Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krzyż wyniesiony do Pałacu

(52)
Nie umiałem się szczerze oburzyć na „obrońców krzyża”. Nie umiem się specjalnie ucieszyć ani zmartwić tym, że krzyża już nie ma.
  • 2010-09-16 19:15 | tkw

Pytanie

"Myślę, że teraz, gdy przed pałacem nie ma już kontrowersyjnego krzyża i jego zapiekłych obrońców, prezydent powinien ogłosić konkurs na formę upamiętnienia, a jego rozstrzygnięcie powierzyć jury złożonemu z autorytetów w dziedzinie rzeźby, architektury, konserwacji. Radykałowie nie mogą zmusić rozsądnej większości do realizowania ich planów, ale nie mogą też paraliżować realizacji jej naturalnych odruchów pamięci, żałoby, wdzięczności i smutku. A z sondaży wynika, że większość z nas, chciała by temu doświadczeniu dać wyraz pomnikiem. Więc to zróbmy."

TKW: a czemu dopiero teraz prezydent ma to zrobić ? Co powodowało, że nie mógł tego zrobić przez 5 miesięcy, choć sporo osób o to wołało ?

Chyba nie trzeba udowadniać, że wydarzenia spod pałacu wyglądałyby ZUPEŁNIE inaczej, gdyby prezydent zrobił to bez zbędnej zwłoki. A że w polityce nic nie robi się "ot tak", to był jakiś powód. Wg mnie PO chciała zająć umysły publiki tą awanturą, by publika nie pytała o ważne działania, których nie było. Ostatnio rząd się nieco uaktywnił, to i awantura nie jest potrzebna, bo teraz odwracałaby uwagę od zachwycania się, "jak to Tusk chciał zmienić konstytucję ale mu Pawlak nie pozwolił". No i trzeba się pochwalić sukcesami z podróży Komorowskiego, więc inne tematy są niepotrzebne. Zbójeckie prawa polityki i tyle. Pisałem kilka razy, że jak krzyż przestanie być potrzebny Tuskowi i Komorowskiemu, to przyjdzie sprzątaczka i go zabierze. Była ok. 8.00 rano.
  • 2010-09-16 19:17 | Adam 2222

A w tym czasie Tusk podniósł cenę za gaz o 6.4%. W sumie o 10% w ciągu czterech miesięcy. To się nazywa umieć odwrócić uwagę od spraw poważnych.

• 2010-09-16 19:18 | Czaro

NIE

Stanowczo sie sprzeciwiam takim opiniom o stawianiu pomnikadla " swietego spokoju".
    Tutaj juz nie chodzi o sam pomnik, przedmiotem jest wielle czynnikowpolityczno-mitologicznych. Zasmiecanie Krakowskiego Przedmiescia obeliskami jest pomyslem kuriozalnym i dla takich pomyslow mowie stanowcze NIE.
    Proponuje zamienic dom Kaczynskich w mauzoleum, przeniesc sarkofag z Wawelu i niech modla sie o cud. Dosyc tej hucpy, a moze dla " swietego spokoju" wyrznac tych nawiedzonych ? Czemu nie ?
  • 2010-09-16 19:35 | Stangor

Re:Krzyż wyniesiony do Pałacu

Jest już tyle tablic nawet na Wawelu. Pomnik na Powązkach. Czego jeszcze trzeba. Jeśli to za mało to proszę nie z publicznych pieniędzy. Już dosyć przesady.
  • 2010-09-16 19:46 | awgul

wszak nie o krzyż chodzi...

zostawmy krzyż, postawmy pomnik... najlepiej taki duży, że zasłoni Pałac prezydencki... I spodziewa się Pan redaktor, że na tym się zakończy??
    Przeciez juz słychać, że w całej tej hucpie chodzi o to, aby oddać władzę Jarosławowi Kaczyńskiemu przez aklamację, bo inni nie mają do niej "moralnego prawa", albo nie są Polakami, w odróżnieniu od tych prawdziwych - obrońców wiary i krzyża...
    I ten ponury obrazek, przypominający nocne Parteitagi z pochodniami...
    Tak tak... oddajmy im krzyż, Pałac i władzę !!! Bo o to im chodzi !!!
    Był taki jeden człowiek, któremu "dla świętego spokoju" oddano Sudety, Czechy.. byle był spokój... a on wcale tego spokoju nie chciał !!! Jak się skończyło.. pamiętamy..
  • 2010-09-16 19:54 | Janusz

Pomnik

Zróbmy wg sugetii p. Redaktora. Popieram, ale optuję jednak za lokalizacją przed oknami willi państwa Kaczyńskich, to dobre, godne i właściw miejsce. Bo jeśli nie tam, to gdzie, chyba nie przed jakimś browarem?
  • 2010-09-16 19:55 | Stangor

Jest już tyle tablic nawet na Wawelu. Pomnik na Powązkach. Czego jeszcze trzeba. Jeśli to za mało to proszę nie z publicznych pieniędzy. Już dosyć przesady.
  • 2010-09-16 19:56 | stangor

• 2010-09-16 20:00 | kMIEĆ_POLNY

Do pomnika przed domem PP Kaczyńskich też się dołożę .
    Podobno jest Uchwała Rady St miasta Warszawy uchwalona za kadencji prezydenta L. Kaczyńskiego iż pomnik można osobie postawić pięć lat ( słownie pięć ) po śmierci ............

No to poczekamy.
  • 2010-09-16 20:10 | Architekt

Najpierw trzeba miec miejsce,/ na pomnik/.Miasto winno wskazac kilka. Warzsawiacy winni wybrac najlepsze.Majac miejsce i pieniadze mozna rozpisac konkurs/za kokurs trzeba zaplacic/ ale tu problem ,kto ma wybierac?Czy lud, czy profesjonalnisci.
  • 2010-09-16 20:45 | episod

Adamie! To się nazywa: odwracanie Alika ogonem!
  • 2010-09-16 20:57 | wiehu

Nie mam w ogóle zdania na ten temat , znaczy się pewnie jak bym się chciał wymądrzać to bym pewnie coś z siebie wykrzesał , ale tak na prawdę i szczerze to nie wiem , nie mam pojęcia , zero , nic , pustka , relax, spokój, idę spać.

Dobranoc
  • 2010-09-16 21:47 | YKW

Jarosław Kaczyński (za http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8388300,Kaczynski__W_wolnej_Polsce_krzyz_jest_zabierany_przez.html)
    Prezes PiS pojawił się za to na modlitwie przed Pałacem Prezydenckim. Swoją obecność na Apelu Jasnogórskim na Krakowskim Przedmieściu zapowiedział w rozmowie - Chcę tam pójść by zapalić znicze, które będą upamiętniały mojego brata, bratową i 20 osób, które były mi szczególnie bliskie spośród poległych - powiedział. - I mam nadzieję, że nie będzie nam nikt w tym przeszkadzał - dodał.

Hmm a komu, Pani Żakowski, chce Pan postawić ten pomnik ? 20, 40, 60, 96 osobom ? A czym one sobie na ten pomnik zasłużyły ? Tym, że zginęły tragicznie ? To wypadałoby również wzywać do wystawienia pomnika ofiarom hali Katowickich Targów, Halemby, autobusu pod Grenoble, każdego weekendu na polskich drogach.
  • 2010-09-16 22:24 | dzierzba

Przecież projekt pomnika powstał niemalże od razu i przeznaczono na niego sporą kasę - mówię o tym na Powązkach. Co z nim jest nie tak, że nie wystarczy ? W moim odczuciu ofiary katastrofy schodzą na drugi plan, a tematem przewodnim jest licytacja 'kto bardziej upamiętni'. To jest chore.
  • 2010-09-16 22:44 | ktop

Ile razy mamy upamiętniać tą katastrofę ????Przecież tym wszystkim obrońcom krzyża i PIS-owi chodzi o zbudowanie pomnika LK , a pozostali to nieważny dodatek. Zaś pomnik LK ma być wymierzony w demokratycznie wybrane władze RP.Poza tym może warto poczekać na ustalenie przyczyn katastrofy , a także nie wpadać w hipokryzję. Ofiary większych katastrof lotniczych (Okęcie, Kabaty) nie mają pomników wq centrum miasta.
  • 2010-09-16 23:28 | czaro

Bo Ci z katastrofy Kabackiej zgineli, a w Smolensku polegli. A to jest roznica w rozumowaniu JK.
    Gdzies w innych komentarzach,przeczytalem wypowiedz internauty o braku bialka pomiedzy nogami u przewodnikow naszego kraju. Zastanawiam sie czy obecna forma demokracji pokazywana przez JK jest forma rownosci dla wszystkich czy tylko sa rowni i rowniejsi.
  • 2010-09-17 03:55 | doktor zojdberg

mamy XXI wiek

nie wiem czy ktos zauwazyl ale nie zyjemy w sredniowieczu i sa sprawy wazniejsze niz dwie deski i grupka chorych umyslowo ludzi.Moze by tak zajac sie czyms co jest wazne dla kraju i ludzi w nim zyjacych a nie skupiac uwage na zarobaczonych umyslach i calym tym niesmacznym cyrkiem wokol Palacu.
  • 2010-09-17 04:05 | Bart Kawinski

a ja ni chcę żadnego pomnika przed Pałacem

"Kżyrz" wreszcie zabrano. Pomnik będzie na Powązkach dla wszystkich ofiar katastrofalnego rozpoczęcia kampanii prezydenckiej przez LechuJarka.
    47 braciak zebrał, ale nie wystarczyło, to rozpętał piekło.
    Mam już dość. Teraz jakieś pochodnie (czyżby KKK w polskiej wersji?).
    Pomnik pod Pałacem będzie de facto "wyniesieniem" LechuJarka na największego bohatera Polski, no może jeszcze o JPII, będzie się wspominać.
    Yaro odjechał, tego człowieka trzeba hospitalizować.
    Nie zgadzam się na żaden pomnik poza tym powązkowskim...
    Bart
  • 2010-09-17 04:50 | maja89

Pomnik moj widze ogromny....

...i dlaczego nie ? Doskonale bedzie sie uzupelnial z Palacem Kultury i Swiatynia Opatrzonosci. Niechze ta Wawa - zbior blokowisk z lat 40, 50, 60, 70, 80, 90, 00 i dalej, ma cos oryginalnego. Znudzeni starowka turysci w Krakowie kaza sie wozic do Nowej Huty.
  • 2010-09-17 04:52 | maja89

To przyczyna tej tragifarsy zwanej katastrofa nie zostala wyjasniona ?

• 2010-09-17 06:58 | mariot

Ile jeszcze mozna upamietniac? Jest juz pomnik na Powazkach i Lech na Wawelu. Ile jeszcze potrzeba tablic, pomnikow, akademii ku pamieci, krzyzy, wiencow i pochodni? Ta pomnikowa mania jest rodem prosto z komuny. Moze dla odmiany politycy i media zajely by sie czyms bardziej realnym, jak lawinowo rosnace zadluzenie Polski i brak jakichkolwiek reform? Ile jeszcze bedziecie szanowni redaktorzy walkowac ten pusty temat i reagowac na kazde slowo Jaroslawa Kaczynskiego, ktory najwyrazniej stracil resztki mozliwosci bycia powaznym politykiem opozycyjnym?
  • 2010-09-17 07:18 | d'Avidek

Polska krzyżem stoi/leżyony

Po co ten krzyk o tzw. sposób wyprowadzenia spod pałacu sterczyny. To był reprint (jasełka?) biblijnego widowiska, gdy bracia w wierze pospali się w trawie po wyżerce i po spożyciu, nie zauważywszy zbrojnych gwardzistów. Rzymianie w towarzystwie miłośnika srebrnej sałaty przyszli po szefa. Wtedy jednak była noc, może pełnia, tymczasem ósma rano w przodującej wiarą europejskiej stolicy - no, już dniało. Na pewno "obrońców" podstępnie przed brzaskiem poczęstowano sznapsem, była też zagryzka z ogórkiem. Czuwający nie zauważyli czwórki przyodzianych na czarno celebransów z przewodnikiem słusznego stanu, jak drzewo godnie poniesiono w ciszy - bramą główną do przybytku? Gdzie był brat Brata? Dlaczego o manewrach nie wiedział kardynał z Krakowa?

Na nic więcej, jak na obśmianie zdarzenia narodowego rzecz nie zasługuje.

• 2010-09-17 07:25 | Teo

Kilka dni temu przeczytałem w prasie propozycję by uczcić tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej budując pomnik obok Świątyni Opatrzności Bożej. Uzasadnienie powyższego jest bardzo przekonujące bowiem wszystkie uroczystości koscielno-państwowe odprawiane(organizowane) byłyby pod rzeczonym pomnikiem.
  • 2010-09-17 07:28 | ivo

Otóż to!
  • 2010-09-17 07:51 | ivo

Eee tam, bez przesady. Krzyż, owszem, narobił niespotykanego zamieszania, ale gdyby nie on i tak nie byłoby podstaw do merytorycznej dyskusji nad posunięciami rządu już prezes by się o to postarał (i starał się!), a to chlapnie coś o "kondominium" (dygresja: ciekaw jestem, biorąc pod uwagę kompetencje kulturowe i językowe przytłaczającej większości jego wyznawców, czy aby to trudne słowo nie kojarzyło im się z kondomem), a to przysunie mówkę na jubileuszowym zjeździe Solidarności, z której wynika, że właściwie gdyby jego brat nie pojawił się tam na 2 godziny i nie bąknął paru słów o prawie pracy, to Mazowiecki, Geremek i Bolek rozwaliliby cały strajk... Bez obaw, bez krzyża też byłoby mnóstwo powodów dla których media skupiałyby się na tego typu rodzynkach. Partia rządząca, żeby być sprawna potrzebuje, oprócz własnej dobrej woli, (której faktyczne nie ma zbyt wiele), poczucia merytorycznego "oddechu" opozycji za plecami. Tymczasem opozycja coraz szybciej zbliża się do obszaru (jeśli już weń nie wstąpiła) zarezerwowanego, by przytoczyć słowa Janiny Paradowskiej, dla kilku wąskich specjalności medycznych. Tak więc chłopcy z PO mogą być jeszcze spory czas wyluzowani, co mówię bez poczucia satysfakcji, choć cieszy mnie to, że potwierdza się jednoznacznie to, co dla mnie było jasne od początku istnienia PiSu, że to partia ludzi ogarniętych obłędem i aberracją od rzeczywistości, partia, która nie ma nic do powiedzenia i zaproponowania Polsce na progu XXI wieku, poza nieświerzymi, neoendeckimi, kotletami. Przykre, jedynie, że wciąż uwodzą tym ok 1/4 czynnych wyborców..
  • 2010-09-17 08:07 | abmiros

Juz mam "troche" dosc ta ten temat, zeby nie powiedziec, ze chce mi sie rzygac, kiedy slysze o pomnikach, niezaleznie w jakim ksztalcie i gdzie. Pamietacie pomniki Koniewa, Dzierzynskiego? Jest jakis kosciol bez jakiegos swietego na jakims pomniku? Jest jakis cmentarz bez pomnika? No, moze w Ameryce, gdzie religijny obowiazek scinania trawy, (kosiarki warcza w sezonie od rana do nocy), powoduje na niektorych cmentarzach zakaz stawiania na grobie czekokolwiek powyzej poziomu gruntu.

Na Wawelu tez mi przestalo zalezec, czniam i bimbam na Wawel. W tym towarzystwie nie mozna byc powaznym i nosic glowe pochylona z szacunkiem nad losami dziejow. O jednej czesci Wawelu bede mial w pamieci, ze to byly przez jakis czas austriackie koszary, o drugiej bede mial w pamieci, ze ostatnio zostala ona wyposazona w wyjatkowo zasluzonego dla spraw Polski i Polakow, bo podzielil Polakow na dwie Wysokie, Zwalczajace sie z histeryczna nieustepliwoscia Strony.

Postawcie mu pomnik o jaki mu chodzilo, podzielcie sie, na co czekacie? I niech kazda w podzielonych stron ma obowiazek zabrac swoje pomniki ze soba.Dla pelni szczescia zabierzcie ze soba na swoje tereny rowniez odpowiednie dzienniki i dziennikarzy. Nawet wliczajac koszty transportu, to i tak wypadnie to taniej, niz wojna domowa, do ktorej oni prowadza.
  • 2010-09-17 08:48 | globetrotuar

Panie Zakowski, zostaw pan Krakowskie Przedmiescie w spokoju
  • 2010-09-17 09:22 | Alpina

Takie jest i moje zdanie. Nie przesadzajmy, tablic już jest nadmiar, a pewnie to jeszcze nie koniec.
  • 2010-09-17 09:51 | Wojciech

W katastrofie zginęła jak mówią elita rzeczpospolitej. Stratę ponieśli najbliżsi, ale straty rzeczpospolitej nie widzę. Przeszło bez echa i bez śladu. Szkoda, że dla higieny i spokoju społecznego nie podmieniono niektórych nazwisk.
  • 2010-09-17 09:51 | vonLeeb

Nie spieszmy się z pomnikiem. Trzeba odczekać kilka lat i jeśli mimo monumentu na Powązkach oraz pochówku na Wawelu, dalej w narodzie będzie potrzeba takiego pomnika to wtedy się go postawi w miejscu wybranym przez władze Warszawy. Moim zdaniem raczej na pewno nie na Krakowskim Przedmieściu i ogólnie nie na Trakcie Królewskim.
    Generalnie zamiast zajmować się JK i krzyżem, czekam aż w końcu szanowni publicyści nadający ton i tematykę debacie publicznej, a do takich Pan Jacek Żakowski na pewno należy, wezmą się za rzetelne rozliczenie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Merytoryczna debata na ten temat skutecznie wybije JK i PIS oręż z ręki w walce o legendę i mit Lecha. Panie Jacku, czekam.
  • 2010-09-17 10:42 | krysta

pan prezydent slusznie powiedzial ,dajmy czas aby emocje upadly ,rodziny sie zjednoczyly i wtedy bez klotni ,podzialow mozna myslec o postawieniu pomnika
  • 2010-09-17 11:38 | polapiryna

powazki

przeciez projekt pomnika na powazkach juz jest wcielany w zycie, co jeszcze trzeba ? las krzyzy na krakowskim, zeby przeslonic palac, poniatowskiego oraz prawdziwe problemy ? polska od 20 lat zyje problemami zastepczymi i zamiast rozwiazywac sprawy biezace nie potrafi sie wygrzebac ani ze swojej przeszlosci ani ze swoich od siedmiu bolesci tradycji, amen
  • 2010-09-17 12:18 | M.

Porówywanie Lecha Kaczynskiego do Sikorskiego jest troche nie na miejscu, bo oboje zgineli w katastrofie lotniczej? tylko zaslugi nie te same. Czy wszystkim ofarom wypadków lotniczych bedzie sie stawiac pomnik w miejscu dawnego zameszkania? to moze postawmy pomnik Lecha przed jego dawnym mieszkaniem w Gdyni ?(niech mnie ktos poprawi jesli mieszkal gdzies indziej)
  • 2010-09-17 12:31 | PAK

Upamiętnienia katastrofy chyba nikt nie neguje. Pozostają jednak pytania dotyczące formy i lokalizacji.
    Pomnik? Polacy w większości są na tak, ale czy w ankietach pyta się ich ile pomników ma być? Bo mogę się założyć, że odpowiadający nie pamiętają o pomniku na Powązkach. Czy rzeczywiście potrzebny jest kolejny, w centrum Warszawy? Zwłaszcza, że chyba Powązki najlepiej oddają treść -- w końcu honoruje się ofiary katastrofy, pozostawiając miejsce na ewentualne uhonorowanie działalności politycznej i społecznej poszczególnych ofiar na później (najlepiej odczekać nie mniej niż 20 lat).
    Krakowskie Przedmieście i Pałac Prezydencki? Są już tam tablice. Nie miałbym nic przeciwko temu, by je przerobić, bo treść może być kontrowersyjna. Ale co jeszcze? I co w taka lokalizacja miałaby uhonorować? Prezydenta, z małżonką i pracownikami (niezależnie od kadencji) kancelarii? Do tego celu zainstalowane tablice są właściwe. Chyba, że uznamy Lecha Kaczyńskiego za prezydenta tysiąclecia i największego polskiego polityka od czasów Kazimierza Wielkiego... Jeśli tak, to należy usunąć ks. Poniatowskiego i postawić pomnik Lechowi Kaczyńskiemu.
    A może chodzi o upamiętnienie zbiorowego przeżycia żałoby narodowej? Wiele osób sugeruje właśnie taki cel pomnika przed Pałacem Prezydenckim. Tyle, że w takim przypadku ja się bardzo wyraźnie nie zgadzam. Forma żałoby narodowej staje się u nas właściwie przy każdej kolejnej okazji bardziej chora i absurdalna, już dawno gdzieś utraciła swój sens. Mamy tej naszej polskiej aberracji budować pomnik? "W tym miejscu tysiące Polaków wzruszały się własnym wzruszeniem w związku z żałobą po katastrofie, w której zginął Prezydent i 95 innych osób"? W końcu, gdyby być szczerym, to chyba taki napis na tym pomniku powinien się pojawić?
    Pozostaje kolejna kwestia, czyli estetyczna. Nie wiem dlaczego tak często pomijana, chyba jakimś masochizmem narodowym można to jedynie wytłumaczyć. Owszem, zapewne dałoby się upamiętnić nie szkodząc otoczeniu. Ale to nie jest kwestia do pominięcia, albo do odsunięcia na później, po rozstrzygnięciu kwestii politycznych.
  • 2010-09-17 13:11 | Artur

Postawmy ten pomnik wszystkim tragicznie zmarłym za 25 lat. Na razie będzie wspaniały pomnik na Powązkach. Wystarczy.
  • 2010-09-17 13:59 | Sławomir Osiński

Po postawieniu POMNIKA,spodziewam się pikiety pod siedzibą Episkopatu z żadaniem wystąpienia o beatyfikację ś.p Lecha Kaczyńskiego.
  • 2010-09-17 14:22 | Surma

W moim mieście 100 metrów chodnika...

... układa się 1,5 miesiąca, plac zabaw dla dzieci rozpoczęto budować w czerwcu i do teraz nie skończono, budulec rozkrada się szybciej, niż powstaje kilometr autostrady - ale pomniki, sarkofagi, obeliski, tablice, o! w tym bijemy rekordy nadające się do księgi Guinnessa. A świat się śmieje i idzie do przodu. Smutne.
  • 2010-09-17 14:24 | mzak.

Kargul! Podyjdrze do płota, jako ja podhodze!Nie wiem czy poprawnie oddałem styl W.Pawlaka, ale cała sytuacja miała dla mnie mniej niż Kargulowy wydźwięk. Podobnie jak robienie przez media narodowego problemu.Izapomonania że naród to coś więcej niż kilkuset oszołomów po obu stronach wzmiankowanego płota. I paru politykierów walczących o zachowanie parlamentarnego żłoba. Pamięć o ofiarach? Jeśli były to soby nietuzinkowe, zostaną w sercach ludzi. W moim Jerzy Szmajdziński, Janusz Kochanowski, Jolanta Szymanek Deresz... Są to w sumie indywidualne odczucia. A kto umiera w pamieci? Przeciętność, ludzkie miernoty... I nie ma na to wpływu, czy krzyż stoi, leży czy wisi.
    To temat dobry dla brukowych mediów. Dołącza do nich coraz bardziej TVP INFO.
    Kiedyś ceniłem ich serwisy i komentarze. Teraz po 2 godzinach miałem ich serdecznie dość!
  • 2010-09-17 14:52 | Magdalena

A ja sie nie zgadzam

Panie Redaktorze
    tym razem pozwole sobie sie z Panem niezgodzic. Fakt, ludzie Ci zgineli w katastrofie, to bylo straszne i osobiscie mnie paralizuje jak tylko wsiadam do samolotu, ale nalezny hold juz im oddano, rzeklabym wszedzie gdzie ich noga postala. Po prostu wystarczy, az takich zaslug kraj od nich nie zaznal.
    Pozdrawiam
  • 2010-09-17 15:58 | jankandr

"Ktoś już zaproponował, by powołać społeczny komitet budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego - na którym podobno tak PiS-owi zależy - i by ubiegać się o zgodę władz miasta na postawienie go przed oknami willi państwa Kaczyńskich. To by przecież było naturalne. Pomnik gen. Sikorskiego też stoi na miejscu, gdzie przed wojną była jego willa. Można by tam wokół cokołu ustawić dowolną liczbę krzyży dowolnej wielkości, klęczniki i wszystko, czego wyznawcom byłego prezydenta trzeba, by przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i dwanaście miesięcy w roku oddawać mu hołd, jak im się podoba. Jeśli taki komitet powstanie, ma moją składkę, jak w banku."
    Szanowny panie redaktorze, obstaje przy tej wersji i moją składkę też mają jak w banku!
  • 2010-09-17 18:00 | Anna

Prezedent Komorowski jest bardzo rosadny, poniwaz decyzja przeniesienia krzyza do Palacu jest pogodzeniem dwoch stron. Palac jest miejscem nawet godnieszyn niz podworko palacowe
  • 2010-09-17 19:35 | annad

ja też się nie zgadzam, przypominam, że Redaktor w kwietniu zabraniał dyskutować o Wawelu
  • 2010-09-17 20:31 | Janina

jestem zaskoczony tekstem pana Żakowskiego. 'Nie umie się on specjalnie ucieszyć ani zmartwić' przeniesieniem krzyża. Można by sądzić, że ta sprawa jest mu obojętna. A przecież kulturowo, społecznie i politycznie ten konflikt był (jest) potencjalnie groźny, szczególnie podsycany przez prezesa. Natomiast upamiętnianie zostało już dawno z olbrzymią nawiązką dokonane. PO CO TA PRZESADA ! tak jak z pomnikami Papieża - to wprost nie przyzwoite.
  • 2010-09-18 10:48 | Adam 2222

Biedny ten Alik, tyle razy odwracany ogonem. Co na to obrońcy zwierząt? Wszak z Donalda pióra tez niedługo poleca.

• 2010-09-18 16:51 | Danka

Re: z Krzyża uczyniono polityczny "gadżet"

Krzyż stał się "gadżetem" podawanym z rąk do rąk , powielanym w formie zabawki która bawi jednych , a dla innych jest formą rekwizytu teatralnego. Prezes Kaczyński robi za "ajatolacha", który kieruje zwolennikami zdalnie z wewnętrznej emigracji.
    Dlaczego media nie podkreślają najważniejszej konstatacji wynikającej z tej awantury. PREZES JEST NA WEWNĘTRZNEJ EMIGRACJI od dnia przegranej rywalizacji o foltel prezydencki. PiS nie zajmuje się polityką , tylko podgrzewaniem atmosfery. Potem będą szukali winnych ofiar tych zamieszek które sami wywołają ?
  • 2010-09-18 19:54 | zezowaty

Rada zezowatego
    Przyjąć metodę tak jak w przypadku J P II .
    Miało być SANTO-SUBITO a teraz im więcej czasu mija rzecz jest wielostronnie rozpatrywana.
    Rozpatrzmy sprawę pomnika przez czas dziś jeszcze bliżej nieznany - poczekajmy na końcowy raport o wypadku i wtedy się zastanowimy po pierwsze CZY ? PO DRUGIE KIEDY ? PO TRZECIE JAK?.
  • 2010-09-19 20:05 | kociewiak

,krzyz i wierni z pod palacu to kosciol katolickii i jego pycha,jego bledy i
    jego podzial zle nauczanie plus Radio Maryja
  • 2010-09-20 10:54 | Hanna

Szanowny Redaktorze, ile pomników powstało w Nowym Jorku po 11 września???????
    A przecież była to wyjątkowa tragedia.
    Dlaczego Prezydent miałby ogłaszać jakiś konkurs??? Prezydent już upamiętnił, tablicami a na Powązkach powstaje pomnik. I wystarczy. Pomnikiem jest pochówek na Wawelu i tablica.
  • 2010-09-20 13:15 | jar-ry

A Pan Żakowski jak zwykle: Bogu świeczkę a diabłu ogarek.
    Prezydent RP to może sobie ogłaszać różne konkursy.
    A pomniki stawia i projektuje władza lokalna czyli radni Warszawy i też Pani Prezydentowa zwana przez zwolenników Pis - Bufetową.
    A jej Duch Święty jeszcze nie nawiedził.
    Dlatego niech sie Pan odpieprzy od Prezydenta RP w sprawie krzyży, pomników, kościoła i wiary.

"Nie umiałem się szczerze oburzyć na „obrońców krzyża”. Nie umiem się specjalnie ucieszyć ani zmartwić tym, że krzyża już nie ma"

I niech tak pozostanie.
    Niech Pan "stoi okrakiem i niech Panu wisi" po co pisać o krzyżach i pomnikach.
  • 2010-09-24 19:30 | Kolega królika

Mam takie samo zdanie w sprawie tematów zastępczych w PL i dokładnie rozumiem czemu ten kraj ma takie a nie inne poważanie w Europie!
  • 2010-09-24 19:32 | Kolega królika

Ci, którzy go tam chcą, niech sobie postawią ten pomnik na własny koszt tudież z pomocą finansową córki Kaczyńskiego (dostała 3 mln odszkodowania)
  • 2010-09-30 08:03 | tkw

Za onet.pl:

"Nasz Dziennik": Komenda Rejonowa Policji Warszawa Śródmieście bada tragiczny przypadek obrońcy krzyża, który został podczas modlitewnego czuwania kopnięty przez chuligana. Miesiąc później mężczyzna już nie żył. Sprawca ataku wciąż jest na wolności i czuje się bezkarny.

Czy uraz klatki piersiowej, którego doznał pan Jan Klusik, zasłaniając swoim ciałem kobietę przed atakiem jednego z napastników na Krakowskim Przedmieściu, spowodował jego zgon miesiąc później? Tego gazeta nie przesądza, uważając, że powinny to ustalić powołane do tego organa. W tym rejonie prowadzony był bieżący monitoring, tymczasem sprawca ataku wciąż jest na wolności i czuje się bezkarny - akcentuje "ND".

Urzędnicy ze stołecznego ratusza przyznają, że na cele związane z sytuacją przed Pałacem Prezydenckim wydano około miliona złotych. Problem w tym, że te działania nie zapobiegły licznym aktom przemocy, jakie miały miejsce wobec osób modlących się o godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej - zauważa "Nasz Dziennik".

TKW: .......

link:
    http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/stolica-smierc-obroncy-krzyza-skopali-go,1,3706743,region-wiadomosc.html