanie... pragnę nadmienić, że wysyłałam dokumenty co pół roku (mam potwierdzenia nadania) co za tym idzie wnioskuję,że mają tam niezły burdel , jedna z pracownic stwierdziła, że 'koleżanka jej nic nie przekazała' więc co za tym idzie o wystawienie zaświadczeń ze szkoły musiałam ubiegać się jeszcze raz (całe szczęście Panie z dziekanatu także nie pałają sympatią do zusu więc bez czekania zrobiły mi kopie zaświadczeń, które brałam co pół roku). Od czasu wysłania przeze mnie kompletu dokumentów czekam kolejny miesiąc... chciałoby się krzyknąć LUDZIE MACIE WSZYSTKIE DOKUMENTY NA CO WY CZEKACIE?! Tym bardziej, że wysyłam do nich dość często maile wraz z nr potwierdzenia nadania... wystarczy o poproszenie odpowiedniej osoby o ich dostarczenie na biurko... szkoda gadać po prostu, teraz spróbuję 'uderzyć' bezpośrednio do Dyrektora Oddziału może to czymś poskutkuje...
  • 2012-04-14 10:47 | pearline

ZUS Opole DNO KOMPLETNE

dobrze, że trafiłam na tą wypowiedź - spróbuję odwołać się do dyrektora...
  • 2013-08-17 13:06 | katarzyna

panie Prezesie zwracamy sie do Pana z goraca prosba zeby Pan postarał się zdescyplinować kadrę kierownicza.
    W małych jednostkach podległych Oddziałom typu Inspektoraty nadal panuje duzy mobbing psychiczny w stosunku do pracownikow
    Na stanowiskach znajduja się osoby ktore w perfidny sposob wykorzystuja nadana im funkcję. Są to osoby ktore pełnią ją po kilkanascie a w naszym przypadku chyba kilkadziesiat lat w zaden sposob sie nie sprawdzają ,problemy rozwiazywanne są szantażem.
    Trudno to gdzies zglosić ponieważ niestety maja poparcie na gorze.
    Prosze mi powiedziec jak dlugo można korzystać z srodków psychotropowych lub uspokajajacych zeby to w miarę przezyć dzien.My tylko proponujemy może poddać by ocenie kadrę kierownicza np anonimowej ankiecie zeby sprawdzić czy ktos się nadaje i sie sprawdza .Nasza Pani kierownik Z-xca kierownika Inspektoratu od spraw emerytalno-rentowych prowadzi ten mobbing od kilkunastu lat z czasem się to nasila i jest coraz trudniej probujemy sobie radzić z pomoca farmakologi oraz wizyt u specjalistow zwolnien lekarskich ale jak dlugo mozna moze by ktos nam pomogl""
  • 2014-01-09 15:13 | Przyszły emeryt

Jak długo można weryfikować wniosek emerytalny w WRUM w Opolu, który wpłynął z początkiem listopada do ZUS Opole? Po co ponownie potwierdzać okres pracy za granicą skoro według pracowników ZUS Opole WRUM wszystko zostało już dawno zweryfikowane z Berlinem jeszcze przed złożeniem wniosku i jest na miejscu? Niepotrzebne marnowanie czasu urzędników i napinanie moich nerwów. Chyba że panuje w ZUS taki bałagan że nie można się niczego doszukać.
  • 2014-06-13 19:12 | joanna

Niestety to prawda!!! Mam dość! Czy muszę się zwolnić, żeby nie myśleć w piątek po południu o pracy, czego nie zdążyłam zrobić, kto znowu mnie zdenerwuje, nie pyskuje i nie podlizuje się, więc zarabiam miej, czas nagli a system nie chodzi (firma zewnętrzna bierze parę milionów za obsługę!)itp. Sama znalazłam tę pracę, może żałuję. Ja chcę pracować, nawet za te marne pieniądze, ale nie mam już siły.
  • 2014-07-22 21:04 | zawiercie

Mobbing jest na porządku dziennym,ale kogo to obchodzi.musi się stac cos strasznego, może wtedy
  • 2014-08-06 18:12 | Barbara

W ZUS jest coraz gorzej !!!! Pracownicy są wyczerpani psychicznie i fizycznie. !!!! Praca po godzinach i bez zapłaty !!!! Akord jak na produkcji. Tylko jak sie ktoś pomyli to lincz murowany, Nie polecam pracy w ZUS ,!!!!!
  • 2014-08-07 19:39 | mika

Jak można z TAKIM pracodawcą, który w nieludzki sposób traktuje pracowników /niewolnicza praca i taka płaca/ jechać na Jasną Górę i odwrotnie jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie mieć do pracowników szacunku, organizować pielgrzymkę za pieniądze wszystkich pracowników/ zmniejszony fundusz socjalny/ i pokazać całej Polsce jakim jest się wspaniałym szefem. .Poprzednie wpisy o pracy w ZUS to prawda.
  • 2014-09-21 17:27 | Niewolnik

ZUS, W-ł Rozliczeń i cudowny SEKiF. Masakra, za grube miliony wprowadzony nowy system, do którego z dotychczasowej aplikacji, w której rozliczmy konta płatników (osób prowadzących działalność) musimy "ręcznie" przenosić konta. Powód? M.in. różne algorytmy naliczania odsetek. W ten sposób konto trudne, dużego płatnika, które można było rozliczyć np w maks 2-3 dni teraz uzgadnia się 2-3 tygodnie. Kolejna cudowna reforma. Strach się bać. Do tego notoryczne znęcanie się psychiczne nad pracownikami, bo norma musi być wyrobiona, Centrala jak Wielki Brat wszystko widzi i pilnuje wskaźników. Jak coś tąpnie to awantura bo polecą po nagrodach Dyrektorom i Kierownictwu. Pracuję tam prawie 15 lat, zarabiam netto 1500 zł, jak dobrze pójdzie to raz na kwartał dostanę dodatkowo 400 zł. Ja jestem z tych zbuntowanych i nie zostaję po godzinach, ale wiele moich koleżanek notorycznie pracuje do 18 a nawet 20. Mają rodziny, dzieci i co mają zrobić. Ciągle nas straszą zwolnieniami, podwyżek nie było od kilku lat, płace zamrożone. Prawda jest taka, że nawet wrogowi nie poleciłabym pracy w ZUS. Mamy stać się korporacją, ale tak nie do końca bo płace mamy mieć hmmm najlepiej za darmo....Pozdrawiam.
  • 2014-10-30 12:18 | płońszczanin

witam
    a ja myślałem, że niesłychany mobbing a wręcz psychiczne znęcanie się występuje w niewielu inspektoratach ZUS. a to jednak nie tylko w Płońsku.
    moim zdaniem sytuacja jest bardzo poważna, bo nawet śmierć pracownika nigdy nie będzie powiązana z mobbingiem w tej "wspaniałej instytucji"

P.S. ciekaw jestem w jaki sposób można zająć się tym problemem efektywnie, bo mobbing jest w tej instytucji dużo większym problemem niż przepłacone miliardy za fatalne systemy informatyczne
  • 2014-11-04 21:00 | ruch040404

SZANOWNA pani redaktor JOANNO, może nie dopełniła pani rzetelności dziennikarskiej i zapomniała przedstawić CZYTELNIKOM szerszej informacji o klanie DERDZIUKÓ;;; jeśli taki klan istnieje przy budowaniu jasnogórskiej pielgrzymki.
    ALE ja nie o tym.

AD MERITUM:::
    w 1995 roku POLITYKA , jako prawie pierwsza w POLSCE , opublikowała materiał dziennikarski o MOBBINGU.
    A w 1997r. ja zostałem zwolniony z pracy w ramach tego MOBBINGU. Mamy rok 2014 a ja nadal nie mogę dostać się do SĄDU NAJWYŻSZEGO, żeby ten MOBBING skasować .

CHĘTNIE dostanę z ARCHIWUM POLITYKI ową pierwszą publikację o MOBBINGU.

NO CHYBA że pracowita pani PREMIER POLSKI EWA KOPACZ przyda mobbingowi lepszy GLANS.
    MOŻNA pod bokiem pani PREMIER załatwić robotę IGOROWI OSTACHOWICZOWI za 400 000 zł/m-c w ORLENIE, to dlaczegóżby nie załatwić PIECZONCE kasacji w SĄDZIE NAJWYŻSZYM .
    a NA CZYM POLEGAŁ MOBBING W MOIM PRZYPADKU. Ochhhhhhhh KLASYKA. W przeciągu 6-ciu miesięcy, no może 10-ciu , 3 kary porządkowe = nagany+upomnienie no i 2 zabrane premie. A wiecie ilu miałem świadków w pierwszej instancji po stronie FIRMY-PRZEDSIĘBIORSTWA ??? 11 DYREKTORÓW i KIEROWNIKÓW;;; jeżeli się mylę panie radny powiatu zgorzeleckiego mgr inżynierze Stanisławie Jacku żuku= PGE, TO GOTOWYM odszczekać tę " potwarz".

TADEUSZ PIECZONKA- 724866256-RUCH040404WP.PL
  • 2014-11-04 21:04 | RUCH040404

mobbing Re:Zbigniew Derdziuk: ZUS-prezes od emerytur

SZANOWNA pani redaktor JOANNO, może nie dopełniła pani rzetelności dziennikarskiej i zapomniała przedstawić CZYTELNIKOM szerszej informacji o klanie DERDZIUKÓW;;; jeśli taki klan istnieje przy budowaniu jasnogórskiej pielgrzymki.
    ALE ja nie o tym.

AD MERITUM:::
    w 1995 roku POLITYKA , jako prawie pierwsza w POLSCE , opublikowała materiał dziennikarski o MOBBINGU.
    A w 1997r. ja zostałem zwolniony z pracy w ramach tego MOBBINGU. Mamy rok 2014 a ja nadal nie mogę dostać się do SĄDU NAJWYŻSZEGO, żeby ten MOBBING skasować .

CHĘTNIE dostanę z ARCHIWUM POLITYKI ową pierwszą publikację o MOBBINGU.

NO CHYBA że pracowita pani PREMIER POLSKI EWA KOPACZ przyda mobbingowi lepszy GLANS.
    MOŻNA pod bokiem pani PREMIER załatwić robotę IGOROWI OSTACHOWICZOWI za 400 000 zł/m-c w ORLENIE, to dlaczegóżby nie załatwić PIECZONCE kasacji w SĄDZIE NAJWYŻSZYM .
    a NA CZYM POLEGAŁ MOBBING W MOIM PRZYPADKU. Ochhhhhhhh KLASYKA. W przeciągu 6-ciu miesięcy, no może 10-ciu , 3 kary porządkowe = nagany+upomnienie no i 2 zabrane premie. A wiecie ilu miałem świadków w pierwszej instancji po stronie FIRMY-PRZEDSIĘBIORSTWA ??? 11 DYREKTORÓW i KIEROWNIKÓW;;; jeżeli się mylę panie radny powiatu zgorzeleckiego mgr inżynierze Stanisławie Jacku Żuku= PGE, TO GOTOWYM odszczekać tę " potwarz".

TADEUSZ PIECZONKA- 724866256-RUCH040404WP.PL
  • 2014-11-05 00:32 | ann

Ludzie.Bójcie się jak ustalane są świadczenia,gdyż teraz w Zus-ie liczy się wydajność, czyli ilość, a nie to co najważniejsze czyli jakość!!!!!Brak czasu na jakość.Wszyscy maja być od wszystkiego- założenia odgórne, choć każdy wie ,ze jak ktoś jest dobry od wszystkiego to jest do niczego.Emerytury to nie zabawka, zarówno ubezpieczony jaki pracownik pragnie by została ustalona prawidłowo, jednak jak?Gdy zamiast kwestii merytorycznych ważniejsze są kwestie systemowe?....żenujące
  • 2014-11-08 10:16 | bleble

a stara się o ISSO
  • 2014-11-08 10:19 | bleble

faktycznie zapraszam do pracy w ZUS-ie a w szczególności w Opolu
  • 2014-11-09 21:37 | Ola

Ja zapraszam do Rzeszowa tu nie jest lepiej Pan dyrektor robi co chce punkty za prace tak samo tylko wydajność najważniejsza wydziały są różnie oceniane niektóre nie mają szans na jakąkolwiek podwyżkę ponieważ nie spełniają norm punktowych Pana dyrektora a przecież każdy przychodzi pracować i nikt za niego pracy nie zrobi a jak nie ma punktów to i premia kiepska na którą się ludzie zaharowują bo Dyrektor sobie sam normy ustala , ludzi funkcjonują na tabletkach uspakajających bo maja dość tej presji dużo osób zarabia niewiele ponad najniższą krajową a dyrektor daje podwyżki komu chce , nieważne że ludzie dojeżdżają kupe kilometrów mają dzieci a zarabiają grosze . Niestety ludzie sie nie liczą jesteśmy jak jakieś maszyny do pracy , z urzędu zrobił się łagier robotniczy a ludzie to znoszą niestety ponieważ rynek pracy mamy taki a nie inny . W końcu ktos powinien się tym zając tak nie wolno ludzi traktować , żeby jeden człowiek tak upokarzał ludzi i kończył psychicznie . wymyślają co chwila nowe aplikacje programy co przeciąga załatwienie spraw . jeną sprawę robi sie w kilku aplikacjach masakra jakaś , kiedyś był jeden program i działało wszystko a teraz to co się dzieje to wczale nie usprawnia pracę a tylko ją wydłuża .
  • 2015-01-03 18:34 | scuby

TAK PRAWDA SZCZERA O BEZNADZIEI W ZUS I O WĄSKICH UMYSŁACH KADRY WYŻSZEGO SZCZEBLA. TAKIEGO BAŁAGANU NIE BYŁO OD 10 LAT. W GDAŃSKU JEST MASAKRA
  • 2015-01-08 16:33 | daro

W ZUS tylko grupka osób ma się dobrze . Cicho siedzą i biorą kasę jak inni. Zawsze też byli tacy których faworyzowano choć ściema to ich sposób na sukces. Kablowanie na tych którym się noga powinie. I radość przy tym niezmierna . Dodatkowo na kadrę kierowniczą nie można liczyć. Na pewno nie pomoże bo niewiele wie. Nawet nie chce wiedzieć. Jeszcze potraktuje człowieka jak śmiecia. Ogólnie rzecz biorąc patologia.
  • 2015-01-08 17:58 | ares

W ZUS BYDGOSZCZ TEŻ MASAKRA W CZERWCU 2014R REORGANIZACJA OD 01.01.2015R. PONOWNA REORGANIZACJA .CO CO TAM PANIE ROBOLE DADZĄ RADĘ
  • 2015-01-10 23:47 | ada

Panie Prezesie zwracamy sie do Pana z goraca prosba zeby Pan postarał się zdescyplinować kadrę kierownicza w Bydgoszczy
    Nadal panuje duzy mobbing psychiczny w stosunku do pracownikow
    Na stanowiskach znajduja się osoby ktore w perfidny sposob wykorzystuja nadana im funkcję. Są to osoby ktore pełnią ją po kilkanascie a w naszym przypadku chyba kilkadziesiat lat w zaden sposob sie nie sprawdzają ,problemy rozwiazywanne są szantażem.
    Trudno to gdzies zglosić ponieważ niestety maja poparcie na gorze.
    Prosze mi powiedziec jak dlugo można korzystać z srodków psychotropowych lub uspokajajacych zeby to w miarę przezyć dzien.My tylko proponujemy może poddać by ocenie kadrę kierownicza np anonimowej ankiecie zeby sprawdzić czy ktos się nadaje i sie sprawdza .Nasza Pani Naczelnik od spraw emerytalno-rentowych prowadzi ten mobbing od kilkunastu lat z czasem się to nasila i jest coraz trudniej probujemy sobie radzić z pomoca farmakologi oraz wizyt u specjalistow zwolnien lekarskich ale jak dlugo mozna moze by ktos nam pomogl""
  • 2015-01-28 14:15 | mąż pracownicy

Zapraszam do Poznania
    Caly czas tylko slabe statystyki 4osoby maja po 10 spraw na wczoraj z abolicji a kolejne wplywaja
    Statystyki kiepskie
    Narazie licza czas na papierosa ( moja nie pali ) ale boi sie ze zaczna jej liczyc przerwy ma siku
  • 2015-02-03 23:38 | iga

To okropne, co dzieje się w ZUS. Wszyscy się "okopują", brak dostępu do pracowników odpowiedzialnych za wystawianie błędnych decyzji dotyczących przyznania emerytury. Pani Renata Wieczorkiewicz z Łodzi nie odpowiada na moje odwołanie, chociaż upłynęło już prawie 4 mies. nigdy nie odbiera telefonu. Mam uznany okres pracy za granicą, potwierdzony przez ZUS w Łodzi , ale ta pani tego nie uwzględniła a także nie ujęła całego mojego okresu, który udokumentowałam, przepracowanego w Polsce.Chcę napisać skargę na działania ZUS w Łodzi do Pana prezesa, ale nigdzie nie mogę znaleźć adresu, a tym bardziej telefonu. Może ktoś odpowie mi, jak mam to zrobić, do kogo się zwrócić? A może od razu do Strasburga....?""""
  • 2015-02-08 15:21 | zuska

Sama prawda ... a to tylko czubek góry lodowej.... chyba najwięcej zwolnień od psychiatrów, ludzi mających depresje zawodową , czy pracujących na lekach przybywa lawinowo.... Ciekawe dlaczego tego nikt nie zauważa...ani dziennikarze, ani związki zawodowe , ani nawet sama Rada Nadzorcza ZUS. A rezygnacja prezesa nic nie zmieni...:-(
  • 2015-02-16 14:49 | Bies

Cale szczescie, ze ten pan odszedl. Przez swoje podejrzane kombinacje narobil takiego balaganu w ZUSie, ze teraz musi przyjsc ktos kompetentny i wszystko pozamiatac. Jednak on powinien poniesc konsekwencje tego zamiatania.
    Moj przypadek:
    ZUS Opole przyslal mi PIT-40 /Roczne obliczenie podatku..../. Kwota do opodatkowania jakos nie zgadza sie z moimi danymi. Wiec chcialem to krotkim telefonem wyjasnic. Wiec dzwonie do ZUS Opole na podane na pismach telefony.....
    W czwartek zajelo mi to dwie godziny.... W piatek znalazlem infermacje, ze jest nowy numker do Opola: +22 560 16 00.
    Jak sie orientuje "22" to kierunkowy na Warszawe... ale dzwonie. Zglasza mi sie pani, ktora prowadzi wywiad na temat mojej sprawy. Po wyjasnieniu, karze mi se zglosic osobicie do inspektoratu. Wyjasniam wec, ze dzwonie z NIEMIEC. Wiec pani decyduje, ze mam zwrocic se PISEMNIE ! A ona nie moze mi pomoc....
    Wiec prosze o polaczenie mnie z osoba /naczelnik wydzialu/ ktora podpisala sie na tym PIT-cie. Nie.... ona mnie nie polaczy....
    Szlag czlowieka trafia... jakas panienka na centrali telefonicznej DECYDUJE o roztrzygnieciu sprawy... !
    Zrobilem sobie przerwe na papierosa na uspokojenie....
    Po pol godzinie dzwonie raz jeszcze. Po wyluszczeniu sprawy, pani ZWERYFIKOWALA moje dane i polaczyla mnie !
    Ale - oczywiscie - o tej godzinie (okolo 14:30) nikt sie nie zglosil. A maja pracowac do 15:00.
    Wiec w poniedzialek zaczynam juz od Warszawy.... Pierwsza pani - to samo... o co chodzi, nie pan zwroci sie pisemnie....
    Druga byla madrzejsza i po podsunieciu jej mozliwosci weryfikacji, polaczyla mnie - okazuje sie ze Strzelcami Opolskimi.
    Na szczescie tam siedza jeszcze po staremu wyszkolone pracownice i kolejna pani po wyjasnieniu problemu skierowala mnie do wlasciwej komorki i podala wszystkie potrzebne telefony.
    Niestety.... na zadnym z podanych numerow nikt sie nie zglosil.... Widocznie nie odbieraja telefonow....
    Wiec znowu do Warszawy.... i "apiat" od nowa.... ciekawe ile dni musze poswiecic na wyjasnienie jednego pytania ?
    A w Warszawie znowu jak w skeczu mlodego Stuhra... Juz wybralem "0" i potem "2" i slysze zapowidz o "czas oczekiwania wynosi 5 minut", potem komunikat i znowu "aby powrocic do glownego menu, prosze wybrac "1", aby wrocic do poprzedniego menu prosze wybrac "2", wybieram i znowu slysze ten sam komunikat i ta sama zapowiedz... wiec tym razem nie wybieram nic... i cisza.... po kilkudziesieciu sekundach cierpliwosci nagle tzw. "sygnal dzwonienia". Sukces ! Teraz juz wiem, ze nie wolno wybierac powtornie "2".
    Pomijajac koszty telefonowania...., ktore tez powinien mi ktos zwrocic.
    Tak funkcjonuje ZREFORMOWANY przez prezesa Derdziuka ZUS w Polsce w XXI wieku....
    Czy ten czlowiek odpowie za ten balagan ?
  • 2015-02-19 19:04 | pracownica zus

Re:mobbing

To co dzieje się w ZUS, prowadzi do katastrofy. Żeby wyrobic sie z terminami nie starcza 8 godzinnego dnia pracy. Kierownicy przekazują brać sprawy do domu, gdyż zostając po godzinach ktoś mógłby nas zauważyć i byłby problem dla kierowników bo oficjalnie nie można pracować w nad godzinach. Nieoficjalnie, jak wezmiuesz do domu pracę, to będzie super. Straszą zwolnieniami, przeniesieniami... Pracujemy na lekach uspokajających. Wynosiły dane osobowe do domów, żeby kierowniczki nie mialy pretensji o niskie wskaźniki. Sprawa zaniesioina do superaprobaty do kierownika leży tam po kilka miesięcy. Ostatecznie robi się tak, żeby kierownik się nie podpisał pod swoja starą aprobatą. A za długi czas załatwienia obrywa pracownik. Upominać się kierownikowi jednak nie wypada, bo bardzo jest pamietliwa i przy nagrodach kwartalnych które są uznaniowe, odwdzięczy się.w problemowych sprawach każą dzwonić po kolezankach, bo same maja wiedzę zerową. Pracownik jest pozostawiony sam sobie. Nie ma wsparcia w nikim. Komu mamy się poskarzyc? Chcemy pracować na normalnych zasadach, zgodnie z umową, w czasie do tego wyznaczonym. Anonimowe ankiety były wysyłane do losowych pracowników. Koleżanką która ja dostała, bala się wypełnić szczerze, bo może ktoś dojdzie z jakiego komputera przyszło. Pracujemy w Zawierciu. Najgorsza jest dla NASA kierowniczka działu emerytalnego, bo latami nas gnebila, mialysmy najlepsze wyniki i boi się, żeby nie spaść w rankingu. Sama nic od siebie nie da, ale zajechac resztę to przyjemność.

• 2015-02-20 18:00 | Pracownik

Pracuje w ZUS już dosyć długo. Nigdy nie było tutaj dobrze, ale to co tera sie dzieje to wola o pomstę do nieba. Jak kierownictwo myśli, ze pracownicy dadzą radę wykonywać 100% więcej obowiązków w to sie bardzo myla. Nawet maszyna sie popsuje a człowiek tym bardziej. Straszą nas likwidacja albo ze na nasze miejsce czeka 100 innych pracownikow. OK ja swoje miejsce oddaje bez walki. Mam dość ! Niech ktoś wreszcie zrobi porządek bo sie wykończy 50% kadry!
  • 2015-02-23 19:53 | NieZUSowa

Myslałam o złożeniu aplikacji do ZUS-u. Pracuję w Sanepidzie w woj. kuj.-pom. Widzę, że kiepsko jest wszędzie. Również wysiadamy psychicznie. Pracę zabieramy do domu, bo terminy są. I słyszymy, że źle pracujemy, że mało efektywnie... A pensja - jako młodszy asystent pensja zasadnicza 1650 zł brutto, ew. premia ok. 200 zł brutto miesięcznie - są miesiące gdzie jej nie ma w ogóle, więc wtedy mamy najniższą krajową, po kilku latach asystent i pensja....1800 zł brutto. Nie wiem co będę mogła robić z taką ilością pieniędzy... Uważam, że pensje w ZUS-ie, Stacjach Sanit.-Epidem. powinny być zrównane z tymi w Urzędach Marszałkowskich, Miasta. Przecież wszyscy "jesteśmy dla ludzi".
  • 2015-03-30 19:09 | wykończony

Piętnaście miesięcy czekam za decyzją nie mam za co żyć , telefonów nie odbierają okradli mnie na kilka tysięcy zł , za L-4 płacili mi złodzieje z zus niecałe 800 zł przy składkach chorobowych 3670 zł powinienem dostawać ponad 2000 zł . nie mam słów i sił na tą instytucje , wstrzymują świadczenia człowiek nie ma za co leków wykupić a skorumpowani przez nich psełdo lekarze stwierdzają w orzeczeniach , że leków nie brał czyli był zdrowy , psełdo lekarze naewt kodów chorób nie znają . Ogólne społeczeństwo powinno nie płacić dalszych składek doprowadzając tą złodziejską instytucje do całkowitego bankróctwa , i tak nas okradają przez lata . sprzeniewierzyli nasze składki naszych rodziców dziadków . teraz okradli nas z OFE .
  • 2015-03-30 19:10 | tonik

Przyszły papiery z niemiec i kiedy reszta zostanie zrobiona wiecznie się nie wyrabiacie
  • 2015-04-23 18:02 | snuk

TAK. Jest potworny mobbing w ZUS w Gdańsku. A kadrę kierowniczą to doprawdy nie wiadomo kto wybierał 80 % do weryfikacji - przetrzymują sprawy, nie potrafią udzielić trafnych odpowiedzi w trudniejszych sprawach. Po co nam taka kadra kierownicza - do przybijania pieczątek czy do podnoszenia średniej zarobków? Niektórym Kierownikom zupełnie się zaburzyła rzeczywistość uważają ( jakby byli właścicielami własnej firmy), że nie muszą robić nic i obarczają wszystkimi zadaniami pracowników. Sprawy o mobbing są zamiatane pod wycieraczkę. FAŁSZ, OSZUSTWO,BEZCZELNOŚĆ,NEPOTYZM,OBŁUDA,DWULICOWOŚĆ etc to ZUS GDAŃSK""
  • 2015-05-21 22:52 | pracownik ZUS w Łodzi

w Łodzi jest to samo co w innych miastach. MOBBING, MOLESTOWANIE i DYSKRYMINACJA.
  • 2015-05-31 11:44 | aa

w małych miastach w mazowieckiem też jest mobbing. Kierownictwo nie patrzy na nic, tylko wskaźnik najważniejszy. Natomast to, że ludzie tracą zdrowie nie intersesuje ich kompletnie.
  • 2015-05-31 11:47 | juuu

Powinni się w ZUSie najpierw za kierownictwo wziąć. Robią z pracownikami co chcą i nie ponoszą żadnych konsekwencji. Dlaczego do tej pory nikt się za t nie wziął.
  • 2015-06-22 21:58 | LL

Ludzie zróbcie coś z kierownictwem. im się w głowach poprzewracało. szczególnie widoczne to jest w małych miastach.